♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

groka
23. mar 2010

ozik baby placentu mam v predu,to je dobre?

evitkamalicka
23. mar 2010

groka urcite to neznamena nic zle

rosienka
autor
23. mar 2010

groka- aj ja mam vpredu...akurat citime neskôr a menej kopanceky

groka
23. mar 2010

tak ja citim dnes intenzivne kopance,co ja viem...inak ja za 2 dni idem do 20tt podla sona,tu mi naskakuje novy tt v pondelok,takze podla mk som 18+2 a podla sona 18+6 ja mam z toho v hlave haoz 😀

groka
23. mar 2010

a vy co baby?idete na ten glukozovyu test?ja rozmyslam ze to odmietnem ale potom nechcem mat problemy s prispevkom,neviem ci sa to na to vztahuje

evitkamalicka
23. mar 2010

groka ja idem

evitkamalicka
23. mar 2010

ideme my vonku

denisocka
23. mar 2010

ja odmietam oGTT 😉

abbey1
23. mar 2010

Ja tiež nepôjdem na test na cukrovku!

bihan
23. mar 2010

ja určite pôjdem..tehotenská cukrovka môže mať veľmi nepríjemné násladky pre matku aj plod a mimo tehotenstva sa absolútne neprejavuje.

denisocka
23. mar 2010

myslím,žeba sa prejavila už v krvy,kedy som ju mala

denisocka
23. mar 2010

no ved mimo tehu sa ani nemože prejaviť,ked to je tehotenska,ale v tehotenstve sa prejavuje. a aj keby to teraz zistili,tak by sa to len sledovalo

bihan
23. mar 2010

myslím tým, že nemusíš mať za normálnych okolností predispozície na cukrovku a v tehotenstve ju môžeš mať aj tak. Keby ti ju zistili, tak dostaneš diétu a chodíš do špeciálnej poradne.

abbey1
23. mar 2010

Ja po skúsenostiach s Triple testami odmietam tieto pokusy a aj lekárka vravela,že pokiaľ nie je náznak podozrenia,kľudne môžem odmietnuť.Už chcem v kľude dožiť tehotenstvo Konečne sme vybrali kočík.Dúfam,že časom neuvidím krajší,aby som tento nepredávala a nekupovala nový.

bihan
23. mar 2010

a keď to nie je špecializovaný test, zisťuje sa skôr v moči... resp. v momente, ako sa objavia cukri v moči, tak ženu posielajú okamžite na testy bez ohľadu na tt.

bihan
23. mar 2010

Mne príde len zvláštne, že niektoré sa bez problémov necháte pichať na tripple testy, ktoré sú hrozne nepresné, negatívny test nezaručí, že mimo postihnuté nebude ale chcete odmietnúť test, ktorého je presný a jediným problémom je to, že tam budete musieť hodinu sedieť a nechať sa 2x ďobnúť.

abbey1
23. mar 2010

A si si istá,že tieto na cukrovku sú presné? Koľko žien má zlé testy,pošlú ich diabetologičke a tam sa zistí,že im nič nie je.Presne toto teraz riešila kamoška.Takže vďaka,už žiadne takéto pokusy.Ale je to každého osobná voľba.

denisocka
23. mar 2010

http://www.amazon.co.uk/Angelcare-AC401-Movemen... pozeram,že AC dvihli cenu o 10lb za 2týždne, tak som rada že ho mam už doma za menej

bhan,ak budem mať kus čas,kuknem si to

denisocka
23. mar 2010

bihan,u nás sa sedí nalačno po pichnuti a vypití 3dcl sajrajtu 2hodiny bez vyčurania,potom po 2hod,sa ma š vyčurať + pichnutie dalšie

bihan
23. mar 2010

Tak choď niekam inam 😅 všade na nete som našla, že sa robí len odber krvi po hodine... to je všetko.. a ak je hodnota nad 7,7 mol, prípadne sa robia ďalšie testy.

Abby, celkom nechápem, ako si diabetologička môže dovoliť povedať, že nejakej tehotnej žene nič nie je, ak sú krvné testy jasné.. minimálne je tam riziko.. nemáš náhodou info napr. o pôrodnej váhe miminka, či mala v tehu nejaké iné problémy ona alebo príp. dieťa po pôrode?

nikitka231
23. mar 2010

no mamicky moje nastavajuce tak som si dnes dodatocne uzila kozmeticku.... 😎 ze colagenova masage,cistenie pleti,maska,a obocieeeee..huraa som sa nemohla na seba pozerat uz 😝 😀

xgretkax
23. mar 2010

ahojte kočky, každý deň si Vás čítam, ale nejako nestíham písať...ešte aj teraz som v práci a už sa mi tak nechce ☹
Dnes mi volali z ordinácie (od Dankovčíka) že mi zrušili štvrtkový termín morfologického ultrazvuku 😠 joooj a tak som sa tešila na 3d aj že sa už hádam konečne potvrdí, že čo to bude....tak som zvedavá, že na kedy ma preobjednajú, ešte mi má sestrička volať....

bihan
23. mar 2010

Niki, závidím 😵 Ja tu neviem nájsť nejakú normálnu kozmetičku, tak si to užívam len keď som na Slovensku 😒

a beriem späť to info o hodinovom odbere 😅 Nikde to nie je napísané jednoznačne, len že by hodnota cukru nemala prekročiť 7,7mol po 2h. http://www.choredieta.sk/index.php/tehotenstvo-...

groka
23. mar 2010

baby a daju nam vyplateny ten jednorazovy prispevok ked odmietneme toto povinne testovanie?lebo kocka jedna mi dala chrobaka do hlavy

denisocka
23. mar 2010

bihan,je jedno ako to kde robia , dokonca viem,kde sa picha po hodine a potom o hodinu zas a pritom ak je prvy odber po hodine OK,tak už možeš isť

ja som teraz 2x ležala v nemocke a moč,krv ,cukry -- vš.ok. takže preto nejde a tiež preto,že nevydržím pri mojom každochvílovom cikaní 2 hidiny urdžať v sebe moč,proste nevydržím

pri šimonovi som to zvladla tak,že som proste nevydržala iba 1:30 hod a medzitm som tajne kus vycikala 😀 a potom ma na zlutovanie vzali pol hodiny skor,bo som myslela že explodujem, a pri kamaratke som zas bola v tej nemocke,kde mam isť teraz - a tam kopa ludi na uzkej chdbe - HTO,BIOCHEMIA, EEG .... a ona jak to vypila tak sa rozutekala hned na vecko a 2metre pred misou,sice už v chodbe vecka hodila tyku a bolo po vyšetrení. zahambena došla do labaku,tak len mávli rukou,že nech ide domov,že to malokto znesie

denisocka
23. mar 2010

niki šak dnes maš 3D či nie?

denisocka
23. mar 2010

ja mam dnes vnutorne konečne kludne svedomie čo sa týka Komory sestier a pôr. asistentiek, tak konečne mi zratali dlh za 5rokov , našťastie to nieje cela materska , ale vyslobodilo ma to,že som od 2007 na MD a tam je poplatok len 5€ a za tento rok mi to už akože nepýtaju / uff / takže bude stratova len 26€ , ale našťastie to budem mať OK, ked som už vypisovala s právničou a vdaka mojej teme tu na MK ta právnička došla aj do fora 😅 kde sme všetky kydlali na ten cely system

abbey1
23. mar 2010

Kamoška mala testy u svojej gynekologičky zlé,poslali ju diabetologičke.Tá urobila nové,ktoré už boli OK.Nariadila kontrolu až o 6tt.Jasne,že kámoška v strese.Ale je to na každej z nás a na dohovore s lekárom.Príspevok ti musia vyplatiť,to nie je podmienené takýmito zaležitosťami.Máš právo odmietnuť.

denisocka
23. mar 2010

abbey,a čo ti blokli stary nick,že máš tam jedničku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre