♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
7. jan 2011

@alure aj my sa len kojime a tiez sa neviem dockat na prikrmy

danulienka35
7. jan 2011

@kvietok121 asi hej moja ale bude v poriadku viem ze ta to vrlmi trapi ale nezufaj mojko ☹

alure
7. jan 2011

@kvietok121 🙂 aj tak to bude čo nevidieť...tak rýchlo všetko letí a mne už chýba to obdobie keď sa mi v náručí stočil ako klbko a tak spinkal...teraz je už veľký 😉

danulienka35
7. jan 2011

@alure s migrenami je nas asi viacej moja i ja ju mavam ☹

alure
7. jan 2011

@kvietok121 a čože s vami? ako Matejko?

alure
7. jan 2011

@danulienka35 ja som dosť citlivá aj na zmenu počasia a popritom mám veľmi nízky tlak 😒 dnes celý deň ledva 70/50 a to už som vypila dve kávy..ale aspoň mi nehrozí infarkt 😀

alure
7. jan 2011

idem si ľahnúť aj s Denisom...uvidíme ako bude neskôr....

kvietok121
7. jan 2011

@danulienka35 nezufam, len placem 🙂
@alure trosku sme mali sopliky, hlieny a dnes sr povedal ze uz ma trosku na prieduskach ... ale na atb to nie je tak dufam ze sa mu cez vikend polepsi a v pondelok mame prist znovu
vyspinkaj sa

memory97
7. jan 2011

@akika722 mozno druhe bude akcnejsie🙂 😀 😀 augustove babatka vraj budu velmi neposedne🙂 esteze sme julovi 😀
@seagull2404 krasna je bambulka🙂 my na nohy vobec, ale sediet by uz chcel, ale s pomocou. Na nozky sa nestaviame, mne vravela p. co nas ma na rehabilitacii, ze to babatko musi samo zvladnut, ci si samo sadnut alebo sa postavit na nozicky, ze inac to netreba robit, takze nic nesilim a nech si drobec vyberie🙂 my sa skor zaciname pomaly plazit na brusku🙂

@kvietok121 myslime na Matejka a vsetky chorucke babatka. Prisla mi nova maminka v nej sa prave pise o chripke, len som to este nestihla precitat, ak tam bude nieco dobre, tak to napisem🙂

@mirmaj aj my sme to mali jeden cas, teraz uz vydrzi aj 4 hodinky bez papkania. V noci som malemu dala dudku, alebo pustila hviezdicku,aby dlhsie vydrzal bez papkania. On tolko spapka cez den a v noci je stale hladny🙂

danulienka35
7. jan 2011

@kvietok121 tak neplackaj moja viem ako ti je tiez ked som mala prve miminko a bola chorucka a to mala len tyzden som plakalala a uz ma 20 rokv bude dobre neboj myslime na teba vsetky

danulienka35
7. jan 2011

@alure s tlakom som ako ty nizky a migreny desne mavam tiez kdo ich nemava nevie co to je ☹ oddychni si trosinka ked mali zaspinka

kvietok121
7. jan 2011

@memory97 dobre sa tesim
@danulienka35 dakujem ste zlate idem spapat tu ryzu s cviklou co mozem ... smejem sa s mm ze moje jedlo teraz vyzera ako prikrm 🙂

memory97
7. jan 2011

@seagull2404 ja zvysky vyhadzujem, ale spapam za maleho, ak sa to da jest🙂 a teraz som zacala uz aj mrazit a je to super vec🙂
mliecko davam niekedy pred a niekedy po papani podla toho ako maly vymysla🙂 on si uz diktuje, co chce papat 😀

memory97
7. jan 2011

@alure to mas pravdu, velmi rychlo vyrastli drobcovia nasi🙂 mne je az luto, ze to tak rychlo bezi 😕

@kvietok121 uf takze mu to uz ide nizsie z hrdielka, este co si pamatam z jedneho clanku, co som vcera citala pri zapale stredneho ucha, ze nie je dobre odsavat kazdych 10 minut, ze je to to najhorsie a sliznica sa velmi babatkam podrazdi. Ja som odsavala tak po hodinke az dvoch. Idem dat varit malemu polievocku a potom ti dam vediet, ked to precitam, co su tam za dobre rady a bude dobre, Matejko to zvladne aj s maminou 😉

seagull2404
7. jan 2011

@memory97 ja viem, ze by to mala robit sama, preto ju necham stat, ak chce, ked jej to robi radost, sediet ju necham samu len chvilku, inak ma vzdy oporu, sama to este nevie, ale v sede je kludnejsia 🙂 ako mrazit? zvysok zamrazis a rozmrazis napr. na dalsi den?

kvietok121
7. jan 2011

@memory97 ok ja tiez neodsavam kazdych 10 min kdeze to by sa matejko asi zblaznil, chudacik pri tom tak vyvadza ...

oksu
7. jan 2011

Ahojte, prosím o rada - drobčeka kojím ale už pomaličky skúšame aj zeleninku na obed + dokojenie. Hm, začali sme mrkvičkou, potom mr.+zemiačik, mr.+zem.+brokolica a naposledy mrkvička+zemiačik+brokolica+vývar z kur.pŕs. Akú ďalšiu zeleninku by ste vy odporučili - resp. máte vyskúšanú?! Ďakujem

oksu
7. jan 2011

@kvietok121 nám odsávačka moc nepomohla - soplíky boli stále a drobec stále chripčal - ako sme prestali odsavať tak soplíky ustúpili - teraz už vyberáme len vatovou tyčinkou a už nechripčíme. Boli sme aj na výteroch a drobec mal bacile - no tie sa mu tvorili z rôznych sprejov do nosa, pretože obsahovali vodu a tie bacile sa tvorili z vody... Skoré uzdravenie!!!

memory97
7. jan 2011

@seagull2404 ano presne tak, urobim si vacsiu porciu, vsetko rozmixujem a dam do mikrotenovych sacikov a necham zamrazit. Jednu porciu do 2 sacikov, ked sa to rozmrazi a zohreje, je to presne take akoby si to pripravila teraz🙂 Este ma napadlo, ak maly nieco nedopapa a robim napr. polievku alebo masko, tak to pridam do omacky a chut je lepsia 😉

@kvietok121 ti verim, aj nas maly sa smeje z odsavacky, kym je vypnuta, potom so sebou hadze ako rybka na suchu🙂 idem pozriet ten clanok, konecne som dovarila🙂 a dam ti vediet.

seagull2404
7. jan 2011

@memory97 🙂 mnam omacky 🙂 mne pride luto to vyhodit, a nebola som si ista, ci to moze do mrazu, ja som dnes tu nedojedenu mrkvu supla do rizota 😀

memory97
7. jan 2011

@oksu mozes mu dat este kalerab, karfiol, cuketu, tekvicu. Ja som skusala aj spenat so zemiacikom. Najlepsie je ist na stranky http://www.hipp.sk/produkty/zelenina-a-menu.htm... a pod zeleninovym prikrmom mas presne co mozes. Ja som maskove prikrmy kupovala, aby ochutnal maly kralika, hovadzie,... kazde je od urcite veku, tam si to najdes.

memory97
7. jan 2011

@seagull2404 tie, co nespapa uz nemrazim, ale pokial si to prave dovarila, tak to by si este mohla. Tie,co rozmrazis a znova zamrazis, to by som neskusala, radsej to pridaj do omacky, alebo polievky pre vas.-) Ja som to tiez vyskusala iba den dozadu a veru, rano vyberies z mrazaku a na obed je mnamka hotova, iba zohriat🙂

seagull2404
7. jan 2011

@memory97 tak tak, aj sa to lepsie rozmixuje, ked je toho viac a aj ma clovek menej robotky 🙂

oksu
7. jan 2011

@memory97 a kolko dni možem pripraveny prikrm malemu podavat?! uparila som zeleninku na paraku, rozmyxovala a schladila. hm, a čo vývar - len voda z kur. pŕs?

memory97
7. jan 2011

@oksu ano, iba vyvar zo zeleninky, kur. prs, alebo z brokolice je tiez dobry. Ked to rozmixujes, je to velmi huste a nie kazde babo ma rado huste, maly mi to nechce papat, ak je to huste. A takto riedke to aj mrazim🙂 Ked som to nemrazila, ale varila, tak som to mala v chladnicke max. 2-3 dni.

oksu
7. jan 2011

@memory97 oki, ďakujem - my to riedime prevarenou Luckou - a hustotu prispôsobujeme drobcovi. zeleninku paríme. a v čom to zamrazuješ?! a zavárať pripravenú stravu - hm - asi zbytočné, však - radšej pripraviť čerstvé, však.

jankasramka
7. jan 2011

@akika722
@liba78
@danulienka35
@memory97 vcera som uz nestihla poodpisovat lebo dosla necakana navsteva.....svokra a svagrina 😔
mateo bol po prichode na slovensko chorucky-sople, kasel ale potom sme sli do tatier a odtial sa vratil uplne zdravy 😵 a to som s nim behala po vonku cele dni 😝 asi mu ten vzduch prospel.
@hajatanufus ked pojdes lietadlom zozen si take cipky pre babetka proti nevolnosti-ja som dala cestou naspet mateovi a bol z toho kludnucky a takmer celu cestu prespal. fakt vrele doporucujem. ja nie som moc za prehnanu medikaciu ale v tomto pripade si usetris kupu nervov a vsetci budu kludni 😉

akika722
7. jan 2011

@jankasramka ako vidim moja navšteva potešila 😀 😀 😀

memory97
7. jan 2011

@kvietok121 pre teba a vsetky chore babatka, rady z maminky . Dufam, ze vam to pomoze.
su to prirodne pomocky:
1. na nadchu je najlepsi eukalyptus a tymian
2. "nadchovy caj" - 30g harmanceka, 30g lipoveho kvetu a 20g tymianu. 1 polievkovu lyzicu tejto zmesy zalejeme 1/4 vriacej vody a nechame 10min. luhovat. Potom scedime a mozeme podavat. Toto je pre vacsie dojcata, nie novorodeniatka.
3. "cibulove vrecko" - 1 cibulu nakrajajte nadrobno, date na bavlnenu satku, roztlacite, zaviazete a zavesite blizko hlavy dietata. Toto som pocula, ze je ucinne aj v inych relaciach, cibula ma schopnost vtiahnut zarodky chripky do seba a niekedy je dobre mat v byte len tak volne polozenu cibulu na polovicu.
4. dobre je do aromalampy pouzit eukalyptus radiata (pre mensie deti), jedlu alebo smrekovec ak su upchate dutiny.

memory97
7. jan 2011

@oksu davam to do 2 mikrotenovych sacikov, ked to rozmrazis a ohrejes, je to presne take, ako ked si to prave dovarila. Neviem ako je to s parenou zeleninkou, ci to bude mat taku istu chut. To som neskusala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre