♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mib
15. jan 2010

tak vidim, ze nie som sama, ktora by sa stale tlacila so slanymi a kyslymi jedlami. 🙂

gabusssa
15. jan 2010

Lucy, tak Ti poviem, zrejme si aj vy užijete, čo sa týka syna z prvého partnerstva...Sú to ťažké situácie. Pretože človek nikdy nevie, či robí dobre alebo zle....A hlavne, keď vidí svojho partnera, ako ho to bolí, je to predsa len jeho dieťa. Inak Ťa obdivujem, že v podstate, Ty dieťa ešte nemáš - samozrejme okrem toho v brušku 🙂, a vieš partnera pochopiť....
My totiž máme tiež ťažkú situáciu s mojim manželom, hlavne, čo sa týka jeho syna... Lenže ja som to mala ľahšie, keďže ja mám syna rovnako starého ako on ...Lenže u nás to bolo inak v tom, že sme začali mať pocit, že sa s nami jeho syn stretáva len preto, lebo niečo dostane...Ale to je tiež na dlho...

jankaat.
15. jan 2010

nestresovat sa asi neda☹..proste je to teraz tazke..

ja vas budem citavat len prispievat sa m iakosi nechce 😔

simuska153
15. jan 2010

lucy, to je sice uz dost velky, ale nie dost, aby chapat taketo intrigy 😠 . Mozno, ked bude starsi, tak to bude jednoduchsie - len aby ho dovtedy jeho mama nespracovala ☹

ladywitch26
15. jan 2010

janka, precitala som, co mas za problem. to ako preco chce doktor ukoncit tehu? nedaj sa a bojuj. mne tiez jedna krava doktorka v 35tt povedala na sone, ze sa jej cosi nezda, ze sa babo nevyvija poriadne, ze hlavne obvod hrudnika sa jej nezda, ze to nie je dobre. tak sme stravili niekolko drsnych hodin cakanim na inom oddeleni na podrobnejsie sono. nikomu neprajem to zazit, kym sa dozvies, ci je alebo nie je babo v poriadku. no a nakoniec druha doktorka len nechapavo krutila hlavou, ze co sa tej prvej nezdalo, ze vsak babo je uplne ok, dokonca o cosi vacsie ako ma byt. a fakt neviem,co sa jej zdalo mensie, ked stanka mala 4170g!

ja ani neviem, ci je babo ok, a ani sa to tak skoro nedozviem. tu na kontrole akurat skontroluju moc a odmeraju tlak. to je vsetko. v 12, 24 a 35tt sa chodi na sono do nemocnice, kde este skontroluju zelezo v krvi a to je vsetko.ziadne specialne testy v16tt apod. a som aj rada, lebo kamoska mala pri tretom velmi zle vysledky, odber z plodovej vody tiez hrozne vysledky, na pokraji nervoveho zrutenia cele tehu, antidepresiva brala, lebo vsade pocuvala,ze babo nebude zdrave a nakoniec sok. chlapec zdravy ako buk a teraz je dokonca sikovnejsi ako jeho dvaja starsi bratia. tak kvoli comu su tie testy vlastne dobre?

simuska153
15. jan 2010

Janka, chapem...

Mib - ja mam teraz chut na same cesnakove veci, bryndza a jablka 🙂 a co sme predtym s MM kazdy vecer zdolali jednu celu Milku - tak teraz cokoladu ani vidiet, brrrrr 😖

rosienka
autor
15. jan 2010

mib- ja som si nic neupravila, od zaciatku mam 2.8., to mi povedal hned po prvom krvnom teste v novembri a odvtedy nic ine nevraveli, tak mam len to nastavene

simuska153
15. jan 2010

Lady, tie testy su na 2 veci 😠 , ja s nimi mam tiez zle skusenosti...

bihan
15. jan 2010

ladywitch, a kto mi ich zakáže? 😝

Mib, v 12tt je riziko samovoľného potratu naozaj maličké.. ono sa znižuje vlastne každým postupujúcim týždňom. Ja si vydýchnem úplne definitívne po veľkom UZV a už si budem len a len užívať.

Inak keď mám chuť na všetko, tak to bude čo? 😀

simuska153
15. jan 2010

Bihan, zeby dvojicky? Chlapec a dievcatko 😀

simuska153
15. jan 2010

Ja som dnes bola plavat, tiez som mala obavy, ci si s tym nieco neurobim, ale tiez si myslim, ze uz je to predsa 12tt a citim sa fajn, tak preco nie?

rosienka
autor
15. jan 2010

simi- mne tiez nejako viac slane smakuje a to som bola predtym riadna mlsnicka...teraz zo sladkeho najmä sproste gumene cukriky z ktorych sa vzdy obzeriem, ze mi je zle a zapoviem si, ze sa ich uz nechytim...len neviem dokedy 😀

lady- tiez si myslim, ze tie testy velakrat len stresuju, u nas nie su povinne a ani krv mi nebudu brat na tie kombinovane ci tripple testy

rosienka
autor
15. jan 2010

bihan- zeby hermafridit??? 😝 😅 😲

simi- ja sa chystam plavat uz dobre dlaho...ale furt sa len chystam 😉

simuska153
15. jan 2010

rosienka - ja som sa pytala aj Dr. na plavanie, povedal, ze v pohode... ja chodim pravidelne kazdy piatok - mame aj lektorku, takze taky riadny trening - ale ja samozrejme len s mierou.... a bolo mi fantasticky - dokonca tu hodku, co som bola vo vode, mi nebola ani zle 🙂

bihan
15. jan 2010

Simuska, s dvojičkami nestraš ani náhodu.. už tak máme dosť komplikovanú situáciu, keby boli dvojky, tak si rovno hodím mašľu 😅

mib
15. jan 2010

kocky, a ktory je to vlastne ten "velky ultrazvuk"? kedy sa robi?

mib
15. jan 2010

simuska, na ake plavanie to chodis? akoze mate aj lektorku?

simuska153
15. jan 2010

Bihan, ale nehodila by si si 😀
Mib, ak si dobre pamatam, tak az okolo 18-20 tt... ale netvrdim to isto.

ladywitch26
15. jan 2010

bihan, nikto, ved je to tvoje dieta. ja by som neriskovala.

rosienka, gumene cukriky mnaaaam.... a akurat nemam doma ani jeden...to zas budu muky vydrzat do rana... inak tu sa tie triple testy nerobia z jednoducheho dovodu. potraty su uplne zakazane, je to ilegalne, takze tym padom testy su zbytocne. tu by si tie zeny aj tak nechali dieta, nech je akekolvek.

simuska, vsak plavanie sa praveze odporuca. inak ja som sa pri stanke stale kontrolovala, nic tazke som nezodvihla, nejedla som nic skodlive atd. a teraz som zistila len pred tyzdnom,ze som tehu, no a to uz som predtym v robote dvihala tazke 18kilove prepravky z tovarom pravidelne kazdy den. tak teraz som si povedala, ze ked to babo toto vydrzalo, tak vydrzi uz vsetko. 😀 a ani si nemozem dovolit byt cintlavka, lebo stanka ma 9 a pol kila, chodit este nedokaze, tak ju musim ci chcem, ci nechcem dvihat skoro nonstop.

simuska153
15. jan 2010

mib, no ja chodim plavat uz vyse roka s malym a lektorka z plavania robi piatkove plavania pre mamicky - je to byvala plavkyna- takze normalne trenujeme styly - kraul, znak, delfin, prsia, sipky, plavanie pod vodou, posilovanie... normalne som nevedela, ze vo vode sa da spotit 😀 a da sa 😀

bihan
15. jan 2010

"veľký" ultrazvuk je v 12, 20 a 30tt - prvý je na určenie umiesntnenia plodu a placenty v maternici (ak sa tak ešte nestalo), meranie plodu, nosovej kostičky, nuchálne presvietenie, stehenná kosť.

druhý je tzv. morfologický - sledovanie vnútorných orgánov miminka - mozog, prsty, srdce, pľúca, žalúdok, chrbtica a spol.

Treti je taký utvrdzovací, či mimi správne priberá, má dostatok prietokov cez placentu, dostatok amniotickej tekutiny...

simuska153
15. jan 2010

Lady - ja sa skor obavam nejakej infekcie z plavania, ako toho, ze by som plavanim babu ublizila... a presne, tehotenstvo nie je choroba, ked prejdu nevolnosti, tak je to podla mna naaaadherne obdobie, ktore nie je obmedzujuce 😵

rosienka
autor
15. jan 2010

simi- jasne, plavanie je v tehotenstve velmi dobre a vcetky cvicenia a aerobiky vo vode...keby ti boli nejake kurzy, tak sa na ne hodim a budem nutena ist, musim sa poobzerat.
lady- ved aj ja si babänko urcite necham, tym testom sa väcsinou neda verit, jedine amnio a chorio je asi spolahlive, ale na to ajtak nepôjdem, bala by som sa viac potratu ako zleho vysledku...dufam, ze NT dopadne dobre a prestanem mat obavy.

mib
15. jan 2010

aha, takze ten prvy uz mame za sebou. do druheho zostavaju este dva mesiace. to si pockame. 🙂

rosienka
autor
15. jan 2010

mib- takze ti tie merania uz robili a nevies vysledky?

ladywitch26
15. jan 2010

inak s tymi dvojickami si nikdy nemozte byt celkom iste. ked som rodila, tak vo vedlajsej izbe bola jedna Polka a ta mala dvojicky a zistili to az na porodnej sale. tu su len 3 sona pocas celeho tehu, lekari v ambulanciach sono nemaju, ale je tu polska klinika, kde chodia vsetky polky, no a tejto nezistili ani v nemocnici ani na troch dalsich kontrolach na polskej klinike, ze caka dvojicky. tak bola z toho trosku mimo. 😀 no ono to nie je sranda, ked ma ist rovno z porodnice ist kupovat este jednu postielku, kocik a dalsiu vybavicku 😀

rosienka
autor
15. jan 2010

lady- tak to je uz ine slendrianstvo v dnesnej dobe... 😖

simuska153
15. jan 2010

Rosienka - fakt je najlepsie, ked mas motivaciu, mne sa tiez straaaasne nechcelo ist plavat a nakoniec bolo supeeer.

Ja som pri Adamkovi bola na amnio - vychadzalo nam velmi vysoke riziko Downovho syndromu... tiez sme boli rozhodnuty, ze si ho napriek tomu nechame. Ked som sa pytala Dr. na genetike, co by mi poradila, tak povedala, ze je to na mne - ale ze je lepsie, ked viem na com som a prip. sa mozem za tie dalsie mesiaci psychicky pripravit na to, ze dietatko nebude zdrave... a viem o com hovorim, lebo vacsi sok, ako ked je v tehotenstve vsetko v poriadku a po porode Ti povedia, ze dietatko mas velmi chore, asi neexistuje 😢

bihan
15. jan 2010

ladyw, každý deň sadám do auta a šoférujem.. v aktuálnom štádiu tehotenstva je to väčšie riziko ako chytiť listeriózu z čerstvých rýb ulovených dnes ráno.

Plávania sa netreba báť, len si treba dávať pozor na mokré plavky a hneď ako vyleziete z vody, prezliecť do suchého, najlepšie bavlneného a nesťahujúceho.. radil mi lekár v prvom tehu, keď som na pláži chytila prvú mykózu v živote 😅

simuska153
15. jan 2010

Lady, o takomto pripade som pocula aj u nas - vraj sa to druhe babo vzdy nejako schovalo za to prve 😀 ... to muselo byt prekvapko 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre