♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

nika.r
22. jan 2010

zuzka a myslíš, že je to v poho? idem k Dr. v stredu, tak dúfam, že bude všetko OK. Pri Tomáškovi ma boleli až v poslednom trim, ale to bolo logické, lebo kvôli bruchu bola zmenená záťaž.

zuzana76
22. jan 2010

mna boleli krize pri prvom tehotenstve stale ak som dlhsie stala a brusko tiez, a teraz je to takmer to iste, ale trosku menej to boli, asi je uz telo zvyknute viac, myslim,ze je to v pohode, ale ja beriem magnezium, spomen to tvojmu doktorovi, mozno ti nieco da

nika.r
22. jan 2010

zuzka, si am upokojila. Spomeniem určite.

práve som si prečítala, čo sa stalo hive ☹ mrzíma to.

tea333
22. jan 2010

lucy stale zvazuejeme severske mena, moj chlap je dag, celkom sa nam paci Kai pre chalana, chlapovi sa paci Aina pre dievca, mne sa to nepozdava..my nemame problem dat totalne nezvycajne meno 🙂
mne sa celkom paci Dahlia..to je tiez severske..

od tatiany co mam v pase som upustila, nechcela by som malu tanu, a sama viem ze velakrat ma ludia volaju terka aj ked to neznasam, lebo som tereza.
navyse slovenske mena su bud pekne ale caste, alebo naozaj pre mna neznesitelne, nepekne, nie je z coho vyberat..
asi ostaneme pri zahranicnych

lucy1990
22. jan 2010

🙂 to my si nemozeme dovolit zahranicne meno, vyznelo by to v konecnom dosledku smiesne, kedze mame rydzo slovenske meno 😀

tea333
22. jan 2010

lucy to je vec zvyku 🙂 ja som sa tiez smiala, ze Dag a jeho brat SVEN, a pritom maju slovenske priezvysko, aj ked teda nie az uplne rydze ako Hrusticka alebo Haluska, a musim povedat ze som si zvykla, a je super ze ked hocikto povie take meno, presne vieme o kom sa bavime, ziadne otazky ako ktory dag nehrozia, napriklad mame kamaratov matov, ktori musia byt ocislovany pre nas, alebo danov dvoch, furt sa rozpravame a zistime ze kazdy o inom

aspon sa to nasim detom nestane 😀 a je zlate ako sa ludia stale vypytuju ze preco Dag, a ze ci je to skratka 😀
pravdupovediac ked clovek zije v europe, a vela cestuje, je fajn mat meno ktore vedia vsade vyslovit 🙂 a v zahranici sa teda nikdy necuduju nad dagom, ani nad terezou 🙂

lucy1990
22. jan 2010

Ano, to beriem, to je jasne 🙂 ale vies si predstavit taku samanthu javorčekovú? 🙄 hruuuuuuuza

tea333
22. jan 2010

noooo 🙂 ja to povazujem zas za vec zvyku, mozno aj na nas by si sa zasmiala 😀

mne nepride smiesne cudzie meno, skor take strasne dlhe a vznesene mena pri slovenskych priezvyskach, napriklad Vivien-Samantha Jablckova, alebo Angelika Kruta, no ani ma nenapada priklad, ale jednoducho ked meno je dlhe a strasne vznesene (ako rakuska grofka) a priezvysko ako z Banskej Bystrice 🙂 a najlepsie sedliackeho alebo remeselnickeho povodu..

tea333
22. jan 2010

Savanah Kovacova, frederico Koza..napriklad 🙂

carmenn323
22. jan 2010

Ak sa mozem pridat k teme o menach tak nechceme vobec slovenske radsej nieco zahranicne aj ked mame tiez strasne priezvisko.

bihan
22. jan 2010

Otázka je, čo sa považuje za slovenské (slovanské) meno a čo za zahraničné 🙂 Taká Mária, Anna, Lucia, Tomáš, Dávid.. to tiež nie sú slovenské mená, len sú poslovenčené 🙂

lulusha
22. jan 2010

Frederico Koza 😀 😀 😀 si ma dostala Tea 😀 😀 ja som mala raz dve ziacky v jednej triede, ktore sa volali Cynthia... a na vyske bola jedna Jurajka 😝 kedysi sa mi strasne pacilo Zoe, ale nejak ma to preslo

ikulka
22. jan 2010

jéééj dievčatá som sa pobavila nad tými menami 😀 no ja mám veru tiež problém vybrať....ja zas moc az zahraničné niesom teda nieže by som zbožnovala mara a zuza ale ked zahraničné meno malo by byť k tomu aj zaujímavé priezvisko ale veru tie príklady čo ste tu napísali boli pre mna veeeelmi smiešne....ja by osm ešte chlapčenské vedela odjakživa som chcela martinka ale tých je vela a muž chce samuela tak neviem a dievčenské neviem vobec mne sa dievčenské moc nepáčia dcera je alexandra ale veru teraz som v koncoch rozmýšlam, že ak to bude dievčatko bude sa voalť po mne-Ida...to meno sa mi stráááášne páči

anxuska
22. jan 2010

ahoj, luci gratulujem k dievčatku 😉
mne v noci bolo velmi zle, boleli ma kríže a podbruško, tak som bola ráno u lekára. Videla som aj malinké, vlastne to už je pekný kúsok 🙂 horšie je, že ak mi bude zase zle, tak musím do nemocnice, no zatial to vyzerá dobre. 😝
bihan krásne fotky.

bihan
22. jan 2010

Zuza je taká hnusná podoba tak nádherného mena, ako je Zuzana, alebo urobiť z Anny Anču, z Márie Maru.. veď to je niečo príšerné 😝

Osobne neznášam zdrobňovanie mien.. skracovanie ešte ujde, ale keď počujem niečo ako Christopherko, tak neviem, či sa mám smiať, alebo ľutovať dieťa za to, ako mu spotvorili meno. 😅

lucy1990
22. jan 2010

Anxuska dakujem 😵 prajem ti, nech ti je dobre...

tea333
22. jan 2010

Bihan no aj s tymi priezvyskami je to otazne, nase znie slovansky ale slovenske isto nie je 🙂
a ja som tiez tereza, co je skor ceske.. a k zdrobnovaniu, uz som spominala ze ked ma niekto nazve Terka tak sa mi zaludok zdviha 😒

lulush aj mne sa Zoe pacilo, ale zacalo to byt popularne..skoda...

anxuska super ze je vsetko ok, nevolnosti dufam prejdu velmi skoro..

tea333
22. jan 2010

priezvisko samozrejme, zjavne mi to dnes pise 😀 🙂 😉 😝

jajka28
22. jan 2010

ahoj kočky....takže mená???

no povedzme si že mám problém s tým chlapčenským, máme už Deniska, ale to po ocovi, lebo jeho tak prezývali odmala ako postrach dediny 😀

no a manžel zahlásil Alex /nie Alexander, lebo to ma napadne myšiak z včielky Maji/ a druhé???

/no ale kuknem do kalendára a ernest,vincent,gejza,alfonz,gašpar,arpád... 😝 a to som pozrela 2 týždne/

a dievčenské??? 😵

páčia sa mi Timea, Lea, Laura, Liliana, .... ale akú kombináciu zvoliť 😨

zuzana76
22. jan 2010

no tak ja mam naozaj problem s chlapcenskym menom, muz este ani nahodou nevymysla, ale ja mam tusaka,ze to bude zase chlapcek a mena co sa mi pacia - Samuel, Daniel, Dominik, su uz velmi caste u chlapcekov

fakt netusim ak to bude chlapcek a to mi vacsina vravi,ze to vyzera na chlapceka 🙂

k Patrikovi by sa mi hodil ten Dominik, ale to muz neznasa toto meno, Daniel je sestrin muz, no ale oni uz dalsie dieta neplanuju a vraj ak by aj nahodou bol chlapce, tak by po mu po svagrovi nedali a navyse Daniel oslavuje 21.7. co sa kludne moze stat,ze tak nejako sa malinke narodi

takze mi zostava len Samuel alebo este mozno Oliver/ ktore sme mali povodne pre syna/, ale aj ten je v juli, ale zaciatkom

lucy1990
22. jan 2010

Jajka, Liliana sa mi veelmi paci, ale muz odmietol 😉 a aj chlapcek Alex je pekne... 🙂

zuzana76
22. jan 2010

a v zahranicnych sa mi velmi prehrabavat nechce, take ako Natan, Ryan a podobne si vobec neviem predstavit,zeby som syncekovi dala

kila
22. jan 2010

Ja som ešte nerozmýšlala o menách, rozhodneme sa keď budeme vedieť čo to bude.
Ja som predtým chcela Žofku, ale manželovi sa to meno nepáčilo tak sme sa dohodli na Réke. Potom som si povedala že keď budeme mať druhé tiež dievčatko určite bude Žofka. Lenže známim sa medzitým narodilo dievčatko a dali jej meno Žofia, tak si budeme musieť vybrať niečo iné. Nechce nám tá Žofia vyjsť. 😅

ikulka
22. jan 2010

inak alex to by bola dobrá kombinácia alexandra a alex 🙂 😉 lebo naša saška chce len alexa lebo jedna príbuzná má tekého 9mesačného alexa tak naša malá chce len toho alexa 😀
bihan no mne sa teiž stráášne páči zuzana ale to je aj mama aj sestra, ale ja meno ešte neriešim možno sa i ešte nejaké zapáči....

peta131
22. jan 2010

tririel tak mi porad nejake chlapcenske mena budem rada 😀

Mne sa pacili vzdy len dievcenske mena nad chlapcenskymi som ani neuvazovali, my sme mali vybratu Nelinku ale nasej Nelinke narastol pipik tak teraz mame dilemu 😀

Ja mam zase problem s menami ze ja nemozem dat take meno ze taku osobu uz poznam, napr. paci sa mi Lukáško len ked si spomeniem na zakladku tam som mala lukasa takeho sprosteho spoluziaka 😝 no a mohla by som pokracovat....a tiez nechcem dat take meno co teraz ma kazdy druhy chlapec, vsade kde sa otocim je len Jakubko, Filipko, Samko, Matko...tiez by som chcela dat nejake meno co nieje ani moc vystredne ale ani moc pouzivane...zatial u mna vedie Marko len mi na tom mene vadi len to ze sa mu neda inak povedat 😖 A inak sa mi velmi lubi Marek len toho ma bratranec 😠

Bihan inak krasne fotky 😵 malinke je nadherne 😵

mib
22. jan 2010

ahojte kocky,

tak ja dnes len tak na skok. mrzi ma, co sa stalo hive, zvlast ked sa tak dlho snazili. my sme tiez dlho hladali zdroj problemov a ked to teraz vyslo, desila som sa kazdeho dna, ze o babatko prideme. musi to byt pre nich tazke. evitka, ak si s nou v kontakte, odovzdaj jej prosim nasu podporu. 😔

Lucy, tak si sa vcera dockala. 😉 blahozelam ku princeznicke. 🙂

ste sa tu slusne rozbehli s menami. ale som rada, lebo my nemame este vybrate a zatial sme velmi ani neuvazovali. mne sa pacia misko, kubko, matej a dievcenske miska, ema, liliana, natalka alebo lucka. snad si uz nieco vyberieme, ked pride na lamanie chleba. 😀

mib
22. jan 2010

peti, s tym zosobnovanim ma problem asi kazdy. mne sa tie okamzite vybavi niekto, kto ma rovnake meno a pokial mi je nesympaticky, tak sa s tym proste neviem stotoznit. 😖

tiriel, takze vikend este v nemocke? no nic moc. ale vsetko zle je na nieco dobre. aspon si oddychnes od domacnosti. ... aj ked stres z toho, co sa tam deje ked nie si doma asi tiez nie je nic moc. tak sa drz a nech ti to rychlo ubehne. 😉

tiriel
22. jan 2010

Peti,mne sa paci tadeas,simon,alex ..muzovi zas patrik. Z dievcat neviem,ale ja by dala Liana .

tiriel
23. jan 2010

V noci som zas mala na toaletaku krvavy vytok,trochu,ale krv cerstva.uz som vypustila z hlavy aj prepustenie v pondelok

leteku
23. jan 2010

Tiriel - a nepovedali ti čo to asi je? Držím palčeky.
Ináč dobré ráno. Tea - ja tiež neznášam, keď niekto chce mojej malej povedať Terka, našťastie som si naučila okolie a celé osadenstvo škôlky, že ona je Tereza alebo Terezka, uvidíme ako to bude v dospelosti. Mne sa kedysi páčilo meno Sebastián ale keď som raz započula ako po jednom kričí mama, že Sebko tak ma to v momente prešlo. Tak sme sa s manželom dohodli na Jurajovi, snáď to nebude hneď Ďuro a dievčenské Tamara - tak snáď z nej neurobia Maru.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre