♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

jankasramka
30. sep 2010

@majka35 to co opisujes sa vola amok. ten zachvat hnevu a nenavisti. neni sa cim chvalit ale ja som to mavala. ked prejde urcita hranica stimulacie clovek sa nevie ovladat. proste to nejde. ta facka je upne ok. jednoducho ked je ako v tranze tak to nie je trest ale skor sa tym akoby "preberie". zle skor je si to nezvladla ty a rozplakala si sa lebo to jej moc nepomoze. ona potrebuje vidiet svojho vodcu- rodica emocionalne silneho. nech robis co robis mala by si si byt tym ista aj ked sa obcas zmyslis, co je normalne. ona len potrebuje vidiet ze ked ona je psychicky labilnejsia ty si stabilna a vies jej pomoct (ajked fackou).
podla mna by si si mala vsimnut ako do toho amoku vchadza a co tomu predchadza a spravit vsetko preto aby si tomu predisla. ked vidis nejake naznaky rychlo ju rozptyl inou vecou- daj jej nejaku ulohu atd. hlavne nesmies zacat zvysovat hlas- je to ako spustaci reflex...

jankasramka
30. sep 2010

idem spat lebo som jak zbity pes po vcerajsku. dnes som si na noc prvykrat od porodu nedala tie vlozky ci tampony ci co to je do podprdy. vzdy som ich mala uz v polke noci premocene a teraz ani kvapka. super 😠
no nic mame v zasobe zatial dost UM tak si to snazim nevsimat a dokrmujem...uvidime.

@majka35 ozaj vsimni si ci mala nema reflux ked sa chce stale nosit a place pocas dna a budi sa ...nemusi grcat len sa jej mlieko vracia do pusy ona to prehltne a pali ju zaha z kyseliny tak place....

lji
30. sep 2010

@jankasramka a ty už aj dokrmuješ? aj si odsávaš aby sa tvorilo viac mlieka? mna toto štve.ja si namiesto tých vložiek dávam látkovú plienku-viac vsaje, je to teplejšie 😅 a tam je vždy plno mlieka ale v prsiach potom už nie až tak moc 🙄 tolko drahocenného mlieka mi vykvapká 🙄

mirmaj
30. sep 2010

@majka35 ty by si si normálne zaslúžila nobelovu cenu 😀 😀 my stále spíme a v postielke, kde cez deň asi od narodenia takto dlho ani nespala 🙂 aj ked sa prebrala, pomrvila, sama si zasa zabuvala, bez toho aby som ju zobrala na ruky alebo dala dudku 😎 už viem asi príčinu jej 40min. spánkov, vlasnéééééééééééééé rukyyyy 😝 😝 😝 😝 😝

kvietok121
30. sep 2010

@mirmaj vidim ze uz sme viaceri ktori zistili co je to zavinut dieta poriadne, my s mm to volame na husenicku 😀

vladka84
30. sep 2010

@majka35 ja som mala zo zaciatku trosku obavy, aj som poskulovala na nich, ze co robia, ale ked som videla, ze Timka jej ani neublizi, prave naopak, mala sa tesi z jej pritomnosti a ona je potom tiez spokojnejsia, tak nebolo co riesit... mna sa zase pyta,ze ci si ju uz moze posadit na kolienka a ze kedy pojdu spolu na plavaren a ze ju vezme na tobogan 😀 a to take veci jej aj rozprava, ked sa s nou hra, no ja sa pucim od smiechu 😀 😀 😀
Timka ma tiez svoje zachvaty, ale asinie az take silne, na nej napriklad vidno, ze sa niekedy potrebuje len ak rozplakat... napriklad vcera - chystali sme veci na plavaren, skusala si plavky, vsetko bolo v poriadku, zrazu skrat a strasny plac (nie plac - rev to bol), zavyjala na cele sidlisko, nechapala som co sa robi, trvalo to asi pol hodiny, medzitym som sa snazila zistit co sa stalo, ale absolutne so mnou nerozpravala, len sa hnevala, zlostila, plakala, dobreze sa o zem nehadzala...tak som ju nechala, preslo ju to, prisla za mnou, ze ju na plavkach skrabe listok... tak sme ho odstrihli a bolo... ale myslim, ze to nebol dovod, lenasi potrebovala uvolnit emocie, neviem...

vladka84
30. sep 2010

@kvietok121 Karinka mala asi vacsiu porodnu hmotnost ako vy, zachvilku aj tak nebude vidiet rozdiel medzi nimi, ked trosku podrastu... no, ale hned som spokojna,ked vidim, ze pribrala a vsetko je v poriadku...teraz si len udrzat mliecko 😉

@mirmaj my davame do zavinovacky, ale rucky musi mat von, alebo iba trosku schovat, tak aby si ich mohla vybrat, ked bude chciet, nesmiem jej ich zviazat natesno, to sa zlosti a puci... 🙂

mirmaj
30. sep 2010

@vladka84 ani ja som jej ich nie úplne na tesno, len som jej ich dala vedľa telíčka, jednu si povytiahla a krásne búva, ale predtym s nimi šermovala okolo hlaviny a to ju asi budilo alebo čo, lebo ešte nikdy nespala cez deň takto dlho sama v postielke 😀 Naša Tamarka tak s nimi šermuje, že tatino povedal, že ked bude väčšia ju dáme na šerm 😀 😀

vladka84
30. sep 2010

aj my spinkame v postielke, ale zatial len kratko, tak sa este netesim...dnes sa ani neda ist von, strasne u nas fuci vietor, aj na balkone je kosa, tak si musi zvykat na postielku...

mirmaj
30. sep 2010

@vladka84 no takto nejako sme spavali my, ale hrozne krátko, no a teraz, normálne nechápem, ale už sa mrvila, lebo je aj čas papania, tak som jej dala dutku, že jej nachytám mliečko a je ešte ticho....aj tu je kosa, ale na chvíľku pôjdem s ňou von, nech sa vyvetra a musím isť aj do obchodu, ale dlho nebude

vladka84
30. sep 2010

@mirmaj ako dlho ti vydrzi bez papania? na UM asi dlhsie, nie? my mame uz presny interval 3 hodiny cez den, ale ona si to predstavuje tak, ze ked prejdu tri hodky, tak uz - uz ma mliecko v puse..a ked nahodou ju chcem este prebalit, alebo rano prezliect, tak hned protestuje 😀

mirmaj
30. sep 2010

@vladka84 ako kedy, cez deň tiež mame ten 3hodinový interval, niekedy sa stane, ale len vtedy ked buva tak vydrží aj 4 ale to naozaj malokedy 😀 a vtedy ked vidím, že vstáva tiež hrozne hladná, tak najskôr nakrmím dam grgnúť a až tak za pol hodky prebalím, lebo by hrozne revala pokiaľ by som prebalila a potom sme išli papať 🙂

kvietok121
30. sep 2010

@vladka84 to hej ryhlo rastuuuuuuuuuuuuuuuuuu ako to bezi mesiac zanami

akika722
30. sep 2010

@lji ahojte...moja ricinus comunis-myslim že sa to takto volalao 😀
prišiel emulips 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lji
30. sep 2010

no a sme doma z poradne 😢 😢 za dva týždne len 100g ☹ čiže za týžden 50g. to je hrozne málinko. idem bojovať s mojim mliekom ustavičným odsávaním a skúsim ho ešte rozprúdiť - malá podla mna málo ťahá a tým sa mi aj zmenšuje množstvo mlieka ale už dnes mm kúpi nutrilon a idem dokrmovať ☹

a aby nebolo málo tak po ceste na poradnu som neodhadla vietor a teraz ma boli hrdlo. a ešte k tomu máme od včera nov postel.z boku z nej trčia na kúsok také latky a je širšia ako stará.nie som na nu zvyknutá a stále do nej várážam.celé moje stehno je jedna velikánska modrina a bolí ma každý pohyb s nohou. dnes nie je dobrý den, vôbec nie ☹ ale to mliečko ma serká hrozne ☹

denisocka
30. sep 2010

@lji ahoj,mas malo mlieka,či kde je problem?

akika722
30. sep 2010

@majka35 moja ja ťa chapem...moj nežiarli ale nervači tiež....tiež som mu raz dala facku som sa neovladla a tiež som potom s nim plakala...lutovala som tyždeň že aka som blba...on je ako z retaze odtrhnuty a ked niečo chce musi byť hned ☹

akika722
30. sep 2010

@vladka84 jej babika aj tvoja je taka vlasata 😀

akika722
30. sep 2010

@lji nič to moja ved my sme za mesiac pribrali pol kg a dr vravela že je to v poho...

denisocka
30. sep 2010

@akika722 tak to mas doma veselo ako ja 😔 😅

kvietok121
30. sep 2010

baby co je dnes za den? my ho mame tiez od veci

akika722
30. sep 2010

a opušťam vas baby...idem poumyvať podlahy o hodku pride kamoška s mm a malou...a Paťko zas bude ako z reťaze odtrhnuty...a cez vikend budem oddychovať.svokor ma vinicu robi vynobranie a mm berie Paťka na sobotu a nedelu zo sebou...a ja s drobcom budeme lenošiť 😎

denisocka
30. sep 2010

@lji no asi maš malo mliečka,ked ti baby radia tie lieky. ja som si toho preskakal pri oboch dost a čo ti jedine pomože je odsavať každe 2hodiny,babatko prikladať,aj ked len cucka-tým sa tvori mliečko tiež a ak chceš nejake lieky,tak by som zvolila dat si predpisat u detskej aleboobvodnej lieky COSTI -BRAT 3X3TBL.JE TO SICE NA REFLUX,ale vedl.učínok je zyýš.laktacie,odporučaju sa na celom svete 😉 .ak niečo,je tu aj tema o tom

kvietok121
30. sep 2010

@lji aj to je dobre co pise denisocka

michaela80
30. sep 2010

@lji ja beriem costi a mliecko mi az strieka pri kojeni ale aj odsavam, sice uz nie tak poctivo ale odsavam...

akika722
30. sep 2010

@denisocka no tiež maš chlapčeka v rovnakom veku...moj je strašne hyperaktivny neposedi ani chvilku,musi byť stale to čo on chce lebo inač je zle...samozrejme že mu stale nevyhoviem...niekedy tiež pride taky zachvatik,myslim že obdobie vzdoru je to....bože to je strašne... nechce sa dať mm obliecť obuť a tak všetko ma robiť mama....tak vela krat kojim a z volnou rukou ho obliekam 😖 jedina vyhoda na tom všetkom je že nežiarli vobec a je dosť samostatny-no ak na to ma naladu...

akika722
30. sep 2010

ok baby tak večer 😉

lji
30. sep 2010

@denisocka
@michaela80
@kvietok121 dakujem baby skusim vsetko. ☹ ja chcem mať mliečko. len to moje malé drobaté nechce poriadne sať . myslim ze aj preto sa mi znizilo mnozstvo.

@akika722 no len 500g na mesiac je tak akurat,len my nemame uz ani tolko 😖

21
30. sep 2010

😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre