♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
10. jan 2011

@katulkaaaaaa aj my sme mali tazku noc a to skoro nic nejem ale on neplakal len kazdu hodinu sa zobudil chcel prso a hned zaspal nad ranom som uz mala dobre nerviky 🙂

alure
10. jan 2011

@liba78 ešte ste choručký? alebo kôli čomu ste dostali taký zákaz??? dúfam že sa skoro dáte do poriadku
@kvietok121 nemáte veľmi sucho v spálni? mne sa takto budil Denis na nacucnutie asi od smädu 😒 a teraz tam nastavím teplotu na minimum,zapnem zvlhčovač a je to super....ale hore je tak cca o 1,o 3 a o 6tej...večer chodíme spať už okolo 20tej...je nejak viac unavenejší,odkedy už nie je len ležiace a plafon očumujúce bábo 😀
@akika722 🙂 juj od srnky ďaleko 😉 Pati sa iste tešil aj ježiškovi a je to pre neho aj nový kolektív?
@groka ja som tekvicu pri liverovi dala raz a nafuklo mu velmi brusko,tak sme potom neriskovali...a teraz si na príkrmy ešte mesiac počkáme....to je super že lyžičkou 🙂 nech si zvykajú

liba78
10. jan 2011

@alure ešte stále sa s tým trápime. Výtery z nosa boli 2x negatívne, teda naša choroba je vírusová. Dnes je týždeň, čo malý berie atb. Ale od dnes už nemusí lieky od teploty a do ušiek 🙂

mirmaj
10. jan 2011

ahojte, my sme mali po dlhej dobe dobru noc, zaspala večer pred ôsmou a vstávali o 7 bez papania, len raz som jej okolo pol piatej dala dudku, to sa nechválim len konštatujem 😀 a od včera papáme už aj mäsko, no tak to jej inak šmakovalo, asi bude po mamine 😀 😀 možno aj preto lepšie spala, že ju to viac zasýtilo, alebo bola len unavené lebo predtým noc a deň toho moc nenaspala 😝
@alure krásne fotečky aj tvoja kostra ale ty preto aj niečo robíš na rozdiel odo mňa, ale dúfam že už som sa zasa naštartovala po sviatkoch 😉
@akika722 no tak super, zvykne si neboj 😉
@kvietok121 vy sa stále s niečim trapite chúda, a ako to zvládate teraz cez deň bez tatina?
@katulkaaaaaa ako keby som čítala môj jedálniček ale ja nekojím, ale potom sa čudujem že priberiem, krava 😲
@liba78 už je lepšie Jurkovi? zvlhčovač pomohol?
@kahlan1 skús jej naozaj zaradiť viac príkrmov a možno to pomôže, ked jej daš kašičku tú vypije? alebo zje lyžičkou? alebo si ešte neskúšala?
@groka ja dávam petržlen bežne a ešte nás z neho bruško nebolelo...klop klop ja dávam vždy toľko koľko zje ale koľko to je neviem, lebo to nemeriam, ale taká 100 je to určite

liba78
10. jan 2011

@akika722 super že sa Pati správa pekne. Ešte aby poobede povedal, že sa mu páči a aby mu to vydržalo dllllllho. 😉

kvietok121
10. jan 2011

@alure neviem mm pustal zvlhcovac a ukazovalo mu 60% skusim vecer este znizit aj tepltu ani ho moc nezakryvam no neviem preco

kvietok121
10. jan 2011

@mirmaj to je super noc nech vam to pokracuje, polovicu dna mame za sbou celkom fajn boli sme u dr, aj sme sa hrali aj sme sa nosili a teraz zaspinkal uz spi pol hodinku tak hadam troasku potiahne ... idem nieco ukuchtit

liba78
10. jan 2011

@mirmaj myslím, že ten zvlhčovač pomáha dosť. Hlavne tie dva dni, ktoré mal suchý kašeľ by sme boli bez neho stratení. Teraz ho máme na striedačku v spálni a v obyvačke. Len je to ťažká potvora, nosiť hore-dole. Ale pomáha 😉

kahlan1
10. jan 2011

@alure, @katulkaaaaaa, @mirmaj

davam prikrmy ale este nevieme dobre prehltat tak papame malinko toho,
ja viem ze pribera ok ale tak tlacime do nej ako divy predtym spapala v spanku od tych 700 do 800 ale teraz nehrozi uz nechce ani v spanku a malo spi uz som hovorila s viacerymi dr a je to tak ze niektore deti prestanu papat aa treba len trpezlivost alr je to narocne :(

vy uz pekne papate z lyzicky?

kvietok121
10. jan 2011

@liba78 este sa trapite? dufam ze uz nie dlho ja popytam dr asi tiez aby mu spravila vyter pre istotu

liba78
10. jan 2011

@mirmaj páni moji, vy ste už pri mäsku 🙂 my sme prerušili aj naše ochutnávanie. Od kedy zvracal nechce vôbec nič okrem môjho mlieka. Aj lieky do neho tlačím nasilu a čaj len zo striekačky. Ale už papá, boli dva dni kedy nezjedol takmer nič. Už viem ako sa cíti @kahlan1

kahlan1
10. jan 2011

@liba78 že je to horor a neda sa abyt v klude.... ☹

alure
10. jan 2011

@mirmaj waw super noc klop klop nech vám to vydrží 😉 no cvičiť cvičím to je pravda,ďakujem za pochvalu ale neviem si odoprieť sladké 😀
@kvietok121 niektoré babätká chcú proste mať ten pocit že je maminka pri nich a kamoška mi takto spala s malým v jednej posteli lebo potreboval cítiť jej prítomnosť a trošku si "cucnúť"
@kahlan1 my ešte nie sme na príkrmoch stále sa len kojíme...tak som zvedavá ako nabehneme na lyžičku my ...
@liba78 tak ten zvlhčovač je fakt zázrak a dosť pomáha...

liba78
10. jan 2011

@kvietok121 aj ja dúfam, že nie dlho. Včera bol mm kúpiť plienky, za týždeň sme minuli dve vrecia po cca 60 plienok. Pocikané takmer nič, len riedka kakanica. ☹

alure
10. jan 2011

@liba78 ináč je super že už nemusíte niektoré liečiky lebo to dá malému tiež dosť zabrať...vy ste už skúšali aj príkrmy?

liba78
10. jan 2011

@kahlan1 máš úplnú pravdu, som dva dni nad ním preplakala. ☹ Musí to byť hrozné. Ale máš aspoň jedinú výhodu. Malá nevracia a nehnačkuje.

groka
10. jan 2011

@alure jurko mal reakciu na mrkvu tak som prestala davat po 3 tyzdnoch sme presli hned mrkva+zemiak radila doktorka a uz nic klo klop klop
na rizikovej mi kazali pockat na 5 mesiac lebo ma korigovany vek inak sme mali davat pri 4m+2t lebo sa narodil o 2 tt skor ale pockali sme teda na ten 5m len caj mu nedavam este a inak zazrak klop,klop,klop len nech sa to nezmeni maly nic negrca,tuhu stravu nie,mlieko vsak ano

liba78
10. jan 2011

@alure príkrmy celkom nie, skúšali sme len tak po pár lyžičkách. Kašu na večer, 1x mrkvičku a potom raz banánik. Len také ochutnávanie.

groka
10. jan 2011

maly dostasl davku obedika no mlieko mu nedam zjedol dost ved v polovicke som mu prestala davat ataky rev pustil 😅

akika722
10. jan 2011

kočky nešiel mi net dnes dllho 😠
dam vedieť po obede ako bude 😒

groka
10. jan 2011

@mirmaj teraz som nevazila ale mnozstvo mohlo byt ako je ten poharik asi najmensi hipp vyzivky asi take mnozstvo 🙂
ja sa dost bojim kalerabu a karfiolu

mirmaj
10. jan 2011

@liba78 hej od včera sme na mäsku, ale my už mesiac papame zeleninku 😉 a počkám nejaké 3 týždne a zaradím aj ovocie možno aj skôr uvidím
@kahlan1 my papáme celkom pekne lyžičkou, ale musí to mať také redšie, moc tuhé nechce, ale kašu dávam z fľaše, lebo napriek tomu že papáme celkom pekne lyžičkou aj tak to máme všade 😉
@alure aj ja začínam od dnes zasa chodiť na aerobik, dúfam že mi to vydrží 😝

alure
10. jan 2011

@groka to je super 🙂 a zapíja ti každú tuhú stravu mliečkom? alebo mu mliečko kôli grckaniu nedávaš?ja čo si pamätám tak pri Oliverovi som začínala zemiačikom a potom zemiačik + mrkvička.....a ani nie za týždeň už som nabehla aj na kurací vývar a mäsko...ale začínali sme po 6mesiaci dovtedy som čisto kojila a aj teraz tak plánujem z Denisom

groka
10. jan 2011

@akika722 maly ti je prvy krat v skolke ci?

eis4
10. jan 2011

@helen1007 ahoj aj ja len kojím. 🙂 začnem prikrmovať až koncom februára 🙂

mirmaj
10. jan 2011

@groka my sme mali už aj ten, karfiol sm dala asi ako 4 myslím a kaleráb ako posledný, my sme mali vlastne už všetko okrem cukety, lae už ju mám kupenú tak skúsime aj tu

groka
10. jan 2011

@alure vcera mal tekvicu mliecnu=nutrilon
inak vlastne len vo forme pyre mu robim vo vode lucke a raz som ho dokrmila mliekom
mlieko inak mava kazde 3 hodky teraz ho nedokrmim ked sa zobudi az

akika722
10. jan 2011

@groka v novej hej

baby ja som mu dnes dala flaškovy že banan broskyna a tam bola ryža 😲 😲 😲
po madarsky pisane od nestle,som si všimla v polke 😲 😲 😲

alure
10. jan 2011

@liba78 ja som tiež už mala na mále že začneme niečo ochutnávať,ten jeho pohľad keď my jeme a tie slinky čo mu pri tom tečú...ale má ešte čas..a predsa len ako sa hovorí tráviaca sústava kojených detí dozrieva pomalšie,tak nech nič nepokazím....
@mirmaj tak to sa teším s tebou za to cvičenie a neboj euforia ktorá ťa pri cvičení nabudí to nedovolí prestať..ja prichádzam po cvičení síce zbitá ako pes ale úžasne uvoľnená a úplne super naladená

mirmaj
10. jan 2011

@akika722 ja myslím že to je v pohode, mne mm kúpil že záhradná zelenina a bola v tom aj ryža a to papala asi tak pred 2 týždňami a nič, ved sa ma robiť aj ryžový vývar ked hnačkujú takže uričte mu to nemôže ublížiť neboj 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre