♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

halintoa
11. feb 2010

bihan: s Tvojím príspevkom som plne stotožnená 😉 . Mám 3 súrodencov a to, že naši nemali peniaze nazvyš - tzn. žiadne lyžiarske ani zahraničné výlety zo školy - tak nás to naučilo iba samostatnosti. Všetci sme od 15-tich popri škole brigádovali, traja sme vysokoškolsky vzdelaní a sestra čo chodí na strednú sa na výšku chystá.
Teraz keď sme dvaja už mimo domov, naši sa venujú viac svojím koníčkom, maminka závratne rozšírila svoj šatník, ktorý počas nášho detstva obsahoval len to najnutnejšie a priam rozkvitla - nemyslím si, že by bolo ich povinnosťou odriekať si stále a šetriť na bývanie či autá pre svoje deti.

bihan
11. feb 2010

Nikitka, my sme mali pre malú modrý kočík a bolo mi to fakt absolútne jedno (aj ďalší bude tyrkysovo modrý bez ohľadu na pohlavie), takže ak ti nebude vadiť pre (prípadného) chlapca, tak mne sa páči 😉

nikitka231
11. feb 2010

bihan:
ja som brutalne zatazena na modru a tyrkisovuuuuu...aj ja som mala modry kocik prvy...ale tento je taky iny a neviem ci to nebude sproste ak to bude chlapec ,ze su tam tie kvietky 😠
no co uz ..namalujem ich na modro 😀

anxuska
11. feb 2010

nikitka mne to blbé nepríde 🙂

lucy1990
11. feb 2010

Ani mne 😉

kika36
11. feb 2010

Ahojte, prave som narazila na vase forum. Som tehu a termin mam 2.8.2010. Mozem sa k vam pridat? 🙂

nikitka231
11. feb 2010

kika vítame ta tu 😉 😎

kika36
11. feb 2010

Dakujem nikitka 🙂 Pozerala som ten kocik a je perfektny!!! ja by som ho brala hned 😉

denisocka
11. feb 2010

Vitaj

denisocka
11. feb 2010

Mna drobcek pomaly kopka,lahnem a take jemne kopanceky sem tam.a asi to bude chalan,zas mi zacina byt vecer blbo

zuzana76
11. feb 2010

tak ja necitim zase nic, uz mam pocit,ze som si tie pohyby iba nahovarala, a takeze kopkanie, alebo roll-on, tak to vobec

marija
11. feb 2010

Ahojte kocky. Tak som spat z 3D. Bolo super 😉 videli sme drobca v plnej kraaaase, skvely zazitok 😵 vsetko ako ma byt, vsetko na svojom mieste. Aj tu nam vyslo, presne ako pred dvomi tyzdnami u mojho lekara na UZV, ze sme dnes podla poslednej MS 14+0 ale podla velkosti babatka 14+6, takze zajtra zaciname 16tt 😝 pohlavie povedal, ze sa este neda urcit na sto percent a ked to nevie na sto percent povedat, tak radsej nic nehovori, ale potom aj tak povedal, ze vidi susulku 😀 ale mto videl na tom 2D ciernobielom. Tak som sama zvedava co uvidime v 20tt kedze ja mam stale pocit, ze to bude chlapec. Mame fotky, idem stiahnut a nahodit zopar sem na konika.

gijar
11. feb 2010

ahojte, bihan-uplny suhlas s tebou, co sa tyka deti a financii, super 😉 ja mam 2 surodencov a rodicia nam vsetkym dali vzdelanie (teda tym, ze platili cestovne, intraky a pod. aj pocas VS kazdeho z nas), mne zaplatili svadbu (surodenci este nemali), dali svadobny dar, kazdemu z nas setrili na stavebnom sporeni...podla mna je to akurat a podla toho sa riadim aj ja...jasne, ze teraz ked sme s MM kupili pozemok a chystame sa na auto a budeme vycucani tak by nam dobre padol aj bytik od nich aj pomoc na stavbe neskor (financne) a pod. ale vidim to, ako sme teraz radi, ze sme si kupili za vlastne take daco, a ako si to budeme vazit neskor (myslim dostavany dom potom). nehovorim, ze rodicia mi nepomozu nejakymi prispevkami, ked budu mat, urcite daju, ale tym, ze mam surodencov mladsich a ti budu mat svadby po mne a tiez budu potrebovat pomoc, myslim, ze to nebude vela, ale nevadi mi to, som vdacna za to, co mi dali lebo toho bolo dost aj ked to nebol vlastny byt/dom/nove auto. napr. MM je z rodiny bohuzial, kde si na seba zaraba od 18tky sam....

ladywitch26
11. feb 2010

caute zeny, ja len na skok, lebo mi je zleeee...od soboty kazde rano tyckujem a ceeely den ma natahuje. uplne to iste, ako pri stanke, tak toto bude asi tiez dievcatko. najhorsie, ze uz sa to v praci neda vydrzat, pojedam kazdu chvilu orechy, tie na chvilu pomozu, ale dnes mi o pol jednej dosli a o jednej si sef zmyslel, ze bude porada a hodinu nas tam drzal. uz som myslela, ze mu tam hodim tycku rovno na stol. 😝 😝 ledva som domov stihla dobehnut. esteze je muz doma, zasadne teraz prebaluje malu on, lebo ja nie som schopna. a to sme chceli aj tretie dieta, ale po tomto zacinam uvazovat nad adopciou radsej. ja tak neznaaaaasam byt tehotnaaaa 😢

tea333
11. feb 2010

kika vitaj 🙂 Ze 17tt, no mna picne, to tak leti ked vam sledujem tie tyzdne baby 🙂
ja v pondelok uz 13tt 🙂

Skusky som prezila, vcera A, dnes C, ale nepytajte sa kolko som spala 😒

marija
11. feb 2010

tea som sa pytala, ze co studujes ;) ja som pri malej akurad koncila vysku 😀

halintoa
11. feb 2010

tea: si šikovnica 🙂 , zaslúžiš si spánok, to už bola posledná skúška tento semester?

tea333
11. feb 2010

marija pravo 🙂
ja som ale druhacka 😅
akurat sme zacali viest debatku ci mam studium na rok prerusit, alebo si mam dat individualny plan..

tea333
11. feb 2010

halintoa ano posledna 🙂 hura 🙂

halintoa
11. feb 2010

tea: ja som rozmýšľala, že si urobím aj magistra, ale tento rok by som to pri novorodeniatku nezvládla a aj finančne by to nebolo možné. Ale budúci rok možno... 🙂 Ale nebudem pokračovať na UK, skôr by som šla do Trnavy, vraj je prístup profesorov 100 a 1 a teda na UK mi hodne vecí ležalo v žalúdku...

marija
11. feb 2010

Tea ja som studovala tlmocnictvo a prekladatelstvo, do 5 rocnika som nastupila v 6 mesiaci tehu :D ukoncila som prvy semester a to som denne dochadzala do NR a potom som v januari 3 tyzdne po porode mala prve statnice... este som ani sediet nevedela 😔 a potom v maji dalsie, plus odovzdat do aprila diplomovku... bolo toho vela ale zvladla som to aj pri kojeni a malom babatku a som nesmierne rada, ze osm si to ani neodlozila a individualny plan sa u nas nedal... dalsi rok tam by som tahat nechcela...

Uz som pridala par foteciek z 3D 😵

halintoa
11. feb 2010

marija: tlmočníctvo /prekladateľstvo ma tiež veľmi lákalo, ale počula som, že tam sa nevenuješ veľa jazyku ako takému, ako skôr krajine v ktorej jazykom sa tak hovorí, zvykom, tomu ako slová vznikali a suchopárnej gramatike - je to tak?
fotky som videla a trošku ma zaskočilo, ako je to mimi kostnaté, ja som si vždy predstavila, že už v brušku bude guľatučké, dobre živené 😅

halintoa
11. feb 2010

tea: to chce oslavu, otvorte dajaky dobrý džúsik 😉 a pekne si oddýchni 🙂

marija
11. feb 2010

halinota praveze ani nie, prve tri roky je taka vsehochut, od literatury cez historiu ale psoledne dva roky su len preklady a tlmocenia, ci uz konezkutivne alebo simultanne, v kabinkach, v roznych kombinaciach... plus preklady, od literarnych textov cez odborne. Preto sa to ani neda studovat externe lebo tie hodiny v tej kabinke si doma nenzbieras... z toho som mala vzdy velky stres, je to tazke jak svina 😀

A ano babatko je v tomto tyzdni take jak vyzla 😀 velka hlavicka, chuducke koncatiny 😀 mala boal rovnaka a ked sa narodila mala 3700g ;) ono to potom dobehnu.

halintoa
11. feb 2010

marija: dá sa študovať externe (v BB), ale iba jeden jazyk, kombináciu dvoch som nikde externe nenašla.

marija
11. feb 2010

Ja som si zas nikdy nezistovala ci sa da studovat len jeden jazyk externe kedze som vzdy chcela studovat jazyky dva, ale moze byt, ze sa jeden da napr. v BB 😉

zuzannas
11. feb 2010

Nikitka, kocik super! aj super cena! ale pre chlapca tak max. do toho 1r, prip.1 1/5r. 😉

zuzannas
11. feb 2010

Vitam Kiku! 😵 odkial si, ak to nie je tajomstvo?

evitkamalicka
11. feb 2010

dobry vecer

kika vitaj

lenadka
11. feb 2010

marija, jej ake zlate su tie fotky a ako si drzi hlavicku, asi sa poriadne vrtelo 😀
moja sestra chodila do NR na tlmocnictvo/prekladatelstvo, vlani mala statnice a teraz zostala ako doktorantka-vecna studentka, ale jej je fajn 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre