♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
24. jan 2011

@katulkaaaaaa aky je krasnucky, drobatko malinke🙂 Nasa noc bola dobra, som zmenila malemu mliecko a myslim, ze i maly na to dobre zareagoval🙂

memory97
24. jan 2011

@katulkaaaaaa bude v pohode a ako mu to bude chutit🙂

veve10
24. jan 2011

Caute. Aj v Ba je krasne slnecno...ale vyzera byt aj zima. Vcera troska posnezilo a napriek slnku sa to drzi.
@katulkaaaaaa aj my sme tuto noc spali celkom v pohode. Dokonca raz v noci zacal mrncat, ale bolo to rpiskoro, tak som mu dala dudel a na prekvapenie po asi minutotovom reve do dudla stichol a o nejaku pol hodku aj zaspal. A rano potiahol az do pol 9. A tiez je vysmiaty...len nech im to vydrzi. 🙂
Simonko je krasny chlapcek - krasne ocka ma 🙂 Moj sa do fotaka nikdy neusmieva, pretoze je nim vzdy totalne fascinovany...takze len kuka a kuka...oci vypliesta, usta otvorene... 😉

alure
24. jan 2011

Ahojte babulky prajem dobré ráno...
my dnes musíme utekať so starším k dr. jeho záchvaty kašla boli v noci na nevydržanie.
@memory97 pustila som zvlhčovač aj na noc a Denisovi sa evidentne uľavilo ale aj ATB už asi zaberajú...to dýchanie je síce ešte nie čisté ale našťastie to chrčanie trošku ustúpilo.
Čo sa týka zaparenej ritulky my tiež teraz (asi stolica pri liekoch je silnejšia) dávam mu na to IMAZOL a super účinkuje.
@katulkaaaaaa Simonko je krásnučký 🙂
Noc sme mali aj my vcelku fajn,prvý krát bol hore o 1:00 potom o 5tej a potiahol do 9:30 😉 takže som rada 🙂

alure
24. jan 2011

@danulienka35 no vyzerá to tak že sa mu lepší,v stredu máme kontrolu a potom sa uvidí...poradňu aj očkovanie už odkladáme dva týždne...
@kvietok121 no to grckanie je potom ok 🙂 a je evidentné že odchádzajú aj hlieny,vidím to...pustili sa nám aj soplíky takže to odsávam čo najviac aj keď boj zvádzame neskutočný ☹
@katkav ďakujeme moja,snáď sa čoskoro dáme úplne do poriadku a budeme fit.
@veve10 veru aj u nás trošku posnežilo ale je len taký poprašok a riadna kosa..slniečko aj tu krásne svieti.

dajna11
24. jan 2011

@lji no hej na konečnu arbu,lebo mo ma krásne modré ako mal na začiatku. tak neviem či mu už ostanú.

dajna11
24. jan 2011

@memory97 no neviem či mu už ostanu také modraste alebo ešte sa zmenia. ja dávam ovocie do obeda,na obed polievočku,pred večerou kašičku....tak či to nieje vela....ale medzi tým pije mliečko...

lji
24. jan 2011

@dajna11 saška má výrazné hnedé tak tie jej už asi ostanú tak asi aj u vás to bude konečná farba.

evanns
24. jan 2011

dobre ranko baby...

@memory97 uz davas malemu davno polievocku hejze? a ako mu ju podavas? robis vyvar a potom rozmixujes aj zeleninku z neho a tak? alebo iba cisty vyvar? dik 😉

kvietok121
24. jan 2011

@katkavv vyzera ako rocn 🙂 mamina sa dobre stara
@hajatanufus my sme sa po leziacky nenaucili, dokonca teraz uz sa mu dobre pije len z jednej polohy ☹ pri ostatnych vymysla
@katulkaaaaaa zlati ste a kolko vlaskov, vidim ze aj vy uz zacinate
a posielam aj my nejake foto

dajna11
24. jan 2011

@lji no to by bolo super....má ich krásne,lenže nik nemá modre v rodine,ešte aby ma mm upodozrieval že kde ich malý nabral 🙂 🙂

kvietok121
24. jan 2011

@alure to poznam pri chorobe je najhorsie odsavanie ... to je des... tak to je super vygrcka hlieniky a bude dobre uvidis

memory97
24. jan 2011

Babulky fenistil kvapky su na predpis, alebo mi ich daju v lekarni aj tak bez receptu?

21
24. jan 2011

@alure , my ked sme mali sopliky, tak sme ich aj kakali...

veve10
24. jan 2011

baby - mam taku od veci otazku: aj vase deticky sa budia s placom? Nas vzdy...a aj po vybaleni z overalu sa este chvilku rad polutuje. Mangel vravi,ze to vsetky deti, moja mama zase, ze vsetky deti sa budia spokojne a usmiate, lebo su vyspate. No nas je celkovo vazny...obcas sa usmeje, ale nic moc. Ostatne deticky vidim na vsetkych fotkach vysmiate...tak ja uz neviem. ☹ A otocit sa na bok tiez nechce ani za svet - lenivec. Iba plieska ako najaty do hraciek co nad nim visia. Ze ho z tolkeho trieskania nebolia ruky.

alure
24. jan 2011

@kvietok121 no už to vyzewrá na ústup tak som rada,len včera sa mi tak naliali prsia že som myslela že vyskočím z kože 😒
@memory97 mne ich predpísala Dr. takže neviem povedať či sú aj voľnopredajné
@21 no aj v plienke ich vidím...ale hlavne že to odchádza z tela preč.
@veve10 my sa budíme s úsmevom od ucha k uchu,ale asi je to individuálne,takže ak po spánku nie je vo všeobecnosti mrzutý tak to nerieš 😉 a ako píšeš že je vážny tak to bude nejaký mysliteľ 🙂

memory97
24. jan 2011

@alure som rada, ze je malemu lepsie🙂 nech uz ste zdravucky. Zatial zabera sudokrem, ak by uz ani to nezabralo, tak skusim imazol. Dakujem za radu🙂

@dajna11 nie, nie je to vela, aj my tak papkame a dokonca pri najblizsej navsteve u detskej doktorky, mi to vravela aj sama doktorka, ze to tak ma byt🙂

@evanns uvarim zeleninku alebo zeleninku s maskom vo vode z vodovou a ked je vsetko makke, tak rozmixujem, bud len cisto zeleninku, alebo aj zeleninku s maskom (ja to mrazim, tak aby to nemal maly stale rovnake). A vyvar pouzijem na zriedenie. Ked rozmixujes iba zeleninku, tak je to strasne tuhe, tak dolievam este vyvar. Ak ma mat polievkocku, ta to urobim riedsie a ked iba ako prikrm, tak dolievam menej vyvaru, aby to bolo hustejsie.

seagull2404
24. jan 2011

ahojte 🙂 ked som mala cas, nesiel MK 😒 a teraz ked nemam, uz ide ☹
ako vyperiem fleky od mrkvy?? 😠 😠 😠 a ako ste sparacovali masko do kasicky, ja som ho len nasekala na drobno a v sekaciku na cibulu a vyzera to teraz ako nastruhane orechy, zda sa mi to suche

21
24. jan 2011

@veve10 , nic si z placu nerob, v posl. dobe sa aj my budime s placom, dokonca placeme aj zo sna... V tomto veku su deticky najviac naviazane na mamu-okolo 6. mesiaca-a asi to bude tym... sa im mozno sniva bez nas alebo co... To prejde. Aj my dost buchame hrackami a hrkame a tocime s nimi, taka nervozita bude asi aj od zubkov... My furt nic. A presvita spod dasienka biely pasik... 😠

21
24. jan 2011

@seagull2404 , my sme masko mixovali spolu s ostatnym jedlom a splynulo...

alure
24. jan 2011

Práve došiel mm od lekára s Oliverom...ďalší na ATB,silný zápal v hrdle ☹ no budeme sa celý týždeň liečiť a dúfam že čoskoro celá rodinka budeme fit.

seagull2404
24. jan 2011

@alure jooooj, moja, mrzi ma to, budem drzat palce, nech to rychlo prejde
@21 a davala si aj vyvar z toho maska?

liba78
24. jan 2011

@katulkaaaaaa ahoj, nejak som nemala čas na MK. Jurinko sa teraz chce stále hrať. A keď som mala čas, nešiel kôň 😠 Príkrmy som mu dávala 4 dni a potom mal prestávku (zas len MM) kvôli kakaniu. Bála som sa, čo mu to urobí, aby nebol zapečený. Kakal až o 4 dni, ale nebolo to zlé taká pasta. Tak som zas začala v sobotu dávať 1x denne. Ale nedodržiavam ten štýl že zemiak a potom zemiak zo všetkým. Dávali sme mrkvičku, zemiačik, banán a teraz som objednala príkrmy od Hipp na skúšku.
Dnes sme sa boli zaočkovať, myslela som že ujdeme z čakárne. Bolo tam moc ukašlaných a usoplených detí. A jeden chlapec si vôbec nedával ruku na pusu (asi 7 ročný a mamka sedela vedľa neho a nič)😠 😠 😠 . Ale mali sme na objednávacom lístku dnešný dátum a aj čas. NAšťastie nás sestrička zavolala hneď. Tak dostal šťuchance, zabalila som nožičky do alpových kapesníkov a dala čípok. Váži už 8,4 kg. 😅 Takže na kojené bábo celkom pekne 😅
@alure zapíšeš nám prosím 8,4 kg do tabuľky ? Dĺžku má nejakých 77 cm. Je to len taký môj pokus o zmeranie spiaceho mimina. 😅

21
24. jan 2011

dievcata, viete, aka vyborna vec je ta sedacka do vane? my ju pouzivame aj normalne... tam obsedi a dame jej krabicu s hrackami vedla a vytahuje si...a neprevrati sa...

21
24. jan 2011

@seagull2404 varila som vsetko spolu a potom vsetko spolu aj zmixovala vratane vody...

21
24. jan 2011

@liba78 vy ste nejaky slon... 😉 😀 😀

alure
24. jan 2011

@liba78 ahoj moja jasné zapíšem..inak to ma dosť prekvapuje že máte poradňu v dobe keď sú tam aj chorý!!! My mávame poradňu a očkovanie vo vyhradenom čase poobede každú stredu, s tým že sú tam len bábätká .
@seagull2404 ďakujem,aj ja dúfam že to už pominie..vystriedali sme sa komplet rodina ☹
Dnes mi dojde na pár dní mama tak sa vytešujem,aj keď ju bude isto mrzieť že nebude môcť s Denisom na prechádzku.

liba78
24. jan 2011

@alure čítam, že sú Denis s Oliverom chorí. Je to hrôza teraz toto počasie. Ja som mala minulý týždeň doma Jakuba. Dnes už šiel do školy. Keby vydržalo mrznúť, ani toľko chorôb by nebolo. A to som chcela chalanov poslať na lyžovačku. Vyzerá to tak že pôjde len mm. 😝

seagull2404
24. jan 2011

@alure bude ti mat kto pomoct 😉 to je super

veve10
24. jan 2011

@21 no, ved az tak to neriesim (iba mi je to luto,ze nie je napr. ako alure...on sa nam budi s placom ale uz od narodenia. Odjakziva. Nechapem, co mu tak vadi. My tiez zubky stale nic...ale do hraciek tiez plieskal uz od kedy vedel...on je neustale taky nepokojny. Najnovsie uz ked mu davam podbradnik, ze ideme papat, tak ak nedostane do ust prso do par sekund, tak spusti takyyy krik, ze niekedy mu uz dam prsko do ust a on si to ani nevsimne a dalej reve s tym prsom v ustach. Az je to smiesne.
@memory97 v pohode varis v obycajnej vode a potom mu nou este aj riedis kasicky? Mne dokina vyslovene povedala, ze aj varit musim jedlo v Lucke. A nevies nahodou, mozem pouzit vodu z uvareneho zemiaka na zriedenie toho pomixovaneho zemiaka, alebo je v tej vode privela skrobu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre