♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

jankasramka
21. aug 2010

@tiffanka podla mna je to dobre takto, teda sikovna si barborka🙂

jankasramka
21. aug 2010

no my ideme k pediatricke, uvidime co nam povie🙂

tiffanka
21. aug 2010

@kikuska25 maminka mala cisársky

@jankasramka Ďakujem 🙂 Mohla by si mi do IP napísať čas, kedy sa Mateo narodil? 🙂

tiffanka
21. aug 2010

@jankasramka prepáčte, trocha som sa pozabudla s tým tykaním 😀 😀 Aký je čas u vás?

kikuska25
21. aug 2010

@tiffanka prepac to malo byt pre katulkaaaa 😀 😀 som sa nejak pomylila ale aj maminke prajem vsetko naj 🙂

majka35
21. aug 2010

@katulkaaaaaa blahoželám aj som si pri tvojom príspevku poplakala

majka35
21. aug 2010

@tiffanka tabuľka vyzerá super

majka35
21. aug 2010

baby, ja som dnes ako kĺbko nervov, v noci som pospala snáď hodinu, v jednom kuse som mala Terezku na prsníku a aj celé doobedie, som chodila ako troska, malá napriek tomu stále plakala a plienku som jej menila každých 10 minút a stolicu mala úplne vodovú ... manžel sa naštval, povedal mi, nech si už idem radšej ľahnúť, ziapala som po oboch ako zmyslov zbavená /chudák Barborienka/ a dal Terezke umelé mlieko, vypila fľašu a pokojne si spinká, poprdkáva ... neviem, čo mám robiť, čo mám s tým mojím mliekom ... nechcem prejsť úplne na umelú výživu, furt len revem, keď si na to spomeniem .,..

majka35
21. aug 2010

som taká precitlivená, že si až sama leziem na nervy

kikuska25
21. aug 2010

@majka35 ma mrzi co citam posielam ti vela pozitivnej energie..urcite nemas nic s mliekom neboj mozno je to tym ze si len velmi unavena a nervozna vycerpana a drobec to mozno citi..nie mozni ale urcite..bolo by super keby si si mohla oddychnut a mozno mat chvilku pre seba aj ked asi viem ze to nieje mozne..drzim palce aby si to zvladla..bude ok..ver tomu prosim 😉 drzim palec

majka35
21. aug 2010

@kikuska25 ďakujem, obidvaja odišli von, Terezka spinká, tak sa trošku upokojujem surfovaním po poradniach dojčenia

dajna11
21. aug 2010

@majka35 ahoj...aj ja som sa tak cítila,ešte včera,stále som mala drobca na prsníku,už som aj myslela že tam nič nemám aké som ich mal vyšťavene,a on i tak stále plakal,potom ja....dali sme mu čaj z flašky,dosť vypil a bol klud,v noci ani nechcel jesť,len sa jedoval pri psrnku,zasa som stresovala že ma koli tej flaške nechce chytiť a teraz čo?...no horor....ale už ráno pekne papkal,tak som sa trochu ukludnila.....len keby ten jeho rev nebol taký častý ☹ ☹

katulkaaaaaa
21. aug 2010

@majka35 moja hlavu hore,umelym mlieko svet nekonci,hlavne aby si bola ok 😕

kvietok121
21. aug 2010

Vsetkym, ktori nam este vcera drzali prsty oznamujeme - Dostali sme dar od Boha, vola sa Matejko. Narodil sa o 15:25 ma 3140g a 51 cm. Mamina a tatino su OK. v zastupeni manzel.

katulkaaaaaa
21. aug 2010

moje zlatko milovane spokojneeeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 dufam ze nam to vydrzi klop klop

katulkaaaaaa
21. aug 2010

@kvietok121 gratulujemeeee 😵

memory97
21. aug 2010

@mirmaj pozeram ten infants dophilus plus, to by som sla vratit. Ublizit jej to neublizi, lebo tiez je to od 0 - 15 rokov. V letaku, co mam tak sa pouziva pri akutnych ochoreniach deti, ale nikde sa tam nepise, ze zmiernuje nafuknute brusko. Infants dophilus je vyslovene pre dojcata. To plusko je podla mna vyslovene len na imunitu...

@katulkaaaaaa srdecne blahozelam a uzivaj si teraz drobceka🙂 porod tazky, ale vysledok je nadherny🙂¨

@dajna11 kedysi nebolo tolko chorob ako dnes🙂 My sme uz dnes aplikovali prvu davku probiotik, tak dufam, ze sa dnes vecer kooonecne vyspime.-)

mirmaj
21. aug 2010

@dajna11 my sme presne taký mali tento týždeň, len bez toho kojenia, lebo ja odsavam a krmim z flaše a pomedzi dokrmujem nutrilonom, ked nemam toľko mliečka. mala po každom papaní hrozne plakala aj 2hodiny som ju nosila na rukách a nielen nosila ale aj poriadne natriasala aby sa upokojila, nechodili sme vôbec von, lebo ako si aj ty písala, vracali sme sa s poriadnym vreskom, zaspať v kočíku nevedela, najskôr som ju musela doma uspať tak na 3krát potom položiť do kočika a rýchlo von sa trocha vyvetrať. No a nedavala som jej vôbec čajík, kedže bola plne dojčená ako to všade píšu...teraz asi 2 alebo 3 deň jej davam aj čajík, trošku si pocucka, cvičíme na bruško aj ju davam na bruško občas, to tiež pomaha, ked sa na ňom pomrvka, tak sa jej rozhybu črievka a dnes prespinkala skoro celý deň, len sa pomedzito samozrejme vždy poriadne napapka, lebo to ona teda neprespí nikdy krmenie 🙂 a davam jej už aj tie probiotika, ale tie PLUSKove, kedže take nam predali v lekarni a chodíme už aj normálne von, včera dobre 2hodinky a ešte ked sme sa vrátili tak sa vôbec neprebrala a spinkala ešte hodinku a dnes bola s tatinom vonku tiež viac ako 3hodinky, mali aj nutrilon a vodu v termoske tak sa nakrmili, odgrgli a pokračovali v kočíkovaní, ked sme sa vratili domov, tak sme okupkali a už zasa pekne spinka, len som si ju nachviľku zobrala na ruky a bez akéhokoľvej natriasania a behania zaspinkala len v naruči 🙂 len uvidíme čo bude v noci 😀 😀 😀

liba78
21. aug 2010

@katulkaaaaaa gratulujem srdiečko. Malý je krásnučký. Som strašne rada, že to máš za sebou. 😉 Ani nevieš ako som na teba myslela. Ešte ma bolí všeličo, hlavne brucho a samozrejme štichy cítim. Ale tie už menej. Chvala Bohu. Inak viem presne o čom hovoríš, ešte teraz nedokážem myslieť na tú hrôzu ☹ ☹ ☹ . A aby som to nemala bez bolestí, ja som mala EPI objednanú, každý o nej vedel. Mala som vyšetrenia a zápisy o tom že ju chcem. A nedali mi ju. Nedali mi ani žiadnu injekciu od bolesti. Tiež to vidím tak že už tam nikdy nepôjdem. Tiež sa narodil celý modrý a otlačený. Lebo sa na mňa vy........ a keby som tam nemala moju sestru, tak to asi nerozchodím. S tlakmi ma trepali na vyšetrovňu a potom až na sálu. A tam som tlaky stratila a už nechodili ani kontrakcie. Kým mi pichli niečo aby pôrod pokračoval už som mala paniku ako hrom. A trvalo to večnosť. ☹ Ešte že tie naše zlatíčka sú v poriadku. 😉 Moja, držkaj sa a poviem ti pri každom zobudení sa strhnem a keď vidím malého vedľa mňa som rada, že je vonku. 😉

liba78
21. aug 2010

@kikuska25 ja som rodila spontánne, bez vyvolávačky po odtoku plodovej vody.

mirmaj
21. aug 2010

@kvietok121 gratulujeme k Matejkovi a mamine želáme rýchle zotavenie a veľa mliečka pre drobca, aby nebol hladnučký, ked je taký chlapisko 🙂

akika722
21. aug 2010

@tiffanka gratulujem...no fakt krasne miery 😀 ale ved je chlap 😀
@mirmaj pluskovy nie je pre väčšie deti???????

mirmaj
21. aug 2010

@memory97 no pochybujem, že sa to bude dať vrátiť, asi budem musieť kupiť zasa ten nepluskový, ešte mu to predala aj kamaratka, skusim jej zavolať a spýtať sa, že či aj tento je na nafuknute bruško a čo mam spraviť

akika722
21. aug 2010

@katulkaaaaaa oja gratulujem ešte raz.no nadherny je aj so sestričkou 😉

dajna11
21. aug 2010

@kvietok121 gratulujem k chlapíkovi 🙂 🙂

mirmaj
21. aug 2010

@akika722 nie pre väčšie nie je, tiež je od 0 veku, ale neviem či je vôbec na nafuknute bruško, lebo o tom tam nič nie je písane, a je to odporúčané pri akútnych ochoreniach , ale ved ona nie je chora 😲 ked si pozrieš ten letačik čo bol pri tom prašku, tak tam su pisane všetky načo su

dajna11
21. aug 2010

@memory97 noooooooo aj ja som dnes dala 1.krát tak som zvedavá 🙂 🙂

katulkaaaaaa
21. aug 2010

@liba78 juj vidim ze sme mali velmi podobne nielen vahu deti ale aj zazitok z porodu...brrr az ma trasie pri tej spomienke ☹ ale stali za to tie nase zlaticka,teraz ked sa na neho pozrem som rada ze to mam za sebou,tretie dieta u nas nehrozi,ale clovek nikdy nevie...mozno vyhrame loto a vymyslia bezbolestny porod 😀 😀 😀 ale to ze ti nedali epiduralku tak to by ma teda fakt nasrali...a jak to je vobec mozne???

mirmaj
21. aug 2010

@katulkaaaaaa aj ja gratulujem, malý je fakt krásny 🙂

dajna11
21. aug 2010

@mirmaj no moja ja som dnes teiž riadne v šoku...síce po dlhom natriasaní ale predsa zaspal v kočíku po tom čo sa napapal a od pol tretej spí ešte teraz....nechápem,už sme doma,vaničku som dala dovnutra a stáel chrápe macko moj,ja mám plné prsníky a som zvedava čo bude v noci!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre