♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

evitkamalicka
4. sep 2010

@liba78 nas maly pekne spinka, momentalne taha cca 4 hodinky a naposledy papal o 16:15, v noci tych 5 hodin vydrzi, dokonca uz sa stalo ze aj 6 hodiniek vydrzal, len sa napapa a spi dalej

evitkamalicka
4. sep 2010

@liba78 takze momentalne cakam kedy sa zobudi, aby sa napapal a mohla som ist spat

liba78
4. sep 2010

@vladka84 😕 😕 je to možné, návody treba na všetko. 😝 Ktovie, podľa ktorej tv story začal páliť ten blavák.

akika722
4. sep 2010

@liba78 ty môj pokusny kraliček 😅
vzduchu sa nahlta aj môj a ako sa občas dusi,nestiha hltať mliečko tak rychlo papka 😀

liba78
4. sep 2010

@evitkamalicka Tak to máš super. Nech to ostane aj naďalej. A bratček si ako zvykol ? Nerobí mu zle ? @jankasramka vidíš neplatí tvoja úmera. 😉 Evitka mala sekciu.

liba78
4. sep 2010

@akika722 😎 😎 😎 ale mlieka mám dosť 😀

evitkamalicka
4. sep 2010

@liba78 Adamko ho velmi lubi vobec mu nerobi zle....Adamko bol tiez sekciou a tiez mi od 3 mesiacov prespi celu noc, obaja su spachtosi

akika722
4. sep 2010

@liba78 od kvapiek?som zvedava či to plati na to chudnutie 😝
dnes som šla maleho kojiť a mlieko mi doslova striekalo,chudačik ostriekala som ho,nechapal ani on a ja už vobec nie 😀

liba78
4. sep 2010

@evitkamalicka šťastná to mamina 🙂

evitkamalicka
4. sep 2010

@liba78 to maju urcite po muzovi, lebo keby boli v tomto po mne, tak by spali malicko

liba78
4. sep 2010

@evitkamalicka nech je to po kom chce, hlavne že je. Však ? 😉

evitkamalicka
4. sep 2010

@liba78 tak tak

liba78
4. sep 2010

@akika722 tak ty sprchujes z mliekom ? *No v takom leveli nie sme. 😀 Pa baby, ideme skúsiť spať. Ak to nepôjde ešte prídem 😝

sisinka76
4. sep 2010

ahojte

prosim, precitajte si, dolezite
http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...

evitkamalicka
4. sep 2010

tak sprava od maculienky:
Tak uz mame potom, Dominik sa nam narodil dnes o 17:25, 4100g a 53cm, sme v poriadku a najstastnejsi rodicia na svete

alure
4. sep 2010

@sisinka76
tak to som zvedavá čo nám Dr. predpíše namiesto toho,v piatok sme mali prvú poradňu ale predpis nemáme,lebo nemáme ešte kartičku poistenca(a to som čítala že prvých 60 dní je možné fungovať na mojej)
Maminy ktoré ste mali problémy a vybehla vám zlatá žilaviete mi poradiť čo robiť? Manžel mi kúpil v lekárni nejakú mastičku,po nej je mi vcelku chvíľku fajn ale sama asi nevojde späť však? 😠 je nutné ju nejak zatlačiť dovnútra?? Pomoc neviem poriadne ani sedieť ani chodiť ☹ je to max.nepríjemné a bolestivé ....

alure
4. sep 2010

@lucia20
včera som pozerala správy. Slzy som v sebe nedokázala potlačiť a dnes keď si nahodila fotky,tak som ich ukazovala aj drahému a obaja sme sa zhodli že je to nádherná princezná bojovníčka Xena ako písala aj elinka a mocinky moc vám držíme palce nech ju máte čoskoro doma. Všetko bude dobré mamina,tá statočnosť je asi dedičná !!!

sisinka76
4. sep 2010

@alure ja dufam, ze najdu vhodnu variantu vitaminu D pre deti, ale ako viem, tak su uz len vo forme kapsuli a to je pre babätka absolutne nevhodne
k tvojmu problemu, zlata zila trapila aj mna po porode, davala som si mast, myslim Faktu sa vola. a ani mne zo zaciatku sa nevosla spät/ ta zila/, bala som sa, ze ju budem musiet stale zatlacat ☹ ale asi po mesiaci, ked sa rana po nastrihu pekne hojila, tak aj vsetko okolo postupne odpuchlo a dalo sa do poriadku. neboj, bude to ok, viem, ze teraz je to neprijemne, ale prejde to.

alure
4. sep 2010

@sisinka76
ďakujem za podporu,takže zbytočne sa stresovať nejdem a budem pevne dúfať že sa to "samo" napraví 🙂 Ja mám nejaký procto-glyvencol či ako sa to volá a obsahuje aj trošku lidocainu čo zmierňuje bolesť.
Prajem pekný večer !

lucia20
4. sep 2010

baby, ja z vas nechapem... vy placete pri spravach a ja pri vasich prispevkoch. ani som nedufala, ze na modrom konikovi najdem take uzasne maminy a priatelky..... ja sa vzdy z jej pokrokov velmi tesim, lebo sa mi zda, ze ide milovymi krokmi. a potom hned letim k netu aby som vam napisala. bez vas uz ani dychat nemozem.

jankasramka
5. sep 2010

my zase nespime...uz dobrych par hodin....toto fakt nevyzera normalne....ale kolika to neni,,,,,tak ja uz neviem....

anetaadam
5. sep 2010

@alure Na zlatu žilu je aj veľa druhov čípkov a že vraj pomôžu,kamoška mala problemi ale po tych čípkoch prešlo.Opytaj sa v lekarni

jankasramka
5. sep 2010

no zeny, nieco vam napisem!
posledny prispevok som este pisala v zufalosti po dvojdnovom "maratone" bez spanku.polozili sme ho do postielky a po 10min. znova plac- a ako som spominala kolikovy rev to nie je....
no a mna napadlo- podme sa s nim pomodlit...on zrazu prestal plakat- zaspal a spi - dokonca sam v postielke... 😲
tak som teraz tak rozmyslala pri zehleni....a tak mi nejak dochadza.....
neviem ci ste si vsimli moj vcerajsi prispevok ze som behala tri dni na kongrese a brala som ho so sebou- plno byvalych spoluziakov a veterinarov s ktorymi sa poznam ho obzerali....a teraz mi to zaplo...zeby zname "z oci"?

jankasramka
5. sep 2010

@anetaadam @alure ked su vonkajsie hemoroidy tak cipky moc nepomozu, skor kremy a kupele.
ja mam hem. uz par rokov (dedicne), vyskusala som snad vsetko a najviac mi pomohla masticka "KOSMIN na hemoroidy" a strava s vlakninou a vela vody pit.

akika722
5. sep 2010

ahojte baby a čo ak ten vigantol mam???? 😲 😲 😲 to mu ho nemam davať???alebo???? 😲 😲 😲 😲 😲 😲

lucia20
5. sep 2010

@akika722 co je s vigantolom??? som to tak okrajovo zachytila, ze sa o nom vravi ale neviem v akom suvise....

mamisqva
5. sep 2010

Ahojte maminky,chcem sa spytat či krvacate.Ja som tyžden po porode auž nekrvacam ešte som to tak nemala vždy som take tri taždne a dost.Je to ok?Dik.

liba78
5. sep 2010

@akika722 aj ja ho mám. Pise sa
Nedostatok - nezvyčajný zápach/chuť spôsobuje prítomnosť nečistoty 4-vinylcyklohexén, ktorý sa uvoľňuje pri kontakte lieku s gumeným balónikom. Nečistota nie je toxická, bezprostredné riziko ohrozenia zdravia nehrozí. Stiahnutie z trhu má preventívny charakter.
Ake nemajú ho čím nahradiť. Neviem, či mám dávať, alebo nie ? ☹

alure
5. sep 2010

@jankasramka
dakujem.Hej aj ja mám mastičku,tak len dúfam že to prejde,Ja som sa síce už dlhodobo trápila ale s vnútornými a toto je pre mňa nové.Tak snáď to skoro prejde.A mám si to nasilu vtláčať dnu? 😒
@lucia20
stiahol ho ŠÚKL včera tu jedna mamina poslala na to link.ak ho najdem tak skopírujem nech si môžeš prečítať. Ako sa inak máte.Mala by si mať maličkú už o pár dní doma 🙂 teším sa s vami

akika722
5. sep 2010

@lucia20 sisinka TU DALA link prečitaj si 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre