♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
29. sep 2010

@mirmaj no kupala som Paťka a on za tych 10 min.zspal...

elinka27
29. sep 2010

moje narocne dieta dnes cely den plakalo non-stop s par minutovymi prestavkami,od rana odmietala prsniky,nemohla som ju vobec donutit sa prisat,za cely den sa mi to podarilo 2x na chvilku tahala a v momente zaspala,nepomahalo ani stacanie prsnika.Skusala som cievku,lyzicku vobec nijak nechcela papat, dokonca som uz dala aj flasu,ani tu nechcela.Vobec nepomahalo nosenie,darmo mi hovoris ze je narocna a chce byt so mnou, nepomahalo hladne dieta neutisis, nedalo sa vobec kojit na poziadanie prsia nepytala.Robievala toto kazdy vecer ale posledne dni sa to stupnovalo, coraz castejsie,a od piatku okrem nedele to je cely den, vzdy sa aspon prisala ale dnes uplne koniec,nechcela prsia, bez urazky ale chcela by som vediet ktora z vas by bola po takomto mesiaci odkedy sa narodila a cele dni nespava jej dieta v klude,medzitym prekonala dva bolestive zuby mastitidu ...Darmo mam mat kojenie v hlave ked prsia uz mam prazde, dnes vecer som uz absolutne nic nedosala, musela som jej dat umele.Platila som laktacnej,boli u mna dve,volala im do nemoty radila sa tu a nic nepomohlo, je koniec stratila som mlieko som na pokraji nervoveho zrutenia a citim sa totalne neschopna lebo nemozem kojit a za to ze som to vzdala ale uz naozaj nevladzem,vypila nieco z flasky a ked si opat vypyta dam jej flasku aby sa nou naucila krmit,lubim ju a viem ze moje mlieko je pre nu najlepsie ale ked sa to neda co narobim,uz cez slzy ani nevidim na klavesnicu.Koncim kojila som mesiac viac ako syna,a urobila som vsetko co bolo v mojich silach,teraz si mozem pripravit peniaze na UM,nic ine uz mi neostava.No kym sa spamatam z toho ze nekojim tak to potrva velmi dlho,beriem to ako osobne zlyhanie,pretoze som prehrala boj,boj o poslednu kvapku mlieka

lji
29. sep 2010

tak aj ja sa k vám pridávam. my sa učíme na nový režim tak ideme este len o hodinku kúpať 😅 malá kopce nožinami a pozerá na babku a "baví sa s nou" tak ja si behám po nete.

vladka84
29. sep 2010

uz som tu aj jaaaa... my uz spime, okupkane obidve princezne, dnes sme to nejako skoro zmakli 😎
@mirmaj ja od pondelka sledujem malej intervaly a prisla som na to, ze ked ju nezacnem ukladat na spanok po cca 1,5 hod. od prebudenia, tak to potom ide velmi tazko, je uz velmi unavena a potrebuje sa vyrevat...

@akika722 jaaaj, tak to preto ti maly chodi spinkat az o 22h...a kedy ti potom vstava rano? ci az na obed? 😀

@kvietok121objednala som z bigy, zajtra to dorucia 😅

mirmaj
29. sep 2010

@akika722 no to naša Tamarka ale nevie len tak sama zaspať, to ju musím uspať, takže nam to nehrozi 😀 😀 asi preto to u nas tak nie je 🙂

@lji a to máte čo za režim nočného kupania? 😉 😉 kedy chceš dať spať malu?

@elinka27 prečo berieš to že nekojíš ako osobne zlyhanie? ved nemá každá žena nato žlazy aby kojila. Ja prikrmujem od 2týždňa malu nutrilonom a od 5t. je uplne na UM a nemám pocit, že by sa mala horšie ako deti ktore su kojene. Teš sa z toho že bude mala spokojná a napapaná a netrap sa nad tým čo ju zasýtilo a hľadajv tom výhody, UM je sytejšie, bude ti v noci lepšie spávať 😀 😀

vladka84
29. sep 2010

@lji my sme museli opacne posuvat, predtym sme kupali az okolo pol osmej, teraz aj pred siedmou, podla toho ako vstane, aby mi neplakala..dnes ale bola vynimocne unavena, zaspavala mi pri papani, musela som ju budit a kojila sa na trikrat,dufam, ze bude mat dost 😒

mirmaj
29. sep 2010

@vladka84 presne to som odsledovala už aj ja, tiež to u nas je 1,5hodinky od prebudenia. A ako ju ukladaš na spanie cez deň? len položíš a zabuva? ja musím uspať len na rukách alebo v kočíku vonku, ale to možne vždy nie je. 😢

vladka84
29. sep 2010

@elinka27 to kojenie mi je luto, ak to pre teba bolo take dolezite, ale mala by si teraz mysliet hlavne na to, aby si mala spokojne (a teda aj napapane) babo a nie nad tym, co papalo.. to, ze davas UM nie je ziaden hriech, nie si prva ani posledna mamicka, ktore nekoji, lebo nemoze.. hlavu hore a tes sa z toho, ze budes mat spokojne babetko 😉

akika722
29. sep 2010

@elinka27 moja viež že je to pre teba ťažke ale netrap sa nebud smutna ☹ ...urobila si všetko čo si mohla urobiť nie si neschopna si užasna mamina ja by som to určite vzdala už prvy tyždeň...teba obdivujem že si takto fungovala mesiac

vladka84
29. sep 2010

@mirmaj my mame posledne dni tri denne spanky - prvy je rano okolo osmej - kedy ideme s Timkou do skolky - takze spinka bud v kociari, alebo zaspi vo vajicku v aute a potom ju len prelozim na balkon a tam dospava... druhy je okolo obeda - skusame spat v postielke (tiez radsej spi v kociari), najskor ju ucicikam na rukach a ked sa jej uz prevracaju oci tak, ze viem, ze nebude protestovat, supnem ju do postielky a tam uz potom zaspi... no a treti je, ked ideme po Timku poobede do skolky - rovnako ako rano, bud vajicko v aute alebo kociar... najmensi problem ma zatial so zaspavanim po kupani, to je taka unavena, ze ju po papani mozem kludne vlozit do postielky..

akika722
29. sep 2010

@vladka84 doteraz každy deň hajal do 20tej....ale druhy deň je mm na nočnej a Pati tu mal kamošku tak sa to cele akosi pokazilo---ale dufam že zajtra bude ok...no možno sa zobudi okolo 22 00 prezlečiem-nekupem dnes a možno pospi do rana...alebo už nezaspi

lji
29. sep 2010

@elinka27 určite to neber ako osobné zlyhanie. držím ti päste aby si nebola "na pokraji nervového zrútenia". neviem čo napísať lebo iba ty sama vieš čo prežívaš ☹

akika722
29. sep 2010

@mirmaj cez den do obeda ked vonku prši maleho oblečiem ako na vonku šup do kočika ku balkonu a sam zaspinka a spi tam aj 4 hodky 😀 bez uspavania

mirmaj
29. sep 2010

@vladka84 no takto nejako sme to mali aj my, a večer tiež som len položila do postielky a pekne si zaspinkala sama, ale včera a dnes večer to bola katastrofa, ja mam pocit, že ju rozruší aj to ked je u nas niekto alebo my ideme niekam a už je celý naš režim háji 😝 Jedine šťastie že spí v noci dobre

evanns
29. sep 2010

baby...ked vase n¨babatka mali reflux co ste robili alebo co ste im davali....nasej malej dnes cely den sa vracia mlieckodo ust ale ho nevygrcka, len sa tak hrozne zatvari a place...zaspinka a za par minut zas...uz sme ju dali do vyvysenej polohy ale nejak nepomaha ☹

kvietok121
29. sep 2010

@vladka84 super tesim sa s tebou
@elinka27 moja zlata ziadne osobne zlyhanie si skvelaaaaaaaaaaaaaaaaaaa mam ktora je dala aj to nemozne, teraz ked uz sa neda znova si uzasnaaaaaaaaaaaaaaaaaa mama pretoze si sa rozhodla aj ked to bolo velmi tazke a davas jej UM aby bola napapkana takze nie zla mamina ale perfektna a obetava mamina ktora svoju princeznu miluje nadovsetko

mirmaj
29. sep 2010

@akika722 to ako robíš? 🙂 ja ešte aj ked ju na ten balkon vyložím tak sa pravidelne budí, lebo sa nehýbe, tak musím občas pohýbať kočíkom a potom pokračuje 😀

kvietok121
29. sep 2010

@mirmaj nie hrkali sm hrkakou teraz ho nosi tatinko, ale akosi sa mu nechce zaspinkat

akika722
29. sep 2010

@evanns sirup gastrotuss baby ak kojiš ak nie tak nutrilon AR 😉

mirmaj
29. sep 2010

@evanns je taký sirup GASTROTUSS BABY je to antirefluxny sirup, mne sa ho ale ani raz nepodarilo do malej dostať, vždy ho celý vyplula 😀 a bola z neho úplne celá dolepená, lebo je hrozne lepkavý 😝 vykúšaj, vam možno bude chutiť a pomôže

mirmaj
29. sep 2010

@kvietok121 a od kedy je hore?

kvietok121
29. sep 2010

@mirmaj od kupania od siedmej

akika722
29. sep 2010

@mirmaj no to on sam..aby som bola presnejšia.mne sa kočik na balkon nezmesti tak ho dam len do vaničky od kočika otvorim balkon a dam vaničku na postel..do piatich minut spiii

lji
29. sep 2010

@mirmaj malá má teraz papať 22:00. takže za chvilku ideme okúpať. vtedy najlepšie zaspí-okúpeme, dáme papať a spinká až do takej tretej do dalsieho kojenia. keby ju okupem skor tak zaspi uplne a potom sa budi v noci par krat. 😉

akika722
29. sep 2010

@mirmaj nam chuti ale davam už len raz denne a dnes som nedala nemusela som

evanns
29. sep 2010

@akika722 mirmaj a to davate samostatne alebo s troskou mliecka?

vladka84
29. sep 2010

@akika722 @mirmaj no to poznam, ja ked pustim Timku spat k bratovi, alebo je u nas nejaka jej kamoska, tak ju potom davam dokopy este par dni... a to uz ma 6 rokov, takze take male babo sa naozaj dokaze "rozrusit" velmi rychlo, preto sa snazim dodrziavat aspon aky - taky postup, aj ked pri dvoch detoch je to riadna fuska, ale zvykame si a cim bude ta mensia starsia, tym to bude lepsie a jednoduchsie... ale si verim, nie? 😀 😀 😀

evanns
29. sep 2010

@akika722 @mirmaj a je volne dostupny alebo iba na recept? ten GASTROTUSS...dik

akika722
29. sep 2010

@evanns ja samostatne 2 ml do striekačky

mirmaj
29. sep 2010

@akika722 tak keby sme sa my toto naučili to by bolo fakt super 🙂 , no ale nemôžeme zasa vedieť všetko, že? 😵

@lji a ked sa nezobudí o 22 na papanie tak čo? 😎 zobudíš?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre