♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

liba78
24. jan 2011

@21 no, to je slon 😀 Bola som na navšteve u kamošky a jej Adamko (o 15 hodín mladší od JUrka) je úplne mušia váha oproti nám. 😀 Inak tiež má tú sedačku do vane a prišla nám ju ukázať. Pripla ju na podlahu v kuchyni a Adam v nej sedel ako gróf. (ale majú v dome podlahové vykurovanie)

@alure mne to bolo tiež divné, a bola to chyba sestričky. Zle to napísala do tej objednávacej kartičky. Preto nás aj rýchlo volala, pred všetkými. 😖

alure
24. jan 2011

@liba78 no Denis je od piatku doma so zapalom priedusiek a dnes uz bol mm u dr. s Oliverom,nastastie to minuly tyzden ustal pisali polrocne testy
@seagull2404 jednak mi pomoze to je fakt a jednak som rada ze ju uvidim,lebo sme spolu velmi malo.Mamina robi v rakusku a byva 400km od nas,tak teraz som jej kazala cestou domov,prist na par dni ku nám 🙂 a má to po ceste

veve10
24. jan 2011

@liba78 fuuuuha...tak toto je aka dlzka! 77 cm! Gratulujem. Vidim,ze mas 3 synov - to musi byt doma veselo 😉

seagull2404
24. jan 2011

@alure 🙂 spravne nariadenie 🙂 mne by na vikend mal prist brasko, tak aspon si tiez trosku oddychnem

liba78
24. jan 2011

@veve10 no tú dĺžku nemám presne, lebo spí. A traja synovia sú moje poklady. Tí dvaja sú už veľkí (11 a 9 rokov)
tak to vlastne ani nevnímam. To sú už také samostatné jednotky. 😀

veve10
24. jan 2011

mate na mysli taku tu umelohmotnu sedacku v tvare macika, co ma na nohach take pricucky? My mame doma taku, ale este sme nevyskusali, pretoze ho este stale kupeme vo vanicke a tato sedacka sa tam nevojde. Ale pomaly zacneme uz kupat vo vani. Rada by som si tam kupila taky predel, ktory sa pouzije ako stena a tym sa ta vana nemusi napustat cela vodou. Vyzera to ako hradza na rieke. 🙂 Musim pozriet net, ze kde to predavaju. Nemate s tym niektora skusenost?

alure
24. jan 2011

@seagull2404 tak si aj ty uži bráchu 🙂 ja sa vždy teším keď dojde niekto z mojich blízkych...
@liba78 samostatné jednotky 🙂 ako náš Oliver ale ešte stále má tendenciu prísť a pritúliť sa k mamine čo ma nesmierne teší..vraj synovia sú maminkiny...
@veve10 my kúpeme malého už vo veľkej vani a väčšinou napustím len pár cm do vane vody,malého dám na chrbátik,ten sa tam vyšantí,kope nožičkami a všetko a všetci naôkol sme mokrý 😎 a potom ho len položím na bruško a doumývam...hlavičku krásne drží,ale pre istotu mám jednu ruku pod bradou aby mu nespadla 😉

veve10
24. jan 2011

@alure vyskusame. Nakoniec mozno ani tu sedacku nevyuzijem - to bude super 😉 V stredu zaciname chodit s malym na plavanie, tak dufam, ze tam trosku pookreje, pretoze on sa ani vo vanicke vobec neusmieva a ani sa nepohne, iba si ruku strka do ust. Dokonca ked som ho vcera palickami do usi umyvala medzi prstami na nohach (kt.drzi uplne pevne zovrete), tak sa tak bal, ze bol uplne napaty az drzal ruky v past. ..No - uz reve na balkone, idem ho skusit ukocikovat. 😉

liba78
24. jan 2011

@alure tá dĺžka je len 73 cm. Som si neuvedomila, mal pod dekou natiahnuté chodidlá a to sa už nemeria. Sorry.
Ja už tiež kúpem vo veľkej vani.
@veve10 no vidíš, zle som merala. Sedačku mysleli takúto http://www.najnakup.sk/Porovnaj_potreby-pre-kup...

už sa zobudil (foto v postielke) a včera pri kŕmení

danulienka35
24. jan 2011

@katulkaaaaaa aky je krasnucky usmiaty 😉
@lji gratulujeme 😉

evanns
24. jan 2011

@liba78
@veve10 aj my mame ten sedak do vane a nasa v nom rada sedi aj v obyvke 😀 ...prikladam foto 😉

evanns
24. jan 2011

@liba78 inak gratulujem....krasna vaha a dlzka 😀 my ideme do poradne v stredu a budem rada ked sa rucicka zastavi pred 9 kilami 😀

liba78
24. jan 2011

@evanns ďakujeme 😉 ani som nečakala že toľko priberie. Moc nejedol, keď bol chorý 😒
Presne takto sedel ten Adamko v tej kuchyni. 😀 Ma Simi presviečala, aký je to dobrý vynález.

majka35
24. jan 2011

baby ahojte ... som tu len na skok, zajtra mám skúšku, tak sa učím, ale malá mi nedá pokoj, takže to je také učenie na "milú kedveš" 😀

@evanns musím aj ja kúpiť to sedátko, malá je po dvoch minútach nervózna v každej polohe

evanns
24. jan 2011

@liba78 my sme to malej minuly tyzden na meniny kupili lebo uz nechce lezat vo vani...a malinko je v tom aj mimo nej...mm ju tam dava ked nechce lezat na 10 min max zatial 😉

evanns
24. jan 2011

@majka35 ahoj moja...my sme v Barci v maderne kupili 😉
ma kavu pojdeme ked sa vratim na dlhsie do KE...este som u rodiciv 😒

majka35
24. jan 2011

@evanns ako ti závidím 😵

veve10
24. jan 2011

@liba78 @evanns - no my sme musky - my mame 6700g a 64cm a to som bola este strasne rada, lebo pred tyzdnom mal len 6330g a odrazu mega pribral - tusim z tych ultra sladkych kasiciek. (ale on sa narodil s 3060g a 48cm - a to iba tyzden pred riadnym terminom). Ja maleho nemozem dat do takeho sedatka, lebo este nesedi a baby mi tu pisali, ze ked dieta este samo nesedi, tak ho nemozem davat sadnut, lebo to poskodi chrbticu. No s tym aky je nas maly, tak sediet bude asi az o 2 mesiace, ak nie viac. Na brusku sa chvilku pohra, ale nejak to nezboznuje.
Baby - neviete ci mozem teda pouzit na zriedenie zemiaka vodu, v kt.sa ten zemiak varil? (mam obavy, ze tam je privela skrobu...ale mozno sa mylim)

evanns
24. jan 2011

@veve10 nasa pekne sedi s oporou...rovny chrbatik ma, ale len kratucko ju este nechavame sediet...

ja neviem ci sa moze ta voda pouzivat, ale ja som nevarila zatial nikdy v Lucke a pouzivam vodu v ktorej varim hocico na riedenie... 😉

liba78
24. jan 2011

@veve10 myslím že môžeš. Ja dávam na riedenie síce mlieko, ale baby to robia aj s tou vodou.

evanns
24. jan 2011

@majka35 moja nic mi nezavid prosim ta...niet co...okrem toho, ze sa staram o malu musim davat cele noci a dni pozor na rodicov, ktori po smrti mojho brata stale este trpia psychotickymi myslienkami ist za nim ☹ ...je to psychiatria ☹

seagull2404
24. jan 2011

ja som tu asi najmenej rozhladena mamina, ja som ani netusila, ze existuje sedatko do vane 😅 sedia tam v pohode aj ked este same nesedia?

majka35
24. jan 2011

@evanns aha, tak to som netušila, prepáč, som si myslela, že si si prišla k ním oddýchnuť ☹

majka35
24. jan 2011

@seagull2404 to sedátko je až od 6. mesiacov tuším

evanns
24. jan 2011

@majka35 v pohode...

evanns
24. jan 2011

@seagull2404
@majka35 myslim ze naozaj sa ma pouzivat minimalne odvtedy ked dieta sedi...my sme ho kupili lebo nasi znami si ho vychvalovali do vane a uz sme nevedeli co malej kupit na meniny 😉

seagull2404
24. jan 2011

@majka35 @evanns to ja chapem, len uvazujem nad tym, ci je potrebne, ak mate dobre skusenosti, som zas o nieco mudrejsie, som uz uvazovala, ze kedy pojdem s malou do klasickej velkej vane, lebo do detskej vanicky sa uz pomaly nezmestime a bala som sa, ze ako sa tam bude kupat, ci sa nesmykne a tak...

majka35
24. jan 2011

@seagull2404 pri barborke som ho nemala a malá sa mi nešmykla, tak neviem, ale na bazároch ho predávajú s popisom 2-3x použité, alebo používané veľmi málo, tak mi napadlo, či to nie je zbytočná invwestícia, aj ked ja by som ho chcela

alure
24. jan 2011

@veve10 my vodu zbožňujeme a plávať sme chceli aj my začať čo najskôr ale pritrafila sa nám do toho choroa,očkovanie odložené tak chcem počkať keď budeme úplne fit.Vyskúšaj a daj vedieť.Ak sa ti zdá že s tou vodou to nebude dobré tak pridaj na zriedenie aj kúsok mliečka.
@evanns moja drž sa a pevné nervy...viem aké je to ťažké ☹
@liba78 v pohode tú dlžku opravím.
@majka35 držím palce na skúšku a neboj zvládneš to 😉
@danulienka35 ahoj zlatíčko ako sa máte? čo malinká? Ja už mám doma aj druhého maroda ☹ Oliver dnes musel s mm k Dr. a skončil tiež na ATB 😠

Ja som utekala dokončiť obed a rýchlo uložiť Denisa lebo susedia strhávajú podlahy,vrtanie a buchanie od rána,tak som ich poprosila nech od 12tej do tej 14tej nerobia nič,lebo s malým ani von nemôžem ísť a nech trošku pospinká...tak a konečne aj spí,ja sa idem najesť a potom trošku upratovať a žehliť.Ešte mamke prichystám izbu 😉

evanns
24. jan 2011

@seagull2404 to ti este neviem potvrdit ci to bola vyhodna kupa a ci to vela vyuzijeme 🙂 my uz do vanicky nevojdeme, tak kupeme ako pisala aj @alure ze napustím pár cm do vane vody, dám ju na chrbátik a tak si kopka a spliecha a potom ju umyjem a von!!! 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre