♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

captainka
29. jan 2010

leteku - uz si objednana na 3D a neni to skoro? 🙂 ja idem az v 20tt tak mi povedali...

ja som akurat vcera dopapala maternu...neviem ci si mam este nieco kupovat 😒

lulusha
29. jan 2010

K tym vitaminom, mne znamy odporucil Femibion, lebo ten ma jediny aktivnu kyselinu listovu - to znamena, ze sa hned naviaze v tele. Lebo vraj asi 80 % zien ju z tela len tak vyluci a nevie si ju spracovat 😒 Teraz beriem Femibion 800 a od 13 tt je F 400. Ale na zaciatku som aj ja papala Calibrum Babyplan.

Mne robi doktorka zakazdym aj 3D a dokonca to stale uchova a na konci tehotenstva dostaneme komplet DVD, ako sa malinke vyvijalo z malej fazulky 🙂

captainka
29. jan 2010

tak to je super ze mas taku super doktorku 😵 bude to pekny darcek do buducna...mne vzdy urobia par foteciek ale taketo vymozenosti nemam

silwietta
29. jan 2010

lulu, tak to mas super lekarku, to musi byt super 😉

silwietta
29. jan 2010

co sa tyka vitaminov, tak teraz beriem calibrum babyplan a ked prejdem na calibrum mami budem tiez len jednu denne, aj pri malom som tak robila, ved o take dva mesiace uz budu jarne cibulky, redkvicky... plne vitaminov

cezarka
29. jan 2010

Lulusha ak sa mozem spytat kam chodis k lekarke?

leteku
29. jan 2010

captainka - 3D sa robí od 13 do 16 tt a potom okolo 20-25tt. Volajú to malý ultrazvuk.

lulusha
29. jan 2010

cezarka, k doktorke Sladicekovej, je vazne super 😎

zuzannas
29. jan 2010

Maculienka: potom daj vediet ako dopadla poradna.. 😉

Lulusha: ale to mas asi sukromnu Dr., nie?

zuzannas
29. jan 2010

Babulky, ktore ste z BA a mate uz deticky, neviete mi nahodou niektora poradit dobreho detskeho zubara?? chystame sa s Adamkom na prvu navstevu a uz sa mi sam pyta 😕 tak neviem ci ho nahodou neboli zubok..

leteku
29. jan 2010

zuzannas - my chodíme k Dr. Janeškovej, je to školská zubárka ale ja som max. spokojná. Zbavila ma panického strachu a teraz spacúvava aj Terezku, zatiaľ ju ukecala len na preventívnu prehliadku. No čaká nas aj vrtanie, tak uvidíme. Vždy si ju uplatí nejakou hračkou, ukaže jej všetky nástroje, dá vyskúšať všetko čo sa dá. Takže ja som spokojná.

zuzannas
29. jan 2010

Diky Leteku, a myslis, ze by sme k nej aj my mohli zajst? berie novych pacientov?

elinka27
29. jan 2010

bíhan co sa tyka tej filtracnej konvice,ja mam taku kde sa filter vymiena podla poctu naplneni cize v mojom pripade ak je naplnena 150x tak treba dat novy filter, a to mi vydrzi tak 6tyzdnov,ale tiez z nej aj varim a aj do rychlovarnej davam a nemam ani v hrncoch ani v konvici vodny kamen.A aj celkovo ta voda inak chuti,takze si tiez myslim,ze je urcite lepsia ako ta klasicka z vodovodu.A aj detska lekarka mi odporucila filtrovat.

Ja som bola na 3D az v nejakom 21tt pri malom a aj tak mi lekar povedal ze je to najlepsie,da sa vtedy uz urcit aj pohlavie a aj ak by bol nejaky zdravotny problem da sa najst,takze aj teraz planujem tak okolo 21tt ist

denisocka
29. jan 2010

baby,na morfologickom usg potru babo aj 3D či nie?

denisocka
29. jan 2010

pozrú * oprava

lulusha
29. jan 2010

zuzannas, ta doktorka normalne spolupracuje aj s poistovnami, mozes si aj zaplatit extra sluzby na cely rok, ale aj bezplatne, tu ma stranku: http://www.radmagyn.sk/

jaz
29. jan 2010

ahojte,
mne toto tehotenstvo nechutia ziadne tekutiny, ochutene ani neochutene, caje, voda, mineralky, nic 😖, vyslovene sa musim nutit do pitia a to som sa doteraz nalievala hocicim a vo velkom mnozstve a co sa vitaminov tyka, doberam calibrum babyplan

k tym krvnym testom, mne to doktor vysvetloval, ze sa 3 vysledky posielaju na genetiku: NT (robi sa v 11-13 tt), hladina PAPP bielkoviny v krvi (robi ako NT) a hladina AFP v krvi (zistuje sa medzi 14-20 tt, ale najvodnejsi je 16tt) a z genetiky poslu, ake je riziko poskodenia babatka, ale aj keby tieto testy nevysli dobre, nemusi to znamenat, ze je babatko poskodene, ponukne sa amnio a poznam kocky, co im po zlych testoch vyslo po odbere plodovej vody zdravucke babatko 🙂

deni, dakujem za odpoved 🙂, drzim palce na poradnu 😉

zuzannas
29. jan 2010

Diky za stranku Lulusha 🙂 ale to si si urco musela nieco zaplatit za tie 3D utz, nie?

zuzannas
29. jan 2010

Deniskocka: tak toto neporadim..neviem 😒

spapulka
29. jan 2010

marija, no nicky si uz velmi nepamatam, ale asi Smatulka a elfka 🙂
ja berem ten femibion a cakam na vitaminy z nemecka, co som bravala skoro cele tehu...tam uz je vsetko ,aj listovka..
no na ten 3D v 14-16tt by som aj ja isla, mne na 3D, ked mi robili ten prvy tripple v 14tt povedali, ze to bude dievcatko, velmi som tomu neverila a doktor sa skoro urazil, ze vsak to vidi na vlastne oci 🙂 a bolo dievcatko...

lulusha
29. jan 2010

zatial som neplatila nic, zuzannas... ja mam ten celorocny balicek, ale potom na konci za to DVD myslim budem platit, ale neviem, kolko presne 🙂

lenadka
29. jan 2010

leteku, ja som spominala ze moja mala sa strasne supala po narodeni a lekari mi povedali, ze je to znak prenasania, hned sa pytali kedy som mala termin, lenze ja som rodila 3 dni pred terminom...este som podla pohybov mala termin o 4 dni skor ako sa mla narodila, to som im povedala, tak mi povedali, ze to bolo asi spravne...ona sa nesupala len trosku, ale na rucickach a nozickach az do krvy ☹ uplne jej zliezla koza a par ryh bolo dost hlbokych, pripadalo mi to ako ked sa kupete a uz ste vo vode strááásne dlho, ale dali jej na to ondrejovu mast-krasne levandulovo vonala, aj ked som ju natierala s respektom, lebo na masti bolo zakaz pouzivania pre deti do 3 rokov 😅 asi po tyzdni po tom uz nebolo ani znaku....

S tymto co napisala bihan sa stotoznujem " AFP testy na Slovensku robia medzi 16-19tt (tzv. tripple testy), v 12-14 sa robí tzv. kombinovaný test (spolu s UZV) ale nie sú to rovnaké testy. " Preto som ten vysledok mala az v 20tt.

Ja som tiez negativka, injekciu som dostala po porode, po kyrete a teraz boli protilatky v norme, skor ako v 16tt mi osobitne krv brat nebudu, ale naraz pri odbere na AFP a to uz mam cobidup.

Ale nam nasnezilo co??? Rano sme sa ledva dostali do mesta, mame tu taky kopcisko a tam sa skrizil kamion a potom kolona kamionov za nim cca 2km, lebo tie to tiez nemal isancu prejst, tak ich tam policajti odstavovali, na obed to uz bolo nastastie prejazdne. Bola som s atrosku kochat v detskom obchode, obzerat pultiky, kociky, deky...ake male vanicky to tie kociare dnes maju-teda v tomto obchode same mini vanicky, pol rocne babo s fusakom tam nenarvem ani keby, hm 😅

Na obede sme boli v cinskej restauracii a mm si objednal 8 pokladov, som sa mu smiala ze co namna nepockal, on nema rad morske prisery a v tom su, hadzal mi potom krevetky do taniera 😀 a nevydrzala som a odpila som mu s nealko piva, strasne mi prislo na chut a veru by som si este dala 😅

marija
29. jan 2010

co sa tyka toho 3D tak v prvom tehu som bola v 25tt len, ale kedze teraz sa daju spravit oba UZV cize ten skorsi aj ten neskorsi za tu istu cenu tak pojdeme. A morfologicky mi robia u nas, teda tam kam chodim k lekarovi, vacsinou ho pride spravit Dr. Slezak aj pri prvom tehu mi ho robil on.

Spapulka ani ja si uz niektore nicky nepamatam :D

Jaz s tymi testami je to presne ako pises. Mne napr.vysli vysledky zle, ale mala je nastastie v poriadku. Skoncila som na genetike, na amnio som nesla... dufam, ze tentokrat bude vsetko v poriadku. Uz len pre pokoj duse.

lenadka
29. jan 2010

lulusha, to je fakt super, mne tak robili nahravku pred 6 rokmi Lucinku na kazetu, vtedy boli este dvd v plienkach a na tom sone DVD napalovacku nemali, ale na kazetu mi nahral kazde sono okrem posledneho v 36 tt a to vlastne kontrolovali len prietoky a mala som to uplne gratis, len to nebolo 3D ale klasicke sono, to som chodila do Handlovej / a tam mi pri sone merali aj siju, stehennu kost babatka aj nosovu kosticku-pritomnost/ a teraz v Bojniciach som si to aj chcela zaplatit a sestricka na mna vyletela ze ci chcem potratit?!? Ze je to zbytocne a ze to musi 4-5 min. na to babo ziarit aby nieco napalilo, kukam na nu vsak aj tak ho budete snimat 4-5 min-nie? ale len si mlela svoje, tak som povedala, ze teda nie ak hrozi riziko potratu /podla mna trepala sprostosti/, ze pockam do 20tt 😅 😅 😅

lenadka
29. jan 2010

marija, ja kazdu co poznam a vysli jej zle tieto testy ma uplne zdrave babo 😎

jaz
29. jan 2010

marija, drzim palce, aby to bolo tentokrat OK 😉 Ty si odmietla amnio ci ti na gentike povedali, ze netreba?

spapulka
29. jan 2010

ja tiez poznam niektore mamicky co mali zle testy a nakoniec maju vsetky zdrave deticky 🙂

ale tie testy su v podstate tie iste, len si myslim, ze niektori lekari ich spajaju, niekto ich robi zvlast a je to posunute plus minus niekolko tyzdnov...
mna lekar vyslovene poslal na prvy tripple test, do diagnost. centra-co volate vy kombinovany a vysledky mate v 16tt, pravdepodobne ide o NT plus vysetrenie na niektore vrodene vady, ktore sa uz daju vysetrit skor a potom mam ist este raz na diagnostiku medzi 18.-22tt, to je 2.tripple, oba su spojene s odberom krvi a ultrazvukom, to davaju do tabuliek a povedia vysledok...to iste som mala v nemecku, v 14tt prvy tripple aj s NT a potom az v 21tt...cize je to v podstate to iste....

marija
29. jan 2010

jaz na genetike mi povedala primarka, ze riziko, ze by ola mala postihnuta je mensie ako riziko, ze pri amnio potratim. Tak som na amnio nesla. Mala som 1:365 sancu, ze mala bude mat DS... nastastie vsetko dopadlo dobre. A aj na samotnom morfologickom mi lekar pozeral babo, to bolo po genetickych vysetreniach a povedal, ze aj podla UZV nevidi ziadne smrievodne znaky, ktore by svedcali o tom, ze ma DS.

bihan
29. jan 2010

Spapulka, ja som nepísala, že mám pocit, že sa niečo okolo RH matiek zanedbáva, ale písala som o tom, že na to slov. lekár majú iný názor 😉 Iný kraj, iný mrav.

A tak isto som videla v jednej diskusii, že kočka mala krvácanie, RH neg a lekár sa ani neunúval zisťovať RH jej partnera.. vraj až po pôrode.. tak ďakujem pekne.

Inak to vyzerá, že má čaká posledný let s bruchom v 35tt.. to bude zážitok 😀 Potrebujeme odletieť z ostrova a skôr nám to nevyhovuje.. ešteže Air France s tým nemá problémy 😀

bihan
29. jan 2010

Inak by ma zaujímalo, ako to dopadla Jankaat a jej miminko.. nemáte niekto info?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre