♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
15. jún 2010

@carmenn323 nemaj obavu pojdu pekne dolu, ale najskor budes musiet nastartovat mysel, vsetko to chudnutie zacina tam 😎

carmenn323
15. jún 2010

ved to 😀

memory97
15. jún 2010

@evitkamalicka ja sa uz tesim na prechadzky s malickym, len dufam, ze september bude este teply🙂

21
15. jún 2010

Dievcata, urcite nemate na mna, Ja absolutne nic nevladzem. Po nejakych 10min. pomalej chodze si musim posediet a potom pokracovat... Ale sediet musim aspon dalsich 10min. Ak nahodou sa to neda, brusko tvrdne, nohy bolia ako slak a dychanie... Co je to..?

lucia20
15. jún 2010

@mirkapal my sme ciastocne vedeli do coho ideme, ked sme sa rozhodli si ju nechat a ist za nou obklukou a nie len tak lahko ako pri babach. obcas ma chyti depka, ale vsetko iba zo strachu co s nou bude. lebo tie obavy su a su cim dalej tym vacsie, kedze viem, ze teraz ide do tuheho.

lucia20
15. jún 2010

@21 mne dnes strasne na chvilu zase vyletel tlak, tak som tiez miesto vecere muzovi sedela na gauci a cakala kym to prejde....

kvietok121
15. jún 2010

baby asi sme na tom vsetky rovnako udychane, ubolene, ... ale vsetky tehotne 😀

kvietok121
15. jún 2010

@memory97: priberame kila priberame, ale hadam to zhodime, a ked nie nic sa nedeje hlavne ze bude babenko zdrave

21
15. jún 2010

Lucim sa, idem sa vzdelavat...-pozerat TV

mirkapal
15. jún 2010

Kvietok121 ma pravdu, co tam po kilach, tie pojdu dolu neskor, len nech su babatka v poriadku.

kvietok121
15. jún 2010

ved to to jehlavne ... ostatne budeme riesit neskor

memory97
15. jún 2010

a cez vikend nam bude krasne prsat 😖

lucia20
15. jún 2010

ja sa osobne velmi tesim, ze konecne nebude tak horuco. mne tych par dni uplne stacilo. akonahle vyjde slnko, tak kycham a soplim ako najata. asi najhorsia alergia, je alergia na slnko. ziadnu horsiu som nemala. takych 25 stupnov by mi uplne stacilo.

kvietok121
15. jún 2010

@lucia20: chapem aj ja mam radsej chladnejsie vysoke teploty mi ju tiez zhorsuju ekzemy

kvietok121
15. jún 2010

idem spinkat

kacena4
15. jún 2010

babenky, k tym umelym nechtom - preco si ich treba dat dolu - ak by sa vam nahodou skomplikoval porod (nedaj Boze) nechty su prve, kde je vidiet problem, napr. nedokrvenie, neokyslicenie organizmu, preto vo vlastnom zaujme by nemali byt nalakovane, ani umele, aby lekar vedel podla nich spozorovat bliziace sa komplikacie. to plati aj pri narkoze.
takze v zaujme babatka odporucam dat ich dole, clovek nikdy nevie co sa stane, radsej prist na chvilu o nechty ako o babatko na cely zivot - ale nechcem nic privolavat
zvazte rizika

lucia20
15. jún 2010

@kacena4 wou, toto som vobec netusila. dobre vediet....

carmenn323
15. jún 2010

ale ak su moje a len spevnene priesvitnym gelom tak ziadny problem vsetko ide pekne vidiet 😉

carmenn323
15. jún 2010

idem spat zajtra sa chystam poprat vecicky a zbalit tasku do porodnice 😵 DOBRU NOCKU

memory97
15. jún 2010

@lucia20 asi ta nepotesim, v sobotu, nedelu bude iba 15-16 stupnov. Teplota ide rapidne dole... 😔

memory97
15. jún 2010

dobru nocku, ja uz idem tiez , dnesny den ma akosi znicil 😎

lucia20
15. jún 2010

@memory97 joj, no mna len potesis, ja sa takemu pocasiu velmi tesim. :D

lenadka
15. jún 2010

nemate niektora zoznam co brat do porodnice? uz si nepamatam za tie roky...a urco sa aj zmenilo nieco 😝

lucia20
15. jún 2010

@lenadka ak chvilocku pockas hned ti to sem hodim.

lucia20
15. jún 2010

@lucia20
do porodnice:D
- OP, fotokopiu sobasneho listu, tehu knizku, preukaz poistenca,
- porodnicke vlozky alebo lydie 1-2 balenia
- 4-5ks podloziek pod pacienta
- toaletne potreby, WC papier, papierove vreckovy
- balzam na pery, nosny spray
- pohar, misku na polievku, pribor
- uterak 2ks + 1ks mensi na ovlazenie pocas porodu
- nocnu koselu 2ks
- zupan
- prezuvky + slapky do sprchy
- volne nohavicky, matersku podprsenku 2ks

pre dietatko:
- ponozky,
- bavlnene rukavicky
- ciapocku
- 4ks bavlnene plienky, jednorazove plieky 30ks
- ostatne dostanete v porodnici

ale ja som vzdy mala aj pre malu utierky, krem na ritku, mydlo, uteracik,......
toto´plati v nasej nemocnici ale v kazdej je to ine, aj ked podstata je stale rovnaka.

kacena4
15. jún 2010

tu su tiez dve stranky,kde sa pise co si vziat do porodnice:
http://www.najmama.sk/clanok/1148/34-tyzden-teh...
http://www.tehotenstvo.estranky.sk/stranka/co-s...

je to vsak individualne v kazdej porodnici, ked som rodila ja na kramaroch, tak som vsetko dostala pre babo (aj plienky) a dokonca aj vlozky, ako je to teraz neviem, urcite budem volat a pytat sa

kacena4
15. jún 2010

babenky, nemozem spat, dnes som bola v ba na imuno (cca 4 hod.) a ked som prisla domov bola som taka vycerpana, ze lezim, mam tvrde brusko a bolesti v krizoch, zacinam si ratat intervaly dufam, ze to nebude nic hrozne 😲 😖
dobru noc

memory97
16. jún 2010

dobre ranko

@lucia20 na co je sprej do nosa? u nas to nevyzaduju a ani balzam na pery, ale myslim si, ze asi budu pery dost suche po porode.

Je pravda, ked zena rodi s otvorenymi ocami, ze ma ich potom cele cervene od tlakov?

@kacena4 dufam, ze ste noc prezili v poriadku 😕

lenadka
16. jún 2010

baby dik, vsetko by ma napadlo az na ten sobasny list 😅...balzam na pery bez toho ma nestretnete, nosim ho vzdy a vsade-no vynimky sa najdu 🙂

katulkaaaaaa
16. jún 2010

noc sme prezili tvrdnutie prestalo 🙂 ale dnes zase intenzivne kopeeee,ako tak citam vcera nam bolo viacerym zle,zeby zmena pocasia?ten balzam na pery odporucam,po prvom porode som mala neskutocne vysusene pery,rodila som 9 hdin a nemohla som pit,len mi prikladali vlhku vatu na pery 😠 a ja by som vtedy vypila asi aj studnu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre