♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

bihan
8. mar 2010
denisocka
8. mar 2010

baby,

skusim tu!

nemate niekto niekoho kto je v USA ???????? potrebujem kupiť vit.C a tam je najlacnejší. plís,ozvite sa

biba12
8. mar 2010

Baby, smirovala som v - nastrocnych a Janka bude mat asi dvojcata🙂))

denisocka
8. mar 2010

janka dvojičky, kurnik parada ... janka kde si,šmírujeme,prid sa pochváliť

jankaat.
8. mar 2010

zas ste ma odhalili ach jaj... tak sa chvalim sice som uz odhalena podla lekara to vyzera tak ze budeme mat dvojcatka..

denisocka
8. mar 2010

januška a aky si týžden,ako to vizera ??? a čo mama,už vie? či jej daš "facku" neskor a pekne dvojitu !

michaela80
8. mar 2010

janka blahozelam ...len sa pekne drzte a sem tam hod info ako sa drzite s bublinkami... 😀

jankaat.
8. mar 2010

denis moja mama vie ze som tehu... ale o dvojickach nevie... a tyzden cca6..

jankaat.
8. mar 2010

michaela dakujem..

gabusssa
8. mar 2010

Diavcence dakujem Vám, už som doma, ale nič nie je vyhraté. Majú podozrenie na pruh, tak sa teším ☹ Ale vraj pri pruhu sa aj vracia, a ja nevraciam. Teda ráno som aj, ale to bola moja obvyklá tehotenská nevoľnosť. Tak som sa ho spýtala čo mi teraz dá a on mi nedal nič 🙂 Len sa vraj mám snažiť aby som potlačila stolicu zhora a uvidí sa. Lebo ja som si dávala čípky ale vraj to nie je ono. Tak teraz som sa nadžgala samými mliečnymi špecialitami... Dúfam, že teraz zase pre zmenu, celú noc presedím na záchodíku....Ale keď budem mať naozaj ten pruh, bude to zaujímavé, pretože vraj, keď som tehotná, žiadne uspanie, len injekcia.
Nemáte v zálohe nejaké ľudové lieky na vyvolanie stolice ??

zuzannas
8. mar 2010

Gabussa, mne zarucene pomaha kapustova stava, davam si ju nalacno, a to mam teda tiez problemy..ani nie zeby bola tvrda, ale mam akesi spomalene vyprazdnovanie.. 😔 😉

denisocka
8. mar 2010

iba 6tt? no to ešte nemusia byť dvojičky,ked sa ich tak "bojíš" ... možno bude jedno a vedla ma domček vzduchova bublinka . už si mala aj ♥

denisocka
8. mar 2010

gabuša,mne IBA glycerinove čipky 😔 a káva

jankaat.
8. mar 2010

denis nie ze bojim ale viem ze to nezvladneme finacne... a srdiecko nebolo este.. o dva tt idem na kontrolu..

denisocka
8. mar 2010

no tak tomu sa vravi šťastie

nika.r
8. mar 2010

lucy, nechceš zájsť k Dr? 10x denne v tomto štádiu tehu je dosť. Mne tvrdne 4-5 krát, dnes viac a rozmýšľam, že zavolám Dr. pre istotu. Je to ešte skoro, normálne je to až v poslednom trimestri. Ale nechcem strašiť, ja len že prežívam to isté a nemám z toho dobrý pocit a moje samostatné naordinovanie vyššej dávky Mg mi aj tak nepomohlo. Dvihla som si dávku trojnásobne a žiadna zmena. Takže možno ani u Teba žiadna zmena nebude, to magnezko zase až taký zázrak nie je. Mňa včera aj dnes trochu aj zospodu niečo bolelo, tak už hypochondráčim, či sa mi neskracuje krčok.

gabussa, nikitka, držte sa!

ladywitch26
8. mar 2010

janka, pokial este neboli dve srdiecka, tak to este nemusia byt dvojky, ako napisala denis, moze to byt vzduchova bublina, hematom, ktory sa casom vstrebe alebo co ja viem co. takze zatial ziadne stresy.
stresy mala moja kolegyna, ktorej manzel ma velku pravdepodobnost dvojciat. jeho mama aj otec su totizto obidvaja z dvojciat. tak teda dobre trpla na ultrazvuku 😀 nastastie videli len jedno. aspon zatial. lebo ked som bola v porodnici, tak vo vedlajsej izbe lezala polka, co mala dvojicky, ale to zistili az na sale. ziadne sono neukazalo dvojicky, ze to druhe muselo byt schovane vysoko az pod hrudnym kosom. tak to bolo riadne prekvapko pre nich 😀

inak tu magnezium bez B6 ani nekupim, lebo vlastne to pomaha vstrebavaniu magnezia a tiez tu nekupim kalcium bez vitaminu D, ktory tiez pomaha lepsiemu vstrebaniu kalcia.

nika.r
8. mar 2010

inak zaujímavé o tom vstrebávaní magnézia je, že sanemsie brať naraz so železom. Musí byť medzi odstup aspoň 2 hodiny, lebo sa vraj navzájom vylučujú. Tklaže je možné, že ak beriete Mg spolu s tehu vitamínmi, ktoré obsahujú železo, že to zamedzuje jeho účinku.

lenadka
8. mar 2010

biba, NT bolo ok, takze podla mna to mas zas len plany poplach, od nervov ta to vsak asi aj tak neuchrani, je to normalne, ze mas obavy, tak ti prajem, nech sa co NAJSKOR dozvies dobru spravu, ze je vsetko ok, drzim vsetky palce aj peste aj vsetko co sa da!!!! 😉

rubinka ten kocik je uplne super, farba aj pre dievca aj chlapca, super! 🙂

gabus, a sono bruska ti nerobili, ze z coho je ta "bublina" 😕

ladywitch26
8. mar 2010

ja neberiem nic, okrem vapnika. aj to len kvoli tomu, ze mam intoleranciu na laktozu a teraz fakt ten vapnik potrebujem. pri stanke som nebrala uplne nic a raz sa mi podarilo tak fajne zahryznut do lyzicky, ze som si odstiepila kusok zuba, tak som radsej zacala brat ten vapnik. a zelezo som brala asi tri dni, ale aku zapchu som dostala, tak to som ho radsej vyhodila. inak to som tiez musela davat pozor, lebo zelezo sa ani s vapnikom neznesie, ani mliecne vyrobky sa dve hodiny pred a po nom nesmu.
magnezium som tiez nebrala, tu ho nepredpisuju vobec, a to mi pri stanke tvrdlo brucho od piateho mesiaca. to mi povedali, ze pokial to nie je viac ako 10x za hodinu, tak je to ok.

evitkamalicka
8. mar 2010

ja beriem len Femibion

lenadka
8. mar 2010

deni ja mam po Lucke dve tieto kosielky /bielu a oranzovu/ a boli fajn, ked bola mala v perinke, ale inak som mala radsej bodiky, lebo sa nevyhrnaju, klasicku kosielku som jej dala par krat a veru stacilo mi 😅

denisocka
8. mar 2010

dala som prebal.pult do albumu,ten čo sme včera dovliekli "zadara" ,teda za kávičku

nikitka231
8. mar 2010

krasny vecer kocice,tak som dnes bola u dr,na boje bolesti ma chcel supnut na pozorovanie do nemocnice ze mi daju rovno magnezko do zily,ale som ju prehovorila este ze si hodim čajovu dovolenku doma a nic nerobenie pretoze aj maly je chorucky,sopliky a hrdlo ale teploty nema,tak budeme doma,keby sa to zhorsilo tak mam ist rovno do nemocnice a magnezko mam brat 5 krat denne 😒 a male sa konecne dnes zacalo opat vrtiet... 😝 hurraaa

denisocka
8. mar 2010

Luci nemáš nejaky výtok???? ja odkedy beriem Macmiror čipky / a diazepam obmedzene / tak nestvrdlo ani raz, a predtým aj 20x !!!!

nikitka231
8. mar 2010

dena ty uz si nas asi vsetky predbehla s tou vybavou,ja mam len kocik a postielku 😀

evitkamalicka
8. mar 2010

my uz mame tiez prakticky vsetko, uz len ten košík a ak bude dievcatko tak zopar dievcenskych veci

denisocka
8. mar 2010

mne magnezium nato nepomohlo,na tvrdnutie . v nemocnici na to davali Guajacuram , alebo ako mam ja diazepam -ja si davam 2x 2mg.

no a vravím,aj pri šimonovi mi tvrdlo aj 50x v 25tt - a pomohli čipky Macmiror,lebo su niektore bacily v pošve čo tvrdnutie sposobuju. pri šimonovi ten bacil vo vytere bol,teraz 3x nič-ale stale ten vyter brali ked som došla s krvacaním,tak bol vlastne krvavy vyter.

ale šak vidim že žlty vytok ako slnečnica nemože byť OK??? takže beriem macmiror,ešte mam 3 tablety a tvrdnute nadobro prestalo

ladywitch26
8. mar 2010

ja som kosielky ani nekupovala,mala som zopar triciek, ale tie som jej tiez obliekla minimalne, lebo sa to stale vyhrnalo. bodiky nemaju chybu. ked je teplo, tak stacia samotne a ked je chladnejsie, tak na ne este nejake gate a hotovo.

lenadka
8. mar 2010

gabus, no co ti poviem skus acidko, alebo saraticu 😅 mm uteka vzdy do pol hodky po acidku 😀

inak mne ako som nastupila do prace tiez tvrdne brucho, cca 10-15x za den, co je vsak paradox ze mi tvrdne aj v uplnom klude, napr, vcera vecer lahnem si spat, male sa rozkopkalo a od toho kopkania mi tak stvrdla maternica ze hroza, vlastne skoro vsetky pohyby babatka vyvolaju tvrdnutie, tak mam obavy ked zacne to naozajstne kopanie co bude potom 😔 🙄
alebo nedelna pohoda poobede s kavickou a kolacikom pri telke a mne zacne tvrdnut brucho a cele dopoludne co beham po dome, okolo hrncov, po vonku, okolo malej tak nic, sadnem si a bum, tak uz som si s mm srandu robila, ze asi musim vstat a nieco robit 😅 lebo vtedy je to ok...to len zartujem... aj ked som pobehla na autobus tak mi brusko stvrdlo a tiez ked som stala celu cestu do prace, hold smola brusko este spod kabata netrci a mne bolo trapne vyhanat niekoho z miesta 😅 ...kolegyna mi vynadala ze som blba, ze som mala niekoho poziadat aby ma pustil 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre