♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
27. máj 2010

@carmenn323 ja tiez pouzivam ten isty krem ako ty. jeden je na predchadzanie strii a druhy taky mensi je uz priamo na zosvetlenie strii. Mne sa zatial vyhodili iba par na bokoch, ale pocitvo natieram rano a vecer vyzivnym telovym mliekom a potom kremom na strie. Predtym som mala este jeden volal sa GS managment alebo nejako tak z lekarne a ten sa mi zdal lepsi na strie ako elastiq a lepsie sa roztieral.

@gagarinka dakujem, skusim sa opytat v lekarni a pozriem aj tie v obchode, co sa tu spominali, nech odo mna potom babo nieco nechyti, uz len to by mi chybalo ☹

mirkapal
27. máj 2010

@carmenn323 Ono je to aj geneticke, niekto moze pribrat viac a strie nema, niekomu zase staci menej. Nic ine nam neostava, len sa poriadne natierat, ale aj tak sa niekomu mozu strie robit 😒

memory97
27. máj 2010

@carmenn323 ja budem urcite balit na siroko 😉

mirkapal
27. máj 2010

@carmenn323, aj ja budem balit nasiroko. Take tri mesiace by som chcela urcite. Pre istotu. 😎 Ja mam nakupenych 30 obycajnych plienok, malo by to stacit.

memory97
27. máj 2010

mne sa dnes chce strasne spat, zeby oneskorena jarna unava🙂

mirkapal
27. máj 2010

Babky, uz kupujete vybavicku?

gagarinka
27. máj 2010

Ja budem balit nasiroko minimalne mesiac. Syna sme balili do kontrolneho ultrazvuku klbikov a aj dcerku tak budem, kym mi dr. nepovie, ze klbiky su ok. Ale urcite ich nebude nosit 24 hodin, budem ju rozbalovat, nech si pekne pokopka a uvolni crievka a prdiky 😀

bihan
27. máj 2010

ja naširoko baliť nebudem, nebalila som ani prvú a netuším, čo je to detská kolika 🙂

carmenn323
27. máj 2010

mirkapal : ja uz vybavicku skoro mam dnes priviezli postielku,oblecenie mam od 0 po 3 mes potom dokupime ostatne,komodu,prebalovaci pult s vanickou,zajtra by mala prist suprava do postielky,kozmetiku mam zatial len par uvidim ako bude drobec reagovat,noznicky,odsavacku ,teplomer,plienky,deku do kocika,zavinovacky,satenovy postarik a perinku do kocika,fusak satenovy tiez len na paradu do kocika,hraciu deku s hrazdickou no a kocik kupim asi az po porode

carmenn323
27. máj 2010

zabudla som este,dudliky,flasky,kefku na vlasky,kefku na flase,este mi treba dokupit termosku a monitor dychu snuza na plienku 😉 a veci co treba do porodnice mam tiez kupene pre istotu 🙂 bihan: ked latkujes tak to ma dost na siroko nozky velmi sa mi pacia tie plienky ale neviem si to prectavit nieje nad to ked plienku hodim do kosa a ziadne starosti 😀

mirkapal
27. máj 2010

@carmenn323 Uf, tak to mam co robit. My mame zatial len objednany kociar, kupenych par veciciek na oblecenie, nejaku kozmetiku, deku ko kocika, ale cez vikend by sme chceli ist objednat postielku a este nieco pokupime. Rozmyslam, ze odsavacku ani nebudem teraz kupovat, kupim ju, ked bude treba. Aky teplomer ste kupili?

memory97
27. máj 2010

@mirkapal nic si z toho nerob, ja mam nakupene este menej ako ty🙂 ja to nechavam az na jun, jul, ked budu vypredaje🙂

carmenn323
27. máj 2010

ja som myslela odsavacku pre mimi,na mlieko este nemam tiez uvidim ci bude treba 🙂 teplomer mam digitalny

carmenn323
27. máj 2010

minuli tyzden porodila suseda v 8mes a nemala nic pokupena tak ja som sa hned nastrasila a rychlo som objednavala postielku 😀 tak za Dva tyzdne poperiem vecicky,zlozime postielku a pultik a pobalim tasku do porodnice

memory97
27. máj 2010

@carmenn323 len sa nestras, lebo si to privolas 😉 august je tu, co by dup🙂

kacena4
27. máj 2010

babenky ako vas tu citam s tym nakupovanim 😀
ja uz mam takmer vsetko nakupene, ja som tiez rodila zatial skor a tak som pripravena, pri prvom som nebola a vsetko mi to musela chystat rodina ked som bola v porodnici
takze teraz uz mam vsetko zabezpecene - zatial mi chyba akurat z toho doleziteho vanicka, ale z toho si hlavu nerobim, zo zaciatku budeme kupat v umyvadle,je to najpraktickejsie a hlavne sa nebojim ze toho mrnusa utopim 😅
take veci ako kefka na vlasy, teplomer, flasky, odsavacku... som v zivote nevyuzila

memory97
27. máj 2010

mna zaujima podla coho ste si vyberali pediatra?

kacena4
27. máj 2010

co sa tyka nasiroko balenie - je to zvyk v slovanskych krajinach, deti tu maju geneticky slabsie klbiky a hlavne baby, tak sa preventivne bali nasiroko, ale ak je vsetko ok tak po prvom ultrazvuku tusim je do 4-6 tyzdnov od porodu, sa uz nasiroko balit nemusi, ja som nebalila po tomto termine ani jedno, lekar povedal ze netreba

kacena4
27. máj 2010

pediatra? podla znamych, ale kedze mi tam teraz chodia uz obe deti s 3 tam idem tiez
ale ak mas prve babo popytaj sa napr. na pieskovisku mamin kam chodia a ako su spokojne

denisocka
27. máj 2010

ja u nas moc na výber nemám,najprv som maleho mala u tej,de som chodila ja kedysi až som dostala rozum,prešla o dvere vedla - a aj ked som bola spokojna,tak dokyna pošla do dochodku a dostali sme novu,ale neviem aka je,nechodime zatial

21
27. máj 2010

Carmen323, ja beriem Magnerot raz denne, ked treba, aj dvakrat. Oboch chalanov som dost dlho balila nasiroko a teraz uvidim, co mi povedia v porodke.
Memory97, to naozaj nebudes mat len suche ruky, ale ekzem, na vsetky maste si pravdepodobne po case zvyknes a nebudu posobit... Bude treba asi kozny.
Ja mavam tu zapchu, ale ako citam, nie taku strasnu ako niektore z vas... Mne pomaha varena mrkva. (ale keby som sa naozaj chcela vy a to uplne, stacil by mi nejaky lepok, no potom tie "porodne" krce, radsej nie 😀)

kacena4
27. máj 2010

s tou stolicou mam tiez take problemy, obcas sa bojim ci nevytlacim aj babo 😅
a tak razsej tlacim do hlavy acidko

carmenn323
27. máj 2010

hallo je tu niekto???

carmenn323
27. máj 2010

ja este pediatra nemam

21
27. máj 2010

Ja, samozrejme, ano a skvelu dr, ktora pride aj cez vikend, hocikedy jej mozem zavolat-domov a poradi a ona sa prisposobuje pacientom nie naopak a nema zastarale nazory... 🙂

nanula1108
27. máj 2010

http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=1057 , baby pozrite co mi nasla sestra o baleni na siroko. docela zabavne. ja som malu balila tiez asi do 2.mes. a potom mi doki povedal, ze je to ok. ale koliky mala riadne, to ma nenapadlo, zeby to mohlo ovplyvnit aj balenie na siroko. pediatra mam vyrieseneho sposobom, kde chodi mala, tam bude aj dalsie 😀, ziadny uzasny doktor, ale neni to najhorsie. a strie??? xixiii, pri malej som to schytala od jedneho boku cez brucho az k druhemu boku! a to som sa natierala akoze ako poctivo, ved prve tehotenstvo, same specialne masticky! nic nepomohlo, podotykam, ze moja mamina nema po 3 porodoch ani len jednu. takze teraz sa natriem, pouzivam dove telove a neriesim. a este ma napadlo, 2. sestra zije v de a tam vobec postolky -balenie na siroko, vobec nepoznaju.

kvietok121
27. máj 2010

ahojte babiky stahujem fotky z mobilu, dostala som dnes nieco uzasne do detskej izby hned to tu pridam

kvietok121
27. máj 2010

@21: ahoj aj ja mam atopic ekzem od narodenia, okrem excipial, na ekzem si nieco davas???

@memory97: ja beriem na krce ay 3x denne magnezko v tabletach, je mi o 100 % lepsie

@carmenn323: baliť budem nasiroko

este kupene mam malo, povedala som si ze po 10.6 po dalsej kontrole budem pokracovat

takze dnesne uzasne darceky - kamoska mi namalovala obrazky

memory97
27. máj 2010

@21 vyskusam nieco z toho, co ste mi napisali a ak mi aj nieco poradia v lekarni, no ak to nezaberie, tak budem musiet na kozne, esteze mam dobru koziarku🙂 len sa mi tam velmi nechce,lebo cakaren je malinka a vydychany vzduch☹

@kvietok121 tie obrazky su krasne🙂 sa chystam urobit obrazky do izbicky servitkovou metodou, no este musim nastudovat postup🙂 vyzera to jednoducho🙂

kvietok121
27. máj 2010

@21: dakujem, este mi pomaha bioderma so zinkom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre