♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

veve10
6. apr 2011

@evanns aha - zaujimave. No moj flasa nic - iba sa s nou hra - takze jedine tekutiny su z mojho prsa...ale posledne dni sa mu uz ani do toho velmi nechce, lebo je napapany z prikrmov. Ale ked lezi, tak zopar mililitrov sa do neho dostane 🙂
@eis4 @seagull2404 - no tiez mam dojem, ze to je vlastne kasa. Ja to zahustujem zemiakom a ked sa mi zda, ze ten zemiak papa kazdy den, tak som ho nedala. Kupila som ale bio polentu a tou planujem zahustovat - len ked uvarim zeleninu, tak mi vyjde aj tak vzdy volajaka husta, takze stale mi to nevychadza. Ale ja varim aj viac druhov zeleniny spolu. Napr: zemiak, mrkva, petrzlen, cukina a brokolica. A na tom fici 3 dni. Teraz ma na dalsie 3 dni to iste, len menej zemiaku, viac mrkvy a namiesto petrzlenu kalerab. Ale za tym brokolicovym sa isiel dotrhat. Dala som mu tam stipku mletej rasce (olej z kukuricnych klickov davam vzdy) a jedol jak besny. 😀
Inac co sa tyka tych naj kocikov a celkovo "vychytavok", tak mne srdce pisti po tejto stolicke...len stoji neskutocne peniaze:
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

kvietok121
6. apr 2011

@eis4 aha a co este davas? neviem ci sme skusili vsetko este chcem petrzlen vyskusat

evanns
6. apr 2011

@veve10
@eis4
@seagull2404 ale ja nezahustujem ...je to celkom jak polievka riedka...jak pre nas 🙂

seagull2404
6. apr 2011

@evanns jasne, ja som pochopila 😉 zahustena by nesla do flase 😀

kika87
6. apr 2011

Ahojte maminy, chcela som sa spýtať, ktoré dávate bábatkám sunar NUTRILON, ci by ste nechceli kupovať lacnejšie mame super dodávateľa a čím viac nás bude tým lacnejšie ho možme mať...inak to su také pálky za to, ja chvalabohu ešte kojím,no už pomaly musím aj prikrmovať tak sa bojím, že sa mi stráca mliečko...som rada, že to nebude vychádzať až tak veľa, myslím, že každé eurko príde vhod na niečo iné, budem rada, ak si navzájom možme pomocť ...ak by niektorá z Vás mala záujem, stačí mi napísať do IP a pošlem bližšie info

eis4
6. apr 2011

@veve10 tu stoličku som už pozerala aj ja,zišla by sa nám do nášho maleho bytu ☹

kvietok121
6. apr 2011

@veve10 tie kociky co si tu dala su skvele a ten prvy by som brala hned, ale kedze mam dvojkombinaciu tak chcem pocakt uvidime

baby co kojite, kolkokrat davate mliecko?

eis4
6. apr 2011

ja ju krmim podla tejto tabulky,sorry dokonca až od roka može baklažán
od 6. mes. možu- mrkva,zemiak,cuketa,patizon,tekvica,brokolica,karfiol,por,petržlen,petržlenová vňať, jablko,banán,broskyňa,marhula,hruška,ryža,pohánka,kukurica,kuracie,morčacie,králičie,varený vaječný žltok, múka a výrobky z nej (chlieb,pečivo,cestoviny,ovsené vločky)
od 10.mes možu-mlieko a mliečne výrobky (okrem tvarohu),sladkovodné ryby,
plnotučný probiotický jogurt a maslo od 1 roka,10g tuku=1 lyžička oleja
od 1 roka môžu -strukoviny(fazula,šošovica,hrášok), cibula cesnak,hlávkový
šalát,paradajky,zeler,redkovka,uhorka,baklažán,citrusové plody,exotické ovocie,jahody,ríbezle,
egreše,maliny,bazalka,oregano,tymián,kôpor,vaječný bielok,tvaroh,med,soja,
od1,5 roka môžu-škorica,vanilka,karí, ryby
od 2 rokov možu- kakao,čokoláda,sladkosti
od 3 rokov môžu- huby,udeniny,bravčové mäso,vlašské orechy

poznámky-
Z rýb je vhodnejšie uprednostniť v strave detí naše sladkovodné
Citrusové a exotické ovocie či iné druhy alergizujucich potravín(paradajky,jahody...) je vhodnejšie zaviesť u detí v rodinách s alergickým zaťažením radšej neskôr,až po druhom, príp. treťom roku života.podobne u detí u ktorých sa už nejaka forma alergie objavila.
vlašské orechy obsahuju vela vitamínov,preto mleté orechy môžete pridať do palaciniek či koláča už po prvom roku života ,ale celé orechy až po treťom z dovodu vdýchnutia,či zabehnutia

jajka377
6. apr 2011

ahojte baby, chcela by som sa spýtať, či ste už deťurencom kúpili tie pevné topánočky, v ktorých sa majú učiť chodiť. Mali by byť také ako z brúsenej kože alebo niečo podobné. Neviete mi poradiť, kde by som ich mohla kúpiť????

vladka84
6. apr 2011

@jajka377 ja som teraz citala, ze ucit chodit sa deticky maju "naboso" - bez topanok, ak sa im v ponozkach alebo pancuskach smyka, treba im obut tie protismykove... prve topanocky by mali mat az ked chodia - kupis ich aj v lekarni myslim 😉 ale jasnacka, ze ked ides von a babo uz skusa cupkat, tak nepojdes naboso 😀 vraj je to takto pre vyvoj klenby najlepsie...
@evanns prosim ta ako sa reguluje na tom cumliku tok? ja ho mam tiez ale este som na to neprisla... 😕

eis4
6. apr 2011

@jajka377
@vladka84 má pravdu doma na boso,lebo v topánkach nevyužívaju prstíky a tie im pomáhaju udržať rovnováhu ked su na boso,na von kup takéto niečo http://www.babytrend.sk/s-makkou-podrazkou-lili... z makkou podrážkou,alebo ja idem tu objednať ale neviem či su aj tieto na von ja to zatial kupujem do kočíka a potom jej asi objednám tie liliputy 😉

seagull2404
6. apr 2011

@vladka84 ak je to ten, co je ocislovany, tak ho natacas podla cisla, trojka je najvacsi prietok
@jajka377 my mame do kociara zatial botasky, to len aby nebola bosa, doma sme naboso a za mesiac pojdem kupit take s pevnou podrazkou niekde do lekarne

hajatanufus
6. apr 2011

@eis4 dakujem 🙂 vies ja ma doma s otocnymi kolieskami a potrebujem aby to malo vsetky styri velke kolesa mne nevadi ze ho musim naklonit ja som zvyknuta myslim ze taky mi bude vyhovovat ten co mam teraz talk som s nim spokojna ale je to tandem a uz su v nom deti ozaj tazke a nevladzem ho tlacit inak je vynikajuci ovlada sa lahko aj jednou rukou ale v zime po snehu isiel velmi tazko a tu v uk neodhrnaju chodniky ked je sneh lebo tu byva sneh len sem tam a taku nadielku ako bola teraz v zime a minuly rok zazili pred 30 rokmi takze tu to fakt neriesia tu ked nasnezi tak proste nic nefunguje ani vlaky autobusy lekari no proste hruza ale naozaj je to len zriedkavo 🙂 ale inak ten kocik tandem je graco a je to aj kvalita ked vylozim lucinku aby chodila tak nemam problem ale ked su v nom obe tak sa tazko tlaci a pritom ma dost velke kolesa a potom este mam buggie teda golfky a tie idu tiez dost tazko po snehu a nedaju sa ovladat jednou rukou takze teraz ich nevyuzivam 🙂

seagull2404
6. apr 2011

@eis4 fakt toto dodrzujes? ja som maslo dala uz teraz, viac jej ten obed chuti a aj jahody davam, lebo su i vo vyzivkach i v stavickach a aj jogurty davam, lebo mlieko nam velmi nechuti

hajatanufus
6. apr 2011

@memory97 dakujem uz mi mm kupil aj medik aj citrony tak to vyskusam len som este nemala cas lebo som nebola cely den doma vcera som si dala uz paracetamol aj dnes rano tak je to o nieco lepsie ale uz ziadne tabletky uz len prirodne produkty 🙂

eis4
6. apr 2011

@seagull2404 zatial ano ,ale asi niektoré veci nebudem tie čo su až od roka niektoré,maslo som jej ešte nedávala,ved to spapá aj bez toho 🙂 ale to asi dám skor ako od roka.pred jahodami mám rešpekt,radšej neskušam aby nebola neskor v dospelosti na ne alergická. a jogurty tiež zatial nepotrebujeme lebo kojím a ona je na mojom mliečku závislá, už sa z mm škrabeme ako ju odnaučíme ked už bude treba 😀 😀

eis4
6. apr 2011

@jajka377 jaj zabudla som dať druhý link odkial idem objednávať 😀 😀
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/carculca/

memory97
6. apr 2011

@majka35 Barborka bola krasne babatko🙂

hajatanufus
6. apr 2011

@majka35 vsetko najlepsie k 8. vela vela zdravicka
@danulienka35 aj chiare zelame vsetko najlepsie k 8. a vela vela zdravicka

my dnes mame nadherne letne pocasie tak sme boli na dlllhej vychadzke a to lucinka este nechcela ist domov ale ja som uz nevladala lebo ma zase boli prava noha ☹

akika722
6. apr 2011

baby,čo to ja mam za dieťa??? 😨 Paťko mi od 18tej spi..to už do rana 😨 😨 😨 chapete?deti sa hraju a on chrape

hajatanufus
6. apr 2011

@katulkaaaaaa neboj sa si velmi sikovna to zvladnes a aspon naberies sebavedomie drzim palceky 🙂

memory97
6. apr 2011

@alure ako si robila to mango? Ja som ho dnes kupila, ze vyskusame, maly mi prestal vsetko papkat. Neviem ci zubky, ci mu prestavaju chutit oblubene veci...☹

@kvietok121 akurat som dnes citala, ze je baklazan vyborny pre babatka. http://www.alinka.sk/c/baklazan-v-strave-babati...

memory97
6. apr 2011

@veve10 mne sa nepaci taky styl kocikov ako su tie prve dva, ja som asi moc vyberava 😀 😀 😝 ten treti vyzera dobre, len je drahy. Daj vediet kolko bude stat v Brendone.

@eis4 tak ten by stal za hriech a este aj palubova doska 😀 😀 neviem ako by som udrzala v kociku toho mojho drobca ak by zistil, ze tam moze stlacat tlacitka🙂 😀

@evanns nie je sladky ten cajik?

evanns
6. apr 2011

@vladka84 ako ti @seagull2404 opisala...ja mam ten ocislovany a ak je to huste tak cislom III smerom k nosu, cize toto cislo ma nad vrchnou perou...dufam ze nepisem jak hotentot...a ked je to riadke ako u mna polievka tak cislom I k nosteku 😀 😀 😀
@memory97 je sladsi ako feniklovy 😒

akika722
6. apr 2011

ááááááááááááááá zopár foto 😵
Paťko ma teraz slabosť na babiky 😅 😅 😅
a posledne foto z teraz,moji šípkový ruženkovia 😀 už spiááá 😎

danulienka35
6. apr 2011

@hajatanufus dakujeme mojko 😉 ako sa citis?

evanns
6. apr 2011

@akika722 krasni su obaja
pocuvaj ty v lete nikam vecer nepojdes s detmi...ale nie kvoli Samimu ale Patimu 🙂

evanns
6. apr 2011

@majka35 pani zlata 😀 zajtra mozem po 14h00 😀 lebo som chcela ist do roboty az v piatok ale mi volali dnes ze prva hodina kurzu plavania pre malu je uz v piatok o 10:30 🙂 tak musim ist makat zajtra rano ☹ ale poobede mozme...ja rada uvidim obe tvoje krasne detinky 😉

inak baby co chodite plavat to ake plienky na plavanie kupujete? to aj velkost zas je? a kolko ks balenie? dik

danulienka35
6. apr 2011

@akika722 aky su rozkosny krasnucky cmuk 😉

akika722
6. apr 2011

@evanns ved ved 😒 ja ho musím stražiť aby nezaspal 😨 on je v tomto hrozny 😅 ale už ked niekde sme/ako včera-u kamošky,pytal sa o 19.30domov spinkať 😅 ...no ked sa zabava vydrží "AŹ" do 21.00 😅 no minuly rok ked som bola tehu,chodili sme skoro každy večer na "pivko" a krasne vydržal aj do 22.00 a cestou domov odpadaval..ale nechcel isť ešte domov 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre