♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
1. sep 2010

@groka kludne vyber fusak, ja mam maleho v perinke a este prikryteho takym fusakom ako z ovcej vlny. Strasne sa ochladilo...

groka
1. sep 2010

@memory97 ved som napisala ze kojene deticky maju riedku stolicu nie? 😅

groka
1. sep 2010

tak vyberiem a operiem

akika722
1. sep 2010

@groka aha moja sorry nepostrehla som,ja sa tiež trošku bojim aby mi krpec nedotiahol hned domov nejake kiahne 😕
a ako reaguje na bračeka?už lepšie?

jankasramka
1. sep 2010

@21 merala si teplotu, nema zvysenU? sa mi zda ze to nebude ono (nastastie) kedze pises ze jeden den je zle a druhy sa zda byt v poriadku. myslim ze je to akutne ochorenie- citala som ze hovnickuju 10-20 krat za den a grcaju skoro stale.
spominas ze pogrckava - tak je mozne ze spolu s mlieckom sa mu vrati do pusy aj zaludocna kyselina (hlavne ak je to neskor, nie hned po jedeni) a to stipe v hrdle ako ked pali zaha (alebo ked sa tak brutal grca tak to az v nose stipe ved...).
ked mal mateo na zaciatku taky silny reflux tak sme s tym mali problem. vsimnes si to tak ze ked vygrcne tak robi ksychty akoze sa nieco nepaci a po chvili zacne od mrcania az po plac alebo len take poplakavanie.
na to sme pouzivali omeprazol- na znizenie tvorby kyseliny- a pomohlo to...
neviem no, je to len taky tip....

vladka84
1. sep 2010

@lulu4 ahoj moja, tak ti drzim palce zajtra,nech to mas co najrychlejsie za sebou 😉
lekar, ktory mal v pondelok sluzbu mi povedal, ze babo nema ziadne znamky prenasania, na zaklade toho sa rozhodol, ze este mozeme pockat do piatku a potom uvidime... som si ista, ze v piatok so mnou okrem poradne nic nebudu robit, ved ide vikend, to uz zasa mozeme pockat do pondelka... ale som rada, ze ma tam nenechal,ked nemal v plane so mnou nic robit, ved by ma tam prclo 😖
tak sa drz a potom nam napis 😵

vladka84
1. sep 2010

inak baby, my sme si vcera normalne zapli elektricky ohrievac, co nam vecer bola taka kosa... a dnes uz kuria, mi to pripada ako by bol oktober - november... taka kosa 😠

jankasramka
1. sep 2010

@lulu4 no ja by som asi tiez radsej sekciu ako vyvolavacku ( po tom co tu baby pisali...).
budeme na teba mysliet🙂
uz sa to blizi🙂
@21 nedokrmujes nutrilonom ani obcas? vraj moze byt zelena aj z toho...

jankasramka
1. sep 2010

@vladka84 a ani sa s mm nemozte dobre pritulit, co? 😀
je to ako objatie s troma vankusmi medzi vami,ci? 😀 😀 😀

vladka84
1. sep 2010

@jankasramka no ti poviem, akurat tak zo zadu ma moooooze ohriat 😀

akika722
1. sep 2010

@21 no o ten nutrilon čo sa pytala janka-mne včera dr,povedala že nutrilon je pre babatka hrozne tažky na bruško a z toho možu dosť grcať tak nemam davať ani občas...no neviem,ty možno nedavaš... 😅

akika722
1. sep 2010

@groka inač nad fusakom aj ja uvažujem no zatial behame na aute čo treba vybaviť...

21
1. sep 2010

@akika722 ja len cisto kojim.

21
1. sep 2010

@jankasramka , mohlo by to byt, co spominas, neviem, len viem, ze nieco nie je v poriadku... Teplotu ma 37,1°C, stale. Ano, ksichti sa pri kazdom vyjdeni mliecka co len do ust... Ten omeprazol sa da zohnat aj u nas, nevies?

akika722
1. sep 2010

@21 no fakt nechapem z čoho to može byť...grckAnie by som myslela tiež či nie reflux,no neviem...môj ked mal grcal neustale aj hodku po papani...ale vidiš že viacere pišu o grckani a kakani nie je v tom vzduchu niečo?možno virus nejaky 😒

akika722
1. sep 2010

@21 keby to bol reflux viem že aj tu u nas niečo nato už existuje no neviem ako sa to vola

liba78
1. sep 2010

Ahoj babulky, píšete že je kosa všade. Janka v mexiku sa nepočíta, ledaže by sme ju šli navštíviť. 🙂 Neviem či to je tou zimou, ale mne už druhý deň blbne internet. ☹ Uvidím, koľko vydrží ísť teraz 😝 . @jankasramka to mlieko nechám v hrnci, normálne vonku a počkám až je z neho taká huspenina, vtedy je už kyslé. 😉
Majú niektoré vaše bábätká vyrážky ? Mne sa malý vyhádzal včera ráno. Má to na tváričke a hlavne na líčkach. Videla to aj doktorka, povedala len že oplachovať repíkom. Neviem, či ten repík pomôže... 😒

21
1. sep 2010

@akika722 treba sa asi spytat v lekarni, prip. doktorky... dr nam poradila tiez probiotika, zajtra ideme kupit, tak uvidime..

akika722
1. sep 2010

@21 no skus v lekarni viem že je to prašok špecialne na reflux
@liba78 ako vyzeraju tie vyražky?červene?

21
1. sep 2010

@liba78 , repik pomoze aspon na svrbenie, malo by to menej svrbiet, myslim... Bud alergia alebo potnicky...

21
1. sep 2010

@akika722 my uz obliekame overal-bez fusaku este... 😀

liba78
1. sep 2010

@akika722 červené s hnisavými bodkami. ☹

akika722
1. sep 2010

@liba78 presne to sme mali ešte v porodnici vraj je to nejaka infekcia a treba to vytierať aby tie vyražky praskli aby sa to nerozširovalo...mne hovorili že z liehom.ale nemal ich vela hlavne v zahyboch a ze uškami občas vo vlaskoch no zmizlo to

liba78
1. sep 2010

@akika722 myslíš, že mu môžem liehom na tvár ? A koľko to trvalo, kým to zmizlo ?

akika722
1. sep 2010

@liba78 mne hovorili že hej ale vraj to štipe a že šetrnejšie je to s dettolom s tym roztokom čo aj na odreniny a tak ja som to robila s tym...no tie strašne zmyzli na 2-3 den a ešte sem tam sa nejala objavila tak som len do toho šupla s prstom a vytrela s detolom ale spolu to trvalo cca 2 tyždne

katulkaaaaaa
1. sep 2010

baby ja sa tak tesiiiim 🙂 budem mat monitor dychu novy na pozicanie len za 7e na mesiac,piatok si idem pren 😵 tak konecne bude kludny spanok 😵

katulkaaaaaa
1. sep 2010

@liba78 ahoj ten repik by mal pomoct ja som to pri viki pouzivla na vyrazky,aj ti dr povedala z coho to moze byt?mne sa mala pravidelne vyhadzala z mojho jedla...napriklad pri nej som nesmela jest rajciny,hned sa vysipala po kojeny

akika722
1. sep 2010

@katulkaaaaaa nie je nejaka stranka čo sa to da požičať????

liba78
1. sep 2010

@akika722 to si mu to hnisave prepichla ?
@katulkaaaaaa no doktorka povedala že to má súvis s tým pondelkovým výjazdom na očkovanie. Že asi bol vystavený niečomu, čo mu nerobí dobre. (My sme boli aj v meste a v tescu, ale mala som ho normálne v kočíku) ☹ A v pondelok som nejedla, nič čo by som nemala odskúšané. To včera som si dala aj nutelové palacinky.

liba78
1. sep 2010

@katulkaaaaaa ja mám monitor tú podložku pod matracom v postielke. Tuším nany bolo na krabici. Ale radšej ho mám stále na očiach 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre