♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mirmaj
16. feb 2011

@evanns si písala že vás od 0-3 nebavia a od 6-9 nemôžete lebo nelozíte my sme sa išli hrať to bubnovanie dala som jej drevenú varešku a posadila do sedačky na papanie, že ideme bubnovať a ona celý čas len ohryzala varešku 😀 😀 😀 😀 😀 😀

evanns
16. feb 2011

@mirmaj to iste u nas vcera...vareska v ustach a mistickou buchala po stolicke 😀 😀 😀 a mozem jej ja ukazovat bubnovanie kolko chcem 😝

memory97
16. feb 2011

@vladka84 uz si odhlasena na socialke? Ak nie, tak to najskor a u nas mali aj ten papier pre Urad prace,soc.veci.... a hned mi to potvrdili, aby som nemusela behat hore dolu🙂

@majka35 alebo cviky na vecer, ak to ma z bruska.

@mirmaj xkxii musela byt podarena🙂 ja som vcera bola na nakup a pokial som cakala na mm, aby nas vyzdvihol, tak sme v kaviarni bubnovali o stol🙂 naramne sa mu to pacilo, ze sa to ozyvalo🙂

kvietok121
16. feb 2011

@memory97 nie zatial nie

mirmaj
16. feb 2011

@memory97 tak bubnujeme aj my ale nemôžeme mať nič v ruke lebo to hned skončí v puse 😉
@evanns tak aj u vas idu tak hry ako aj nam 😀
ešte som sa chcela spýtať k tej materskej...materska sa vypláca za aké obdobie? pozadu mesiac alebo za aktuálny?...a tie čo ste boli dobrovolne poistené ste sa odhlasovali ale ponechali? dakujem vám za rady 😉

seagull2404
16. feb 2011

@majka35 ten pijemem uplne v pohode, lebo jej ho miesam vzdy s nejakym ovocnym a nepomaha ☹
@memory97 posli adresu do IP, poslem 😉
@liba78 gratulujeme 🙂

evanns
16. feb 2011

@mirmaj materska sa vyplaca za predchadzajuci mesiac....aspon co ja viem 😉

vladka84
16. feb 2011

@mirmaj mesiac pozadu, ja som bola DNP ale asi sa odhlasim, dalsie babo neplanujeme a pocas materskej OCR alebo PN velmi nevyuzijem, no a ktovie ako to bude ked pojdem znova do prace... idem na socialku, tak uvidim co mi "poradia"
@memory97 dakujem 😉

materska je teraz 34tyzdnov, hej? to ja mam az do polovice marca 😲

mirmaj
16. feb 2011

@evanns
@vladka84 dakujem, lebo sa mi zdalo divne prečo mi v januári prišla taka istá a teraz vyššia, ked od nového roka sa dvihala 😝 ja to tiež asi odhlasím ked mi bude končiť MD a pôjdem na RP, asi sa to neoplatí teraz, my planujeme aj druhe ale neviem kedy 😀 😝

alure
16. feb 2011

Ahojte maminky,
ani neviem čo ste posledné dni popísali tou mojou absenciou mi dúfam nič dôležité neuniklo a ste všetky ok aj s detičkami...
Dnes poobede sme mali ísť k psychologičke,ale museli sme to presunúť na piatok poobede.Oliver je chorý 😒 a dúfam že si to neodnesie Denis. Včera sme začali s denným plánom pre Olivera a celkom v pohode reagoval na režim ktorý sme nasadili. Počasie u nás je úplne hrozné ba priam desivé 😠 ako vy s detičkami?
kto mi dá nejaký predbežný súhrn uddalostí posledných dní? skúsim prečítať aspoň pár strán dozadu...

alure
16. feb 2011

@vladka84 ani my ešte nemáme zúbok a tiež som si už od minulého mesiaca myslela že nám asi vylezú,ale ani náznak 😉
fúha na východe už sneží? no my sa chystáme v sobotu ráno vyraziť do RV ale ostaneme len do pondelka,ja si absolvujem kaderníčku a pôjdeme späť domov.mm má toho v práci dosť a ja tam sama moc nechcem ostať (svokra by mi po jednom dni liezla poriadne na nervy)
pridávam foto mojich lások

memory97
16. feb 2011

@mirmaj pozadu teraz by mala dojst materska za januar🙂 dobrovolne som nebola poistena, tak v tomto ti neporadim.

@alure ahojky, vyzera to uz lepsie s Olim.
Riesili sme tu toho dost, ale co si pamatam, lebo maly nam zacal vstavat v noci, tak sme riesili zubky, kojenie a babatka 😉 A zabudla som, nasu "sluzobku", ci ideme aj s mm alebo bez 😉 vladka to chce dat dokopy, aby nam vedela zabezpecit bud hotel alebo penzion podla poctu🙂

memory97
16. feb 2011

@alure zlatucky su, len nech im tieto usmievave dni vydrzia obom co najdlhsie 😉

memory97
16. feb 2011

oki babulky, idem k mojej laske, dufam, ze nechytil tu hnusnu nadchu. Navarene uz je, sme skusali varit v pare, nechapem ako som bez toho dokazala doteraz byt 😉 😝

alure
16. feb 2011

@memory97 ahoj moja 🙂 No momentálne je Oliver o pondelka vlastne doma,takže je kľudný a spokojný.
Takže sa budia miláčikovia v noci? ach jaj..toto nechcem zakríknuť ale na tom sme relatívne dobre,spinká od 19tej (zaspáva sám) prvé kojenie okolo 3 tej (ale len posledný týždeň) a potom o tej 7 mej vstávame...Stále sme plne kojený a o príkrmoch zatiaľ vôbec nerozmýšľam. Ja som napríklad nebola vôbec kojená (som predčasniatko) a vyrástla som takmer bez chorôb,imunitu som mala úplne super (dokonca som nevedela dostať ani bežné detské choroby) tak ak niekto nemôže kojiť alebo to nešlo tak nech si hlavu maminky nad tým vôbec nelámu. Oliver bol kojený dva roky a po nástupe do škôlky bol doma takmer každé dva týždne (síce len kým si nezvykol na tie "cudzie" bacily ,ale aj tak)
no a ja na služobku sama s dvoma deťmi 🙂

danulienka35
16. feb 2011

@jankasramka no u nas nehrozi dalsi dietatko 😀 ale tebe to prajem velmi 😉
@memory97 no spinkala v noci ok ale rano zas plac bola som snou uz vonku a traz zas spinka tak uvidme ako bude 😉

alure
16. feb 2011

@memory97
ďakujem áno sú zlatučký a moc sa vzájomne ľúbia. Ja som si od mm objednala parný hrniec takže si spokojná? a aký typ paráku máš?

danulienka35
16. feb 2011

@alure aky su rozkosny obaja slniecka 😉 ako moja uz je trosinka ok?

alure
16. feb 2011

@danulienka35 ahoj zlatíčko. Oliverko je doma,takže je úplne v kľude a spokojný. Zase je síce chorý ale len kašeľ a soplíky ..snáď to rýchlo prejde.
Čítam že sa s malinkou trápite kôli zúbkom ☹ jejdanenky nech vás to skoro prejde cmučik na boliačiky Chiare posielam

danulienka35
16. feb 2011

@alure jej dakujem mojko aj Oliverkovi nech to rychlo prejde moja,hej trapia nas velmi len placeme no nekdy je to az rev hrozny ale ved to prejde najlepsie je vonku ale vies ked ma horucky moc nechcem snou ist von ale musim teraz ju kocikujem aby chvilocku spinkala drzte sa myslim na vas 😉

mirmaj
16. feb 2011

@alure akí su zlatí chalani spolu 😉 koľko ti pospí Denis ešte potom cez deň ked spí v noci od 19 do 7? aj naša Tamarka sa nejako prestavila večer na skôr a chodí spavať už po 19

eis4
16. feb 2011

čaute babulky,dalšia hrozná noc za nami.už 3,ja neviem čo jej je ale každu chvilu je hore a vstáva o šiestej.chcem spať!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!@mirmaj baby pošlite prosím aj mne tie hry 🙂 ja už neviem ako ju mám zabaviť ☹
@alure zlatý su a ako sa lubia 🙂 😅
pridávam slubené fotky.dnes sa mi to už viac páči asi si musím fakt len zvyknuť 😉 a pridávam aj Nelkine dnesné fotky 😀 moja malá sa naučila rozopnuť plienky takže ju ani na chvílu nemožem nechať vyzlečenu lebo plienka je hned dole 😀

eis4
16. feb 2011

@jankasramka ved ti odtial pomaly vyskočí s toho košíka 😀 😀 😀
@danulienka35 chudatko utrápené ako zaspinkala včera,dufam že jej je už lepšie ☹

alure
16. feb 2011

@danulienka35 ďakujem a veru nech je už aspoň teplučko nech sa dá ísť vonku....držte sa a nech je ten zúbok čo najskôr vonku.Ako ten náhrdelník? Dala som si ho kúpiť mamine v rakúsku tak som zevdvá keď pôjdu zúbky aký účinok to bude mať....
@mirmaj ďakujem veru oni sa moc lúbia 😉 Denis spinká teraz cez deň keď sme doma cca od 10:30 do 11:30 a potom okolo 14tej si pospí pol hodinku....ak sme vonku tak dokáže potiahnuť aj 3-4 hodinky A on sa prestavil na spanie od 19tej akonáhle prestal byť len tým ležiacim na plafón pozerajúcim bábom a začal byť aktívnejší....niekedy sme hore o polnoci a potom o tej 3tej a ráno vstávame o tej 7mej,niekedy je hore len raz o tej 3tej...neviem od čoho to závisí ale to je len také prebratie nakojím a on v podstate spí ďalej nepreberie sa nejak že by bol hore....
@eis4 aká si krásnučká moja 😉 Moc ti ten krátky účes pristane 🙂 a malinká je zlatučká a tie krásne očká 🙂

eis4
16. feb 2011

@alure dakujeme 😉

memory97
16. feb 2011

@eis4 ako dobre vyzeras, velmi ti pristanu nove vlasky, som normalne myslela, ze je to Nelinkina sestricka 😉 😉 😉 mala je krasna🙂 no veru, esteze sa este tie nase deturence nevedia sami zobliect🙂

mirmaj
16. feb 2011

@eis4 naozaj ti ten učes sekne, máš to krásne a Nelinka aká je veľká a šikovná slečna 😉
@alure my tiež tak spíme skoro 12 hodín v noci len s prebratím na papanie ale to niekedy ani oči neotvorí a spí dalej, od 19 spávame asi 3 dni predtým chodila až okolo 20 a cez deň si poslala 2x po 2-3 hodinky ale ako teraz začala chodiť tak skôr, tak doobeda si pospí 3 hodiny doma v postielke a poobede vonku už len tak 45min. max hodinu 😉

katulkaaaaaa
16. feb 2011

@eis4 ja z teba nemozem,mas nadhernu tvar to by bola radost licit 😉 a ten uces je skvely
@jankasramka moj milacik krasny 🙂

kahlan1
16. feb 2011

@alure máš doma veľkých fešákov 🙂

kahlan1
16. feb 2011

@eis4 aké kočky, veľmi ti to pristane 🙂 ja by som tiez chcela zmenit nejak vyrazne uces ale pockam po pôrode lebo mam tmave a chcem blond 🙂 a nechcem teraz farbit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre