♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mirmaj
2. sep 2010

@lulu4 držím palce nech to máš rýchlo a hlavne bezbolestne za sebou 🙂

vladka84
2. sep 2010

@lulu4 moja a tak som na teba myslela, ze ci uz to mas za sebou... drzim palce, nech sa to rozbehne 😉
@memory97 @liba78 ved hej, ja by som to uz mala rada za sebou, ale ked si predstavim, ze mi porod budu vyvolavat a nic, tak mi nie je vsetko jedno... no uvidime, co mi zajtra povedia...dam potom vediet 😒

vladka84
2. sep 2010

mne uz posledne dva dni tvrdne brusko nie len vecer ale aj cez den, dokonca ho mam uz castejsie stvrdnute ako uvolnene... dufam, ze to nie je nic zle 😖

akika722
2. sep 2010

@liba78 😀 😀 😀 tiež zo vzduchu???akože ten 3kg prd 😀 😀 😀 no sleduj vahu som zvedava či pomaha

akika722
2. sep 2010

@liba78 ja som to robila len raz denne a stačilo to-myslim 😒

akika722
2. sep 2010

@liba78 no moj herec v škôlke-tak ako som hovorila-nechcel isť domov 😀
ale nespal tam na obed tak ked sme si ho vzali bol doslova neznesitelny 😠

akika722
2. sep 2010

@vladka84 neboj...budeš to mať za sebou 😉 😉 😉 teš sa 😉 ozaj ako sa mala bude volať???maš tam 3 mena,ja som zvedavaaaaa 😀 😀 😀

akika722
2. sep 2010

@lulu4 držim palce aby si to mala už sa sebou...ano ano ako hovoria RYCHLO A BEZBOLESTNE 😉
drž sa moja 😉

vladka84
2. sep 2010

@akika722 momentalne vedie Karinka...ale do porodu to este mozeme zmenit 😀
no veru,mala by som sa tesit, ved ten moj augustovy milacik si dava riadne na cas 😝

akika722
2. sep 2010

@vladka84 karin som chcela dať ešte pri prvom,potom sa to zmenilo na Alexandra a bol paťko...mama chcela Danielku a teraz mala byť Kristinka 😀 😀 😀 takže schvalujem všetke 3 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vladka84
2. sep 2010

@akika722 no super, ved aj nam sa pacia vsetky tri, preto sa nevieme rozhodnut 😎

akika722
2. sep 2010

@vladka84 možno sa rozhodneš v poslednej chvili...my sme meno pre chlapčekas nemali buchli sme prve čo nam napadlo netušili sme že to chlapček nakoniec bude 😀

liba78
2. sep 2010

@vladka84 mená máš krásne vybraté, ja by som z tých troch dala Karinku. 😀 To tvrdnutie môže byť, že sa maternica chystá.
@akika722 ešte som sa nevážila, zdalo sa mi zavčasu po dvoch dňoch. Skúsim zajtra, tri dni sú viac ako dva 😀
Ktovie, či Paťko bude zo škôlky nadšený aj o týždeň. 😝 U nás bol ok, vždy prvý týždeň, potom už eeee.

akika722
2. sep 2010

@liba78 to mi hovori každy že po tyždni sa to zmeni ☹

fialka5959
2. sep 2010

@jankasramka S tou ryzou som este nepocula, musim vyskusat!
Dufam ze to pomoze lebo spanok mame velmi tazkyyyyyyyyyy 😉

lulu4
2. sep 2010

@vladka84 dakujem,ze si na mna myslela,vidis,stale nic.uz je to az chore,ale akurat mam traumu,bola som priamo na porodnici na monitore a akurat tam jedna rodila to bolo nieco strasne.to som radsej nemala pocut. Zajtra je velka vizita a ja sa bojim co mi povedia al. spravia.neveriĺa by som ze sa mi to zmeni na takehoto strasiaka.a k tomu tvrdnutiu,mne napr.dnes tvrdlo skoro cely den a to som bola na 2monitoroch.kontrakcie tak do 40,co je zevraj malo.

liba78
2. sep 2010

@akika722 bodaj by to u Paťka bolo inak. Ešte sme mali obľúbenú učiteľku Renátku, keď bola ráno Renátka v triede malý neplakal. (myslím že bol do nej platonicky zamilovaný-dodnes na ňu nedá dopustiť) 😀

liba78
2. sep 2010

@lulu4 @vladka84 budem na vas mysliet bybulky a držať vam palce. Musite si vsugerovať rýchly, bezbolestný. My s katulkou, alure a kvietkom nepotrebujeme rozšíriť rady. Berte si príklad z elinky. 😉

liba78
3. sep 2010

Dobré ránko, ešte všetky spíte ?

lucia20
3. sep 2010

vcera sme mali velky skolkarsky den, katarinka, isla prvykrat do skolky, tak sme mali velky rozruch doma.

vcera som len volala do nemocnice.

v stredu sme za nou boli. bola som velmi rozcarovana z chirurgie a hlavne z jednej sestricky. prisli sme za malinkou, s tym, ze ju nakojim. ta krava nas nechala cakat 15minut v chodbe a ked som dosla za nou, ze kedy mala jedla, ze stale spi, tak mi povedala, ze ona ju prave nakrmila z flasky, preto sme cakali. tak kym nas tam nechala, tak ju rychlo natlacila a prebalila, nech mala spi. no ja som myslela, ze ju zozeriem. ked som jej vravela, ze som ju chclea nakojit tak na mna vyletela, ze ako by som ju asi chcela vziat na ruky. no baby, krvi by ste sa vo mne nedorezali, jak ja som ju chclea zabit. ako nic v zlom, ale aj keby sme si niekam lahli na postel, alebo malu do deky zabalit a opatrne polozit. no hocijak by sa dalo... ved ked ju kupu, tak co ju maju vo vzduchu??? tiez s nou manipuluju. ale to ste videli na tej sestricke, ze ona je tam vyslovene za trest. zazvonili rodicia, pocas navstevnych hodin a ona to okomentovala:" do p... , kto zas otravuje". no staci vam? fakt pristup jak hovado. tak sme odchadzali pomaly s placom. malinka mala zarezane ponozky, ktore ani neboli nase a pritom tam ma trojo ponoziek. vdaka tym ich ponozkam sa jej pod kolienkom zacal robit pluzgierik. nozicky uplne vysusene, tak som ju natierala mlieckom. no zabilo by ich to??? zvlast ked tam vsetky veci co potrebuje ma??? ach. no radsej sa nebudem rozculovat...

vcera som volala s doktorom, vravel, ze budu robit kontrolne odbery. podla vysledkov jej do 10dni vysadia antibace, mali by ju uz odpojit od infuziek a z cievky. ranka sa pekne hoji. ja som ju aj okukavala na navsteve. fakt to ma pekne. vcera jej mali zvysit davku z 50ml na 70 ml. o prepusteni mi este nic nevedel povedat, pretoze nemal vysledky, ale pocitam ze ak bude vsetko ok, tak uz je to otazka len par dni, nie tyzdnov.

co som bola velmi prekvapena, tak na tabulke co ma na postielke mala napisane, ze schudla do operacie na 2kg ale v stredu mala uz vahu 2770g co sa mi zda strasne velky skok. tak neviem ci je mozne, aby za tri dni pribrala 770g alebo ju zle vazili.

dnes tam budem o pol hodinu volat, tak potom dam novsie info...

dnes jej muz odnasal dalsich 2,5litra mliecka. ked je to taky zrutik, tka nech ma zasobu.

lucia20
3. sep 2010

nejako mi to odignorovalo foto 😖

liba78
3. sep 2010

@lucia20 Luci, tá je krásnučká. Teda sa jej aj dobre darí, keď tak pekne priberá. Neviem presne aký časový úsek je od tej operácie, ale možný ten váhový prírastok určite je.
Tá sestrička musela byť riadna krava, 😠 také správanie sa určite nehodí k malým pacientom. Vlastne k žiadnym pacientom sa to nehodí. Jedna taká potvora pokazí celý dobrý dojem, čo sme mali doteraz.
A šokuje ma množstvo mliečka, čo zo seba dostaneš, si riadna dojka 😉

memory97
3. sep 2010

@lucia20 Lucka plne ta chapem, ja som taketo veci mavala priamo v prenose, ked sme boli s Davidkom a mozem povedat, ze niektore sestricky fakt tam boli iba z donutenia, alebo nic ine nevedeli robit.. ine boli hrozne mile... stavalo sa mi,ze som mala casto nocne mory, ked sluzila zla sestricka... A s tou manipulaciou by som u niektorych pomlcala ako manipulovali s dietatom, som mala parkrat slzy na krajicku, ked som videla ako s detickami narabaju...
Podla mna malu asi troska zle odvazili, to sa mi zda strasne vela a hlavne, ked zacinali u nej s malymi davkami... za 3 dni by to bolo velmi vela... to by mala nesmela kakat a cikat... lekarka, ktora ju ma na starosti by ti to vedela povedat...

nivejka
3. sep 2010

@lucia20......... úúúúplne nádherná................gratulujem 🙂 🙂

alure
3. sep 2010

@lucia20
moja tak to je prístup jak hovado.Určite by som vraždila.Si nesmierne statočná mamina,moc držím palčeky ale malá je veľká bojovníčka a aj ja pevne verím že ju máte čoskoro doma vo svojom náručí. Klobúk dole pred tebou 🙂

@vladka84
určite sa nemusíš obávať,a mrzí ma že som to písala a ty si ešte 2v1 ☹ Prvý mal o pol kila menej teda 4100 g a 54cm a rodila som úplne bez nejakých problémov,ľahučko a bolesti v pohode. Tentokrát to bolo zanedbané lekármi ten ultrazvuk by ich nezabil a bolo hodne času,keďže pôrod vlastne vyvolali oni...ale nevadí.Už je to za mnou,Denis je úžasné babatko a hlavne sme doma všetci ako to má byť.Budem nateba myslieť nech to máš čoskoro za sebou.Veľa šťastia !!!

alure
3. sep 2010

@akika722
no po mne prebehol ten mráz keď mi prišli oznámiť jeho parametre 🙂 môj manžel mi potom povedal "to je veľa?" samozrejme nemal poňatie o tom aká je priemerná váha bábätiek 🙂 a keďže Oliver išiel z pôrodnice domov riadne vykrmený (pôrodná váha 4100 pri prepustení 4500g) pre neho to bolo normálne veľké bábo aj teraz 😠 veď on nerodil,no nie?
@jankasramka
Včera večer som na teba myslela,v správach bolo niečo o povodniach v mexiku. Dúfam že oblasť kde žijete vy je ok a ste v pohode ! Inak ďakujem za pekné slová 🙂

dajna11
3. sep 2010

@mirmaj viem čo prežívaš. aj ja som zúfalá ako si iné užívaju materstvo a ja len kojím,krmim,uspávam až mi chrbtica odchádza,a z toho všetkeho je 10min,spánok......na rukách to ba on spl aj tri hodiny,alebo na prsku....ale ak ho položím,koniec toho.

dajna11
3. sep 2010

@lucia20 malinká je krásna,držím vám palce a tomu presonálu bombu do nosu..hold sú aj také špinky na svete....

lucia20
3. sep 2010

No tak som sa zase vytocila.

tak najprv sa ma sestricka spytala, ci nemienim dojst na kojenie. ked som povedala, ze som tam prisla a napchali ju z flasky, tak mi vravi, ze ci ja ako ani nedojdem na prijem... tak som jej vysvetlovala, ze akosi nemam co s detmi co su doma....

potom mi zadrela, ze ako by som mohla malej aj doniest mlieko. :evil: tak som jej vravela, ze som v pondelok doniesla 1.5l, v stredu 2l a dnes zase 1.5l, tak bola v soku, ze ony jej davaju zenske. :evil: :evil: :evil: :evil: v laktariu mi tvrdili, ze mala uz vsetko mlieko zjedla.

v pondelok mala 8x15ml, utorok 8x30ml, stredu 8x50ml, stvrtok 8x70ml, dnes 8x80ml. ked si to zratate, tak to je 1960ml. a ony mi tvrdia, ze nemaju mlieko.....:shock: :shock: :shock: :shock:

no na porazenie. vraj by som jej tam mohla konecne aj doniest plienky. na are mala cely balik, v stredu som jej doniesla novy....

povedzte mi, co tam robi za kravy???? myslim, ze lepsie oznacenie sa neda pouzit.

ale malej odbery dopadli dobre, vyzera ze infekcia tam nie je. minimalne do pondelka bude mat lieky a zaroven aj stichy by jej mali vyberat na 10.den.... silno uvazujem, ze pojdem za nou. lebo absolutne tomu personalu neverim. :evil: :evil: :evil:

alure
3. sep 2010

@liba78
no šitá som bola dostatočne koľko to netuším,ale najlepšie bolo že nezabrala injekcia tak som cítila každý vpich a to mi Dr. povedala že niekedy sa to stane 😠 a keď som si konečne myslela že je tomu všetkému koniec došla PA a začala mi stláčať brucho a potom mi doniesli fľašu s ľadom ktorou mi valcovali brucho na stiahnutie maternice ☹ nenormálne som už túžila po tom nech ma nechajú na pokoji,ale nevládala som už nič.
@elina313
môj lekár začínal dovolenku v deň termínu pôrodu a keďže sme to nestihli tak ani zmluva nebola. Ale inak personál na mňa pôsobil vcelku fajn,až na jednu PA ktorú som tam mala ,lekársky tím bol v pohode,600nedelie tiež fajn -sestričky milé a ochotné aj novorodenecké boli ok. Skôr mi liezli na nervy sanitárky,ktoré vyvreskovali po chodbe a vôbec nebrali ohľad nato že sme poväčšinou spali...teda aspoň my 🙂 Kto ťa nakoniec rodil?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre