♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

bihan
3. máj 2010

Ty kokso, tak toto ma dnes dostalo 😨 http://www.aktuality.sk/clanok/162471/babicka-c...

abbey1
3. máj 2010

Tak môj manžel už cupitá domov od ortopéda a ide na PN.Ja ho zastrelím.On sa bude doma vaľkať s boľavým chrbátikom a ja budem pracovať s bruškom a boľavým chrbtom.To je spravodlivosť!Ale ale asi bude vážne ubolený,keď zostáva doma.To u neho nie je zvykom.Tí naši pacienti.

peta131
3. máj 2010

bihan no to je sila 🤐 riadne morbidne mi to pride 😖 no co uz v dnesnej dobe mozeme ocakavat asi vsetko 🙄
ozaj bihan ked ty si taka skusena uz v tom noseni tak co hovoris na manducu??? lebo ja tiez rozmyslam nad nosenim teda mm bude viacej nosit ako ja a ten satku nechce tak mi poradte nejaku druhu najlepsiu alternativu po satke...

peta131
3. máj 2010

miska a ty sa drzkaj v nemocnici a co ze sa stalo ze nemozes ist uz domov? ale ja pevne verim ze toto tehu dotiahnes do uspesneho konca 😉

baby mna zase hrozne bolia nohy ked dlhsie stojim, ked napr. varim alebo dlho riady umyvam, zehlim...tak si nohy necitim okolo kotnikov ale taka riadna neprijemna bolest ako by mi cele tie kotniky trpli 😖

a ako ste na tom so striami na bruchu? ja sa poctivo mastim kazdy vecer ale zda sa mi ze uz sa mi trosku zacinaju tvorit na bokoch 🙄

snehulienka24
3. máj 2010

fuh bihan 😨 no pomoc...

inak ahojte... co sa tyka vakov a satiek a prenasacich systemov, som k tomu zatial nedoverciva...ja si neviem predstavit ako tam moze byt tomu drobatku prijemne v takej ohnutej polohe...neviem, mozno si to cele len zle predstavujem, nie je o tom nejake video? 😅 lebo take vacsie ditka co som videla mamicky nosit v satke, tak to ok, ta uz bolo tak tvarickou k nej, chrbat drzi...ale taky krpec maly sa v tom ako nosi? 😀

peta131
3. máj 2010

a co sa tyka muz a choroba tak to veeelmi dobre poznam, staci ked ho len hlava trocha boli tak to uz je koniec 🙄 cely svet aby sa okolo neho tocil robi sa ako keby umieral...mu vzdy hovorim ze dopriala by som ti tehotenstvo to by asi neprezil 🙄

evitkamalicka
3. máj 2010

petka ja mam strie este z prveho tehu a nepomohlo ani mazanie, ale teraz sa mi zatial nove neobjavuju

denisocka
3. máj 2010

petka,manducu schvalujem .my sme ju mali od 3mes ,potom som ju vymenila za ergo a ergo za ergo 😀 a medzitým asi 5-6 šatiek

rubinka
3. máj 2010

Peti mne sa na bruchu nič nespravilo zatiaľ ale na prsiach mám asi takú jedna mini striu. Ale to sa mi spravilo hned na začiatku ešte ked som nepoužívala žiaden krém. Našťastie to neni skoro vôbec vidieť. Len taká malá ružová čiarka. Zatiaľ pohoda, tiež mastím jak divá s Elasti Q. 😀

snehulienka24
3. máj 2010

a mne dali prec foto? kurnik 😀

peti strie na bokoch som mala uz pred tehotenstvom, teraz natieram o sto tristo, ale neviem ci mi to pomoze...davam nejaky olej pre tehulky, tak uvidime... nechcela by som byt cela popraskana na konci... ☹

michaela80
3. máj 2010

no vyzera to tak ze ja s tadial odidem fakt uz len s babetkom v naruci....kurnik...este ze vybava prichystana...

peta131
3. máj 2010

mne sa tiez pacia take nosice kde moze byt babo aj v normalnej zvislej polohe tie babyvaky mi pridu take nepohodlne a hlavne ten lodger ma ho kamaratka som si ho pozerala ale jedine co ma zarazilo je ze je to hrozne teple vsak to sa v tom da babo nosit len v zime v lete to veru neni k vyuzitiu 😖 a aj doma mu v tom musi byt teplo a ked je tam v tej schulenej polohe a vydycha si tam vzduch...aj ta kamoska hovorila ze to ani moc nevyuzili ze malej v tom bolo teplo...ked uz mam do toho investovat tolko prachov tak nech to vyuzijem celorocne a v pohode v tom odnesiem aj rocne dieta...mne sa pozdavaju manducy...

michaela80
3. máj 2010

z tadial

evitkamalicka
3. máj 2010

miska to snad nie

peta131
3. máj 2010

misi a co sa deje????

peta131
3. máj 2010

ja tiez poctivo mastim s elasti-q ja by som tiez nerada bola cela dopraskana 😖

denisocka
3. máj 2010

tak ja pridám par veci,čo mám po ruke zmenene 😀 mam toho vela a neviem ešte najst fotky manduci a erga čierneho ,a ešte 2 iných šatiek .no nič moc,ale aj tak som nabrala aspon zakladne skusenosti

zeytin
3. máj 2010

Lulu - za kolko predavali v Inchebe tie monitory dychu, nevies?

My mame na nosenie RED CASTLE SPORT nosic, mali ho aj v inchebe za 61e... ma dobre recenzie, aj znami si ho pochvalovali. Satky sa mi nepacia, som citala na ne aj dost negativnych nazorov. A okrem toho, mm by nenosil na sebe satku, skor si da ten nosic... myslim, ze ked uz bude krpec vacsi, tak ho moze nosit on... ten nosic je tusim do 13 kg...

denisocka
3. máj 2010

miši a čo je? ked je krčok OK tak čo potom????

baby,no ked sa vidim na tých ftkách,tak mi je zle z toho mojho xichtu

denisocka
3. máj 2010

no ja ked kupim nosič,tak pojdem do beca,alebo patapumu - už by som nechcela manducu ani ergo,su to oštary hrube

peta131
3. máj 2010

zeyti presne ja tiez musim brat ohlad na mm lebo u nas bude asi viacej nosit on ako ja a jeho by som veru na satku neprehovorila 😅

deni pekne fotky 🙂 a s manducou mas teda dobre skusenosti?

zeytin
3. máj 2010

Inak vraj aj ta manduca je dobra... ale je aj drahsia 😒

michaela80
3. máj 2010

ze vraj pre istotu...kedze to prve bolo predcasne tak teraz nebudu riskovat... ☹ ☹ ☹ ☹

michaela80
3. máj 2010

krcok je o.k, brucho netvrdne...nic mi nie je....ale oni maju iny nazor...dnes sluzi moj doki tak sa ho spytam ze ci fakt az do porodu...ako v pohode nejake max tri tyzdne by som vydrzala ale do terminu je daleko,,,

denisocka
3. máj 2010

no miši do je des,šak teraz sa to nemusi zopakovať ! mne moja dokyna vravela v sobotu,že zato ma ona straší,aj ked to neni take zle,vraj aby som ju posluchla,že ona si myslí,že keby ma len upozornila,tak nerešpekktujem jej vystrahy .

peťa,manducu odporučam,ale kupiť ju čo najskor,lebo je tam novorod.vložka ktora sa používa do 3-4mes. , ak ju kupiš neskor,to by som už potom zvažovala ergo,alebo patapum,bo zbytočne budeš mať falat latky navyše

bihan
3. máj 2010

Manducu, Ergo, Beco a iné ergo nosítka (napr. Mei Tai - to je niečo medzi šatkou a nosičom) len vrelo odporúčam... cca od 3m.. tie modely sa rozlišujú len podľa individuálneho pocitu pri nosení, z menovaných 3 sú všetky naozaj super, ja by som si vybrala Beco, lebo je z nich najštýlovejšie 😀 a najmenej pripomína batoh.
Miminká sa v šatke nosia v kolíske alebo v istých vertikálnych úväzok, ktoré podporujú celú chrbticu a hlavičku.
Dôležitá je aj tzv. abdukčná poloha na správyn vývoj kĺbov (preto klasické klokanky, v ktorých dieťa visí, nie sú vhodné).
http://didymos.cz/noseni/anatomie-kojencu.html Je tam aj kopec iných článkov a odkazov na názory odborníkov - ortopédov na nosenie 😉

groka
3. máj 2010

ahojte

preco je miska v nemocnici som postrehla? 😕
miska drz sa tam,neviem co je vo veci,ale tak drz sa ozaj

snehulienka24
3. máj 2010

misi, co sa zblaznili, ked ti nic nie je? hmm....

deni, diky za fotos.. a satka je teda aj pre mini babo, alebo az ked drzi chrbatik? 😕

denisocka
3. máj 2010

tak som ešte našla, limitku didymos a manducu ked sme mali 3mes a viac

snehulienka24
3. máj 2010

aha, bihan to uz stihla, kym som napisala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre