♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

gumimaci
24. jún 2010

@nika.r ahoj, patrim do septembroviek, ale videla som tvoju otazku. lebo v plesnovych syroch moze byt bakteria, ktora jenebezpecna najma v tehu. je dost vzacna, ale uz take priady boli.... okrem niektorych druov syrov,by sa tehosky mali vyhybat tym vazenym salatom a surovym rybam.

kacena4
24. jún 2010

@nika.r plesnovy syr by sa nemal v tehu lebo obsahuje nejake "zive" plesne, ktore mozu byt este z cias spracovania syra a mozu sposobit rozne choroby ako napr. salmonelu, a rozne ine zavaznejsie, ktore mozu ovplyvnit aj vyvoj plodu, ale to neznamena, ze v kazdom syre su. ak je dobre spracovany pred jedlom, tak je to ok. ja som uz tiez neodolala nive a pred tyzdnom som zjedla asi 50g. - nie zjedla, zozrala 😅
najhorsie je to v prvom 3-mestri, vtedy sa ma uplne vylucit
takze neboj

kacena4
24. jún 2010

@gumimaci salaty sa nemaju jest kvoli majoneze, t.j. surovym vajciam a salmonele
a co sa tyka ryb t.j. morskych tak kvoli tomu, ze obsahuju urcite mnozstvo tusim ortuti ci olova ??? co je pre tehu a najma babo nebezpecne, nemali by sa jest viac ako 1x za tyzden (ani sardinky v oleji a pod.)

gumimaci
24. jún 2010

@kacena4 pamatam si pripad z ciech, kedy firma ktora vyrabala lahodkove salaty sposobila dost problemy s touto bakteriou 😒

21
24. jún 2010

@adulka5310 , ja pochadzam zo Ziliny, 7 rokov sme byvali v Prievidzi a potom sme dostali najomny byt v Pravne... Tu byvame nieco vyse 2 rokov. Kam ides rodit?

kvietok121
24. jún 2010

@groka: ja viem a preto som ta chcela pochvalit, ze si sikovna, ze napriek vsetkemu to vsetko zvladas

21
24. jún 2010

@groka , vazne aj odo mna klobuk dole...

21
24. jún 2010

Dievcata, vsetkym zelam pekne sny a aby sme sa dooobre vyspali... 😀 😔 😔 😔 Ja sa idem este vzdelavat tym svetoznamym serialom...

kvietok121
24. jún 2010

@21: ahoj, ja este idem trosku robkat na PC zajtra mame s detmi zaverecne zasadnutie tak musim trosku porobkat

klapinka
24. jún 2010

@nika.r co sa tyka syra, ak presiel varom nemusis sa nicoho obavat 😉 . Aj na pizzi ked je a je upecene so syrom sa to moze.

memory97
24. jún 2010

@kacena4 tak to ti verim, ze tieto sporty odvtedy nemusis, to je fakt, ze su vsetci nadsensi pri TV a nie na porodnych salach, mal si pustit radio pocas porodu a vedel by vsetko a na teba mohol byt milsi 😠 ja tiez futbal a hokej nemusim, aj dnes som vedela iba ked dali gol, lebo sa to z panelakov ozyvalo 😀

memory97
24. jún 2010

@kacena4 tak to mi ani nehovor a ja mam pravidelne sardinkovu natierku raz za 2 tyzdne 😀

Plesnive syry suhlasim s @kacena4, ale ak tu tepelne spracovane, tak by sa nemalo nic stat. Hlavne, aby boli syrove vyrobky pasterizovane🙂

memory97
24. jún 2010

dobru nocku, ide sa do hajan🙂

lucia20
24. jún 2010

babulky, ja som dnes dosla taka vyteesena z poradne. sice uzv bude az o mesiac ale je vsetko ok. tlak ukazkovy, krcok drzi ako u prvorodicky, co je super. nbemusim sa z mojej strany bat porodu skor, malinka rastie, hlavickou je dolu,srdiecko stiha a na tu rubeolu mi povedal, ze vzhladom na to, ze som z generacie deti, ktore boli povinne ockovane na rubeolu tak ze je samozrejme, ze v krvi musim mat protilatky, ale ze testy su uplne v normale. ja som sa taaaaaaak tesila, ze je vsekto ok. teraz zase tri tyzdne klud, stvrty uz budem stresovat ze co je s malou, ale na poradnu ideme az o mesaic, ze skor ani netreba, lebo som trotorodicka a viem, kedy sa nieco deje, co sa nema. a uz mam aj vypisany papier na MD, tak ze maximalna spokojnost. :D

mirmaj
24. jún 2010

k tym plesňovým syrom nam to hovorila aj na cvičené čo chodím, ked sme mali prednášku o výžive, tie nie su vhodne ani vtedy ak majú ženy problemy s kvasinkovými ochoreniami, ale uzavrela to tak, že nemusíš ich vyradiť úplne z jedálnička, len by nemali byť súčasťou každodenného jedálnička.....tak ako aj na niektoré bylinky v čajoch by sme si mali dávať pozor

mirmaj
24. jún 2010

a všetkým pokojnú noc želám 🙂 🙂 🙂

kvietok121
24. jún 2010

ahojte aj ja sa pripajam k tym ktore idu buvat prave som to do dorobila a idem buvinkat

sivema
25. jún 2010

@lucia20 Ahoj..píšeš,že máš malinkú už dolu hlávkou.Ja som bola na poradni tiež v tridciatom týždni ale malinkú ešte nemám otočenú.....lekárka mi povedala,že má ešte čas.Je to ok?

21
25. jún 2010

@sivema , je to v poriadku, malinka sa ti moze otocit v poho az do 36. tyzdna... Mam kamaratky, ked sa im baba otocili v 37. a 39. tyzdni. Jednoducho zazraky sa deju. Len ver a rozpravaj jej, nech sa otoci, alebo dievcata ti daju ine rady starych mam, ktore tu uz odzneli... 😀

memory97
25. jún 2010

Dobre ranko, dnes zas dazdive 😒

Babulky neviete mi poradit, kde zozeniem vlozku do perinky, myslim este takych, ked sme boli male my 🙂

katulkaaaaaa
25. jún 2010

@memory97 tak toto ti neviem vobec poradit:(....chcem sa spytat v akom prasku periete babetku veci?kamoska odporucala LOVELU,ja sa chystam na pranie na buduci tyzden,poradite mi? 🙂

memory97
25. jún 2010

@katulkaaaaaa lovela perie slabsie, ja periem v persil sensitive gelovy.

katulkaaaaaa
25. jún 2010

@memory97 a to nemusi by speci decky prasok?si vobec nepametam tieto veci ... jaj hlavne ze mam doma 6 rocnu herecku 😀

memory97
25. jún 2010

Ste pozerali spravy, vraj v chlebe, musli tycinkach su rakovinu vyvolavajuce zlozky... to aby sme si zacali vsetko piect doma 😒

memory97
25. jún 2010

@katulkaaaaaa na obrazku je babatko s mamickou🙂

katulkaaaaaa
25. jún 2010

@memory97 dakujem 🙂 tie spravy som pozerala,a mam z toho taky pocit ze uz by sme nemohli jest absolutne nic

memory97
25. jún 2010

@katulkaaaaaa presne ako pises🙂 no uvidime co vymyslia nabuduce🙂

klapinka
25. jún 2010

@memory97 Myslis perovu vypln? Co som pozrala po nete vsade je len zavinovacka s kokosovou vyplnou, alebo klasicky vatelin co sa dava do vetroviek a bund. My sme mali doma perie, ked sa narodila neter ci synovec, mamka dala usit 1-2 perinkove vyplne. Ja mam teraz take ake su teraz v shopoch, kupila nam 2 svokruska a jednu mam z domu po netery. Nemame perovu.

K rybickam baby co ja som sa docitala, nemali by sa jest velke ryby co pozieraju male- zralok, tuniak a tepelne nespracovane ryby. Inak sardinky,makrely to sa moze a je to velmi zdrave.

carmenn323
25. jún 2010

Dobre ranecko 😵 katulkaaa ja som poprala vecicky v persil sensitive a avivaz silan sensitiv no nadherne mi to vonia 🙂 batole a lovela mne vobec nevonali 😝 idem si kupit niake kratase a tricka tak zatim pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre