♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

danulienka35
19. jan 2011

kde ste vsetky? ☹

memory97
19. jan 2011

@veve10 my sme uz na UM a za posledny mesiac sme nepribrali ani 500g, ale mame uz skoro 7,5 kg, ale my sme ina vahova kategoria🙂. To, ze ma kamoska 9kg babo, z toho si nic nerob, aj tvoj maly to dobehne, hlavne, ze papka a pribera. Kazde babatko je jedinecne a vela je v genoch, preto netreba pozerat na ostatne babatka a robit si starosti 😉 Ci mas dostatok mliecka, zistis tak, ze si zatlacis bradavku (pred kojenim, alebo lepsia varianta hodinu po kojeni) do vnutra dvorca, ak vyjde co i len 1 kvapka, mliecka mas dost 😉 mozno postaci iba dobra vajcova polievka 😉

@danulienka35 vidis to a my zas neslintame vobec, iba rucky pchame do pusinky.-)

memory97
19. jan 2011

@danulienka35 ja som tu, maly nie a nie zaspat, az teraz konecne odkvecol🙂

memory97
19. jan 2011

@danulienka35 Asi uz spinkate, prajeme dobru nocku a malinkej pusinku🙂

danulienka35
19. jan 2011

@memory97 mala spinka uz jak dudek

danulienka35
19. jan 2011

pekne snicky bambulky idem haji vsetkym drobcom posielame pusinky 😉

hajatanufus
19. jan 2011

@liba78 dakujeme

hajatanufus
19. jan 2011

dobru nocku babenky aj drobcekom ja som teraz telefonovala so segrou cez skype a vravela ze sa im riaditel v praci vyhraza ze ich vyhodi lebo ona aj s manzelom robia v jednej firme a riaditel chce jej manzela prelozit na inu poziciu co je uplne od veci on teraz robi udrzbara a on ho chce prelozit za sanitara s novou pracovnou zmluvou a samozrejme ze to odmietol tak sa im obom vyhraza tak segra je z toho uplne hotova a boji sa tak som ju ukludnovala ze len tak lahko ich vyhodit nemoze ze na to su zakony atd. maju hypoteku na byt tak sa boja

katkavv
20. jan 2011

@evanns
ahoj,
aj my sme chceli tu autosedacku ale co sme sa bavili s ludmi a aj v obchode, vela deti si dokaze odtlacit ten pultik, hlavne ak su silne, a to bohuzial asi netestovali, autosedacky sa testuju s figurinami a tie sa ti v sedacke nehybu a nevymyslaju :( :(
ale inak je super ...

alure
20. jan 2011

Krásne dobré ráno babulky

@veve10 samozrejme ako som písala je to na tvojom zvážení 🙂 ale ani pol kila mesačne nie je zlé 😉 ono to zo začiatku(prvé 3mesiace) je rývhlejšie a potom tendencia klesá...uvidíš čo povie Dr.

seagull2404
20. jan 2011

ahojte 🙂 ja neviem, co sa deje, ale uz druhu noc sa zobudime okolo 3tej a hodinu sa len hrat, som hotova, kedze som si uz zvykla, ze prespime celu noc 😖 cestujeme dnes na vychod, tentokrat ale k svokre ☹ my priberame velmi malo, akosi pijeme malo mliecka, len 120ml tak asi 3x za den, zeleninku a potom kasicku vecer

kvietok121
20. jan 2011

@danulka3 snazime sa dr sa pytala ci mam smotanu 🙂
@hajatanufus dakujeme dufam ze po ockovani dobre

lji
20. jan 2011

ahojte

@hajatanufus no presne pre takéto veci si už mladý človek ani hypotéku nemôže vziať ☹ nikdy nevieš čo sa pritrafí v robote. ale mslím že šéf toto môže urobiť ☹ a ak to nespraví tak to môže brať že odmietol náhradnú pracovnú pozíciu 😒

@seagull2404 jej ty máš svokru až tak daleko?? 😕 to nemusíš každý týžden vymýšlať a vydierať muža že čo ti dá za to ked pôjdeme na návštevu 😅

@kvietok121 inak ty máš môj obdiv s kojením. ja som sa vzdala ked mala prestala priberať. som slabá bojovníčka 😖 úžasné že ty zotrvávaš, len nech ti to vydrží čo najdlhšie 😉 to ti zo srdca prajem 😉

kahlan1
20. jan 2011

@lji no v spanku papa krásne skusim 2 a uvidim

mirmaj
20. jan 2011

ahojte,
@memory97
@danulienka35 Akika má pokazené trafo na notebooku preto ti nieje, opravu jej slubili až za nejaké 2 týždne takže tu nebude dlhšie, aj vy jej všetky chýbate, dávam jej občas info čo nové, ostrihali Semiho, taký je kráááásny poslala mi foto 😉

alure
20. jan 2011

zachvíľku sa začnem chystať,ideme do PK na kontrolu k ortopedovi 🙂 ako sa inak máte maminky? čo detičky?poslúchajú? 😉
@veve10 ešte sa vrátim k tým váhovým prírastkom čo ťa trápia..dieťa by malo do pol roka zdvojnásobiť svoju váhu a do roka strojnásobiť..a poviem ti úprimne 4mesačné dieťa cez 9kg to je trošku veľa môj malý sa narodil 4620 a v 4 mesiacoch mal 7500 ....a sme úplne spokojný a čisto kojený.

@mirmaj ak budeš mať možnosť tak pozdravujeme akiku aj jej drobcov 😉
@kvietok121 no smotanu namiesto mlieka 🙂 mne tiež minule dr. vravela že mám asi plnotučné mlieko 😀 hlavne že je našim drobcom ok..a som rada že ani moja choroba ma nezastavila a kojím ďalej...
@seagull2404 kedy idete večer spinkať? no na noci bez zobudenia sa ľahko zvyká 😉 horšie je to keď príde obdobie prebúdzania ☹ ja som pri Oliverovi počas celej doby kojenia v noci vstávala (2roky) a teraz ma čaká to isté..tak si nerobím žiadne plány 😒

seagull2404
20. jan 2011

@lji mam tam aj rodicov, tak az take super to nie je, ale ja aj tak vydieram 😉 teraz spime tam a pre malu tam nie je ziadne zazemie, akoby sa ani nic nezmenilo, ona nevie, co nam treba....
@alure no, zaspava az okolo 23:00, vcera vynimocne o 22:00 uplne bez problemov, a vzdy prespi celu noc, ak neratam take tie mrmcania, to sa niekedy zobudim, niekedy nie, ale teraz uplne velke oci na mna, vstava tak standardne o 7:30, ked manzel odchadza 🙂 aj tutu noc to bude zle, ideme na vychod az na v ecer a ked dojdeme okolo 23:00 tak uz bude z auta vyspata ☹

lji
20. jan 2011

@seagull2404 no to budete mať ten najhorší čas-pozor aby sa jej nepremenil den s nocou ked bude už vyspatá 😕 takúto premenu som si ja užila v nemocnici a to som bola úplne zúfalá takže to neprajem skutočne nikomu 😔

a čo si predstavuješ pod zázemím? a ako mm vydieraš? 😅 mne došli nápady 😀

seagull2404
20. jan 2011

@lji toho sa bojim, ale som povedala mm, ze ked sa to stane, bude k nej vstavat on, zazemie napr. je, ze je v izbe, kde spime aspon jedna hracka, ze su kupene zakladne veci, ako napr. vlhcene obrusky a plienky, aby som sa nemusela zakazdym cela stahovat, ze je v "nasej" skrini miesto namiesto zehliacej dosky a pod., ako u nasich, ked som s malou prisla, bolo nachystane vsetko, este aj prebalovaci kutik, skoro som spadla z noh, ja mam ale so svokrou iny problem, ona ma nikdy nepochvali, furt mi len dava priklady inych, skoro sa o Tamarku nestara, len sa nou chvali a ked sa spytam, v com konkretne je taka uzasna, nevie mi povedat ani jednu vec, minule mi povedala, ze ked sa za nou zas na prechadzke zastavim, tak nech je mala hore (!!!), aby ju mohla ukazat, tak som sa nezastavila a pod. od manzela chcem len jedno - podporu, ked mi ujde jazyk, co sa tento vikend urcite stane, vydieranie je skor emocionalne, ze ak sa to nezlepsi, ze ked nepojde iniciativa z aj z jej strany, ze tam uz nepojdem a pod. nemam pocit, ze je to spravny sposob, ale nic ine mi nenapada...

lji
20. jan 2011

@seagull2404 no teda to ti držím palce aby si to vydržala-pre pokoj v rodine 🙄 ja som hnusná papula ale pri svokre som sa naučila držať hubu. ale milé od nej že ti rozkazuje aby bola malá hore 🤐 🤐 pošahaná ženská... 😠 mne stačí aby ma podržal mm a jeho sestra lebo viem že u svokry zmena nenastane 😅 takže v tomto sa dosť líšime. aj to že chceš mať zázemie-ja práveže nechcem 😀 nechcem aby to brali že saška má aj tam domov-nemá a hotovo 😀 svokra jej aj kočík kúpila lebo že náš je malý a bledý 🙄 a ona kúpila také velke staromódne tmavé hovado. čiže ona sa stará až moc 😀 ale tam kde nemá 😀 večná téma svokry 😀 😀 😀 som zvedavá aké svokry budeme my 😀

seagull2404
20. jan 2011

@lji asi nam nic nie je dobre 😀 😀 😀 to uz hej, ze kocir 🙂 ved je urcite nadherny 😝

ja nechcem zazemie pre seba, len aby mala tamarka pocit, ze babka ju ma ozaj rada a nie sa nou len vystatuje, ja som tiez riadna papula, ale pri nej akoby utal, az po case mi podochadza a uz potom neviem ako by som to povedala, mam taku hrcu v hrdle, tam je aj ten problem, ze moj svagor je tiez dobry drbko, odkedy sa mala narodila, ani na rukach ju nemal, a svokra mu stale nadrziava, tak aj to je take, nechapem, preco sa mam tlacit v trojizbaku s nim a jeho frajerkou, dokopy siesti, ked 300m byvaju nasi v dome, kde nas je naraz vzdy len 5, ale co uz, pre pokj rodine a aby som manzela velmi netrapila, nejak to prezijem, horsie je, ze ideme zajtra na oslavu a ona nam ma malu strazit, z toho mam krce uz tyzden

kvietok121
20. jan 2011

inac do soboty mame navstevu takze tu budem byvat pomenej taksa zatial drzte, zajtra ideme tanytany ... a uz je zase vikend 😕ako to rychlo letiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
@lji dakujeme aj my sa velmi tesime z mesiaca na mesiac z tyzdna na tyzden si pridavame ze budeme kojit ... teraz mame ciel 5 mesiacikov a vies co zajtra mame 5 🙂 tak sa vytesujem ze sme to dokazali
@alure je to super ... ja som tiez rada

kahlan1
20. jan 2011

@veve10 my sme sa narodili 2900 gramovy a teraz mame 6600 gramov tak sme na tom rovnako 🙂

danulienka35
20. jan 2011

@mirmaj tak ju pozdravuj a nech sa cosokoro uz ukaze chyba nam VELMI ☹

kvietok121
20. jan 2011

@kahlan1 ako sa mate ako papinka prikrmy?

kahlan1
20. jan 2011

@kvietok121 ahoj mame sa dobre 🙂 dnes sme si prvykrat dali nožičku do pusy 🙂 a otačama sa na bruško v jednom kuse ale papanie je to iste - dnes sme spapali 60 gramov zeleninovej polievky s kuracim maskom - sa mi zda ze jej to chuti ale je netrpezliva a nebavi ju dlho len tak sediet

a vy sa ako mate? ako Matejko? papate prikrmy?

kahlan1
20. jan 2011

@seagull2404 :( no nemas to ktovie ake aleja by som si asi vydupala ten dom

kahlan1
20. jan 2011

@memory97 ved máte krásnu vahu 🙂 a popravde keby mala 9 kg to by som sa skôr bala ako tesila - som citala ze ak maju moc tak by to lekari mali riesit

mirmaj
20. jan 2011

@danulienka35
@alure určite ju budem pozdravovať od vás 😉

kvietok121
20. jan 2011

@kahlan1 tak to je super ani sa nezda ze mate tolko starosti s papanim ked je taka sikovna my si nozicky len chytame a otacanie len s mojou pomocou a mojim navnadenim inac sa mu moc nechce ale je super ze uz je dlhsie na brusku lebo uz si tam chyta hracky takze pre nas je toto velky uspech. 🙂
prikrmy este nepapame pretoze sme pribrali 700g za mesiac a dr povedala ze staci ze este mam mesiac vydrzat bude aj lepsie papat, ked bude trosku viac stabilnejsi, ale vcera nam dr povedala ze zubky ho uz riadne svrbia ale ze to este moze potrvat a tak sme teraz trosku nervozny ale to mame nevadi lebo viem preco je taky nervozny tak som kludna lebo to viem ze prejde

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre