♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
5. sep 2010

@jankasramka dobre to vyzera v tej satke🙂 Len my sa akosi velmi neradi nenosime☹
@groka posledna fotka nema chybu, maly je tam podareny🙂
@vladka84 neboj, uz to dlho nepotrva a budes maminou i ty a babo bude najlepsie zo vsetkych🙂 uz sa tesim ako nam pridas fotky malinkej 😎

vladka84
5. sep 2010

@liba78 ved ona sa uz tesi, ze nech idem po babatko, len jej nejde do hlavy preco sa nemozem hned na druhy den vratit... dakujem, zatial som v pohode, tak myslim, ze do rana vydrzim, este Timku odprevadim do skolky a potom nech uz sa deje co sa maaaa 😉

memory97
5. sep 2010

dobru,
dnes bol tazky den, tak sup do postele 😉

vladka84
5. sep 2010

@memory97 dakujem za povzbudenie 😉 idem aj ja do postele, zajtra bude tazky den 😀
dobru baby!

lulu4
5. sep 2010

Ahojte pisem z nemocky uz mam drobceka,vola sa Vladko,narodil sa vcera 0:53 po sekcii v celkovej narkoze.mal 3710g a 52cm.o porode som pisala do temy 1x tehotne tam si precitate,ale radsej ani nespominat

akika722
5. sep 2010

@vladka84 držim palce moja
@lulu4 gratulujem pekna vaha,...sekcia??? 😕

akika722
5. sep 2010

@lulu4 juj moja ,dočitane,tak si si užila aj bolesti poriadne aj cisarak...pri druhom budeš vedieť čo znamenaju obe porody...no hlavne že to maš za sebou a že ste zdravučky 😉

lulu4
5. sep 2010

@akika722 dakujem moja,ved to si pripadam akoby som zazila dva porody naraz,som ako zbity pes,ledva zijem,chodim,furt nejake infuzky od bolesti a potom bud silna dnes som sa 1x postavila po sekcii a uz mi tu maleho nechali.juj byt uz tak doma

akika722
5. sep 2010

@lulu4 poznam to tiež som ho mala ledva som prešla 3 kroky ale ty si si toho zažila dosť tak spinkaj ked možeš a davajte pozor na seba. 😉

jankasramka
5. sep 2010

@lulu4 prave som to docitala...no hrozny porod 😢
ale gratulujem ku vladkovi, nech ste cim skor doma
zvedava som na fotecky🙂

jankasramka
5. sep 2010

@vladka84 navod:

https://www.youtube.com/watch?v=j79KdFAq77o


na tom videu je pekne enormne dieta podla mna. vravi mm ze to preto ta zena vymyslela ten nosic:D

lulu4
6. sep 2010

@jankasramka ved to,zazitok je to otras ale budem mysliet len a len na svojich dvoch milacikov Vladkov🙂

katulkaaaaaa
6. sep 2010

@lulu4 gratulujem 🙂 konecne to mas za sebou,verim ti ze to potrva dlhsie nez na ten otrasny zazitok zabudnes,ale stoji to za to tie nase zlaticka,praje rychle zotavenie 😵
@vladka84 drzim palce 🙂 🙂 🙂
@memory97 zistila si prosim ta nieco o tom vigantole?neviem ci ho mam alebo nemam davat 😖
baby a co kanavit?ja som z toho blba neviem ako mu to mam davat...viem ze sa dava len pri plnom kojeny prvy raz ked ma dieta tyzden...a potom???som to cele nepochopila a z navodu uz vobec nie

alure
6. sep 2010

@lulu4
gratulujem a pokús sa čo najskôr na všetko zabudnúť. Aj ja som to mala ťažké ale najdôležitejšie je že je všetko v poriadku a ostatné nech sa stane minulosťou. Prajem veľa mliečka a užívaj si synčeka.Nech ste čo najskôr v pohodlí svojho domova.
@vladka84
mc na teba budem dnes myslieť nech tu čoskoro najdeme spravičku že to máš "konečne" za sebou.Držím palce!

elina313
6. sep 2010

@jankasramka Ty si aká šikulka, tuším to skúsim aj ja 😉 aká je správna šírka tej látky a neni 4,5 m veľa ?
ďakujem za odpovede 🙂

liba78
6. sep 2010

@katulkaaaaaa moja detská doktorka nám kanavit naordinovala 1x týždenne 1kvapka. Až od ukončeného 3 týždňa. Takže dávam v nedeľu 1 kvapku pred kojením rovno do pusy. 😉
Ja som volala ohladom vigantolu s doktorkou a o ničom nevedela. Idem jej poslať link na to tlačivo. Ona sa medzitým poinformuje v lekárni. Keď bude volať, dám info.

akika722
6. sep 2010

@katulkaaaaaa ahoj ja som volala dr tak nevedela o ničom ale nemam davať v stredu idem na poradnu tak že niečo poriešime...kanavit sa dava prvy mesiac asi len,raz za tyžden tolko kvapiek kolko ma dieťa kg...takže ked ma 4kg-4kvapky ked ma napr3,60kg tak 3 kvapky

akika722
6. sep 2010

@liba78 mi s tym kanavitom mame iné 😲 prečo? 😲

akika722
6. sep 2010

@jankasramka jej to je dobre tak skusim tu elasticku latku aj ja,ved len na doma 😀

mirmaj
6. sep 2010

ahojte, ani naša Dr. nič nevedela o tom vigantole, ža im zatiaľ žiadny prípis neprišiel, ale vraj prezistí a zajtra jej mam zavolať a uvidíme čo a ako. A nám Kanavit dala, že mame užívať prvý mesiac 1kvapku raz za týždenne a po ukončení 1mesiaca už len raz za mesiac, ale kedže my sme na UM a tam už vitamín K je, tal užž nedávame vôbec, stihli sme to len raz, 😉

katulkaaaaaa
6. sep 2010

@liba78 dakujem za odpoved volala som dr a ta mi povedala od ukonceneho prveho tyzdna jedna kvapka raz za tyzden,po mesiaci uz len raz za mesiac...ale len u plne dojcenych deti...baby je normalne ze kazda mame ine davkovanie? ☹
maly sa cely vyhadzal na tvaricke tak varim repicek...uvidime snad to prejde
@akika722 tiez mate inak uzivanie kanavitu...

akika722
6. sep 2010

@katulkaaaaaa ale vam povedala jednu kvapku a mne podla kg,neviem či ma už maly 4 kg tak davam 3 kvapky raz za tyžden ☹

katulkaaaaaa
6. sep 2010

@akika722 no mne ze len jedna kvapka...to podla vahy som fakt este nepocula...

vladka84
6. sep 2010

baby, mne je to uz trapne, ale som doma 😖 dalsia kontrola v stredu! dnes tam bol dr., ktory mi rodil Timku, povedal, ze sa zopakovalo presne to iste a to by predpokladal, ze ako druhorodicka budem "pruznejsia"... aj pri Timke som bola totalne zabetonovana a aj napriek bolestiam mi davali vyvolavacky, aby som sa otvorila...
podla monitoru by som mohla rodit aj hned, mam pravidelnu tonizaciu a ked som mu povedala, ze to uz mam od piatku, tak nechapal ako je to mozne, ze sa neotvaram - som na 1-2 cm - v piatok som bola na 1 cm, ale predpokladam, ze on ma inu mierku, tak hadam uz aspon na 2 😀 ale vraj babo sa ma este dobre, prietoky su v poriadku, vyzivovane je dostatocne a nema ziadne znamky prenasania... mam vydrzat, ze mozno v stredu to uz bude lepsie, mozno si ma nechaju a budu nieco vymyslat, a ze do konca tyzdna to urcite ukoncime, ale ze infuzku mi davat teraz je zbytocne, ze to by som tlacila nasilu. A este sa smial, ze mne nepomozu ani schody ani sex, ze to mam strasne pevne 😀
Verim mu, aj mi to logicky vsetko zdovodnil, ale ako mam vydrzat do konca tyzdna s tymi bolestami???

katulkaaaaaa
6. sep 2010

@vladka84 Vladi tak to je nieco,a ja ze uz babetko je na svete 😉 neboj hlavu hore,sustred sa na stredu a uz sa nenechaj poslat domov 😵 zrejme vie dr co hovori,nasilu to vyvolavat kedje babetku dobre asi tiez nema extra vyznam...ja neviem mne stacilo tych 7 dni navyse a uz som mala pocit ze sa zblaznim

vladka84
6. sep 2010

@katulkaaaaaa asi keby tam bol iny doktor, tak by som si to nenechala tak pokojne vysvetlit, jemu fakt verim, aj ked mi bolo normalne do revu, ked mi povedal, ze nic... keby som aspon nemala bolesti, tak by som si myslela, ze no ved dobre, tak pockam, ale ja som uz od piatku taka vymetena, ked mi stvrdne brucho a dostanem krce, tak ani neviem, ci mam predychavat, alebo utekat do nemocnice...

vladka84
6. sep 2010

a uz mi aj tie telefony lezu na nervy.. neviem, ci to kazdy povazuje za povinnost mi zavolat, ze ako som na tom, alebo sa v tom vyzivaju... ved keby bolo nieco nove, tak sa ozveme, nie? uz som aj prestala zdvihat, tak volaju mm...ten uz bude zachvilku tiez z toho na nervy, chudak 😒

katulkaaaaaa
6. sep 2010

@vladka84 moooooja ☹ ja ti verim som si tymto presla,je to hrozne to nekonecne cakanie...neviem akoby som ta podporila,skus robit nieco na co po porode nebudes mat cas,chod kadernicke alebo kozmeticke,alebo si sprav radost,nejake potesenie,skus ist medzi ludi 🙂

katulkaaaaaa
6. sep 2010

@vladka84 telefony neries,na smsky neodpisuj,ja som povedala ze sa ozvem ked sa maly narodi a basta...par ludi to nepochopilo...ale vies kde ich mam? 😝

vladka84
6. sep 2010

@lulu4 gratulujem, tak ste to stastne dobojovali, prajem ti, nech co najskor zabudnes na priebeh porodu a malicky nech ti to vsetko vynahradi 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre