♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

veve10
21. jan 2011

@niky13 dik niki, som rada, ze si napisala. Aspon niekto je na tom presne ako ja - aj mate skoro rovnako stare babatko. No nam ziaden rozpis nedala, takze si idem nieco precitat o prikrmoch...aj ked all in all je to dost jednoduche. No u nas je teraz tiez ten lepsi pripad, ked sa nam zobudi v noci po 3 hodkach. Prvy spanok ma vzdy 3-4 hodky, ale potom je hore kazde dve, alebo castejsie.
Aj nam vravela dokina, ze zacat aj s lepkom. Tak tento vikend asi zacneme, uvidime ako to pojde. Ale vy ste uz fakt popredu, ked davate masko. Co sa dava skor - ovocie, ci maso? Uz som aj zabudla...esteze su mudre knizky.
Inac co sa tyka tej kase, tak sem musim napisat jednu hluz. Nas maly priberal posledne tyzdne tak 70-90g za tyzden. V nedelu som mu dala prvykrat v noci Nutrilon - asi 80ml, potom dalsiu noc scucol 40 a dalsiu az 100ml - cely cas je aj kojeny. Dalsie dni som uz Nutrilon nedala - bala som sa, ze si zvykne. Ale v stredu som mu dala na obed prvu kasicku - polovicnu davku, rovnako vcera a aj dnes - a odrazu sme zistili, ze za 6 dni pribral 310g!!! Skoro sme odpadli! Laktacne poradkyne hovoria, ze vsetky MM su rovnako kvalitne, ale asi to tak nie je. Aj moaj mama mi spominala, ze ma znamu, kt.dcera si dalas spravit rozbor mlieka, lebo jej syncek skoro vobec nepriberal a zistili, ze ma uplnu vodu. Tak ja neviem. Ale kojenia sa kazdopadne nechcem vzdat...chcem potiahnut co najdlhsie - kludne aj rok 🙂 Aj ked dnes mi pediatricka vravela, ze to kojene deti sa takto casto v noci budia. Vraj ked s aprestane kojit, tak sa aj casto prestanu budit. Ale tym ma neodhovarala - ona prva mi stale vravi, ze mam iba kojit a kojit a kojit 🙂

helen1007
21. jan 2011

ahoj keby som vedela, že ešte si hore tak by som nevypla pc. nejako som nestíhala. bola som s malouna poradni aj u oropeéda. Inak neviem či som ti spomínala máme 8580 g a 67 cm. Dávali si deti do chodítka, ja som sa pýtal ortopéda, kedy môžem malú dať a povedal že nikdy, lebo sa jej z toho krivia nohy. Tak neviem. Ked som ju tam dala na chvílku tak sa tešila.

helen1007
21. jan 2011

@danulienka35 ahoj keby som vedela, že ešte si hore tak by som nevypla pc. nejako som nestíhala. bola som s malouna poradni aj u oropeéda. Inak neviem či som ti spomínala máme 8580 g a 67 cm. Dávali si deti do chodítka, ja som sa pýtal ortopéda, kedy môžem malú dať a povedal že nikdy, lebo sa jej z toho krivia nohy. Tak neviem. Ked som ju tam dala na chvílku tak sa tešila.

danulka3
21. jan 2011

@katulkaaaaaa Ja kojím tiež dosť nepravidelne,niekedy aj každú hodinu,ale to si len cucne.Ja proste neviem odhadnúť kedy je hladný,tak vždy keď začne pomrnkávať,tak mu skúsim dať.Tiež ešte dosť grckáme,dnes som sa musela 2x prezliecť,čo ma ogrckal.

@21 Určite ti dám vedieť koľko sme pribrali,ale najbližšiu poradňu máme až 9.2.Tiež som strašne zvedavá, a potom už začnem s príkrmami. Včera mi jedna krava-predavačka v obchode zavalila,že aký je drobný na 4 a pol mesiaca.Som myslela,že ju tam niečim ovalím.mm len zagúľal očami,lebo vedel,aké mám pochybnosti,či dosť spapá.Ale nejak som to rozchodila a naďalej odolávam príkrmom a UM.

helen1007
21. jan 2011

@kvietok121 gratulujem k 5. mesiacikom

danulienka35
21. jan 2011

@helen1007 to hovoril i mne ze nemam davat ja som ju uz dala davno a ma vsetko ok ,vies nazor lekarov 😀 a nic sa nestalo ja chodim spavat az okolo 24 hod 😀

danulka3
21. jan 2011

@helen1007 Waw,to je krásna váha.S tým chodítkom,každý doktor zakazuje dávať deti do chodítka,aj mne pri dcére zakazovala a ja som dávala.Chystám sa dávať aj Jakubka aspoň na chvíľku,veď už teraz mám chrbticu v prdeli.

helen1007
21. jan 2011

@danulienka35 vak práve...názory lekárov, každý mi to chodítko iba zakazuje 😀 , dávala by som ju tam aj častejšie lebo ešte nedočiahne úplnie...tak nech zbytočne nebaletí 🙂

niky13
21. jan 2011

@veve10 My sme zacali so zeleninou - mrkvu nechcel, tak sme skusili zemiak, potom cukinu, az potom jablcko, a masko. Papa rad, ale nie su to nejake velke mnozstva. Napr. polovica jablka a 3cm banana, ja vzdy dokojim. Inak prikmami sa nam nocne kojenie nezlepsilo. Vstavame tak ako predtym, ziadny rozdiel. Flasu nedavam, lebo ju odmieta, tak isto ako aj cumlik. Proste ak zaciti v puse nieco umele, tak spusti krik ako keby ho rezali. A to aj v noci v polospanku. 😀
Ani ja neverim, ze MM nemoze byt slabe. Dceru som kojila len ciastocne a len 3 mesiace. Od zaciatku bola skor na Nutrilone, pretoze ked som kojila podla poziadania, tak na obed som uz mala prazdne prsia - mala nic nevytiahla (ako keby sa mlieko nestacilo vytvorit) a vrieskala od hladu. Ked dostala flasu, tak bol klud. Jedla maximum davky a aj tak mi vydrzala len 1,5 - 2 hodinky. Hlados je doteraz. 😀 Preto som ju ani neucila na sladke, ale na vela zeleniny a ovocia a polievky. Aj dnes jej musim strazit prijem stravy. Maly je naproti tomu kludny co sa tyka jedla, ked neratam to nocne vstavanie. Inak, dcera bola na Nutrilone a tiez mi vstavala kazde 2 hodiny. Takze kojenie rusit nemienim ani nahradzat flasou. Ani nemozem, ked ju nechce. 😀
Tiez priberame len tak pomaly, az teraz s prikrmami sa to rozbehlo. Ale maly je usmiaty, spokojny a lekar to tiez neriesi. Vraj je OK.

danulienka35
21. jan 2011

@helen1007 deti som davala v 5 mesiacoch a su tu zdrave a nic jim neni

danulienka35
21. jan 2011

@helen1007 inak zabudla som vam pochvalit vahu uplne supr mi mame 8,950

helen1007
21. jan 2011

@danulka3 no ved práve ja ju tam tiež dávam na chvílku nech si odpočiniem 🙂 podla mna ked sa ite chodítka predávajú nemôžu byť až tak škodlivé

helen1007
21. jan 2011

@danulienka35 tak to je tiež váha, křmite sa tiež šrotom".? ..to vždy ja poviem keď sa ma opýtajú čím ju krmim keď je taká buclatá 😀

danulienka35
21. jan 2011

@helen1007 no srotom je ako prasiatko pozri sa 😀 a uz mame 2 zubky mojko 😀

helen1007
21. jan 2011

@danulienka35 už dva zúbky? my ešte iba slintáme a všetko žužleme....a zúbky nikde a to zajtra budeme mať 6 mesiacov...inak zajtra budeme prvý krát papkať zemiačik, som zvedavá ako bude reagovať 🙂

veve10
21. jan 2011

@danulka3 vobec neries komentare ludi. Ja som mala z toho tiez stresy - a to nam kazdy hovori, ze aky je maly tucko. To ma fakt pobavi, ked viem, ze je jeden z najlahsich a najmensich deticiek ake poznam. Osobne si myslim, ze kojis pricasto. Priznam sa, ze tiez nechapem, co presne znamena to "na poziadanie", pretoze ked je moj drobec hore, tak si nic nepyta. To akoze ako vyzera, ked si dieta pyta? On neplace, nemrnci..obcas sa jeduje, ale to naozaj nevyzera, ze by to bolo od hladu, ale skor preto, ze sa nehram s nim, alebo, ze nedociahne hrackou, ktora nad nim visi do ust. Ja mu dam najskor tak po 2 chodkach - skor nikdy. Vobec sa netvari, ze je hladny. Ak by som mu dala skor, iba by si cucol a to by malo za nasledok mensiu tvorbu mlieka, pretoze by prsia dostali signal, ze malemu staci menej. Laktacna mi poradila kojit z oboch prs naraz, ze ved mliecko sa dotvori a houby - bola to hroza - vlastne som neustale trpela nedostatkom mlieka a maly stale vrieskal - hlavne pred vecernym spanim. Teraz je to ok - obcas si vypyta pred spanim z oboch prs, ale to je ok.
Inak, ja som sa v Mama a ja (taka specialna knizocka o prikrmoch) docitala, ze na tvorbu mlieka pomaha senovka grecka a benedikt lekarsky. Senovku nemam, ale pijem Benedikt a fakt to neuveritelne pomaha. Po 2-3 dnoch mam prsia stale uplne plne.
@niky13 niky - a vy ste uz aj nahradili obedne kojenie cisto prikrmom? Ja by som totiz rada po prikrme este nakojila, aby mi hned neklesla tvorba mliecka. Na odstriekavanie nemam nervy, nikdy mi to neslo. A myslis, ze sa da nakojit aj po ovocnom prikrme?
A ako casto vase dietky kakaju? Moj totiz stale kaka tak, ako v prvych tyzdnoch - skoro po kazdom papani - aj 5-6krat za 24hod. Rozhodne nemozem hovorit o obcasnom kakani - teda o tom "bezzvyskovom traveni MM".

helen1007
21. jan 2011

@danulienka35 a tu sme zase mi

helen1007
21. jan 2011

@danulienka35 a ešte detail na naše šunky 😀

veve10
21. jan 2011

tak teda pripajam aj ja 🙂 ..aj ked mame o 2 a pol kg menej ako vy 🙂

kvietok121
21. jan 2011

@danulienka35 neprehanaj nie som ale dakujem potesi taka pochvala
@danulka3 dakujeme

kvietok121
21. jan 2011

@helen1007 dakujem, ste zlatiiiiiiiiiiii

danulka3
21. jan 2011

@veve10 Ja mu preto dávam častejšie,keď krátko ťahá,tak si myslím,že málo spapá,tak mu skúsim dať zas.Ak by som mu dávala často,tak by tak málo nepribral.Ale neviem,kde robím chybu.A časté prikladanie nie je na zvýšenie tvorby mlieka?? Ja si myslím,ž mliečka mám dosť.Robila som si aj test,čo tu dala Memory 😉
Malý je zlatunký,dávaš ho už takto sedieť?Či to len pózoval?
@helen1007 Krásne ti malinká sedká 😉

danulienka35
21. jan 2011

@helen1007 ano u z 2 zoubky mame no uzasna je krasna pusinecku ji posielame 😉 pockaj dam foto v plienocke ale je stara cca 2tyzdne
@veve10 aky je Filipko chlap krasny velky 😉

danulienka35
21. jan 2011

@kvietok121 myslim to uprimne a vazne a daju mi za pravdu vsetky bambulky ze to tak je si skutocne zena s velkym Z co ty si si vytrpela a si velka bojovnicka 😉 klobuk dole

danulienka35
21. jan 2011
kvietok121
21. jan 2011

@danulka3 neboj moja urcite mu to staci, keby nie tak by vrieskaaaaaaal, to ze je obcas nervozny, nevadi, aj moj sa niekedy hneva ze mu tecie rychlo, pomaly a kadeco, a ked sa odtiahne od prsa tak mu ho netlacim a dam ochvilku neskor ...

kvietok121
21. jan 2011

@danulienka35 dakujem si nasa zlatulinka opora baby maju stastie taku maminku

niky13
21. jan 2011

@veve10 Prave sa prebral, tak som ho nakojila. Dufam, ze vstane az o 3 hodinky. Nie nenahradili sme obed, ja kojim aj po jedle. Necham ho odgrcknut a do polhodinky este nakojim. Tak isto aj po ovoci. Niekedy pije viac, inokedy menej. Podla toho, kolko zje. Nenutim ho jest, lebo viem, ze mlieko to zachrani.
Najprv sme kakali aj 6krat denne a 2-3krat v noci. Teraz ako kedy - 2krat cez den. Ale problem s kolikami sme nikdy nemali a kakame bez problemov. A prdkame tak, ze niekedy podozrievam manzela, ci to nebol on. 😀
Na podporu kojenia som mala More milk od Motherlove - obsahuje benedikt aj senovku. Pomohlo, tak isto aj homeopatikum Ricinus. Ale odkedy sme zacali s prikrmami, tak je kojenie radostou. Bezproblemove. Pije ale len z jedneho prsnika pri jednom kojeni. Pri dalsom kojeni to proste vystriedam. Bez prikrmov pil z oboch. Preto som musela zvysovat tvorbu mlieka.

danulienka35
21. jan 2011

@kvietok121 som aka som ina nebudem a nechcem byt na nic sa nehram a ver ze vsetky mi daju za pravdu co su tu babulky co uz malinky spinka nasa pred chvilockou zaspala,je nervozna slinta ako keby mala vzteklinu 😀 licka ma ulne cervene chudiatko len sme utieraly a menily podbradnicky a natieraly ☹

veve10
21. jan 2011

@danulka3 no my ho neustale drzime po sediacky, lebo sa mu tak najviac paci. Sedi mi na nohach a drzim ho za rucicky a on je cely nadseny. Myslis, ze sa to nemoze? Moze mu to nejak uskodit? Ved aj ked ho drzim na rukach tak mi de facto sedi na jednej ruke...tak trosku, ci? Dufam, ze mu to neskodi. Takze mliecka mas dost, iba maly netaha? Nuz - ja viem, ze vaha je svina, ale na druhej strane, ak by si mala vahu, mohla by si si ho odvazit pred kojenim a po kojeni a vedela by si presne kolko ti spapa. Moj spapa z jedneho prsa 120-140ml a z drheho vzdy len okolo 60ml - co je strasne malicko. Aj preto chcem zacat s prikrmami...aby som mu to nejak vykompenzovala. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre