♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kacena4
10. feb 2010

babenky nepanikarte, vsade sa pise ze pohyby sa zvycyjte citia pri prvorodickach okoo 20tt a pri viacrodickach okolo 18tt - takze o chvilu to pride!!!

rubinka
10. feb 2010
kacena4
10. feb 2010

su to 18 min. spravy, kde presne??? ktoru minutu???
dik

evitkamalicka
10. feb 2010

ja som to uz videla, rubinka asi mysli to lietanie miminiek

evitkamalicka
10. feb 2010

ked pojdes nizsie tak tam najdes obsah a klikni na to lietanie

rubinka
10. feb 2010

Hej to lietanie myslím. Hrozné to je 😖

kacena4
10. feb 2010

babenky, toto som si prave precitala: k tej dlzke babatka: je to k 17tt:
Bábätko váži okolo 140 g a meria pekných 13 cm. Údaje sú len orientačné a každá literatúra udáva iné čísla prírastku hmotnosti a dĺžky dieťatka za daný týždeň tehotenstva. Ani ultrazvukom sa presne nedajú určiť spomínané hodnoty, prístroj to len odhaduje na základe určitých parametrov.

Neporovnávajte preto hodnoty hmotnosti a dĺžky, ktoré vám povedia na ultrasonografickom vyšetrení s údajmi uvedenými pri jednotlivých týždňoch gravidity. Sú skutočne len orientačné a uvedené pre zaujímavosť, ako asi rýchlo rastie a vyvíja sa vaše bábätko. Napokon každé rastie svojím tempom, ktoré závisí aj od fyzických predpokladov a daností nastávajúcej mamičky, od jej životosprávy a celkového životného štýlu.

peta131
10. feb 2010

preboha to je hrozne 😖 nechapem ako si mozu tie mamicky mysliet ze take akrobaticke kusky mozu im detom pomoct 🙄 ja som sa na to ani nemohla pozerat 😔

kacena4
10. feb 2010

uff, som spotena, musela som si vyzliect mikinu ani som to nevladala dopozerat ako mi bolo z toho zle - dobre ze ju niekto udal, dufam, ze bude mat z toho velke problemy ma maminy si to uvedomia, ze je to nebezepecne 😨

tretulka
10. feb 2010

ahojte
peta suhlas 😔 , vsak vsade pocujeme len o tom, ako treba s dietatkom narabat opatrne, a toto mi pride vazne chore 😕

nikitka231
10. feb 2010

😕 😕 😕
som sa skoro rozplakala,prebohaaaaaa,rozmyslal niekto aj nad tym ze ak to bude robit neprofesionalne niekto ,teda ta matka co sa to tam ma naucit ,ze jej to mimi vypadne nechtiac z tej vysky tak ma ine nasledky!!!nenormalne ☹

marija
10. feb 2010

Ahojte kocky.

No to video som videla, som mala strach v ociach este aj potom ako som telku vypla.... uff.

Pohyby tiez este necitim, ani motylik, ani bublinky ani roll-on 😀 ale viem, ze to urcite pride, skor ci neskor 😉 takze ziaden strach kocky, som druhorodicka a este nic necitim.

Zajtra ideme na 3D, dufam, ze konecnce sa mi podari pridat aj nejake fotecky 😎 aj brusko si chcem odfotit a stale nic nestiham...

Dnes idem cvicit, minuly tyzden som vynechala lebo mala bola chora, tak sa aj celkom tesim, ze si pretiahnem stare kosti 😝

Idem vas docitat, ste toho zas popisali 😵

lenadka
10. feb 2010

mib, ja ti neviem poradit, ked je to len slabucke hadam to nic nie je 😕

lenadka
10. feb 2010

mne to nejde prehrat 😝

jaz
10. feb 2010

ahojte,
ja som mala vcera poradnu, placenta sa posunula kusok vyssie, ale vraj "este sme nevyhrali, odlupnutie stale hrozi", doktorovi sa nepacilo ani to spinenie (aj ked ho nie je vela, ale je takmer kazdy den), kludovy rezim aj nadalej, mam vela polihovat (sa mu povie, ked mam doma zive striebro 😉 )
Aj ja uz babatko citim, tak sa vytesujem, lebo takto som len cakala na kazdy ultrazvuk, ci je OK.

mib, to ta popichava cely den, alebo obcas? Mna zvykne, ked si kychnem alebo sa prudko postavim, doki vravel, ze pokial to je tak 5-6x do dna je to OK, to je z maternice 😉

zuzi, moje babatko bolo tiez pred 2 tyzdnami o tyzden mensie, teraz ho ani nemaral, pri dlhsich cykloch byva babatko mensie, a tvoj drobcek ma peknych 9 cm, neviem, co ta plasi 😠

lenadka
10. feb 2010

jaz, fajn ze sa posunula, este stale sa moze dat do normalnej polohy ako bude maternica rast 😉

dopiekla som linecke, malej na karneval, este spapat druhe, umyt vlasy a ist do mesta po doplnky k maske na karneval, ale vobec sa mi nechce, nakolko som nejaka nascipana 😝 este ma aj kamoska vola na oslavu statnic, tak to nehrozi, rada by som isla, ale sa bojim ze mi pride kontrola, tak sa snazim dodrziavat vychadzky 😅

janusa127
10. feb 2010

ahojte 🙂

som tu dlllho nebola 😀 najprv mi bývalo zle, potom nešiel komp, no paráda... ale našťastie sa všetko upravilo a fungujem 😉

včera som bola na nt sono, všetko je oki, termin mi dal doky podľa veľkosti mimča a aj ms 18.8.2010 čiže skôr ako som si vyrátala 😀 a o dva tt idem na triple testy,bojim bojim...

nejdem vás čítať dozadu ste toho popíííslaiiii 😀 😀 určite je tu veľa nových tehuliek, august je plodný 😀 tak dúfam že sa máte všetky dobre, a problemy vás obchádzajú a užívate si brušká 😵

jaz
10. feb 2010

lenadka, dakujem 🙂, aj ja verim, ze sa placenta "umudri", uzite si karneval a nech si rychlo fit 😉

idem si znovu lahnut, lebo poklad je o chvilu hore 🙂

mib
10. feb 2010

lenadka, jaz ... dakujem. je to iba obcas a take velmi jemne. povedala by som, ze keby som nebola tehu, tak si to ani nevsimam. takto sa ale clovek viac sleduje ... a niekedy to iba zbytocne znervozni. ale viac ako to pichanie ma znervoznuje ta vydutina. je to akoby tam malo babo hlavicku. ale to mi pride ako blbost, lebo na to je velmi malicke a predpokladam, ze nemoze mat hlavu tam, kde mam podbrusko. moze byt mocovy mechur na jednej strane?

jaz, preco ti hrozi odlupnutie placenty? mala si nejaky uraz alebo to je samo od seba?

zuzannas
10. feb 2010

caute dievcata, tak uz som naspat z poradne..vsetko oukej, som taka happy!!! 😵 podla utz som 13tt, babo ma 60mm, zajtra rano idem na krv na APF testy...

Rubinka, no veru este asi nikto nezbadal, alebo ked zbadal, tak nic nepovedal... 😕

A este sa chcem objednat na 3D utz na 16tt, myslite zeby sa vtedy dalo uz zistit, ak bude babo dobre otocene, co to bude?? 🙂

rubinka
10. feb 2010

Zuzi neni na tie APF testy nejak skoro? Som myslela že sa robia až po 15tt.

evitkamalicka
10. feb 2010

aj mne sa zda nejako skoro na tie testy

rubinka
10. feb 2010

Ja plánujem 3D až po 20tt aby som sa potešila z peknej bucľatej tváričky 🙂

captainka
10. feb 2010

ja tiez planujem 3D az ked budem v 20tt naco skor 🙂 nech si uzijeme babatko a nevieme pohlavie...nahodou sa to zmeni a budem v soku 😀

biba12
10. feb 2010

AJ mne dnes caka cvicenie. Tesim sa, aspon mam pocit, ze nebudem len pribera.
Ta krv na Afp sa neberie nahodou 2 krat? Mne ju brali v 11 tt a dalsi krat buddu v 16tt. Aspon tak povedala dr. v poradni.
Ozaj uz ste rozmyslali na odberom pupocnikovej krvi?

rubinka
10. feb 2010

Tak mne budú brať len raz pokiaľ viem.

No ja som rozmýšľala ale pre nás je to veľmi drahé takže ja si ju odobrať nechystám, maximálne tak do verejného registra.

captainka
10. feb 2010

ja som nad tym vobec nerozmyslala ☹

inak to video som musela hned zrusit...otras

biba12
10. feb 2010

Podla mna je bezpecnejsie a zdraviu prospesnejsie plavanie babatiek. Ako takato kravina. S malym sme plavali od 8 mesiaca cca asi 1,5 roka a vodu neskutocne miluje. Sma sa vrha do vln pri mori, skace sipky. Aspon viem, ze som tie prachy nevuhodila na nic, kde sa dieta nic nenauci ako pri tom lietani. Ved ten kurz ma byt pre deti a nie pre matky. Ze im nevadi, ze tie deti jacia....
Mib, vysavac, ktory sme kupili najdes na www.irobot.cz. A je uzasny, vysava kazdy den. Tieto su len 9 cm vysoke, takze sa dostanu vsade, aj pod stol, pod nabytok, ked ho mas cca 10 cm nad zemou. Vyslobodi sa z kablu... Nas stal 499 eur, kupili sme ma 3 majaky, kefy, filtre na vymenenie, dialkove ovladanie a da sa programovat... Za tie prachy urcite stoji. Uz som nahovorila kamosku, ona ma psa a zajaca a 2 deti🙂 a velmi si pochvaluje, ma iny model, ten co je zamerany na zvieracie chlpy a je max. spokojna.

zuzana76
10. feb 2010

my sme si nedali krv odobrat ani pri Patkovi, bavila som sa s mojim hematologom a ono sa to este aj tak velmi nepouziva, viem,ze pokrok ide dopredu a mozno o par rokov sa to bude, ale zatial je to viac-menej biznis, ale zase je to dobry pocit pre rodicov,ze ved som urobil vsetko pre moje dieta. Sam hematolog mi vravel, ze je to komercia. takze enviem.

biba12
10. feb 2010

Pytam sa preto, lebo Andrejkovi to odobrat neslo, mal velmi malu pupocnu snuru... Ze by to bolo skoda penazi. Tak neviem, ci to druhemu dat, alebo nedat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre