♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

katkavv
1. feb 2011

@alure mozno ;) tam bolo strasne vela bab, normalne hromadovka a cisarskej boli tusim castejsie nez normalne porody - ja som bola cisarskym ...
ale mne sa tam velmi pacilo, super pristup lekarov a sestier 😵

alure
1. feb 2011

@katkavv teraz som pozerala ty si rodila 20.8 tak to sme sa minuli..ja 27.8 to ste už asi boli doma 😉 ja tiež nemôžem povedať nič zlé na prístup dr. a sestričiek,len ma mrzí že môj lekár ma nestihol odrodiť a potom som sa trošku vytrápila,lebo nechceli pristúpiť na cisársky....

seagull2404
1. feb 2011

@evanns nadherne je to 🙂
@eis4 jeeeeeej, tak ja sa so svojimi pokusmi mozem ist schovat 🙂

katkavv
1. feb 2011

@alure fuha, tak to je blbe :( a nakoniec si mala cisarak? ja som ho mala pre nepostupujuci porod, som sa tam trapila 8 hodin a nakoniec sa rozhodli pre sekciu 🙂

liba78
1. feb 2011

@eis4 krásne nechtíky. Ak sa nám podarí zorganizovať to stretnutie mohla by si zobrať laky 😀 😀 @katulkaaaaaa bude líčiť, @vladka84 zabezpečí program, ty nechty a ešte nám chýba masérka a kaderníčka. A budeme ako nové 😀 Pre mňa ešte plastický chirurg a už to bude dobré 😝

alure
1. feb 2011

@katkavv nie nakoniec som porodila normálne.A po pôrode ostali všetci zhrozený,bolo pri mne kopec lekárov,Denis bol zakliesnený a omotaný pupočnou šnúrou okolo hrudníčka,preto som aj prenášala nevedel zostúpiť do pôrodných ciest.Ja som sa síce trápila"len" 3 hodiny ale boli to kruté 3 hodiny bolesti a neustáleho tlaku...len pre info Denis sa narodil 4620g a 56cm ....

alure
1. feb 2011

@liba78 ja rada vymýšľam rôzne účesy 🙂 a od mm som dostala ďaľší profi stroj na vlasy - kulmu s nastavením teploty podľa kvality vlasov a ionizačnými molekulami 😉 takže už len masérka 😀

akika722
1. feb 2011

@majka35 ja ťa maaaam?????????????v profilokve mam deti a meno že Aňa

liba78
1. feb 2011

@alure suuuper. Teraz som pozerala tabuľku naše úspechy a som schudlaaaaaaa. Moc nie, ale aj to je lepšie ako pribrať. Aj keď mm sa mi včera smial, že to urobili vlasy (som ostrihaná) 😝

majka35
1. feb 2011

@akika722 máš aňa máš ... 😀 😀 😀 ty si bola prvá 😵

akika722
1. feb 2011

@evanns ty kokso to nemysliš važne si to si ty robila,padla mi sanka je to naaaaaaaaaaaaaaaadhernéééééééé
@liba78 dik moja dnes bežim kupiť nech mam v zadobe doma,nikdy nevieš kedy nas to chyti,že? 😀
@majka35 že čierna ovca 😀 tjubka
@alure aj včera to už bolo super,len trošku tej krvičky a dnes moje šidlo ano spať nechce
@eis4 jééééj no umrem z vas,ked som nezväšila foto som myslela že čo za parky ste pofotili 😅 ale krasne je to

akika722
1. feb 2011

@majka35 ouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuun aká česť,som si myslela,len istota 😀

katkavv
1. feb 2011

@alure teda, maly bol riadne velky, tak to ti verim, ze si si vytrpela :( ale hlavne ze ste zdravi a ok :D

majka35
1. feb 2011

@akika722 veď sme pomaly, akoby nás jedna mater mala, síce so storočným odstupom, ale ... 😀

alure
1. feb 2011

@liba78 ja som si to hneď všimla 🙂 ešte aktualizujem a hneď nahodím upravenú 🙂 ale v páse si išla dole 5 cm !!! gratulujem 🙂
@akika722 😉
@katkavv tak tak to je prvoradé,že je všetko ok....došla ti moja IP ?

jankasramka
1. feb 2011

caute baby,ste tu? u nas su 3 hod rano a mateo ma teplotku 38,8.
neviem vobec nic o tom co by som mala robit a ci vobec treba robit poplach, zatial som ho len vyzliekla z vaku a spokojne si pluje ale nechce spat (a to sa mu o takomto case este nestalo....)
co mam robit???????????????????????????????????''

katulkaaaaaa
1. feb 2011

@liba78 ahoj tu som 🙂 Viki priniesla same jednotky 😉 bola 4 krat vyhlasena v rozhlase,no uzastne je to moje dieta 😝 idem vas docitat

katulkaaaaaa
1. feb 2011

@jankasramka jani mas cipok na teplotu alebo sirup?dost vysoka teplota sakra,merala si v zadocku?ja by som dala nieco na znizenie horucky aj ked vyzera ok,zrejme nejaky virus 😒

alure
1. feb 2011

@katulkaaaaaa gartulujem Vikinke 😉 Ja až dnes uvidím vysvedčenie lebo bol Oliverko doma chorý ..ale pravdepodobne bude jedna 2 zo SJ.Nejdú nám "i" a "y" moje dieťa je v stave aj po "č" napísať ypsilon 😀 😀 😀 to má po mojom mužíčkovi 😉
@jankasramka joj mojko to ma veľmi mrzí,ale ako píše @katulkaaaaaa čípok alebo sirupček.Na obklady je skoro to by bolo vhodné len pri vyšej teplotke..sleduj ho a uvidíš..držte sa

majka35
1. feb 2011

@jankasramka ja by som preventívne dala aj štvrťku diazepamu ... prevencia proti febrilným kŕčom ... a skús mu urobiť studený zábal, alebo mu len potieraj čielko, rúčky a nôžky studenou vodou

jankasramka
1. feb 2011

@katulkaaaaaa ked je virus tak sa teplota nezvysi-teda aspon nie u zvierat 😒 cele sa mi to zda dake divne, lebo inak mu nic nie je. ani kasel ani nejake prejavy bolesti, nic.
merala som na cele. nemam cipok ani nic ale lekaren je otvorena v najhorsom zbehnem....hladam tu veci na nete ale viac by mi pomohlo co vy poviete...
katulka nevies od kolko stupnov treba znizovat teplotu a hlavne ako?teda mam na mysli dake obklady alebo ja neviem co....

katulkaaaaaa
1. feb 2011

@eis4 @kvietok121 @danulka3 pridala som si vas na fb 🙂

jankasramka
1. feb 2011

@alure od kolko treba davat zabal?
@majka35 diazepam mas kokko mg?to tiez potom dam do ritky?

katulkaaaaaa
1. feb 2011

@jankasramka moja ja nad 38 davam vzdy cipok...ja som tak pocula ze ked je zvysena teplota telicko bojuje proti zacinajucej chorobe,u viki bolo pravidlo ze do 24 hodin od horucky sa priplietlo nieco dalsie k tomu,bud kasel,hnacky alebo nieco podobne...nad 39 som davala studene zabaly

alure
1. feb 2011

@jankasramka Horúčka je komplexná reakcia, ktorá smeruje
k zvýšeniu potenciálu jedinca na prežitie. Pri vyššej
teplote sa zvyšujú mnohé aktivity buniek imunitného systému a tým aj celková obranná kapacita
organizmu, a súčasne sa zhoršujú podmienky pre
rast a rozmnožovanie väčšiny patogénnych mikroorganizmov. Horúčka mobilizuje imunitný systém
a aktivuje aj iné procesy, pri ktorých sa všeobecne
zlepšuje výživa buniek. Na druhej strane, ak teplota
dosiahne hranicu 38, 5
0
C a najmä ak prekročí 40
0
C
treba ju znížiť. Výrazne zvýšená telesná teplota už
pôsobí na organizmus nepriaznivo, najmä zvýšenou
záťažou pre srdce a celý obehový systém, čo sa
prejaví nedostatočným prekrvením periférnych častí
končatín, ktoré sú bledé a paradoxne studené.

majka35
1. feb 2011

@jankasramka 2 mg ... treba to rozpustiť v troške mliečka, niečím ostrým to popučiť na lyžičke a vložiť mu to do pusinky v ľahu ... a tie zábaly stačia nad 39

alure
1. feb 2011

@jankasramka ako píše katka aj ja dávam obklady len ak stúpne po odčítaní nad 39 lebo dovtedy bojuje telo samo o sebe..skopírovala som ti jeden článok...a najprv ten čípok,počkať cca 20 minút na reakciu ak neklesá ale naopak stúpa horúčka tak studené obklady na hrudníček a dávať dovtedy kým nebude horúčka na ústupe...možno dáš raz,možno dva krát..závisí od toho ako bude Mateo reagovať

jankasramka
1. feb 2011

@katulkaaaaaa dakujem, presne som potrebovala vediet cca nejake hranice ze od kolko do kolko. tak idem do lekarne a rovno asi kupim aj ten diazepam keby daco. sa citim jak uplny idiot. neviem ani prd o tom co by som mala robit. toto som fakt zanedbala:(

majka35
1. feb 2011

@jankasramka malinký by mal teraz mať aj zvýšený príjem tekutín, neviem, či ešte kojíš, ak áno, tak častejšie prikladať ... a ak mu dávaš príkrmy, tak nateraz ich vynechaj ... stačia mu tekutiny

jankasramka
1. feb 2011

baby ste uzasne, ked ste mi zacali pisat hned sombola kludnejsia, som az zacala konecne normalne uvazovat.som ho povyzliekala a teraz som mu zas zmerala teplotu a uz mu klesla o 1stupen ma uz len medzi 37,3- 37,8. to uz nie je az take zle.prave zaspinkal tak pockam co bude dalej.

ja sa najviac bojim tych febrilnych krcov co som niekde citala, to neviem ci by som zvladla pozerat sa na to 😔 asi by som sa zhystercila 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre