♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mirmaj
27. júl 2010

@akika722 vôbec nepozeral, či sa neotvaraš a či nemaš skratený krčok?

kvietok121
27. júl 2010

@akika722 uvidis co ti povedia

akika722
27. júl 2010

@mirmaj nie... ☹

kvietok121
27. júl 2010

@kvietok121 to je divne ze ta nepozeral

mirmaj
27. júl 2010

@dajna11 tu u nas všetky čo viem idú len raz, iný kraj iný mrav 🙂

mirmaj
27. júl 2010

@akika722 @kvietok121 to je fakt divne, ked ti naplanuje sekciu až na termín pôrodu a vôbec nesleduje, či nahodou nezačneš rodiť spontánne a to už si druhorodička, nie ako my prvorodičky čo nam trva otvaranie dlhšie 😢 ale teda zasa neviem či sa rataš k druhorodičke, ked si mala prve tiež sekciou? až tak sa v tom zasa nevyznám 🙂

akika722
27. júl 2010

@mirmaj ano prve sekciou...mne sa všetko vidi už divne maly bol mesiac skor toto načas a či sa otvaram alebo nie je to vo hviezdach,no zajtra sa opytam primara prečo je to tak kedže tam idem

liba78
27. júl 2010

@akika722 a čo bude, keď začneš rodiť spontánne ? To spravia neplánovanú sekciu hocikedy ako akútny prípad ?

akika722
27. júl 2010

@liba78 ved toho sa bojim najviac kedže manžel pracuje na smeny tak ma aj nočne a ja s malym sama...dokonca v inom meste na zachranke t
akže domov by nesmel len tak prisť ☹
no dufam dufam že nepride nič zatial nič necitim

akika722
27. júl 2010

už som s toho blba vôbec nechapem podla čoho to ten môj dr.určuje všetko či len tak ako jemu vyhovuje,v kuse sa kontrolujem či nahodou pri každom pohybe...za tyždeň sa scvoknem

akika722
27. júl 2010

čo že michaela80 je v nemocnici na detskom...ma komentar pri fotoblogoch,ved nedavno z nemocnice prišla...

majka35
27. júl 2010

@akika722 ahojte ... tiež mi je divné, že máš plánovanú sekciu a nechá ťa do poslednej chvíle ... ja mám TP 22.8., ale na sekciu už idem 6.8. ráno ... síce ten môj termíán sa mi zdá zase priskoro, staršiu dcéru som rodila 9 dní pred TP
baby, nepáli vás záha? mňa tak neskutočne, že už sa bojím čokoľvek zjesť ... do 20 tt som pribrala 10 kg a teraz pred pôrodom mám navyše 8,5 kg a s váhou idem stále dolu 😒

nanula1108
27. júl 2010

Ahojte maminky -cakatelky !
Prihlasila som sa u sestry, pretoze ona je uz v porodnici ;o))).
Poprosila ma, aby som vam dala vediet, ze sa jej dnes doobeda , 10:35 narodila dcerka Vivien, vazi 3450g a meria 50 cm.
Obidve su v poriadku a zdravucke !!!
Spozdravom stastna krsna mama Lenka

mirmaj
27. júl 2010

@akika722 no vyzera to tak, že michaela80 je važne zasa v nemocnici, tak si doma dlho nepobudli, chúdiatka

majka35
27. júl 2010

🙂 jeeeej ... gratulujeme ... veľa zdravíčka

mirmaj
27. júl 2010

@nanula1108 dakujeme za info a gratulujeme, rýchle zotavenie prajeme 🙂 🙂

elinka27
27. júl 2010

tak ja som bola na poslednej poradni u svojho lekara minuly tyzden,a od 36teho tyzdna sa uz chodi do porodnice na poradnu.Mne dali termin na 6.8, to uz budem skoro koncit 37 tyzden.Ale som niekde citala ze sa robi kontrolny vyter na streptokoka, robili vam to niektorej?Lebo mne moj doktor nie a tak neviem ci mi to budu robit ked budem na poradni v porodnici.

mirmaj
27. júl 2010

@elinka27 ja chodím stále na poradnu len k svojej lekarne do nemocnice nie, tam som bola len na prietoky. hej robí sa ten výter a myslím, že mi to robila niekedy pred tým 36tt. ešte, ale možno preto, že potom išlo na dovolenku, ale robila mi to určite

elinka27
27. júl 2010

@mirmaj hm zaujimave,lebo mne to nerobili urcite, ani v zaznamoch co mam doma nic nemam take.U nas je zvyk ze sa od 36tt uz chodi do pordnice na poradnu a ak si rizikova tak aj skor.Pri malom som bola rizikova a uz od 32tt som chodila do nemocnice,ale aj tak som v 34tt porodila 😝 teraz tam mam ist ked uz budem v 37tt tak sa tam na to opytam,ci mi to urobia oni a ci sa to vobec musi a tak

mirmaj
27. júl 2010

@elinka27 jasne radšej sa nato spýtaj, ale myslím, že je to dôležite k pôrodu ale prečo neviem

elinka27
27. júl 2010

@akika722 neplanovaneho porodu sa aj ja bojim,hlavne kvoli malemu,ze kam ho dam, komu budem rychlo volat,muza mam vojaka s povolania a uz som jeden neplanovany uplne necakany porod zazila a teraz je to moja nocna mora,radsej si to ani nepripustam.Teraz ide muz na sluzobku od zajtra na tyzden,tak sa balim a ideme aj s malym k nasim,nechcem byt sama, sa bojim

elinka27
27. júl 2010

@mirmaj myslim,ze kvoli babatku aby sa tym nenakazilo pri porode,ak by sa ten streptokok potvrdil tak sa musi rodit cisarskym

lucia20
27. júl 2010

@mimi21mimi tak ja by som povedala ze aj u nas to tak je. lebo pri druhej dcerke mi lekar sucho oznamil., ze podla nejakych testov sa mala mala narodit uz 28..2. tak by ma mal prijat ale neni miesto. a to uz bolo 15.3. ze mam dojst zajtra a ze hadam ma hospitalizuje. tak som 16.3. aj porodila ale mala mala infekciu v krvi. no mala som dost. teraz to riesia skor, lebo ak by sa spustil porod skor a spontanne tak by z toho mohol byt dost velky pruser.

@katulkaaaaaa ja som tuto noc spala ako batola. ani som netusila ze som tehu... wou. zazrak...

@vladka84 to mas dobre, ja budem musiet socialku doriesovat este zo spitalu.... 😖

@groka no tak to mas super, nie? to uz mas za par.... 🙂

akika722
27. júl 2010

@majka35 no fakt netušim prečo to tak je.možno sa zajtra dozviem viac od primára
ale ležať a čakať či nahodou to nepride sa mi zda od veci
a dokonca ani tu dlžku a vahu nevedel zistiť ☹
na palenie zahy talcid-vynikajuuuce

lucia20
27. júl 2010

@akika722 ty kokso, no to uz budes v 40.tt to pozeram ako puk.... tak zajtra hadam budes mudrejsia.... som zvedava co budu robit ak sa to u teba za ten tyzden rozbehne.....

@liba78 ved uvidieme......
@kvietok121 tak teraz budeme chciet inak my.... :D si to nejako vydupeme...

zajtra sme objednany ku chirurgovi, tka som zvedava, co nam povie...

lucia20
27. júl 2010

@nanula1108 krasne miery. musi to byt krasna princezna... gratulujeme..

akika722
27. júl 2010

@lucia20 no asi jedine šťasti mam že žiadne extra bolesti nepociťujem,občas maličko ale to už stresujem že čo ak a ja som doma
nechcem sa hodiny vytrapiť v bolestiach ked viem že sekciA ma neminie

lucia20
27. júl 2010

@akika722 no budem ti drzat palce. ja by som trvala na skorsej sekcii... nech neblbnu. ved ty si uz v termine.... to neni sranda. som fakt zvedava co budu robit, ked ta to chyti...

akika722
27. júl 2010

@lucia20 dakujem aj ja by som bola za lebo nechapem za čim sa čaka
za ten tyždeň sa toho môže vela stať,tak dufam že to bude v poriadku ☹
asi budem tehotna navždy ☹ ☹

evanns
27. júl 2010

@elinka27 mne robili minuly tyzden...vsetko ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre