♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

rosienka
autor
15. jan 2010

bihan- kde to vlastne teraz byvas? pises casto o FR, ale mam pocit, ze je to skôr nejaka tepla kolonia...

bihan
15. jan 2010

Rosienka, na ostrove v Indickom oceáne - administratívne časť Francúzska, ale geograficky takmer na opačnom konci zemegule 🙂

to predsa pri dnešnej technike snáď ani nie je možné, aby za celé tehu neprišli na to, že sú tam dve mimi 😕

ladywitch26
15. jan 2010

bihan, ja robim s potravinami a pokial si tie ryby sama neulovim, nevypitvam a neuvarim, tak im neverim. viem,co sa robi v obchodoch...hovorim len z vlastnej skusenosti.

simus, zo mna si muz robi srandu, ze co ked teraz su to dvojicky. no to by ma asi slahlo.mat tri deti do veku jeden a pol roka naraz, s babickami 2500km daleko, tym padom na ne odkazana len sama, prakticky 24/7, tak to je na cvokhouse 😀

rosienka
autor
15. jan 2010

a kukla som album, je to Reunion! 😀
jaj, hned by som sla, boli sme v aprili na tri tyzdne na Seychelloch, aaach 😅

simuska153
15. jan 2010

Lady, no otvorila by si si skolku, pribrala este zo 3 deticky a vies, ako by bolo u vas veselo 😀

mib
15. jan 2010

rosienka, ak dobre viem, tak merala velkost plodu - 45 mm a NT - 0,2 (neviem v com to je, lebo to v knizke neuvadzala). ak merala aj ostatne hodnoty, tak neviem ako su zaznacene v knizke. na to NT som sa totiz priamo spytala. povedala, ze to je v norme.

bihan
15. jan 2010

ladyw, toto nie je obchod, ale najlepšia japonská reštaurácia s dlhoročne najlepšími referenciami.. ja by som si tak dobre rybu nevybrala, ako vyberajú oni 😉 a to by som už fakt nemohla jesť nič - dokonca sa nesmie ani cidre, pretože nie je pasterizovaný.. na výber potravín s dávam pozor a to som ani v potravinárstve robiť nemusela, aby som vedela, že lacné sr...y jesť nebudem 😉

rosi, ono je rozdiel dovolenka a niekoľkoročný pobyt 😅 🙂

rosienka
autor
15. jan 2010

mib- tak potom je urcite vsetko OK, mozes byt kludna 😉

bihan- to mne je uplne jasne, to ani neporovnavam, myslela som skôr na tu klimu a jedlo co mas stale, nie zivot

mib
15. jan 2010

simuska, to plavanie by som brala aj ja. je super, ked to mas s odbornym dohladom. 🙂

bihan, ja by som si tiez dala povedat. a jest sushi v primorskej oblasti je urcite ine ako jest tu, kde tie ryby musia najprv co to precestovat. 😒

simuska153
15. jan 2010

Babulky, ja sa na chvilu lucim, idem vyrabat Adamkovi pozvanku na detsku party...Dobru nocku tym, co idu spat a prijemny pokec ostatnym...

rosienka
autor
15. jan 2010

tiez to uz tak s tym jedlom neprahanam, ako prve tyzdne, zdzobnem hocico, aj volske oko si urobim, lebo na tvrdo mi az tak nechuti...mame bio vajicka

bihan
15. jan 2010

Mib, presne tak.. tu zase nekonzumujem napr. syry, ktoré cestujú z Fr, lebo väčšinu už sú fajne prezreté a nikdy nevieš, ako dlho to sem išlo, potom ako dlho to skladovali v supermarkete a tak..

Rosi, ak si poď vymeniť.. dnes pod mrakom 36 stupňov, tak vlhko, že sa ti aj tie najtenšie šaty lepia na telo a potíš sa aj z toho, že dýchaš 😝 Ja nie som teplomil, vždy som na leto utekala do krajín s chladnejším letom a ako čo mi prišlo do cesty 😅

mib
15. jan 2010

rosi, zda sa ze ano, aj ked sa mi nechce verit tomu. taky dlhy cas sme stale narazali na same problemy, takze teraz ked je vsetko v poriadku mi to pripada take zvlastne. kazdy dalsi tyzden je pre nas ako maly zazrak. 🙂

mib
15. jan 2010

rosi, a vajcia sa mozu iba na tvrdo? ja som dnes dala vybornu omeletku. 😕

rosienka
autor
15. jan 2010

bihan- to fakt, mne 36 nevadi, samozrejme, ze sa potim a zaliezam do tiena, ale nenavidim studene ruky a nohy celu zimu, studenu postel a mraz a sychravo a hmly ☹ ☹ ☹ ved mate urcite klimu. ja ked nie je v lete tri tyzdne aspon 30, ani sa mi nerata 😖

rosienka
autor
15. jan 2010

mib, ze? ani mne sa nechce verit, ze to takto krasne frci a dufam, ze bude az do konca...tiez sme mali tych prekazo az-az ☹ No citala som, ze vajcia len na tvrdo, ale kaslem na to 😝

ladywitch26
15. jan 2010

simus, dakujem, ale uz teraz mam jedno male dieta, druhe dospele, psa a morske prasa...uplne staci, ked to dalsie bude len jedno 😀

bihan a stane sa, vsak aj na slovensku, kde ti robia sono pomaly kazdy mesiac u gyndosa som citala o jednej mamicke, ktorej vraveli, ze ma dvojicky a pri porode doktor vravi, ze mamicka, potlacte este raz, ono tam je aj tretie 😀
inak nejde o lacne sracky, ide o to,ze aj ludia su len ludia. a aj ten najdrahsi syr pochadza od kravy alebo ovce, ktora rozhodne nechodila v satenovych papuckach...

akurat pozeram dokument o najtucnejsom otcovi na svete. vazil 500kil a posledne dva roky uz len lezal na zemi v obyvacke a decka mu nosili jest. dva roky sa neumyval, lebo sa nebol schopny ani len prevalit na bok. no humuuuus. jak sa ti americania dokazu vyzrat.... 😝

rosienka
autor
15. jan 2010

aj ja sa s vami pre dnesom rozlucim, idem si trochu ponatahovat stare kosti, a asi do pelecha...dobruuu

mib
15. jan 2010

ja taky. dobru noc. 😉

bihan
15. jan 2010

Lady, lenže to by sme museli papať len ovocie a zeleninu z vlastnej záhradky 😀 aj to polievanej filtrovanou vodou.
Kdesi som tu raz videla fotku, ako jedna bud. mamina pripravuje štedrovečernú večeru s gumenými rukavicami... tak ako do takéhoto extrému sa fakt dostať nechcem 😅

Omeletka je fajn, vajíčka sa prehrejú na 70 stupňov, vajce na mäkko a volské oko majú surové žĺtky.. preto s nimi opatrne...

My máme mačku a s jedným dospelým človekom môže cestovať len jedno dieťa do 2r, takže by som s dvojkami nikam nemohla letieť, preto by som si hodila mašľu 😅

ladywitch26
15. jan 2010

bihan, fuuu, to ta normalne lutujem. teraz este pohodicka, ale ku koncu tehu...ja tu mam prijemnych maximalne 23 aj v lete. som sa smiala, v maji tu bolo 18stupnov, ja len v kratasoch, posledny tyzden tehu, nohy vylozene na fitlopte a potila som sa a moja mama na gauci vo flisovej mikine, zakryta dekou a triaslo ju. a len ma buzerovala, ze zakry si tie nohy, vsak je tu zima 😀

lucy1990
15. jan 2010

Ahojte, tak uz som spat 🙂 co preberate?

ladywitch26
15. jan 2010

no inak aj mna to napadlo, ze ak dvojicky, tak co potom? v lietadle proste smola. ale teraz aj tak chodime domov autom, lebo mame aj psa a ziadna letecka spolocnost mi ho neprepravi. resp. este british airways, ale to by som musela letiet do londyna a odtial bud do prahy alebo do viedne a odtial sa aj tak trepat pol dna autom, tak to mam jedno. radsej sa pekne lodou prepravime do francuzska a odtial sme za necely den doma. a to este pri tych limitoch na batozinu nehrozi, ze zbalit tri deti. teraz sme isli so stankou a so psom, stresny box plny, v kufri pes, takze tam toho uz vela nenapcham, ja vzadu, stanka v autosedacke a druhu sedacku som mala sklopenu a z nej urobeny prebalovaci pult, na prednej sedacke chladnicka a dosli sme. s dvomi neviem ako to vyriesim, kde dam druhu autosedacku. uz som rozmyslala,ze aj karavan prenajmem. 😀

mata299
15. jan 2010

ahojte...mib, som rada, že som ťa našla....ako vidím, je nás tu viac, čo riešia exmanželky a ich deti, ktoré ráčia neužívať na svoje účely 😉 ...

inak mne sa v poslednej dobe dosť robí kyselina a hlavne po ovocí...

lucy1990
15. jan 2010

Ahoj mati, vyzera to tak ze vsetky augustovky uz isli do hajan 😀

mata299
15. jan 2010

to hej....ja som driemala včera skoro celý deň a dnes som akási čulá 🙂

ladywitch26
15. jan 2010

mata, ja som pri stanke od 20tt musela uzivat oprazole. klasicke antacida mi uz nestacili. az som sa nad ranom budila na nenormalne bolesti brucha, co ma tak zaha palila.spavala som na troch vankusoch, aby sa mi netlacila kyselina nazad. 😝 pytaj si v lekarni na to antacidum, lebo lepsie to uz nebude. ako bude babo rast, tak ti bude zospodu tlacit na zaludok. antacidum sa moze, to je len ako krieda, neskodi babu, keby si ich a viac denne zjedla

lucy1990
15. jan 2010

To zasa u mna klasika, ja chodim spavat o 12 minimalne 🙂 a inak zacinam mat vazne obavy, ze to bude este horsie casom s mm malym 😒

mib
15. jan 2010

mati ... 🙂 a mne sa zdalo, ze to budes ty. ako sa ti dari?

mata299
15. jan 2010

hm...tak to vyskúšam, doteraz som to zaháňala fatrou...a možno to bude tým, že kombinujem v jedle všetko možné....v živote som toľko nepojedla ako teraz..., toto sa bude ťažko zhadzovať, no nič, budem chodiť zasa na brušné tance, tam šunky nevadia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre