♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

marija
1. máj 2010

Kamoskina mala mala 3 roky teraz zaciatkom aprila, plus ona sama nastupuje od 1.5 do prace a prislo jej vyjadrenie, ze malu do skolky nevezmu, oni na krku hypoteku, muz bol pol roka bez prace... to je trochu o hubu... nechapem ako sa v tejto dobe moze stat, ze nemate ako dat 3rocne dieta do skolky 🙄

pipi1211
1. máj 2010

ahojte baby 🙂

biba super ze ti maleho zobrali do skolky 🙂 aj my sme sa obavali a nakoniec vsetko dobre dopadlo 🙂

chcem sa vas opytat.... uz asi tri dni mam pocit ako keby maly menej kopal, lepsie povedane on kope no je tak dako natoceny donutra, smerom ku chrbtici a vobec necitim normalne kopance ale len kopanceky dnu a obcas sa mi len cele brucho pomrvi. mate to aj vy niektora?

lucy1990
1. máj 2010

Ahojte baby, som citala co ste pisali rano s tou snurou a nejako ma to zobralo...asi by som taketo veci ani nemala citat, ja si hned predstavujem ze co keby sa to stalo mojej Lenke a neviem to ovplyvnit ☹ aspon som jej dala poucenie, nech sa nehra na damu s koralkami v brusku, ze ja jej to vynahradim ked bude vacsia...ked si spomeniem, ze uz v tom 17tom tyzdni mala snuru okolo krku na tom 3D....

abbey1
1. máj 2010

Ahojte zdravím a aj sa lúčim.Ideme si užívať pekný 1.máj do mesta i so známymi.Snáď nám vydrží počasie.A večer sa teším na koncert Chodúra.Snáď ma tehuľku neumačkajú.Dnes sme sa ráno práve bavili s manželom o tých problémoch v tehu,ako šnúra atď.Známy tak stratili bábo pri pôrode a druhí v 8.mesiaci.Je to des.A nič s tým neurobíš.Neviem si predstaviť,ako sa tí rodičia cítia.Tak nám prajem krásne tehuľkovanie a nech bábätká neblbnú.Lucy,s tým ponaučením si zlatá.Ale spomínala som manželovi to vaše foto s korálkami.

michaela80
1. máj 2010

pocitam ze bola okolo 30 tt...
lucy treba verit ze to dotiahneme vsetky do stastneho konca...

biba12
1. máj 2010

Marija: vzali ho na Strecniansku v Petrzalke. Ale tiez som sa bala, vsetko vybavoval muz, kedze som tehotna, nech nevidia brucho. Aj kamoska , ktorej sa narodila mala pred 6 dnami tam podala ziadost, ale tiez posielala vybavovat muza. MAleho jej prijali tiez. Dufam,z e to uz nemozu zmenit, aj ked zistia, ze ostavam doma. Lebo, ze som tehu nemusim predsa uvadzat do prihlasky. Inak pocitam, ze prvy rok si odchorlavieme, takze bude viac doma ako v skolke, ale tak to byva.
Lucy, nestresuj sa zbytocne. Aj som pri prvom videla v TV novinach maminu, ktorej sa tiez zadusilo dieta pupoc.snurou asi 3 dni pred porodom. To si mala vidiet ako som ten posledny mesiac furt sledovala, ci sa hybe viac, menej, ked nahodou spal, tak som bola nervozna. Ono ku koncu sa deticky hybu menej, lebo maju menej miesta. Tak som furt sledovala. Neboj sa, urcite vsetko bude dobre.
Ja som dnes v noci nemohla spat, maly mi stale tlacil na pluca, zle sa mi dychalo. Od 2-5 hod som bola hore. nemohla som lezat na boku, ani na chrbte. Pred dvoma tyzdnami na UTZ mal 540g, je vacsi ako bol ANdrejko na vahu v tom tyzdni, Andrej mal 399g. A ked som konecne zacala zaspavat, tak zacala kricat Andrej z izby na mna. Dnes som teda hovadsky vyspata.

denisocka
1. máj 2010

Tak poradna dopadla oki,nalez rovnaky,nezhorseny,BPD 65mm

bihan
1. máj 2010

Miška, tak predsa si sa nemocnici nevyhla? Ale aj tak nepochybujem o tom, že to teraz dotiahneš až do termínu 😉

Hali, ja som mlieko nikdy nestratila kompletne 😀 a viem, že v prvom tehu sa mi začalo tvoriť kolostrum veľmi skoro. Len veľmi nestláčaj, teraz je to síce ešte v pohode, ale stimulácia bradaviek zvyšuje hladinu oxytocínu, ktorý spôsobuje kontrakcie 😉

Lucy, omotaná šnúra okolo krku nie je problém, horšie je, ak sa to skombinuje s niečím iným, ale to ty neovplyvníš.. sú veci, ktoré sa proste stávajú a človek by si mal uvedomiť, že dnes ani napriek všemocnej medicíne nie sme nesmrteľní a bohužiaľ aj pri pôrodoch sa umiera... oveľa menej ako kedysi, ale stáva sa to. Predčasné stresovanie ale nie je na nič dobré.

My si dnes užívame rodinný deň, doobedu sme si vyrazili na trh, tak som si nakúpila kopec zeleniny, vanilku, ktorú sa chystám naložiť časť do alkoholu (na neskôr do koláčov) a časť do oleja pre maličkú 😵 a chystám sa konečne pustiť sa do nakličovania munga... som zvedavá, ako to dopadne 😀

lulusha
1. máj 2010

caute baby! fakt ma uz depkuju tieto katastroficke pribehy, pisme si o niecom inom...
deni, super, ze poradna dopadla ok 😉 ja prave varim gulas, tak sa mi uz zbiehaju slinky pri tych vonach mnam 😝
inac mna zacala pobolievat moja stara hernia napravo pri slabinach... 😠 ju mam od operacie vajecnika a obcas sa mi ozve...no ale od vcera ma pobolieva vkuse...evitka, ty mas tusim pruh, ci sa mi to iba zda? hadam to bude ok...vsak sa moc nenamaham...

juliq101
1. máj 2010

Ahojte kočky pamätáte sa ešte na mňa ? Ja som sa pekne dlho neukázala 😅 Ešte stále chodím do školy tento ročník ešte ukončím v lete mám voľno a od septembra mám indi. štúdium . Teraz pred koncom mám toho v škole veľmi veľa tak som tu málo doma som len cez víkendy ... a to som rada , že si môžem oddychnuť ako sa máte vy ? Detičky poslúchajú ? 😵

saksina
1. máj 2010

ahojte bambulky 😉 chcem si urobit taky maly prehlad o kocikoch, lebo som z nich uz fakt zufala... Uz ked si konecne zas nejaky vyberiem, tak na nom najdem nejake negativa, co ma odradia... 😒 Potrebujem kocik s nafukovacimi kolesami, lebo mame zlu cestu k domu a neviem si vybrat... Vy si ake kociky vyberate??? ake sa vam pacia??? Dakujem vopred za odpovede a hlavne pomoc...

lulusha
1. máj 2010

ahoj juliq! som rada, ze sa mas dobre 🙂 my tiez, v podstate kazda z nas sa ma fajn, niektore s mensimi tazkostami, ale vsetko zatial zvladame 🙂 ja sa uz tesim z pekneho pocasia, len dnes mi je akurat dost teplo 😎

evanns
1. máj 2010

Hali, gratulujem!!! vitaj v klube 🙂 😉 😀

lea821
1. máj 2010

Ahojte kocky.. ked tu tak pisete o 4 D ultrazvuku....kolko stoji na slovensku? Ja som momentalne v UK a prisiel mi papier ze mozzem ist na 4D ale tak sa mi to zda pridrahe....ale este s manzelom o tom pouvazujeme 🙂

denisocka
1. máj 2010

čaute,konečne sme doma 🙂

maly mal z celeho dna a ZOO nesmiernu radost,pospal teraz v aute par minut a už fiči zas po vonku. Dnes sme mu kupili v jysku v akcii -50% paplon a vankuš a skoro ma doma drblo,ked paplon je o 10cm viac ako štandard -210x150cm - neviem čo s tým teraz :(

denisocka
1. máj 2010

fakt tu nik neni,ked ja dojdem

toto su udaje z babymedu k dnešnemu dnu 25+6 :

At 25 weeks and 6 days menstrual age, the expected ultrasound data are:
Measurement Abbrev. Average From - To Notes
Estimated Fetal Weight EFW 895 grams 743g to 1047 g 10-90th %ile
Biparietal Diameter BPD 65 mm 59 mm to 71 mm +/- SD
Femur Length FL 47 mm 45 mm to 53 mm 10-90th %ile
Abdominal Circumference AC 221 mm 204 mm to 238 mm +/- 2SD
Head Circumference HC 244 mm 231 mm to 258 mm 10-90th %ile

denisocka
1. máj 2010

kde ste??? my už mame domalovane http://www.facebook.com/photo.php?pid=1159110&l...

chantal21
1. máj 2010

Lea 821
Tak to zalezi v akom si meste u nas v bardejove stoji 35 eur ale dvd ma 9 kapitol a jedna kapitola ma cca 40 sekund.Ale ultrazvuk mi robil polhodiny a bol to nadherny zazitok ale zalezi na tom aku ma dieta polohu a kde sa nachadza placenta.Nase baby bolo otocene na boku.ale aj tak to bolo fantasticke a mame pamiatku.

zica1
1. máj 2010

nikitka - ano dal mi bioparox, dufam ze to coskoro prejde..este keby ma len hrdlo bolelo tak to nejako zvladnem ale este sa naviac citim tak choro, slaba som ... na vecer si vzdy radsej davam paralen, aby ma horucka nechytila.

denisocka
1. máj 2010

my sme už žltý , ešte treba dokupiť kopec doplnkov ale už aspon sme o krok VPRED

halintoa
1. máj 2010

deni: krásne 😵 , ja stále neviem, do akej farby ladiť izbu, steny máme tiež žlté a chcela by som niečo neutrálne, aby som to pri druhom dieťati nemusela meniť.... Ale rozmýšľam, že tam šupnem zelenú na drahšie veci - koberec, záclonka a pár lacnejších veci dám ružových ( obliečky, doplnky) , že tie sa v prípade potreby vymenia....

halintoa
1. máj 2010

Pippi: s tým kopaním dovnútra - mala som to minulý týždeň cca 2-3 dni a bola som už na nervy, či je malé OK. Potom sa chvala bohu rozkopalo - otočilo 😵 .

tocikova
1. máj 2010

Ahojte , som tu nova , rada vas citam a chcela by som sa pridat . Ja som teraz v 26tt, termin mam 7.8. 2010 , cakame prve babatko . Vy tu uz tusim vsetky viete co cakate , nam to na UZV ukazalo ritku , takze cakame na UZV v 30 tt. Rozmyslala som nad 3D , viete niektora , kde sa robi v Ba a ci musim mat papier od lekara ,alebo sa mozem objednat aj bez odporucania ? 😵

denisocka
1. máj 2010

Myslim,ze nejake dokonale ladenie farieb nieje nutne.teda ja nato nemam az take naroky,je to izbicka,nech je vesela

denisocka
1. máj 2010

Miska,ako po usg?

halintoa
1. máj 2010

Ahoj tocikova, vitaj 🙂
Na 3D nepotrebuješ papier od lekára, ja som s aobjednala do Gyn Fivu sama, len ma bambuľka okašľala a ukázala iba hlavičku a ramienka, tak ma poslali domov a muž sa tešil, že som neminula. Inak ja som sa pohlavie dozvedela včera, na výstave Dieťa a rodina v Inchebe robia 4D za 25€, neviem, či majú ešte na zajtra voľné miesta, ale môžeš tam skúsiť cinknúť 😉 .

michaela80
1. máj 2010

deni nerobili mi lebo vela porodov je...dufam ze zajtra....
a idem uz aj lahnut, nech uz je zajtra takze dobru nocku...

halintoa
1. máj 2010

deni: aj ja chcem veselú izbu, ale aby to vyzeralo zladeno, inak by som z toho sama nemala dobrý pocit, keď tam budeme s bambuľkou bývať, nebudeme totiž v spálni, lebo tú mám v podkroví a tam nám vedú dosť nebezpečné točité schody 😖.

tretulka
1. máj 2010

ahojte...my sme mali odvcera navstevu, tak bolo veselo...dnes ma strasne boli hlava, teraz to trosku ustupilo, tak dufam, ze to nezakriknem...pojdem sa vyvalit asi....
deni, pekna izbicka 🙂 ... a na FB som si Ta pridala do priatelov, tak ma potom potvrd, pls 😉
miska, drz sa, urcite bude vsetko ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre