♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

liba78
7. sep 2010

@katulkaaaaaa ahoj, môže to byť aj z hylaku. Ak si nejedla nič iné. Ja upravujem trávenie probiotikami (moje trávenie) aj malému je lepšie.

katulkaaaaaa
7. sep 2010

@liba78 moja ake probiotika si davas?musim skocit zajtra do lekarne lebo toto uz neni normalne 😠 a zas sa ozyva moj bolavy krk...cisty hypochonder

kvietok121
7. sep 2010

@akika722 ze vraj bol problem len s tou gumou coo stlacas, ale uz to vyriesili, a aj ten co mas doma je nezavadny, len moze mat iny zapach kvoli tej gume

kvietok121
7. sep 2010

@vladka84 normalne ti zavidim este to brusko ... je sice mam este brusko co mi ostalo ale uz ma tam nikto nekope 😀

jankasramka
7. sep 2010

@kvietok121 ako vam to spolu ide?ako sitie,este boli ci uz velmi nie? ty si si to materstvo este zrejme velmi neuzila ☹
no ale este mas casu dost- ty aspon mozes byt na materskej zo 3 roky a nie 40dni ako mexicanky 😖
takze este si toho spolu uzijete a verim ze co najskor sa vsetko ustali- aj to s tym mlieckom 🙂

memory97
7. sep 2010

@katulkaaaaaa uz sme po poradni, len troska neskor odpovedam,lebo maly nie a nie zaspat nad ranom, tak dospavam cez den.-). Lekarke som vravela o vigantole, aj som si to vytlacila, razne povedala nedavat, ze pockame ako sa zachovaju lekarne a najdu nahradu. Detom neuskodi, ak ho nebudu chvilku mat.
Katulka skor by som povedala, ci si nechytila nejaky virus. Skor by som povedala, ze nieco preslo do mliecka a maly na to reagoval... na hnacky nam odporucila lekarka rozmixovat 4 kolecka babanu, pridat mliecko alebo prevarenu lucku a dat 4 lyzicky na zahustenie stolice.

@barinkova niektore doktorky to beru z rucicky, ine preferuju zilky na hlavicke.

mirmaj
7. sep 2010

@akika722 no dúfam, že si zvykne, lebo by som si rada už aj uživala kočíkovanie 🙂 ale dnes sme to vydržali skoro hodinku, ale najskôr sme sa doma pre istotu uspali 😀 😀
@liba78 aha...tak to ma vôbec nenapadlo, že by mohli byť veľke 😎 ale asi to tým aj bude 🙂

memory97
7. sep 2010

parada, zacali nam kurit🙂

Nemali ste niektora problem so selestom u deticiek ako sa to prejavuje? Dnes na poradni mi lekarka vravela, ze ma podozrenie, takze o 2 tyzdne uvidime, ci pojdeme na vysetrenie alebo nie...

vladka84
7. sep 2010

@kvietok121 aj ja by som sa rada este tesila z kopancekov v brusku, ale ked ma chytia tie bolesti, tak mam chut si to odrodit sama doma... pri Timke som tie bolesti mala po vyvolavacke pri porode, ale trvalo to len 8 hodin, teraz trvaju uz od minuleho tyzdna, akurat nas bola skontrolovat moja mamka a vraj som v tvari taka vytrapena ako keby som uz porod mala za sebou 😒 no ved sa aj tak citim 😖

liba78
7. sep 2010

@katulkaaaaaa PROBACIN sa volajú. Sú to také ampulky. Chcela som probiotika pre bábo, ale nemali ten InfantDophilus, tak ma nahovorili na toto, že to môže aj bábätko. Ale v letaku doma som našla, že až od 6 mesiacov. Tak som si ich nasadila sama.

liba78
7. sep 2010

@vladka84 ty máš ísť zas zajtra na kontrolu, aj z taškou ?

vladka84
7. sep 2010

@liba78 na kontrolu ano, tasku nespominali, len ze MOZNO si ma tam uz nechaju a budu nieco riesit, podla toho v akom stave budem. Dnes som v skolke kecala s jednou mamickou, ju v nasej nemocke nechali prenasat 13 dni, potom jej porod uz museli vyvolat, lebo mala zle prietoky... a vraj babo malo riadne chytenu kozicku 😒

Baby, viete ake su biele Tatry? Ako v decembri! 😲

jankasramka
7. sep 2010

@vladka84 no super a ja pojdem v decembri domov a zas nebude nikde ani vlocka,ako naposledy...a ked sme odisli parit sa do mexika tak doma vsade haldy snehu.akoze sklamana som bola ☹

lucia20
7. sep 2010

@mirmaj dakujem.... :D

som rada, ze aspon teba s nimi neotravujem. len mam pocit, ze s vami som to cele prezivala a ked mame nejaku novinku, hned by som vam ju pisala.

dnes mala napisane na karte, ze jej vyberu kazdy druhy steh, no nakoniec jej vybrali uplne vsetky. 🙂 🙂 🙂 zase o krok blizsie k prichodu domov.

baby, dnes mi volali z joj-ky, ze mi daju dvd s reportazou a pytali sa ma, ci sa chcem k tomu vyjadrit, lebo chirurg povedal, ze sa nechcem. tak teraz neviem. na jednej strane si vravim, ze super sposob ako podakovat a vyzdvihnut kvality lekarov, ale zaroven si neviem predstavit, ze by som sa zajtra mala postavit pred kameru. 😖 😖 😖 co myslite?

jankasramka
7. sep 2010

@lucia20 jasne ze hej!uzasne!ani nevahaj...nech vidia maminku malej hrdinky, ze po kom to ma🙂

(a inak to akoze chirurg klamal? ako vedel ze sa nechces vyjadrit?)

mirmaj
7. sep 2010

@memory97 a nám Dr. povedala, že mame davať dalej, ved nie je toxicky a ani v lekárňach ani lekárom neprišiel zatiaľ žiadny prípis a keby niečo da mi vedieť....takja už fakt neviem čo mam urobiť, či dávať alebo nedávať, ked každý lekár povie inak...no ale ved aj davkovanie kanavitu ma každá iné 😀 😀
@lucia20 no ja myslím, že by si sa mala, ako povedala @jankasramka, že ty si ta hrdinka (ale samozrejme až po Tatianke, lebo ta je ta najväčšia 😀) a nie lekári, aj ked samozrejme aj oni majú určitý podiel úspechu, ale je to na tebe....ale určite by sme si aj teba rady pozreli v TV JOJ, kedže Tatianku sme už videli, nech vieme po kom je taka bojovníčka 😎 ...super že už vybrali všetky štichy, do konca týždňa ju maš doma 🙂

jankasramka
7. sep 2010

@lucia20 len si nezabudni dat tie podprdove tampony ked budes tolko malu spominat aby ti nezacali tiect tie niekolkolitrove trisky mlieka 😀 to by bolo celkom zaujimave 😀 😀 😀
uuz teraz sa tesim ako si pozriem reportaz, nemusis sa ani nejak moc nahodit, podla fotiek vyzeras dost dobre🙂 taku sancu nema clovek kazdy den🙂

jankasramka
7. sep 2010

@mirmaj kedze problem je v kvapkatku a nie vo vitaminoch (ako spominala kvietok) mozes urcite pokracovat v davani ako ti povedala doktorka, ale ja by som na to pouzila striekacku alebo nejaky iny "nastroj"...

mirmaj
7. sep 2010

@jankasramka no presne aj mne to povedala dr. že ked je problem v chuti, tak takýto drobci aj tak nevedia ako to ma chutiť, tak im to ani nemusí vadiť 🙂 že to skôr asi nejakým dospelým...a kedže nie je zatiaľ nahrada, davať, lebo predtym vitamín D davkoval jednorazovo raz za 3 mesiace a že to bolo horšie, taka davka pre take maličke telíčko, takže radšej davkovať takto dalej a uvidíme

memory97
7. sep 2010

@lucia20 dnes som si konecne pozrela tu reportaz, mala je hrdinka🙂 je hrozne zlatucka a dufam, ze sa jej to aj tak krasne hoji🙂
Lucka tiez si myslim, ze by si sa mala vyjadrit🙂 Ten doktor mi pripadal na tej obrazovke ako suchar😀

lucia20
7. sep 2010

@jankasramka neviem, ci klamal, ale nikto sa ma na to, ci sa chcem vyjadrit nepytal... 😖 inak chcela by som mat tvoje nadsenie. :D si vies predstavit ako budem vyzerat v tv?? sak sa tam ani nezmestim. tie moje kilecka. :D:D:D

@mirmaj boze baby, o com tu tocite.... ja som ziadna hrdinka neni. iba obycajna mama. vsetky sme take, ked ide o nase deticky. jedna ako druha. verim, ze aj vy by ste boli rovnake....
len myslim, na to, ze ci to niekomu vlastne pomoze....
myslim v buducnosti, ked sa niekto bude musiet rozhodovat tak ako ja...

@jankasramka no to bude sranda.... hromadna zaloba na mna, ze vsetkym praskli televizne prijimace, ked som sa tam objavila. 😀 😀 😀 😀 😀

@memory97 dakujem. hm, suchar ale s velmi sikovnymi rukami. sak to mala hrozne. ble.... ale fakt vyzera ako keby ju len ockovali. pohodacka. :D

lucia20
7. sep 2010

ozaj baby, ja sa dnes vytesujem. pripravujem vecicky pre malinku ked pojde domov. lebo o odchode domov rozhodnu na vizite a potom mi daju vediet, ale vizita je o siedmej a to my sme uz v skolke, tak ked dojdem do spitalu a povedia mi jedneho dna, ze moze ist dom, tak nech mam veci uz v aute a nemusim sa zase vracat spat do pezinka. ja sa taaaaaaak tesim. konecne dam tu mini sedacku do auta a vecicky tiez. ked nastane ten den, tak asi umrem od radosti.

akika722
7. sep 2010

@elinka27 môj tiež oblukom krcal...na metre od seba ale jemu to vobec nevadilo.stale spal a grcal zo spanku,vobec preto nebol nervozny,dr vyriešila len to že predpisovala nutrilon AR a to bolo všetko 😒

nibiru
7. sep 2010

@lucia20 a ty si aj tu 😀 no strasne sa tesime aj s patom ze sa malinka lepsie a strasne vam prajeme nech uz ste domenka vsetci spolu 🙂

vladka84
7. sep 2010

@lucia20 ja si tiez myslim, ze by si mala ist... inak, na tom dr. sa mi pacilo ako to na konci zlahcil, ze mala bude so svojou ritkou nakoniec spokojna ako jej ju "urobili" 😉

akika722
7. sep 2010

@jankasramka myslim že som to nedala moc vysoko a ide to postupne dole ano krpec ma na tom aj ritulu 😀 😀 😀

akika722
7. sep 2010

@kvietok121 no vieš niečo sa popiše a ja stresujem,bojim sa aby krpcovi niečo nebolo 😢

lucia20
7. sep 2010

baby, ja sa teraz budem pytat ako neskusena, ale ako teda v com mam doniest malu domov.... mam autosedacku, zavinovacku a co obliect malej??? mam taky tensi jesenny overal, alebo len dupky a svetrik??, boze ja neviejm.
uvazovala som nad dvomi variantami. dupky, bodynko, overal bez zavinovacky, alebo dupky, bodynko, svetrik- taky hrubsi a do zavinovacky???? ja by som sa priklonila k tej druhej ale myslite ze dupky a ponozky jej budu stacit???

ale som blba, ze? este ze mam doma dve deti. 😖

akika722
7. sep 2010

@lucia20 oja ani nas s fotkami neotravuješ! 😠 ja sa tešim velmi ked vidim tu herečku a viem nove info ako jej je fajn..no chod budeš aj ty hviezda 😀 😀 😀 teda už si,obe ste ze to všetko prežite 😉

liba78
7. sep 2010

@lucia20 Luci, aj ja si rada pozriem fotečky a teším sa na správy o Táničke. Baby majú pravdu, mala by si sa vyjadriť. Aspoň pochváliš ten personál na ARE (chirurgický nemusíš 😀 ).
Teraz hovorili na JOJ o tom Vigantole. Ale zachytila som len okrajovo, lebo som sa snažila piecť koláče na krstiny 😝
@vladka84 ten výrok o Taničkinej riťulke sa mi tiež páčil. Snáď ju šil nejaký plastik. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre