♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lenadka
31. jan 2010

captainka, len ho nechaj, aspon nejaky chlap co vari 😀

juj ja zatial idem len 1x v noci ako vzdy, ved to sa viac nachodite ako naspite 😅 😅 😅

gijar, mala som to iste 😝 ale zabrali mi kvapky z kapucínky /česky lichořeřišnice"/ pisem preto cesky, lebo u nas ich skoro nedostat a mm mi ich volakedy nosil z Prahy, tam ich mali v kazej lekarni...teraz ich radsej neber, ale ked uz nebudes tehu, treba skusit...ja som uz bola zufala, neviem ako ty, ale men to lozisko pravidelne spustalo akutny zapal, tak 1-2x mesacne 😝 uz mi nemali ake lieky dat...a zabrala takato s prepacenim kravina 😀

tie saty fakt mniska, prve co ma napadlo ked som ich videla 😕

ikulka
31. jan 2010

ahojky kočendy joooj mna dnes taaak strááášne bolí hlava nemožem s nou ani pohnuť akoby sa mi tam nejaký balvan vtedy prevalovať n ohruza už osm si aj druhu kávu spravila ale len 2 v 1 aj to polku sačku.....no ja veru tolko vody nevypijem ani to minejak nechutí piť, pred tehu som veru tolko aj vypila teraz kdežeee no na tých šatách som sa schuti zasmiala a ešte k tomu tá cena to ani zadarmo by nik nevzal...

gijar
31. jan 2010

nie nie mne akutny zapal nespusta.........ale skusim,dakujem. byvame takmer v CR, 5km to mame takze nemam problem kupit 😉

captainka
31. jan 2010

lenadka no veru 🙂 ked sam od seba chce tak ja sa veru branit nebudem 😝 on je v poho, cez vikendy si varenie davame napoly...tak aspon cez vikend nejaka pomoc 😵

ja som este pocas tehot nepila kafco ale dnes som si povedala ze cez poobednu siestu si spravim viac mlieckove..

halintoa
31. jan 2010

Kočky, pred chvíľou som sa vrátila z prechádzky so psom, brodila som sa po kolená, on mal sneh po krk, tak buď skákal ako zajo, alebo išiel v mojich stopách 😀 . Aj 7 srniek sme videli 😵 , cítim sa úplne ako znovuzrodená, nechápem, ako mi kedysi mohlo pripadať prechádzanie sa v lese nudné...
Teraz som dotlačila rezník so zemiakovým šalátom a idem na koláčik, mňam 😝 . A potom vyčistím morčiakom, už ich kapánek cítiť 😎 .

zuzana76
31. jan 2010

ahojte babule

aj ja soms a chcela spytat na to cikanie, teraz chodim tak 3-4-5x za noc, otravne, ale niekedy tak tuho zaspim, ze sa zobudim uz az na to,ze mechur ide prasknut a potom idem na wc a mechurisko prlny a mne nejde ani kvapka, normalne musim tlacit ako na velku potrebu, neviete co to je? ze sa mi normalne nespusti same to cikanie, trva to tak asi 2 tyzdne ale len, ked dlho nejdem vycikat, teda len v noci sa mi to stava, ked zaspim tuho

captainka
31. jan 2010

halintoa - ty koky ake dobre papu...mnamky normal si mi urobila chute 😝

zuzi - ja som take este nezazila, ked mam plny mechur tak to potom ide sup rup 🙂

zuzana76
31. jan 2010

captainka, no ved, doteraz som to enzazila ani ja, tak hadam to nie je nic vazne, uz asi nebudem pit neskoro vecer, nech sa mi az tak nenaplni ten mechur

ja som robila porovu kremovu polievku a pecenu krkovicku / pre maleho kuracie prsia/ s pecenymi zemiakmi

buduci tyzden mam volat dokimu,ze kedy mi da poradnu, mohol by este tento tyzden, ale to asi sotva, to budu len 3 tyzdne, co som bola

lenadka
31. jan 2010

zuzik, mozno tym ze rastie maternica tak si s mechurom navzajom zavadzaju, mne sa to obcas stane, ale moc tlacit nemusim a skor na konci musim vypustit nasilu inak by vsetko neodislo

zuzana76
31. jan 2010

leni, no hadam to bude len tym,ze si nejako zavadzaju, este sa mi to nikdy predtym nestalo.

denisocka
31. jan 2010

dobre ranko,tak som teraz 2hodiny spala a 3x som čurala a to som jedla len polievku,takže viete čo by to bolo po káve ? 😅

lenadka
31. jan 2010

ja som prave kavu dopila, mala chcela spat hore na poschodi postele, a tk som nevyspata, lebo som pristala ale s tym, ze ak pojde v noci cikat ma zobudi-bala som sa ze sa strieska, tak som si lahla dolu a nedalo sa mi spat, stale som sa bala ze spadne, pritom je tam zabradlie 😅 😅 😅 niekedy si vravim, ze by vela veci vedela keby mna nema, lebo ja jej zakazem, lebo sa o nu bojim, napr. take preliezky, keby nebolo skolky doteraz by nikam nevyliezla 😅 😅 😅 ale ked ju nevidim...tak nic s tam nenarobim, potom ma mraz preskakuje ked pre nu pridem do skolky a ona vytepana na vrchu preliezky...a nevie zliezt...hrozne so mnou ale nepomozem si 😅 🙄

denisocka
31. jan 2010

ja som akurat teraz segre napísala,že som tehotna,tak miesto tešenia sa sa odula 😀 že tak neskoro som jej to povedala...no človeku nevyhovieš . nevadi ..ale nie je posledna, ešte to nevie cele okolie, len oficialne par ludi v najbližšej rodine + predavačka a susedky 😝

tea333
31. jan 2010

Je mi luto toho predcasne narodeneho babatka, snad to malicka prezije, aj ked je to velmi skoro, pisala ze bola vyvinuta na 23tt, tak sancu ma, ja pozeram taky dokument ze Dite nasi doby, a tam je 5 rocna slecna, velmi sikovna, ktora sa tiez narodila zalostne skoro, mozno aj trochu skor a dnes je z nej velka zdrava baba..

tea333
31. jan 2010

halintoa a spravko mam teraz nastastie len skusku, nie statnice, no ale naucit sa to neda 😝

lenadka
31. jan 2010

tea, a co ako si pokrocila v uceni, mas este vela?

lenadka
31. jan 2010

uf az teraz pozeram na datum 😕 🙄 keby som v lete nepotratila, tak dnes som mala TP 😢
ideme s malou von, nech na to nemyslim..nejak mi ostalo tazko na dusi...

carculca
31. jan 2010

lenadka nesmut, hlavne, ze teraz je vsetko ok, priroda hadam vie, co robi, aj ked viem, ze v taky cas taketo vysvetlenie nestaci

zuzana76
31. jan 2010

lenadka, no viem, to sa zle znasa, ten termin porodu, ale pozri, aspon mas uz v brusku druhu bambulku, ja som po potrate musela este rok a mesiac cakat, kym mi vobec povolili otehotniet, to som teda niesla este horsie, a bolo to este pred prvym dietatom, cize som vobec nevedela, ci niekedy nejake babo bude. Viem,ze je to smutne ☹

tea333
31. jan 2010

lenadka ten TP ma mrzi, ale teraz sa mas preco tesit 😉

ucenia mam tolko, ze spat budem tam 2 hodinky..klasikaa u mna 🙂

groka
31. jan 2010

ahojte babule prisla som aj vas kuki trosku...

vcera sme mali ja som mala uraz,maly mi hodil na ruku=prst baterku ktora bola hrozne tazka,doteraz neviem ci ho mam zlomeny alebo prasknuty,ale zlomeny asi nie,lebo vidim zlepsenie,respektive citim...ale strasne som plakala od bolesti

co este ...spinim zase,momentalne ma aj prehana,uz som bola 3 krat a ked zatlacim tak viac spinim,praskaju mi asi ozaj tie cievky ako mi doki hovoril,pri tom boli podbrusko na ms,ale to za to tlacenie mierne...

pocas dna mi je v celku oki,aj ked stale to neni na 100%ale na vecer mi je ble 😝 velmi
chute mam riadne,na vahe som videla cislo,z ktoreho mi prislo spatne,ide mi to rychlo hore...

mirke drzim palce aby to zvladli,hlavne malinka nech to zvladne

denisocka
31. jan 2010

groka ahoj 😵

lenadka
31. jan 2010

tak sme mali peknu prechadzku, boli sme babatku zapalit sviecku a potom som bola konik, tahala som malu na boboch, chvilku sa spustala s kopca a potom sme sa na dvore gulovali a valali v snehu, licka mala ako ruzicka 😵 😀

lenadka
31. jan 2010

ta melancholia ma uz pomaly presla, lebo rozum vravi, ze aj tak s tym uz nic nenarobim, tak sa tesim s bruska...hm a ostalo mi ble, normalne som stala nad WC misou a rozmyslala ci uvidim alebo neuvidim veceru, az ma studeny pot zalieval, otvorila som si okno, studenou vodou umyla tvar, ale radsej sedim tu za pocitacom to mam k wc blizsie 😅 a to som myslela ze nevonosti uz mat nebudem 😅

ikulka
31. jan 2010

lenadka ☹ no dufam, že už ti je lepšie teraz musíš myslieť hlavne na to maličké v brušku a že všetko zlé je na niečo dobré....
man dnes tá hlava stále neskutočne bolí sa mi tam na jednom mieste akoby stáel niečo prevalovalo ked pohnem hlavou
a o tom behaní na wc ani nevravím, ja som vždy chodila velmi často a teraz ešte 2x tolko. ale ja mám od detstva chronický zápal močových ciest takže to nemám uplne v poriadku..

mata299
31. jan 2010

ahojte...tak dnes len tak polihujem, aj keď som bola dvakrát s havinom vonku, ale len na skok, lebo sme úplne pod snehom...vyzerá to pekne, ale len z okna, vonku je hnus kosa....
lenadka...som rada, že si si urobila program a nepodľahla melancholickej nálade...
baby, zajtra idem o pol desiatej k zubárke a za normálnych okolností sa nebojím, ale teraz ma aj trhanie obočia bolí o čosi viac ako predtým a to potrebujem zaplombovať zub múdrosti....začínam sa báť, dúfam, že sa bábu nič nestane ☹

rubinka
31. jan 2010

Ahojte, skôr som sa sem nedostala, takže najskôr blahoželam monulicke, lafemme a lolit k dobrým výsledkom 🙂

V piatok sme boli na UTZ spolu s mm a mali sme prenádherný zážitok, maličké poriadne narastlo, bola som až v šoku že z takej malej bodečky je zrazu ozajstný miničloviečik s ručičkami a nožičkami. Najskôr si bábo len tak lenivo ležkalo, ale pán doktor ho pošťuchal a začalo byť pekne aktívne 😀 kopkalo nožičkami a boxovalo ručičkami ostošesť 😉 skoro mi slza od dojatia vypadla...

Máme aj krásnu fotečku, pokúsim sa zajtra dať, inak máme CRL 31,5mm 🙂

zuzana76
31. jan 2010

rubi, tak super, ze je vsetko ok

ale tento prispevok mal byt asi do Augustovych snaziliek 😉

ikulka
31. jan 2010

jeeej rubi to som rada. a peken si to napísala 🙂 som si veru spomenula ked som žabku videla prvý krát ja -teda v prvom tehu dcerku, tak ja osm sa veru slze neubránila, bolo to nádherné ten malý človiečik, ale priznám sa teraz ani nestíham nejak vnímať že som tehu normálen ked niekedy behám po vonku s malou a potom idem doma umret, až vtedy si uvedomim, že ed to už nemožem....ale fakt je to pravda, že pri druhom to už akosi ani nestíhaš poriadne sledovať....

lenadka
31. jan 2010

pridala som zasnezene fotky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre