♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

zuzannas
26. feb 2010

podla mna ked sa pribera dake to kilecko priebezne, potom sa celkovo priberie menej... 😉 ale to beriem iba podla seba,,,

peta131
26. feb 2010

vegetarianske to som zase ja nepocula 🙂 ono ale parky su teraz skoro vsetky bezlepkove a aj salamy, ked si vzadu vsimnete obsah tak uz vsade pisu ze vyrobok neobsahuje lepok...

peta131
26. feb 2010

hej celiakiu mam...je to dost financne narocne, ale co mam robit...ale ja to zase az tak nejako uplne prisne nedrzim, ja aj ked zjem nieco mucne tak nemam ziadne problemy tak niekedy predsa len porusim 😝

Bezlepkova muka je normalne ako klasicka len je zbavena lepku, spaldova ma tusim taku hnedu farbu nie? 😕

lenadka
26. feb 2010

spaldova muka je z takej tvrdej psenice, obsahuje lepok 😉

peti prispevok na dietu nedostavas? sestra je celiaticka a nejaku smiesnu sumu dostava, mama za to nakupi aspon muku v lekarni 😅

anuska tvoj jedalny listok je prudko vegetariansky-ste vegerariani??? tu sosovicu s ryzou-to som jedla len raz, ale velmi mi to chutilio varili to decka-vegetarianske, uvarili sosovicu, natural ryzu a osmazili cibulku a vsetko to spolu zmiesali 😀 ale prsty som si oblizovala 😀

anxuska
26. feb 2010

lenadka, áno sme vegetariáni, no malý papá aj mäsko 🙂
a ryža so šošovicou patrí medzi moje najoblúbenejšie jedlá

ikulka
26. feb 2010

ahojte kočky oooj som konečne prečítala čo ste popísali....
ale ak budete takto hovoriť o jedle prestanem sa s vami kamarátiť 😵 zas som hladná..... 😅 no ja mám zas skor nechute ako chute aj mám hlad ale nič mi nechutí ne čo si pomyslím dvíha sa mi z toh žaludok...ja som zatial asi nepribrala nič neviem či mi váži dobre váha ......
no rozoberali ste spanie tak naša saška ešte ani teraz neprespí niekedy celu noc bez toho aby sa nezobudila s plačom alebo aspon nemraukala zo sna.....
no držím dievčatá palce tei čo ste boli an odberoch nech výsledky su ok nie tak ako u mna ☹ aj ma po nich prešla chuť niečo tehu alebo miminkovské kupovať normálne mám strach i ked viem že tie testy často bývaju zlé.....
nikitka ideš na sk? tak sa ohlás ekd budeš doma mohli by sme dať stretko.....
a ešte k tým flašiam my sme mali avent a neviem si ich vynachváliť ,alu som nekojila nevedela piť len mi rozhrýzla bradavku a nič sa nenajedla ale z fliaš papala pekne....

lenadka
26. feb 2010

anxuska a tu ryzu so sosovicou robis tak ako som opisala???

lenadka
26. feb 2010

ikulka, neboj, uvidis ze kontrolne odbery budu OK!!! 😉

peta131
26. feb 2010

lenadka dostavam ten prispevok je to nejako okolo 34 eur ale v porovnani kolko stoja potraviny je to nic, ja som si bola teraz kupit 5kg muky, 4 zemlicky, 2 pizzove korpusy, par sladkosti a nechala som v obchode 50 eur 😝 a to ja si velmi malo kupujem tieto specialne potraviny lebo mi je luto za to tolko dat...
ale si neviem predstavit keby to zdedil po mne maly (coho sa neskutocne bojim) tak malym detom treba kupovat aj sladkosti, chlebik no proste vsetko a to si nechcem ani len predstavit ake palky by som potom nechavala za bezlepkove potraviny ☹

peta131
26. feb 2010

ryza so sosovicou to pocujem prvykrat to som este nepapala 🙂

maculienka123
26. feb 2010

no Lucy,ja teda by som asi tiez umrela od hladu a aj pred tehu by mi to nestacilo tak malo zjest.ale bud rada aspon nemusis stale vymyslat co si dat,ja uz neviek kolkorat co aby som nejdela stale to iste.

ikulka
26. feb 2010

no veru z tej luckinej stravy by som aj aj umrela a to či tehu alebo nie.....to papáš ako vrabček....
no idem ja spať akosi ma láme tak dobru noc vám....

lucy1990
26. feb 2010

🙂 baby, ale vidite, priberam rovnako, od podaktorych aj viac, tak na tom nezalezi 😉

lenadka
26. feb 2010

petka, ved aj horsie moze byt, dnes ked uz kupis muku a dpmacu pekaren, tak chlebik upecies, s tymi sladkostami je to horsie 😔
obcas sa zastavim v speci obchode a sestre kupim nejaku dobrotku co si inak nedopraje, tak viem co to stoji 😒 ale zas je kopec potravin co prirodzene lepok neobsahuju, takze este celkom fajn, horsie by bolo mat kombinovanu alergiu este trebars aj na mliecko, alebo fenylketonuriu-to uz je ina dieta 😔

kedy diagnostikovali celiakiu tebe? sestre na to prisli az ako 21 r. koze, stale mala problemy so zaludkom, bolesti, helikobaktera, pupaky...a nakoniec to bola celiakia, ako drzi dietu, brusko neboli, nezapeka, plet sa vycistila, akurat ze obcas to riadne porusi a potom narieka ze nejde 4 dni na WC 😖

anxuska
26. feb 2010

Lenadka presne tak, ako si napísala, ja pridávam ešte fenikel, rascu a kurkumu do cibulky.

denisocka
27. feb 2010

tak ja som rano zas trochu krvacala,tak idem do nemocnice . nemam chuť tam ostať,ale to je asi bežny postup. ja neviem čo to je,ale boeli ma vaječníky ako pred kramamy a taka som bola nafuknuta,že som mala z toho krče. už naozaj nemam nato naladu 😔

leteku
27. feb 2010

denisočka - držím palčeky aby si ťa nenechali v nemocke a hlavne nech je to O.K. A nevyskytuje sa to tvoje krvácanie v období kedy by si mala mať mrchu?

denisocka
27. feb 2010

ja neviem,predtým to bolo 20.1. ,potom 5.2. sa uvolnila asi zrazenina z toho 20.1 a teraz je 27.2 . kramy som malavala nepravidelne,tak ktovie

ale mna velmi trapia vetry,a ked poviem velmi,tak to myslím fakt veeelmi

peta131
27. feb 2010

Deni boze ty si toho vytrpis 😔 budem na teba mysliet mozno ze ta len pozru a nenechaju si ta tam drz sa! A vetry trapia aj mna a tiez veeeelmi...hlavne v noci sa budim na to ze mi ide az creva roztrhat uplne krce v bruchu mam...a uvolni sa mi to az rano ale v noci to je katastrofa ☹

Lenadka mne celiakiu zistili ked som mala 11 rokov...ale nemala som ziadne priznaky, mne ked sa nechcelo chodit do skoly tak som si vymyslela ze ma boli brucho aby ma mama nechala doma a tak som to zvykla robit...lenze moja mama je zdravotna sestra a jej to nedalo ze preco ma ,,akoze" stale boli brucho vybavila mi vysetrenia a zistili mi celiakiu 🙄 a prvy rok ako mi to zistili som ani mlieko nemohla...
ja tiez obcas porusim dietu lebo ono sa to proste neda uplne prisne drzat, teda aspon ja to nedokazem 😖

peta131
27. feb 2010

Ozaj baby nechystate sa niektora na vystavu do Brna? od 11 do 14 marca tam je velka vystava vola sa Pro díte a vystavuje sa tam vsetko od kocikov, postielok, potrieb pre dieta, mamicku...no proste vsetko a da sa tam veeelmi lacno nakupit, hlavne kociky tam vychadzaju o polovicu menej ako u nas (myslim tie drahsie), my sa tam chystame a uz sa hrozne tesim 😵
tie ktore nemate Brno daleko oplati sa tam ist pozriet 😉

halintoa
27. feb 2010

Ahoj kočky 🙂 ,
deni: držím palčeky, nech je všetko OK a nech Ťa nedržia zbytočne v nemocke.

peťa: ako písala lenadka, chlebík si vieš sama upiecť v domácej pekárni, tak isto aj rôzne pečivo a koláče, ja som do svojej pekárničky priam zaľúbená 🙂
na výstavu sa nechystám, v tom čase mi príde kamarádka zo Srbska, tá mi je prednejšia 🙂 . Ale pravidelne tam chodievam na výstavu Pro Pet 😀 . Inak, keď tam budeš, určite sa zastav v obchodíku http://www.branakdetem.cz/ , je to v uličke za hotelom Grand (oproti železničnej stanici). Ja ten obchod milujem 😵 . Hlavne biokozmetiku a ak chceš látkovať prípadne nosiť, tak tam predávajú aj plienky aj šatky a babyvaky a aj dajake oblečko pre mimi🙂. (Nie, nemám u nich podiel zo zisku, len ma očarila ich atmosféra, vždy keď som v Brne musím tam ísť 😵 ).

Baby, ja som taká happy, dnes konečne začíname druhý trimester 😵 😵 😵 . Rizikový prvý je za nami, hurá 😵 😵 .

kishinka
27. feb 2010

Ahoj kočky, chcela by som sa k vám pripojiť, som na fore v Košických augustovkách, ale je nás tam dosť málo, tak ak by vám nevadilo rada by som sa pridala 😅

peta131
27. feb 2010

Hali ja mam tiez pekarnicku a peciem si v nej chlebik 😉
A dakujem za tipm na obchodik ak budeme mat cas tak sa tam istotne satvime 😉

ja sa zase vytesujem ze sme uz v 5 mesiaci 😵

bihan
27. feb 2010

Krishinka vitaj 😉

Peťa, ja by som povedala, že to piaty ešte nebude.. až v nejakom 17+6 alebo tak nejako ale ono je to jedno, ja sa už teším na 20tt, aby som si mohla povedať, že polku už máme za sebou 😵

michaela80
27. feb 2010

Peti aj v Blave sa ma konat v Inchcebe vystava koncom aprila...tiez vsetko pre buduce mamicky a babetka....

denisocka
27. feb 2010

Ahojte,tak si ma nenechali.sluzbu mala moja dokyna,vs.je ok,krcok drzi,placenta ok .tak mam diazepam a ascorutin. No,a uz vieme koho mame v brusku

bihan
27. feb 2010

Deni, asi si to s tým krvácaním vyžerieme až do pôrodu.. tak vysyp.. pipík či pikpa?

leteku
27. feb 2010

Deni super, no tak nám to prezraď koho ukrývaš?

peta131
27. feb 2010

Bihan no ja som z toho blba ako sa to pocita 😝 tak to ked 17+6 to bude az tesne pred 19tt? Ja som si myslela ze to uz 18tt znamena ze 5 mesiac 😅

Miska viem ze aj v Blave bude vystava ale zevraj tam to byva o nicom co som citala ze sa to neda s Brnom ani porovnat...my mame Brno a Blavu rovnakej vzdialenosti tak pojdeme kuknut asi aj tam aj tam...

Deni no super ze je vsetko v poriadku 😵 a co sa vam skryva medzi nozkami? prezrad ja som zvedava 😀 😵

denisocka
27. feb 2010

No baby,tak medzi nozkami trcal pimplik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre