♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

rubinka
17. feb 2010

No tak ja spím dlho no 😀

bihan
17. feb 2010

Marija, mne to krásne zapadá do toho konceptu čo najprirodzenejšieho pôrodu hlavne bez epidurálky a teplá voda zmierňuje bolesti.. ale ja som všeobecne vodný živel 😀

marija
17. feb 2010

No este teplu sprchu beriem, ale kupel len tak 5 minutovy 😉 ja sa vody skor bojim 😀 takze ja niesom vobec vodny zivel, skor suchozemsky. A malu si rodila ako?

evitkamalicka
17. feb 2010

ja som tiez vodny zivel, ja by som lezala vo vani aj cely den keby sa dalo a o bazene ani nehovorim

marija
17. feb 2010

Ja som nejaka divna 😉

bihan
17. feb 2010

klasicky na kresle s epi.. tu nie je žiadna pôrodnica s vaňou.. a ešte aj prípravu som mala tak nafigu, že som absolútne nezvládala kontrakcie a žobrala som o epi... teraz to chcem inak 😀

peta131
17. feb 2010

Babeny tie co ste uz boli na AFP testoch treba na tie odbery prist nalacno??? 😕 lebo ja som bola pred tyzdnom na poradni a my len povedal ze o tyzden mam prist len na odbery na AFP ale to ci na lacno mi nepovedal 😕 a zajtra tam chcem skocit....

co sa tyka veciciek tak aj ja uz co to mam ale vacsinou co som podostavala od kamaratok po ich detoch...

A este som chcela babeny ktore mate termin zaciatkom augusta budete malym davat aj body s kratkym rukavikom? lebo kazdy mi hovori ze novorodienatko si este nevie samo regulovat teplotu tak by kratky rukav nemalo mat ale zase si neviem predstavit ked bude vonku vyse 30 stupnov a ja dam malemu na vonok dlhy rukav 😕
Tak teraz neviem ze ci mam teda kupovat bodynka aj s kratkym rukavikom alebo nie 😕

marija
17. feb 2010

No ja som zas nemala kontrakcie kym mi epi nepichli 😀 aj v tomto som to mala divne 😉 mne prva epi ani nezabrala a ked mi pichli druhu stihla zabrat az na sitie, ale porod som zvladla super aj kontrakcie ktore trvali len hodinu som vedela predychat, takze tentkrat zvazujem ci si epi dam, kedze mi aj tak nezabrala, teda vtedy ked mala 😉

peta131
17. feb 2010

Bihan aj ja by som chcela rodit do vane, pokial bude vsetko v poriadku a prekrocim 37 tt tak tiez sa chystame do vane 😉 ja som tiez vodny zivel ja by som sa kupala aj kazdy den 😵

evitkamalicka
17. feb 2010

peta ja idem v piatok na AFP a mne sestricka hovorila, ze na kazde odbery nalacno tak neviem....ja mam aj s kratkym rukavom, ale pre istotu kupim aspon 2 s dlhym

bihan
17. feb 2010

Peťa, dieťa si nevie regulovať teplotu asi týždeň, takže cca ten čas, čo budeš v pôrodnici... mne sa malá potom začala príšerne potiť a všetky "teplé" veci ostali doteraz v skrini 😀

marija
17. feb 2010

Peta nemusis byt nalacno, aspon mne tak povedali, ale ja som aj tak nic nejdela lebo sa tak skoro ano najest nemozem, tak som mala len amlu lahku kavu aby som neodpadla 😉

CO sa tyka body, tak napr. ked je vonku 30C my mame v dome 25, takze ja urcite kupim viac na dlhy a len na kraty ani neviem kedy by som dala... ved ked bude moc malinke a budeme vonku tak sa budem bat aby aj ten vanok neuskodil 😀 a minuly august bolo tak vselijako. No ale kratke bodynko sa da dat pod hocico co oblecies na to, takze kupene ich urcite budem mat.

discovery8080
17. feb 2010

ahojte 🙂) dakujem všetkým za privítanie 🙂))))
or halintoa: ja mám termín 25.8. 🙂))
babenky, je tu niekto taký že išiel skor na materskú alebo plánuje ísť skôr ?? Ja sa už nechcem trápiť v práci a rozmýšlam, že by som už od apríla bola doma, len neviem ako to bude platené. Má s tym niekto skúsenosti???
ďakujemm

peta131
17. feb 2010

dakujem babeny za rady 😉

marija
17. feb 2010

discovery vitaj 😉 ja ti neporadim, ja som od decembra 2007 na materskej 😝

halintoa
17. feb 2010

peťa: ja idem na AFP odbery 11.3. a sestrička mi vyslovene povedala, že kľudne sa mám najesť. Aj na prvé odbery - krv. skupina, HIV, obraz... mi povedala, že pokojne najedená... Len mne hneď ráno nechutí, pokiaľ mám byť už 7:30 tam, tak si neviem predstaviť, kedy by som jedla 🙂 .
discovery: na MD sa dá ísť tuším najskôr 8 týždňov pred termínom.. v tomto prípade asi jedine, že by Ťa doktor vypísal na PN, aby si mohla byť doma a s neobmedzenými vychádzkami... Inak neviem, ako to zariadiť... Ja som od decembra doma, nezamestnaná, ale aj tak by som bola až doteraz ako rizikovka doma a môžem povedať, že už mi z toho riadne hrabe. Bávam na dedine s 300 obyvateľmi, k našim do mesta moc nechodím, lebo som mala doteraz viac-menej zákaz chodiť medzi ľudí kvôli riziku ochorenia... a aj tak ma teraz chytilo hrdlo a kašeľ 🙄 , len aby to bábu neublížilo...

mata1001
17. feb 2010

caute baby aj ja som bola na odberoch AFP a sestricka mi povedala ze lahke ranajky si kludne mozem dat.

a co sa tyka tych kratkych bodicok tak asi dam dlhy rukav ved su aj take tenke alebo kosielku dlhorukavovu...

denisocka
17. feb 2010

baby,mne sa každu noc sníva že som na 3D a pozeraju pohlavie. už ma tie sny "unavuju " a už by som to chcela aj vedieť naozaj. pri synovi sa mi stale snívalo a dievčatku a obavam sa,že aj teraz sny zavadzaju a bude dalším chalan 😖 . hlavne nech je zdrave, to je prvorade,ale babenku by som teda chcela trošku viac .

captainka
17. feb 2010

caute kocky,

tak som prisla z kontroly, vsetko v poradecku 🙂 🙂 🙂 nic mi v podstate nerobili, len tlak, vaha, meranie pupcoku a pocuvali sme srdiecko babatka...takze pohodicka 🙂
idem si lehet lebo ma boli straaaaaaaaaaaasne chrbat...tak sa tu opatrujte...a snad neskor 😎

groka
17. feb 2010

Ahojte

prisla som kuki co nove,strasne mi je zle od zaludku+boli ma 2 dni pod pravym rebrom a dnes mi je aj na vracanie zdatne,ale to som od rana nejedla,teraz papam hranolky a rybie prsty s tatarkou,bud to pojdem vyvratit alebo taky dovňbry zlcnikovy zachvat dostanem

co je nove?idem precitat trosku

groka
17. feb 2010

captainka super ze je vsetko ok 😉

denisocka
17. feb 2010

nemaš pokazeny žlčnik groka? a ešte toto tlačiš o seba,tatarku a hranolky? 😝

groka
17. feb 2010

ja idem na AFP 26.2 a zasa na lacno a dokonca pri prvych testoch mi vyslovne kazala sestrcika nejest nic,tak som nejedla,mne robili aj na cukor ale test,no a ked mi prisli tie vysledky zle tak mi volala sestricka ze aby som prisla rano a ja ze mozem aj hned len som pila mlieko a ona ze to vadi 😕

rubinka
17. feb 2010

Tak mne napríklad na prvých odberoch dovolili ľahké raňajky, som sa na to pýtala. Ako to je pri tom AFP neviem, ale snád aspoň vody sa napiť môžem.

groka
17. feb 2010

denisocka po porode som dostala zlcnikovy zachvat,to bolo nieco strasne,neprajem nikomu,ale potom ked som bola na sone kamene som nemala,man vtedy podrazdil osuch,ja si myslim ze toto mam asi z toho mojho prezierania sa ,co uz neni take strasne ale cele dni len negnim

groka
17. feb 2010

vody ano,ale jedlo skresluje odbery,a ked uz mlieko vadilo pri odberoh na krvnu skupinu,tak nechapem,pri glukoze chapem

denisocka
17. feb 2010

ja som mala zlcnikovy zachvat pred pred porodom,teda počas, tesne pred porodením ..... no a teraz asi v 10tt

bihan
17. feb 2010

mlieko vadí možno kvôli vysokému obsahu bielkovín, ak si dobre spomínam, pred darovaním krvi sa odporúčajú ľahké raňajky ale s malým obsahom tuhu a bielkovín...

groka
17. feb 2010

denis to su ale bolesti co?ja som myslela ze mi odbila posledna hodina,na mna to prislo v noci o 2 rano a o 4 rano som sa uz plazila doslova a dopismena a na pohotovosti nic,lekari ospali ,vrieskala som jak najata,ze nic nerobia a az o 8 30 sa mi ulavilo na urgente kedy mi dali infuzku ale to som uz bola taka vytrapena,moj muz stale so mnou pri posteli a drzal ma ako keby som ozaj umierala

denisocka
17. feb 2010

ja som pri porode stale hovorila,že mam žlčnikovy zachvat a oni na mna kukaju,že rodím,a nie zachvat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre