♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

alure
10. sep 2010

@liba78
waw tak tá torta je nádherná. Nech vám zajtrajšie krstiny dopadnú podľa očakávaní,slniečko nech svieti a je dobrá nálada 🙂

liba78
10. sep 2010

@evanns super, že máš také dobré dieťa. 🙂 Malého baví hrkálka taká celá mäkučká, tú mu dám do kočíka alebo ju zavesím nad neho. Plastové hrkálky ho zatial desia, hlavne ten zvuk.
@lji aj ja mám úkažkové dieťa, ale tiež ho niekedy chytia šábesy a plače aj hodinu v kuse. Dnes napríklad bola zlá noc a od rána od 7-mej bol na rukách a zaspal až o 11-tej. Aj to spí prvý krát na bruchu, tak ho strážim, lebo je na gauči.

liba78
10. sep 2010

@alure
@iji ďakujem Aj mne sa vidí nádherná. Ale Majuška hovorila, že bude plnená senzačne, tak musíme aj krájať. 😝 Už sa mi zbiehajú slinky 😝 😝

lji
10. sep 2010

@alure ďakujem moc. ja mám na lístku napísané-vážená mamička,dostavte sa so svojim dieťaťom... bla bla.včera som bola u doktorky a nič mi nedala takže asi je to všade inak. ešte raz vďaka. len som chcela vedieť či sa stane niečo ak by sme prišli neskôr.

liba78
10. sep 2010

@lji ja idem na nožičky v pondelok, to bude mať malý mesiac aj 2 dni. Každý pediater to posiela podľa seba. A nemám ani výmenný lístok ani pozvánku. Mám Sprievodný list v dvoch vyhotoveniach a je v zadu aj miesto na popisky a nález. Tak asi záleží od toho s akým ortopédom je pediatrička dohodnutá. 😉

liba78
10. sep 2010

@lji a ešte je tam napísané, že pacient nechodí 😀 😀 😀 😀 to by bolo asi zavčasu 😀 😀

lji
10. sep 2010

naša bábika 🙂

lji
10. sep 2010

@liba78 fú to by bolo aké zaujímavé dieťa ktoré by v jednom mesiaci chodilo 😀 😀 😀

liba78
10. sep 2010

@lji krásne bábätko, máte byť na čo hrdí rodičia 😉

elinka27
10. sep 2010

@lucia20 ano,a to som vtedy ani len netusila ked som si tu este s babami doobeda pisala ze v ten den porodim 😀

elinka27
10. sep 2010

jaj, poradte mi uz som na nervy,mala je po kazdom krmeni nekludna, stale sa krci je cervena v tvari a place.Skusali sme Sab Simplex aj Espumisan, nic nam nezabera, nosim ju na rukach, vo vajicku ani lehatku byt nechce, spava vo vyvysenej postielke ale stale nic nepomaha, raz prdi potom zasa mam pocit ze sa jej vracia kyslelina,lebo ma obcas kysly dych.Dnes rano sa pogrckala vyzeralo to ako zrazene mliecko,ale ona casto negrcka,ale aj tak

liba78
10. sep 2010

@elinka27 taký bol dnes môj malý, a ukludnil sa na rukách (vlastne na pleci) a uložila som ho spať na brucho. Prdel počas celého spánku asi 2 hodiny 😉 😉 Potom sa najedol a spí ďalej, ale už na chrbáte. 😀

memory97
10. sep 2010

@majka35 neni zac, dufam,ze Terezku preorientujes. Nam to trvalo 3 dni a maly je opat usmievave babatko🙂
@liba78 Jurko bude mat nadhernu torticku, dufam, ze bude aj svele chutit ako krasne vyzera 😉
@evanns to myslis vazne, ze spinka celu noc? Rychlo nam daj recept, co robis s malou,ze tak dobre spinka 😉

memory97
10. sep 2010

@elinka27
@liba78 ja davam do polievky vela rasce a maly sa uz teraz tak nepuci a nejedzte tesne pred kojenim cokoladu,ani nic sladke.

jankasramka
10. sep 2010

@memory97 on spava len na brusku , malokedy na chrbte a cely den som mu menila polohy a nic mu nepomahalo...dnes sme zacali den dobre uvidime ako pokracuje🙂
a zacalo som citat to co si sem dala link, no ale neviem neviem...akoze ako si vyriesila ak si davidka dala do postielky a len krical a spat nechcel?to si ho nechala len tak? a ako dlho????

lji
10. sep 2010

@elinka27 to robí dnes moja!!! celý den hladá papu a ked jej dam,vydrzi chvilku ticho alebo spinkat a o chvilu zacne vreskot o dusu.... 😖

evanns
10. sep 2010

@memory97 ja neviem recept...taky rezim mame...doobeda je hore od tej 08:00 do 13:00...sa nosime, cvicime, hrame...potom spinka v kociari + doma...od 19:00 do 22:00 je zas hore, vtedy aj kupeme a potom prespi az do rana
a aj ju bolieva brusko, ale chvalabohu nam stale pomohlo cvicenie s nozickami a hladkanie + spanie na brusku...ziadne kvapky sme doteraz nepouzili 😉

memory97
10. sep 2010

@jankasramka Davidko plackal cca 10 minut, unavil sa a spinkal🙂 Trhalo ma ho vybrat odtial, ale zvladli sme to🙂 Niektore deticky placu aj dlhsie, chce to obrnit sa na zaciatok trpezlivostou. Zvol si nejaku formulku, aby vedel maly, ze ma spinkat, ked ho ukladas do postielky. Ja mu hovorim, ze ho ulozim do postielky a ideme spinkat, poprajem mu dobru nocku a troska sa pomrvi a potom spinka🙂

memory97
10. sep 2010

@evanns tak to krasne pospinka. My sme sa tiez dnes vyspali konecne po dlhom case🙂 😀 😀

groka
10. sep 2010

ahojte baby ked budem mat viac casu a aj naladu pisat o tom zas,tak napisem...skriningove vysetrenie nam dopadlo na chuja
zatial aspon foto,ako rastieme

mirmaj
10. sep 2010

@liba78 krásna tortička, aj nám dala krsná podobnu upiecť, len ružovú a bola výborná 🙂 🙂 a potom že ako zhodiť kilá z tehotenstva 🙂

jankasramka
10. sep 2010

@memory97 no a este potrebujem cosi objasnit. tam pisu ze ked sa v noci zobudi ze je hladne tak ho mas vraj nejak zabavit, cicikat a ked sa to uz neda zvladnut tak mu treba dat vodu alebo caj....to mam dat dvojmesacnemu bejby vodu????to co je?
mne vravela dr. ze ani detsky caj neni vhodny v tomto veku.
ty si co robila v tomto pripade?

jankasramka
10. sep 2010

@liba78 odloz mi kusok z tej torty, dobre?
@mirmaj vy dve provokaterky 😠

katulkaaaaaa
10. sep 2010

@mirmaj si krasna maminka 🙂 a ta torta,uzastna,mi mame krstiny az 30.10 torta uz objednana 😵 😵

katulkaaaaaa
10. sep 2010

@jankasramka tu na slovensku niektore dr odporucaju davat vodu prevarenu aj cajiky hned babetkam od jedneho tyzdna,ja nedavam nic len kojim...boze moj maly ma dnes prvy den koliku a ja som hotova,espumizan nezabral poslala som nasich kupit nieco ine,dnes pocujem moje babetko prvy raz plakat:(

katulkaaaaaa
10. sep 2010

@liba78 uzastna torta 😉

lji
10. sep 2010

@jankasramka nám dali v nemocnici glukózu s vodou ked nám ešte nešlo dobre kojenie a malá bola hladná a potom vodičku dávali vždy do striekačky 😕

katulkaaaaaa
10. sep 2010

@jankasramka nasi kupili infacol,aj dr odporucila tak skusime lebo dnes to bol vazne des 😒

akika722
10. sep 2010

no čaaaute baby čo nové????? 😀

mirmaj
10. sep 2010

@jankasramka k tomu članku od memory alebo čo to bolo si myslím, že to ešte nie je moc vhodne pre našich drobcov 😀 ved oni su v noci ešte normalne hladne, nevedia ešte prespať 11hod. moc by som sa toho teraz ešte nedržala 🙂 ale časom určite hej, niektore rady si myslím, že su tam fakt dobre, ako ten cumel napríklad, naša je naň poriadne naučená a ked jej vypadne hned mrnčí, ale skôr cez deň v noci ho moc nemáva, takže ty to ber ešte s rezervou si myslím teraz, ved tam aj bolo že riadiť sa tým až ked ma novorodenec 5 až 7týždňov a min. 5kg a to ešte Mateo nemá alebo hej? Skôr to bolo zamerané pre deturence od 6 mesiacov.
Že provokaterky, aspoň si nejedla týždeň zakusky z krštín ako ja 🙂 už ma z nich žaludok bolel, toľko som ich pojedla 🙂
@katulkaaaaaa jeeej ďakujem za kompliment, ešte sa zbaviť tých prebytočných kg a je to super 🙂 ale všetky maminy su pekne, ked maju drobcov pri sebe 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre