♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

21
14. júl 2010

@mata1001 , nie si sama, co je sralo a to idem normalne a treti raz... Aj ja sa bojim, len o tom nedokazem pisat.

lucia20
14. júl 2010

@mata1001 ale neboj, nejsi. je to v pohode. ja som dvakrat rodila a ked ti mam pravdu povedat, chyta ma panika ako prvorodicku. ak pojdem cisarskym a este ta operacia malej. tusim by som radsej ani nerodila a mala ju stale len v brusku.

mata1001
14. júl 2010

uz vidim ze toto bude veeeelmi dllllhhhyyy tyzden.... 😒

carmenn323
14. júl 2010

@zuzka1008 ja mam nart od chodidla na 2cm na vysku no strasne ☹ a strasne ma boli nohy ked chodim lebo sa mi to zohyba

zuzka1008
14. júl 2010

@carmenn323 a kam codiš do poradne?

elina313
14. júl 2010

Kočky, ja mám ešte jednu otázku : Ako sa čo najrýchlejšie zotaviť po nástrihu hrádze ???
Rozmýšlala som, či existujú nejaké dez. prípravky a urýchlovače hojenia rán. Repík si v nemocnici ťažko uvarím, pri prvom pôrode - sa mi na šití spravila podliatina, potom sa to zapálilo a bolo to dosť nepríjemné. Chcem sa tomu vyhnúť, neviete čo by sme si mohli kúpiť, aby sme sa šitia zbavili čo najskôr a jazva bola minimálna ?

groka
14. júl 2010

caute babule,trosku som si pospala,ale len par minut,ale zacalo ma aj brusko boliet,aj krce,ak tvrdne,s malym som potom lezala a zrazu som citila ze nieco zo mna sa vylialo ale tak ziadna lavina ako s malym,ale urcite ani nie vytok,priesvitne,bublinky som videla,stehna mokre,vsetko mokre,takze som si nasadila vlozku poporodnu a ze ked pretecie tak je to voda,ak nie tak vytok vo velkom mnzostve,tak chdoim s vlozkou medzi nohami ,to len pre info,od pondelka mam klud,tak uz by bolo treba to zas nejako ozivit a nervaky dostat 😀 😀 😀 😀 😀

groka
14. júl 2010

@elina313 jednoznacne studena sprcha na miesto nastrihu

michaela80
14. júl 2010

@groka plodova voda ti bude tiect viac menej ked lezis ak nahodou maly nalieha hlavickou dole ...pri chodzi ani netecie...

groka
14. júl 2010

@michaela80 no ved som lezala,teraz nic a ked sedim?

michaela80
14. júl 2010

ked lezis tak by ti malo teoreticky tiect...lebo ked sedis ci stojis tak hlavicka nalieha a vosda neodteka...

elina313
14. júl 2010

@groka drž sa 🙂 inak sú aj také testovače či je to voda, tak si ešte ľahni a uvidíš, či sa to zopakuje...cítiš aj nejaké bolesti ? kríže, bruško ?
Inak na to šitie...tá studená voda bola pre mňa asi málo.... šil ma totiž najedovaný lekár, ktorý sa pohádal s lekárom čo ma rodil ....ale to je na dlho a tak to šitie potom aj tak bolelo. Časté a studené sprchy nezabrali, ako hovorím, najprv normálne podliatina, tá sa potom zapálila, striekali mi tam síce dezinfekcie, ale dostala som sa z toho až doma s repíkom... 😒

nanula1108
14. júl 2010

ahojte!
@groka moja drz sa, netusim ako tecie plodova voda, lebo mne ju pustal. ale viem ze nato su nejake testery, a je ich dostat aj v lepsej lekarni. ja som dnes musela k doktorke, lebo ma hrozne boli hrdlo, prava strana, ide mi to dozadu na uzlinu aj do ucha. v noci som myslela ze zahyniem, som si davala plienku okolo krku, potila som sa ako somar ale to teplo trosku ukludnilo, a stale chodila kloktat slanu vodu. dostala som zinat, tak mam atb, nic moc, ale uz sa neviem dockat kedy zaberu, boli to ako cert!

nanula1108
14. júl 2010

@elina313 ja som bola sita nakompletku, aj z vnutra, a tiez uz o tom uvazujem ako si co najrychlejsie pomoct. jedine co ma napadlo, ze mi donesu uz uvareny repik a vzdy po sprche si to oplachenm(nejako ospliecham 😀 ) repikom. a vcera som tu citala nieco o tej arnice, tak sa ju chystam kupit, len ju dnes nemali tak som si kupila iba tie na mliecko.skusim v druhej lekarni.

groka
14. júl 2010

@michaela80 aha

@elina313 hej krize,podbrusko,tvrdnutie,ale to aj mavala aj mavam,akurat od pondelka som uz bola ok na tom a dnes zas silnejsie,doki vreavi poslickovia

idem si teda lahnut

21
14. júl 2010

@groka , nehnevaj sa, nechcem ta strasit, ale pri prvom mi najprv postupne odtekala plodova voda... zobudila som sa, podo mnou mensi flak a mokre stehna, potom uz nic a bola to plodova voda!!! Radsej chod, ak mozes, nech ta poslu domov, no ano ja som po zacati odtoku nemala bolesti, az po vyvolavacke po 7 hodinach! Takze chod, aby si nedostala infekciu a babo tiez !!!

michaela80
14. júl 2010

@groka 21 ma pravdu po odteceni co i len trosilinku vody musi babo tusim do 2 dni von...inac hrozi infekcia lebo plodove obaly su porusene ..mne pri malom odtieklo asi tak za polievkovu lyzicu...

denisocka
14. júl 2010

@elina313 eli,ja som mala a mam zas sprej Aloe vera , fajne schladí šitie a aloe neuškodí

kacena4
14. júl 2010

@mirmaj ani ti neviem kedy mame vyrocie, den si nejako neviem zapamatat, v podstate to ani oslavujeme nejak speci, sme radi ze sme spolu, je nam fain, ale nie sme na taketo oslavy 😵 @21 neboj nie si stara vrba, ci co si to tam presne napisala, vekom urcite nie a co sa tyka vydrze s jednym muzom, skor by sme ta vsetky mali obdivovat, ze vam to tak dolho super klape, ked mate babatko po 17-tich rokoch, aj ja by som tak chcela "dopadnut" so svojim mangelikom az na to, ze uz urcite neplanujem babatko (dalsie) ale rada by som si zobrala neskor do pestunstva, sak uvidime ako sa vyvinie situacia 😉 😉 😉 a co sa tyka mliecka, tiez som mala presne to iste, pri prvom s prepacenim velke kozy plne mlieka a plienku aby som nepretekala a pri druhom o 2 cisla mensie ale mlieka bolo dost, hoci som nedokazala nic vytiahnut, ani rucne, ani odsavackami - kojila som 11 mesiacov a prestala som, lebo uz som toho mala dost, jednou rukou kojit a druhou strhavat syna z nabytka 😢 , rozkusane bradavky z toho stresu, tak som tym po 11 mesiacov sekla

kacena4
14. júl 2010

k tej plodovej vode, uz si nepamatam kto to pisal, treba ist hned do nemocnice, daj si vlozku, tam ti na nu nakvapkaju nejaky roztok a hned budu vediet ci je to plodova voda - zmeni to farbu. ked som lezala v nemocnici na rizikovom, jedna babenka tam bola v 20 tt s odtekajucou plodovou vodou a odtekala jej po troske, ako keby si ucvrkavala, tak jej vzdy kontrolovali vlozku, istota je istota, radsej chod hoci aj do poradne, lekar uz vie co robit

co s tyka nastrihu a osetrenia po porode - ja som si do termosky dala uvarit (teraz su v nemocnici kanvice na oddeleni) repikovy caj a mala som ho stale po ruke -t eply, horsie sa aplikuje, nemas si ho v stoje ako naliat na ranu, ale lepsie je kupit si repikove "vankusiky" neviem ako sa to presne vola, su asi 10-15x7cm a ja som si ich prikladala na ranu rovno v leze na posteli, bolo to najlepsie - super, lebo som ho mohla mat prilozeny aj 30 min.

michaela80
14. júl 2010

@kacena4 pozeram ze aj ty budes ustupovat pri mene...proti mne sa postavil pre zmenu aj manzel....a nechcu upustit od Viktorie....este mala nadej ze ked ju uvidi zajtra amna taku dorezanu tak mi ustupia s malym....

tiffanka
14. júl 2010

@kvietok121 Aj mne je vonku zle... ☹ Na nevydržanie...

tiffanka
14. júl 2010

@groka Tak to si teda mala vzrúšo 😀 Neviem čo by som robila ja keby sa mi to stalo... Ale držím ti palce 😉

tiffanka
14. júl 2010

@michaela80 Tak ty to už máš zajtra.... Dúfam že Ti všetko dobre dopadne 😉 Budeme na teba myslieť 🙂 Potom pošleš fotočku 🙂 Maj sa krásne

lucia20
14. júl 2010

@elina313 ja som to aj v porodnici riesila repikom, harmancekom a salviou. aj teray to uz mam zbalene v taske, potom len pribalit kanvicu. 😀
studenu sprchu som nepouzivala a neviem, ci v tejto teme to niektora spominala, ale vraj zo studenej vody chytila silny zapal mocovych ciest.

@groka tak co si vydedukovala??? je to ta voda??? u teba je to asi pruser, keby sa to rozbehlo, ze?

@nanula1108 ja som si normalne robila zabaly na izbe....

liba78
14. júl 2010

Ahoj babenky,

@groka asi by si mala ist pre istotu... 🙂
a co sa týka témy sitie ☹ ☹ ja som bola vzdy sitá ako vysívaný obrus. 1.syn mal 3,75 kg a 2.syn 3,8kg.
a tým pádom som normálne nesedela xx dní. Doteraz tvrdím, že sitie je horsie ako pôrod a preto zvazujem tu EPI.

dadika1977
14. júl 2010

Ahojte divecata, uz sa nam to krati, co ? 🙂
Jedna moja kamoska mala termin 10.8. a v pondelok porodila.... Odtiekla jej voda a uz to islo. No a drobec ma ze 3050g a 50 cm. Dobre, nie ? Ale jej zavidim, ze uz sa nebude musiet v tychto horucavach valat s bruchom. 🙂 🙂 🙂
Inak co sa toho sitia tyka - mne velmi pomahalo, ked som sa asi 10x denne sprchovala a zakazdym som sa umyvala uplne tym najobycajnejsim mydlom Nela batole. To mydlo vysusuje a krasne sa to potom hoji. No a samozrejme co najviac "vetrat".

groka
14. júl 2010

baby volala som s dokim,zatial je to ok,ak je to voda,bude odtekat aj v noci,doteraz nic a infekciu do rana nedostanem ani maly,ani zajtra este,do tyzdna nastupi,ale do 5 dni vraj iste ale tak je to v pohode,ak este nieco zo mna odide,tak startujem,ale bolesti sa nezhorsuju,ani tvrdnutie nemam,takze maternica nepracuje zatial,vlozku mam cistu,ide nam uz tepla voda,takze idem hodit sprchu,no a dnes bude este asi vzruso,aj ked,mozno zbytocne aj uvazujem a voda to nebola,len blby vytok ktoreho bolo vela,ale ja sa nejako vobec nebojim 😕

liba78
14. júl 2010

@groka tak sa drz a sleduj 😕

Babenky, aby sme sa este nepremenovali na julove milaciky. Ved sa nám to vsetkým kráti..
A akosi dlho mi tu chyba memory.

abbey1
14. júl 2010

@groka Tak neviem,či blbneš ty alebo tvoj Dr.Rada by som videla Dr,ktorý po telefóne diagnostikuje,či to bola plodovka alebo nie.Je jasné,že ak odtiekla voda,musí ťa pozrieť lekár a je treba byť pod dohľadom a pôrod sa nemôže uskutočniť po...dňoch.Ako asi by to dieťatko v brušku prežilo?Už som čítala pár takých "inteligentných" príspevkov od teba, ale teraz mi už nedalo nezareagovať.Asi zasa len potrebuješ niekoho oblbovať.Ale zas nás nepodceňuj!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre