♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

didulka85
29. apr 2010

Marija...
Celkový cholesterol v takto odobranej krvi by mal mať u dospelého hodnoty do 5,2 mmol/liter. Nasleduje mierne zvýšené riziko (5,2 – 6,5 mmol/liter), zvýšené riziko (6,5 – 7,8 mmol/liter) a vysoké riziko je nad 7,8 mmol/liter.

Zevraj je ta stupnica do 10. 😀

kacena4
29. apr 2010

didulka85 : s tym cholesterolom to nie je az take hrozne, v tehotenstve vzdy stupne, ja ho mam hore od zaciatku, som sledovana na hepatologii, ale kvoli inej veci, takze casto chodim na krv, mozno je vyssi ale netrap sa moc a povedz to aj muzovi nech nepanikari

trosku tu citam vase dilemi so zavinovackami a letnym oblecenim ja mam 2 letne deti, odchovane dokonca pri 40-tkach teplotach, zavinovacku urcite treba aspon jednu na prvy mesiac, nejde o to ci babu v nej nie je teplo, ale fakt si nevie regulovat telesnu teplotu a hlavne je super pri prenasani novorodenca, chrani ho pred ofuknutim, nedajboze udretim, drzi mu hlavicku pevnejsie... odporucam klasicku, na lepky je to len pre paradu a k tomu obleceniu, ak moc svieti slniecko tak odporucam dlhy rukav aj ciapocku, kvoli upalu ci spaleniu pokozky dietata, predsa je to velmi citliva pokozka, a hlavne dlhe nohavice, tiez pozor na pokozku, ponozticky treba aby si dokazalo lepsie vyregulovat teplotu, sak to poznate hole nohy, hlava - zima. vkazdom pripade treba dietatu kontrolovat nostek ako psikovi 🙂 ak je studeny je mu zima ak nie vsetko je ok, niekedy som vsak davala len body s kratmym rukavom, ci opalovacky, ak nefukalo a bolo moc teplo ale prekryla som deti plienockou pre istotu - nie vsetky dni su horuce a hlavne v priebehu dna rovnaka teplota...

inak k tej zavinovacke, super sa hodi ko kocika miesto podusticky a paplonika, deka nie je vhodna kvoli tomu, ze ked zacne babo zatinat prsteky do deky bude mat plne rucicky kuskov chlpov z nej - ma velku silu vytrha to z deky a poviem vam strasne tazko sa to potom dava dole z ruk

didulka85
29. apr 2010

Kacena teraz som mu to povedala a asi som ho tym rozculila. Chodi tu ako moriak a brble. 😀

lucy1990
29. apr 2010

Baby, ale nespoliehajte sa, ze v auguste budu 30tky horucavy...mam pocit posledne roky, ze horucavy zacinaju koncom maja, potom cely jun, jul a august je uz prijemny okolo 25, september skor jesenny...cize my si pretrpime tie horucavy este 2v1 😉 a samozrejme neratam s tym, ze budeme rodit predcasne 😉 ja si zavinovacku kupim, ale nie stvorcovu, ale tu vacsiu, taku perinkoveho typu a s viazanim na masle, lebo ten suchy zips drzi mozno tyzden...

denisocka
29. apr 2010

Vysoky cholesterol vobec nemusi byt z jedla

didulka85
29. apr 2010

Tak som si trosku zaguglila...

Dobry den, pan doktor,
som v 35 tt a zistili mi dost zvyseny cholesterol-8,5. Pred tehotenstvom som mala chol v norme, stravujem sa normalne ( so slaninou to neprehanam 🙂. TSH mam v poriadku. Co moze sposobovat taku vysoku hladinu? Prosim, je treba zvyseny chol treba riesit a liesit este pred porodom? Moze mat vysoky chol nepriaznivy vplyv na dietatko?
Dakujem.

Odpovedá MUDr Jozef Záhumenský

Dobrý deň,
velice by ma zaujímalo, ktorý nedouk Vám naberal v tehotnosti cholesterol.
1. vyšetrenie je pomerne drahé a mal by ho zaplatiť zo svojho vrecka
2. vysoký cholesterol je v TEHOTNOSTI NORMÁLNY pretože jednak jeho hladiny ovplyvňujú tehotenské hormony a jednak je zdrojom tukov aj pre plod
3. prosím Vás vo Vašom záujme si ho nedávajte merať ani pri kojení, aby sa nenašiel blbec, ktorý Vás počas kojenia začne nejako liečiť - hladiny aj pri kojení možu byť vyššie

Už som zažil aj idiota, čo liečil vysoký fibrinogén u tehotných podávaním Clexane, pričom tehotné majú dvojnásobnú hladinu.

marija
29. apr 2010

Ja som pri kojeni mala tiez zvyseny cholesterol,a le vtedy pozeral aj hladinu nejakeho "dobreho" cholesterolu a povedal, ze je to uplne v poriadku 😕 😅

kacena4
29. apr 2010

presne ako pisete, mne s nim nic nerobia, len mi doktor k vysledkom dopise ze to tehulka 😀

lucy1990. mas pravdu august je pomerne chladny, ja som mala deti maj, jun a to boli horucavy august uz taky nebyva... ale clovek nikdy neviem... 😨

didulka85
29. apr 2010

To je sila... Podla toho, co som si precitala na nete, nemam s cholesterolom absolutne nic.

miciatko
29. apr 2010

vy tu riesite cholesterol ja budem zajtra riesit cukor ide na test 😒
babule ten citron ste si tam mohli normalne vyzmýkat , ci iba hodit, ci uz len stavu doniest ??

A este sa chcem spytat vy vsetky uz mate kociky ?, lebo moj mm tvrdi ze mesiac pre porodom staci ho objednat, ze hadam ho nebudeme vsetci obchadzat este tri mesiace a ked mi nepomohlo toto tvrdenie tak zacal zo zarukou tak som rezignovala ☹

lucy1990
29. apr 2010

Mne ked doktor bral na tych prvych poradniach krv, tak som sa pytala, ci je vsetko ok...on ze jasne a pritom som mala zvyseny cholesterol 5,3. Potom mi na to povedal, ze nech si to nevsimam, ze to nie je objektivne v tehotenstve 😉

marija
29. apr 2010

miciatko ja som si tam cely ten citron vymackala hned potom ako mi ten cukor sestricka zarobila. A kocik mam este po malej, niekde na povale 😀

marija
29. apr 2010

mne k cholesterolu ani nic nehovoril... hovori iba ked je nieco zle, inak nevola a ani v poradni nic nespomina. Len povie, vsetky vysledky boli v poriadku.

lucy1990
29. apr 2010

Miciatko, ak mas vybraty kocik a ide len o to kedy ho kupis, tak to moze kupit muz aj ked uz budes v porodnici, len treba dat nejaku zalohu aby nebol vypredany 😅 ...ale ak by si chcela objednavat cez net, tak si treba zistit kolko trva, kym ti ho dorucia...

kacena4
29. apr 2010

kocik uz mam, ale len preto, ze mi hrozi predcasty porod a kupujeme ho z bazaru (pri 3 dietati sa neoplati novy) tak ked je ten co chceme tak sme ho kupili ale je pravda ze doma zavadza ☹ kupili sme ho pred tyzdnom ma skladaciu vanicku je to concord neo, super kocik, vanicku poskladate na mensiu velkost ako skolsku tasku a mozete si ju odlozit do skrine...

ja idem tiez zajtra na cukor, mam si doniest normalny, cely tam sa vystiska, male som uz zoparkrat zvyseny cukor, tak to nejako neriesim, bud bude ok, alebo budem brat lieky na vyrovnanie hladiny, kvoli babu, akuram sa strachujem, citala som, ze ak sa objavi tehotenska cukrovka - po porode zmizne, ale je to predzvest, ze raz ju aj tak asi "chytim"... 😖

lucy1990
29. apr 2010

Marija, ani mne by to nepovedal, to len ja mam vzdy kopu otazok ze je zo mna chory 😀

didulka85
29. apr 2010

Ja mam kocik uz skoro dva mesiace. 🙂 Obcas sa s nim prechadzam po obyvacke.
Ten citron som priniesla uz vymackany, ale nepotrebovala som ho. Nezdalo sa mi to az take sladke.

lucy1990
29. apr 2010

Ja mam kocik od 2. mesiaca 😅

denisocka
29. apr 2010

Ta to je odpoved lekara,sa tu chcechcem.hlavne ze minule tehu som pichala Clexane pre vyssi fibrinogen.xexe.

denisocka
29. apr 2010

Lucy,ja mam klasicku perinku STVORCOVU na tie 3masle,a inu nechcem. Inac,obdlznikovu nekupuj,to je hrozne na viazanie a nedrzi to

marija
29. apr 2010

Lucy a kde ty mas lekara? vsak treba sa pytat, inaks a clovek nic nedozvie 😝

groka
29. apr 2010

caute

baby kolko sa ma donieste tej glukozi,ja som pocula ze 75 ml co je debilina zle som asi pocula sestricku,ale je tm cislo 75 len mi nepovedzte ze 750ml lebo zdochnem,ja idem na buduci piatok 😝

bambulka_079
29. apr 2010

baby , ja viem ze sa to tu nehodi , ale nepouzivate niektora vyrobky got2b ? laky , spreje , gely atd .. ?

bambulka_079
29. apr 2010

aj hej , piste IP 🙂

lucy1990
29. apr 2010

Marija, ja chodim do Probiosu do Ruzinova k dr. Smolikovi 🙂 inak baby, ktore ste sa z BA rozhodli pre Kramare?

nikitka231
29. apr 2010

marija ja som kupila v akcii pierre cardin 140x110cm krasnu modrucku za 36eur 😉 co sa tyka deky... 😀

marija
29. apr 2010

Lucy ja idem na Kramare. Nieze by som sa rozhodla pre Kramare, ale rozhodla som sa pre lekara, ktory rodi na Kramaroch 😀

marija
29. apr 2010

Niki ale to asi normalnu teplu nie hackovanu ci hackovanu? Ja som chcela taku jemnucku nejaku lebo mala ako zimne babo mala kopu teplych dek tak take mam 😀

marija
29. apr 2010

Lucy a ides rodit k Smolikovi?

lucy1990
29. apr 2010

A ako sa vola ten lekar? Neviem, ci si mi to uz nespominala 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre