♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

michaela80
25. mar 2010

lebo som myslela ze je to az od porodu a ja mam matersku vypocitanu na max...cize okolo 590 eur a za 6 tyzdnov to bude skoro 900... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ o ktore budem ukratena......

evitkamalicka
25. mar 2010

denis neviem, ja dostanem len rodicovsky, kedze ja som nerobila ani ked som cakala Adamka

denisocka
25. mar 2010

teraz mi ale ušla pointa,prečo by si mala prisť o matersku

evitkamalicka
25. mar 2010

ja tiez nechapem preco by si mala prist o matersku

michaela80
25. mar 2010

nepridem ale myslela som ze materska sa rata 6 mesiacov po narodeni dietata ale podla vsetkeho sa to rata od 34 tt kedy sa nastupuje na matersku...ja mam matersku maximum a rodicovsky je len kolko 250 €.... cize som myslela ze materska sa pocita 6 tt pred narodenim + 6 mesiacov po narodeni....

michaela80
25. mar 2010

cize o 6 tyzdnov skor pojdem na rodicovsky ako som myslela.....

bihan
25. mar 2010

Rodičovský je len okolo 160€ 😀 (teda plus prídavky).

Ja nastupujem na materskú 2.7. a to by som si ešte rada potiahla, keby som mohla, lebo vôbec netuším, či mi to vôbec vyjde...začala som pracovať len v auguste za malý úväzok, tak budem rada, ak sa mi niečo ujde.

michaela80
25. mar 2010

u nas dali 2 rodicovkse ...jeden je 160 a ten druhy by mal byt okolo 250 ked ma zena odpracovane tych 270 dni...ci uz zase sa to pomenilo?mne vychadza nastup na matersku 24.6

bihan
25. mar 2010

vlastne áno, máš pravdu. 😉 na to zvýšenie som zabudla, keďže sa ma už netýka.

marija
25. mar 2010

Inak ja uz mam z toho dobry hokej 🙄 ja mam pri malej tych 160eur lebo som otehotnela pocas vysky takze som nerobila a teraz budem dostavat len jeden rodicovsky alebo budem aj za malu aj za druhu malu dostavat za kazdu 160eur?

bihan
25. mar 2010

myslím, že rodičovský sa vypláca na matku, nie na deti, takže len 160.

nikitka231
25. mar 2010

kocky cely den sa tu riesi materska a rodicovsky??
mna strasne zmaha anginaaaa ☹ 😖 😢
mam lokalne antibiotika a salviovy sprej ....do keluuu zajtra letim za mangelom do Nemecka na tyzden ...tak to budem v posteli sa potit 🙄
nic mi neporadite??

mata1001
25. mar 2010

baby caute ked uz to tu rozoberate tak mam aj ja otazku.kde vsade musim nahlasit to ked pojdem na matersku?(6tt pred porodom) . teraz som PN vdaka 🙂

michaela80
25. mar 2010

tak to neviem ani ja ...ja som tiez na PN...Az do materskej...

mata1001
25. mar 2010

michaela tak dufajme ze nam tu niekto poradi... 😉

snehulienka24
25. mar 2010

ja som tiez PN az do materskej..doktor gyndos by nam mal dat papier k materskej, ako teraz dostavame k PN a ten zanesieme niekam...kam ? hm... na socialku tusim 🙂))))

snehulienka24
25. mar 2010

a potom by uz mala chodit materska...

bihan
25. mar 2010

Nikitka, zázvorový čaj s medom 😀 Pre mňa je to malý zázrak, jediná vec, ktorá ma dnes postavila na nohy.

denisocka
25. mar 2010

miška o nič neprídeš. jak ti skonči PN - teda,určite ti PN ukončia ked budeš mať termin nastupu na matersku.čo jwe 6týž,pred TP, a ta je dokopy 6mesiacov a zvyšok do 3rokov je rodičovsky.takže neprideš o nič . a nevezmeš to nikam,iba na urad socaialnych veci a rodiny, ten papier . toť vsio . alebo to vezmeš zamestnavatelovi? už neviem ,to maš na listku napisane

michaela80
25. mar 2010

deni ale ja som myslela ze materska 6 tt + 6 mesiacov a nie len 6 mesiacov...

michaela80
25. mar 2010

no PN mi skonci az v den ked pojdem na matersku...

silwietta
25. mar 2010

materske sa vyplaca 28 tt od nastupu na matersku dovolenku... alebo od porodu, podla toho co je skor

denisocka
25. mar 2010

no miška, tak to by si bola unikát,keby si mala o 6týž dlhšiu MD 😀

evitkamalicka
25. mar 2010

marija len jeden rodicovsky a dvoje pridavky

michaela80
25. mar 2010

akosi som sa zbytocne tesila na tie 6 tt + ...no nic...co uz....

michaela80
25. mar 2010

deni ale logiky mi to vychadza ze by to malo byt 6tt + 6 mesiacov...

michaela80
25. mar 2010

ale 28 tt nie je 6 mesiacov....to je 7 mesiacov...

marija
25. mar 2010

Evitka a vlastne ked mala bude mat 3 roky v januari tak budem nadalej poberat jeden rodicovsky kym druhe babo nebude mat tri rocky tak? Nestopnu mi rodicovsky ked prve dieta bude mat vek tri roky?

evitkamalicka
25. mar 2010

ak malu nedas na cely den do skolky tak nestopnu

marija
25. mar 2010

cize ak by mala bola v skolke ale s druhym som doma tak narok na rodicovsky nemam? svinstvo... no ale mala mi do skolky aj tak tak skoro nepojde takze nic :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre