♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

denisocka
24. apr 2010

groka,si zhadla,tie kopčeky to kopal akurát 😀 ...... takže to bolo dobre urobene a je to bez kontrakcií?

denisocka
24. apr 2010

čo je to kuchta? 😕

lucy1990
24. apr 2010

Deni, tlakovy hrniec 😉

denisocka
24. apr 2010

aha ... no viem čo je hurka,ale kuchta som nepočula. to by som sa bala že vystrelí 😀

lucy1990
24. apr 2010

Myslite si ze je toto dobra nahrada postoliek? https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/uvwm/or...

lucy1990
24. apr 2010

Ja nie, je to vyborna pomocka, hlavne tvrdsie masko sa rychlo uvari...

denisocka
24. apr 2010

myslím že hej,je to lepšie ako poštolky

lucy1990
24. apr 2010

Tiez si myslim...a myslis ze medzi plienku a tieto ortopedicke nohavicky treba este davat bavlnenu plienku?

denisocka
24. apr 2010

tak asi nie,ked píše že nie 😉

lucy1990
24. apr 2010

Ja sa len uistujem 😉

denisocka
24. apr 2010

Ved jasne,kukni poriadne bo na mmb predavaju aj sendy aj nejake vlozky do toho,nechapem

bihan
24. apr 2010

Ortopedické nohavičky netreba používať preventívne 🙂 To len tak pre info.

Pozerala som dnes do pasu, že mi už ostáva len 104 dní do pôrodu.. kurnik, už len 3 mesiace a niečo, nejako to rýchlo letí, ja ešte nechcem 😀

denisocka
24. apr 2010

Ja som davala len 6ty.,do prvej kontroly. Ja sa uz porodu tiez desim,je to tu co nevidiet a my nemame pre simona dokoncenu izbu,nevie cikat do nocnika,nevie spat sam na velkej posteli,ax jaj

marija
24. apr 2010

Ahojte kocky.

No pozeram, z ednes je tu enjako malinko ludi. My sme cely den vonku, tak tiez nestiham pisat, aj ked citam si vas 😉

No porodu sa desim aj ja a to uz mam jeden za sebou. Teda skor by som povedala, ze mam velky respekt pred nim. Vydrzim akukolvek bolest len aby porod bol bez komplikacii a babatko v poriadku...

bihan
24. apr 2010

Pôrodu sa nedesím, na pôrod sa hrozne teším, ale neteším sa na to, že budem bez bruška.. v prvom tehu bol pre mňa pôrod vyslobodením, tentokrát si to neskutočne užívam. 🙂

a nikdy som žiadne "široké" balenie nepoužívala.

bihan
24. apr 2010

A ak niekto chcete vidieť krásny film o pôrodoch v rôznych kultúrach, odporúčam fr. film Premier Cri, slovenské titulky asi nebudú (ja som kedysi robila také rýchlo zbúchané 😅) ale anglické určite. Vrelo odporúčam, videla som ho asi 5x 😵

marija
24. apr 2010

Bihan tak to mas super ;) ja sa tesim uz na malu, ale nie na tu samotnu proceduru celu. Ak by som mala doveru v nase zdravotnictvo vedela by som si to uzit aj viac, alebo ak by som dopredu vedela ze obe budeme v poriadku a prood prebehne bez komplikacii.

Ja som malu na siroko balila tusim az do 4 ci 5 mesiacov. Jeden klbik mala v takej polohe ze sa ortoped pytal ci jej ho pri porode nevyklbili... ale to mame asi geneticky dane alebo ja neviem, lebo ja som mala problemy s klbykmi, nosila som aj popruhy a do dnesneho dna chodim k ortopedovi lebo napr. po hodine statia na opatkoch ma brutalne boli pravy bedrovy klb....

marija
24. apr 2010

Bihan a kde sa da pozriet ten film?

marija
24. apr 2010

Inak Bihan mne sa minule snivalo, ze sme spolu rodili v jednej porodnici este aj s Kilou 😀 a vy dve ste uz porodili a ja som rodila este tyzden 😝

groka
24. apr 2010

Deniska mozes byt kludna,nie som gynekologicka,ale kontrakcie tam nemas ani nahodou,kontrakcie by bolo vyssie kopceky a ono sa to pocita este do nejakej hodnoty a vlastne ty mas rovinu s pohybmi maleho,takze to mas ok

bihan
24. apr 2010

Marija, na Slovensku asi len na nete 😅 Neviem, či je niekde dostupný na streaming, ale stojí za trošku hľadania.

No a aj na Slovensku sa dá rodiť podľa svojich predstáv, len to chce veľa asertivity a predstavu o tom, čo si pri pôrode prajem a čo nie.. keď prídu rodiť maminy, ktoré si to chcú len odtrpieť, tak si zdravotníci robia to, čo im najviac vyhovuje a rodičku majú na háku. Ale ak príde mamina pripravená, prípadne s dulou, ktorá to "vydupáva" za ňu, je to o niečom inom 🙂 Starého koňa novým kúskom nenaučíš, ale bohužiaľ hýbať sa to samé nebude.

bihan
24. apr 2010

jééj, a mne sa zase minule snívalo, že som musela rodiť cisárskym.. začína to byť moja nočná mora 😅

denisocka
24. apr 2010

Mne brusko teda chybat nebude. Ja si ho teraz ani neuzivam,len ho pozorujem. Vcera som videla porodne saly kde budem rodit,pekne,ruzove,oddelene od seba,ziadne zelene kachlicky. Uz sa to blizi,tesim sa velmi na babatko

groka
24. apr 2010

babule co to o ortopedickych?
kuknite do albumu,ja mam tieto a som s nimi velmi spokojna,ine nechhcem,teda na iny princip a chystam sa pouzivat minimalne do 6 mesiaca,po 3 mesiacoch budem davat len cez den,v noci nie,nech si telo odpocinie a mozno naopak,neviem este,zalezi aj od toho,co povie ortoped

marija
24. apr 2010

No Bihan u nas to tu vsetko funguje este nejako zastaralo... bohuzial. Ale co uz. Nejako boloa nejako bude. Urcite si zajednam lekara, je pre mna dolezite aby tam bol niekto komu doverujem. Ale najlepsie aj tak rodila kamoskina kamoska, ta mala aj dulu aj lekara zajednaneho ale ked prisla do porodnice o 12, maly sa narodil 12:45 a to dokonca na osetrovni jak to vsetko nestihli 😀 ani zajednany lekra sa nestihol dostavit ani dula to nestihla. Ale tak to je skor vynimka taky bleskovy porod. Mne uz len tie nase porodne saly stacia, fuj...

groka
24. apr 2010

marija ja chcem taky porod,aspon o polovicu kratsi ako som mala uz 😀

marija
24. apr 2010

groka a aky si mala dlhy? Mne by stacil aj ten aky som mala 😀 sumasumarum len hodina kontrakcii bolestivych dovtedy tie kontrakcie aj ked caste boli len v krizovej oblasti a neboleli 😉

zuzannas
24. apr 2010

Inac len tak pre vase info to s tymi ortopedickymi nohavickami je to uz teraz tak, ze to uz nie je potrebne ... 😉 hlavne, ze ja som si tiez nakupila zopar bledunkomodrych... 😅

zuzannas
24. apr 2010

Marija, kamoska tiez tak rychlo porodila druhe, cca za hodku bola mala vonku.. 😵 ja sa modlim, aby som aj ja tak dopadla!! prosiiiiiim... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre