♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

danulka3
17. mar 2011

@niky13 aké ovocie malému dávaš? Dávaš aj kupované výživky?

danulka3
17. mar 2011

@kvietok121 určite nevadí 😉

niky13
17. mar 2011

@danulka3 ano, 4x cez den a 2-3x v noci, a to by zjedol popritom vsetkom este aj to, co mu da mm do pusy - tu stipku chlebika, tam kusnut do bananu a pod. Zarazila som im to, ze bude dostavat jest iba ranajky, desiata, obed, olovrant a vecera. A samozrejme mliecko. Ziadne mlsanie medzitym.
mm sa smeje, ze maly je ako kyselina

niky13
17. mar 2011

@jankasramka to fakt? Pekne. 😒

niky13
17. mar 2011

@danulka3 davame jablko, hrusku, banan, mango a mal aj jahody 😒 . Kupovane mal este maliny (asi Nestle), nejake cervene lesne ovocia (asi Hipp) a este slivku.
Fakt zabudla som na marhulu a broskynu - kupovane.

danulka3
17. mar 2011

@niky13 tak to máš teda ozaj kyselinku 😀 ja tiež nedávam žiadne mlsanice pomimo,ale mne stačí,že dám čajík a už potom vymýšľa s jedením

niky13
17. mar 2011

@danulka3 mi cajik nepijeme, nechce, horkotazko za den vypije 20ml, asi mu staci mliecko

eis4
17. mar 2011

chudatko moje malé ,strášne kašle,ale budiť ju to zatial nebudí 😒
@danulka3 dakujem. 🙂 asi sa bude krčiť,tie drahšie čo kupila napr.aj @alure su určite lepšie 😉a dosť sa šmýka ale malej sa na nej páčilo ale bola na nej len včera asi 5 min.zajtra vyskušame na dlhšie tak ti dám vedieť.len problém je že si zvykne "buchnuť" hlavičku o postel a potom rýchlo zdvihne a smeje sa.včera to urobila na podložke ale veru nesmiala sa 😒 čakala mäkšie a bola prekvapená 😀 ja som to kupila koli tomu že ked pojdem k svokre alebo k našim aby som ju mohla položiť na zem a neprechladla mi. u nás je dlážka teplá takže určite mi doma neprechladne a v zime už bude chodiť 😉
@jankasramka prečítaj si čo mi dnes povedala dr na str.2359 😀 tak by sa mali stravovať všetky detičky 😀 😀
baby idem spinkať majte sa a dobru nocku 🙂 božtek detičkám 😉

jankasramka
17. mar 2011

@niky13 papaya je dobra na zapchu- ono to brutal prehana podla mna. oni to jedavaju na ranajky ale pravdu ti poviem podla mna to smrdi aj chuti ako grcka. ja to fakt nemusim ale raz ked bol ucpaty som mu dala , aj vo vyzivach kupovanych to jedol. takze nemyslim ze je to problemove ovocie len si vsimni ci ho z toho neprezenie. niektorym to nic nerobi...

jankasramka
17. mar 2011

@eis4 no hej nedocitala som vas...az vecer bo mam haldy prace a som uplne vycerpana...

niky13
17. mar 2011

@jankasramka my teraz kakame pekne, ale predtym aj 2 dni nic. A nepomohlo nam ako baby pisala ani hruska, ani slivka ani odvar zo susenej slivky. Vsetko som vyskusala a ani tak sa nevykakal. Tak vyskusam ale trosku pockam este.

niky13
17. mar 2011

@eis4 dobru nocku a pekne spinkajte
idem aj ja, maly nespal dnes od 14.00 a vecer okamzite zaspal, tak dufam, ze sa skoro nezobudi.
Dobru noc a pekne snicky.

jankasramka
17. mar 2011

@niky13 podla mna mozes skusit najprv to mango a uvidis ci pomoze na kakanie . nam pomohlo velmi, odkedy ho papa, nebol ziaden problem

baby prave dosli ockovat psy proti besnote- to plati vlada- chodia od domu k domu a ockuju. no a bol to taky ujo a sa ma po chvili pyta ze odkial som- a ja ze z europy.
a on mi na to ze ci nie som z cesko slovenska.
tak mi padla sanka ze ako na to prisiel a on ze videl taky dokument o janovi pavlovi druhom a ze boli tam aj daky z ceskoslovenska a mali prizvuk ako ja.
no chapete to??????

danulienka35
17. mar 2011

@niky13 pekne snicky aj tebe

seagull2404
17. mar 2011

fuuuu, vy ste popisali

@danulka3 ☹ mna manzel hned sfukol, ze ako tam chcem chodit, ved nebude mat kto byt s malou ☹
@jajka377 mame aj take dni, ze pospi aj hodinku 🙂 doobedu i poobede, ale dnes to bolo zufale
@katulkaaaaaa chutila 🙂
@kvietok121 my mame kiddy, ale az dnes konecne prisla, este sme neskusali; ja myslim, ze ako dieta naucis, tak si zvykne 🙂

memory97
17. mar 2011

@alure tak to bolo mile🙂 ved si na to mala narok po takom case cakania...

@eis4 gratulujeme🙂

@jankasramka myslim, ze alegcici az po roku a nealergici 8 alebo 9 mesiac. Vyzivky ich obsahuju od 6mesiaca v obchodoch.

memory97
17. mar 2011

@katkavv krasna vaha, ste nas dobehli🙂

memory97
17. mar 2011

dobru nocku🙂

hajatanufus
17. mar 2011

@katulkaaaaaa ahojky vsetko najlepsie k 7 mesiacikom nadherna fotka su obaja zlati 🙂
@vladka84 zlatucke babenky nasa na nocniku byt este nechce 🙂 si sikovna super torticka 🙂

hajatanufus
17. mar 2011

@lubina82 ahoj asi ti uz baby poradili ale nam dal na to dr fenistil tak skus 🙂
@katulkaaaaaa aky je krasny a ako pekne sedi
@danulka3 zlaty ako pekne hpka baby sa tu biju o simonka tak my berieme jakubka alebo matejka 😀 😀
@alure vizera to dobre a malemu sa tam paci trochu ste ma stym navnadili ze aj ja kupim ale sa trochu obavam ked mate take problemy aby mi to prislo vtedy ked budem na sk 🙂 a aku kompenzaciu ti poslali asi sa docitam dalej ja vas este len teraz citam lebo som dnes nemala cas 🙂

hajatanufus
17. mar 2011

@seagull2404 jeeje aka pekna torticka dalsia sikovna maminka 🙂 ja som si dnes kupila dve take uz hotove zmrazene mali teraz akciu za polovicnu cenu jedna vysla 3 libry takze sa tesim a mm len kruti hlavou 😀 ale nemal ma dnes provokovat ked som bola hladna tak mi pustil nejaku relaciu na yutube o vareni ze je to dobre na ucenie anglictiny a oni tam piekli tortu tak som mu povedala ze si dnes pojdem kupit tak sa mi vyskieral ze naco mi bude torta tak som mu povedala ze si zasluzim a basta a ze jemu nedam 😀 😀 😀 😀 no a uz sa konecne rozmrazila lebo to sa musi nechat 4 hodky stat pri izb. teplote pre mna to bola nekonecna doba ale teraz si ju osamote vychutnavam lebo uz vsetci spia 😀
@kvietok121 aha nanho hladosa maleho ja som dnes musela rachel presviedcat aby papala mrkvicku ale ona to vypluvala a som jej hovorila ze matejko aj ostatne deticky uz pekne papaju ze ju vsetci predbehli 🙂
@kahlan1 ahojky aj vy uz mate sedem ze tak vsetko najlepsie k 7. mesiacikom a nech pekne papa a sorry za oneskorenie
@eis4 to ma mrzi ze ste chore nech ste rychlo z toho vonku a stym prikrmovanim to pocujem prvy krat to je nejake cudne ja viem ze sa nema nahradzat davka mlieka ze je to stale prvorade a ze to je len prikrm ale ze aj pred kojenim aj za kojenim to je cudne ja dam vzdy najprv prikrm a potom normalne nakojim ,ale len raz denne teda zatial to je cudne je nas tu tolko bab a kazdej povie dr celkom nieco ine tak potom ako je to spravne ?

hajatanufus
17. mar 2011

@katulkaaaaaa nie trigra my mame predsa levicatka 😀

hajatanufus
18. mar 2011

@kvietok121 prepac este tebe som zabudla odpisat ... ja viem to je pravda ze dobre ze priberaju ved to je najdolezitejsie a nie vaha ako taka takze ani ja sa uz netrapim ze mame malu vahu ked viem ze pribera teraz sme sa nevazili uz vyse mesiaca ale dufam,ze pribrala ale myslim ze ano lebo citim ze je tazsia. a buduci tyzden ju chcem dat odvazit tak dufam ze sme uz prekrocili 7kg aj ked nam papanie este stale nejde ale vsak sa cely zivot este dost naje tak nech si uziva mm.. a k tej auto sedacke neviem ci som to dobre videla na foto ale to je asi taka ze tam nie su popruhy a dieta priputavas pasom v aute nie? ci sa mylim? my mame taku co ma normalne popruhy a jed od narodenia ada sa aj polohovat trocha a je az do 4 rokov tusim ale nie je znackova my nemame zatial auto a autosedacku sme kupili lucinke aby sme mohli ist sem tam autom s niekym inym a rachel ma vajicko do 13 kg take vacsie.. v stradu chodievam s jednou pani do detskych hracich skupiniek a chodime autom ale nepouzivame nasu autosedacku lebo ta pani ma svoju a to je taka ze nema popruhy ale sa dita normalne priputa pasom v aute ako dospely dufam ze som to napisala zrozumitelne a tam sa da nastavovat opierka hlavy na vysku 🙂

kvietok121
18. mar 2011

@niky13 je to vy uz tolko papate, krasne my zatial len raz za den 🙂
@seagull2404 ked odskusate, tak mi daj prosim ta vediet aka je? a mozno uz do nej dat aj teraz babo, kde ste kupovali?
@jankasramka dobry je ze podla prizvuku
@memory97 co mozu alrgici az po roku????
@hajatanufus vies co ani neviem, to ma nastudovane mm, a povedal ze sa mu paci naajviac, vies on miluje auticka a vsetko s nimi spojene tak som to nechala na neho 🙂 ano papa celkom fajn ale nechcem to zakryknut 🙂

kvietok121
18. mar 2011

inac dobre ranko @mirmaj aj my dnes od piatej, lebo o piatej zacal kakat a tlacit 🙂

katkavv
18. mar 2011

ahojte, dobre ranko 🙂
@jankasramka
jeho, ake mile, no potesi to, ze? trosku ti to sprijemnilo den, ze niekto pozna cesko - slovensko :D

Hore sme od 5:30, cize paradicka, ale prave zasplal, tak mam chvilu cas na kavu a oddych 😎

liba78
18. mar 2011

Dobré ránko, môj miláčik ešte spí a v noci sme len 2x kojili. 🙂
@jankasramka gratulujeme Mateovi k 8. mesiačikom. (dúfam, že kôň sa nemýli 😝 )
no krásne ťa odhadol mexičan, ja som čakala že napíšeš že tu niekedy bol. Ale takéto odhalenie podľa dokumentu sa cení vysoko. 😉

majka35
18. mar 2011

prajem krásne ránko, som vysmiata, vyspatá, moja terezka v noci vôôôôbec nepýtala mliečko 😵 😵 😵 o 20.00 išla spať a o 5.45 sa zobudila a mliečko som je dala až o pol siedmej, keď vstalo ďalšie osadenstvo

@jankasramka odpadnem ... mne by tiež spadla sánka 😕

alure
18. mar 2011

Dobré ráno maminky
@niky13 tá podložka je skôr taká penová ale povrch je ľahko ošetrovateľný,len vlhkou handričkou 🙂 (dúfam že som ti dala odpoved´akú si čakala) Káva..ja si dávam nescu,keď ideme von tak si dám presso ale stále pijem kávu smliekom(bez mlieka mi nechutí) mne káva celkovo nechutí ja som začala piť kávu už na strednej lebo som normálne odpadávala od nízkeho tlaku ...
@jankasramka čo sa týka jahôd (a celkovo červených polodov) do roka by sa nemali podávať nie len kôli alergénom ale kôli ťažšej tráviteľnosti...ale ako píšeš skúsila si melon,zistila si že nie je dobrý Mateovi (dáte neskôr)...myslím si že tak ako skúšame zeleninku,mali by sme skúšať napriek všetkým zákazom aj ovocie a počkať si na prípadnú reakciu,zase nebude to jesť na kilá ako my 😀 pri Oliverovi som sa striktne držala zásady že do roka nie a papali sme len zaznávaný banán a jablko (iné ovocie len vo výživke) a dodnes nič červené (okrem kečupu) ani nezje..on okrem spomínaného jablka a banánika ani žiadne ovocie neochutnal 😠 Takže teraz jednoznačne s príchodom dozrievania všetkého možného ovocia budem skúšať s odstupom 2-3 dní aby som nedopadla ako u staršieho...ak bude bolieť bruško,nedáme a skúsime opäť neskôr...môj názor,moja skúsenosť 😉
A ďakujem aj mne sa tie svetlé vlasy páčili,len mm dosť penil 😝 ale nevadí..asi do toho pôjdem zas 😀
@katkavv už si v tabulke mojko 🙂
@kvietok121 tá kiddy je preto uznávaná (aj napriek tomu že nemá pásy) že dieťa v nej pri náraze "nelieta" teda že je to telíčko tam fixované (máš to aj na videjkách..skúsim ti nájsť link) ale zase dieťa sa musí v sedačke dobre cítiť aby potom nebolo vystresované a nepreplakalo celú cestu čo vynervuje rodiča 😒 treba ísť do predajne a skúšať nech sa aj Matejko rozhodne čo sa mu páči....ale čo človek to iný názor..takže nechaj sa viesť svojou intuíciou 🙂 mm chcel sedačku ferrari..došli sme do predajne a nakoniec sme sa rozhodli pre Romerku ...bezpečnosť je prvoradá...
@hajatanufus no meškali cca týždeň a poslali mi pre Denisa hrkálku,hryzátko a mne prívesok akože k MDŽ 😀

idem ešte dočítať či som niekoho nevynechala ...

kvietok121
18. mar 2011

@liba78 @majka35 takze super noc, my sme tiez len 3x tak to je super a pomimo ziadne budenia
@jankasramka gratulujeme k 8.

inac mame 4 zuby a tlaci sa dalsi jauz nechcem viete ako dokaze pohryzt a ked mu to vysvetlujem tak sa usmieva

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre