♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

rubinka
3. máj 2010

Mne sa napríklad zdá to lehátko praktické, ale máme len to klasické látkové. Tie vydumané kadejaké plastové su podľa mňa nanič.

evitkamalicka
3. máj 2010

co ja viem, my sme kupali bez lehatka a bolo to v pohode

evitkamalicka
3. máj 2010

ale jasne 100 ludi 100 chuti

rubinka
3. máj 2010

Ja som videla švagrinú kúpať s tým lehátkom a zdalo sa mi to bezpečnejšie, ja som taký bojko 😀

evitkamalicka
3. máj 2010

mne kupanie nerobilo problem, akosi som sa toho nebala

zeytin
3. máj 2010

Ja tiez nemyslim negativne, ale som realistka. Aj stara mama mi stale hovori - volakedy sa rodilo doma a prezili sme, volakedy neboli monitory, ani ine vymozenosti modernej techniky a sme tu... ale ma pravdu iba do urcitej miery. Preco nevyuzivat tie dobre veci, co nam dnesna doba ponuka.... Ja sa tiez rozhodujem, ci monitor ano, alebo nie... mozno ho nakoniec vobec nekupime, ale ...

evitkamalicka
3. máj 2010

jasne, kazdy nech si urobi podla seba

zeytin
3. máj 2010

Majus - studujem Medzinarodne vztahy v BA - 4 rocnik. Bakalara som si urobila na UK, potom sme isli do zahranicia a teraz dorabam posledne 2 roky...

ma.jus.ka
3. máj 2010

zeytin - no to vyzerá zaujímavo, ale tak to máš aspoň taký oddychový ročník, i keď ani skúšky nie sú žiadna výhra...a chodíš externe?

zeytin
3. máj 2010

Hej, externe, popri robote. Nie je to zle, ale tie skusky ma pomaly ale isto zabijaju.... 😒 Doplacam na to, ze som nestudovala hned po strednej.

rubinka
3. máj 2010

Každý si kúpi to na čo má a čo uzná za vhodné, ja nevravím že ten monitor je somarina ale nie každý si to môže dovoliť.

evitkamalicka
3. máj 2010

veru dnes je vsetko zial aj otazkou penazi

lulusha
3. máj 2010

bihan, diky za radu ohladne satky 🙂

co sa monitoru dychu tyka, poznam sa velmi dobre, aka som paranoidna a urcite budem mat kludnejsie svedomie, ked ho moj maly bude mat pod sebou 🙂 ale jasne, kazda sme ina, takze urobime podla seba 🙂

lulusha
3. máj 2010

a mate pravdu, dnes vsetko tolko stoji... nase babky sa neserinkali s monitormi, ohrievackami, sterilizatormi a co ja viem cim este... ale taktiez nemali DVD prehravace, MP3 prehravace, notebooky a podobne...doba ide dopredu 🙂

michaela80
3. máj 2010

ale zase aka bola umtnost babetiek vtedy a aka je teraz...ja urcite monito, sak uz je kupeny a aj tu pupocnikovu krv...clovek nikdy nevie....nechcem si raz vycitat ....da sa to splatit aj na splatky bez navysenia...cize uplne v pohode...
teraz som si vydobila nadstandardnu izbu...navsetvy kedy chcem, telka s kopou programov a vlatna kupelna...a to tiez bude nieco stat...ale kaslat na to...peniaze mie su vsetko..

zeytin
3. máj 2010

Aj ked my sa tiez nevalame v peniazoch, ale na niektorych veciach sa naozaj neoplati setrit... a pokial ide o zdravie, to plati dvojnasobne.... 😉

nikitka231
3. máj 2010

no kocky som citala cosi o manzeloch 😀 😀 ...tak ako moj prvy manzel, ked som bola tehu tak total nezajem ani doma nepomahal a tento druhy ten uz je oveeeellllaaaaa starsi aj odo mna a ten aj uprace aj domace prace porobi aj o maleho sa postara a si predstavte ze kazdy vecer sam od seba bez frflania povie:"zlatik daj nozky idem pomasirovat"a ked sa mi dotkne noziciek tak sa davam do hladiny alfaaa 😀 😀 😀 a ze profes.vojak 😎

lulusha
3. máj 2010

nikitka, ani ja sa na mojho manzela nemozem stazovat... pomaha mi so vsetkym, odkedy som tehu, tusim som ani neupratovala...povysava, podlahy umyje, strasne je zlaty...na nakupy so mnou chodi a nohy tiez masiruje 🙂 🙂 🙂

dobre sme si vybrali 😀

nikitka231
3. máj 2010

lulu tak to som aj ja rada ze som si po druhy raz dobre vybrala...bo to by ma uz asi porazilo keby nie 😒

bihan
3. máj 2010

Ak si chcete dať odobrať pupočníkovú krv, je dobré si o tom preštudovať všetky dostuné info, napr. to, že je dosť možné, že odber sa nepodarí, ako by sa mal, odoberie sa málo krvi alebo bude znehodnotená.. a už aj keď bude odobraná, je len určité obdobie (myslím, že 15 rokov), počas ktorého sa dá krv skladovať.
Tak isto (zase som minule pozerala reportáž 😀) je v niektorých prípadoch výhodnejšie použiť krv z verejnej banky, lebo napr. v prípade pupočníkovej krvi dieťaťa, ktoré dostane rakovinu, je použitie vlastnej krvi takmer zbytočné, lebo ten organizmus sa s chorobou už raz nevedel vyrovnať a keby to bola cudzia pupočníková krv, je väčšia pravdepodobnosť úspechu.

A ešte si nemôžem pomôcť k tej sterilizácii, dnes už vedci otvorene hovoria o tom, že alergie sú našou chorobou z prílišnej sterility a v rozvojových krajinách ich vôbec nepoznajú. Čo samozrejme neznamená, že sa teraz máme správať ako v keby sme žili v rozvojových krajinách, len to s tou "čistotou" netreba preháňať 😀

bihan
3. máj 2010

Niki, ja si na toho môjho profi námorníka tiež nemôžem sťažovať 😀 a tiež je o dosť starší 😉

anxuska
3. máj 2010

Ahoj, tak ja som dnes bola na poradni, všetko ok a budeme mať dievčatko. 😉
ináč aj ja mám super chlapa, krásne sa o nás stará. ja som ako rozmaznávaná princezná 🙂
no ja vôbec eššte neviem, čo budem kupovať, porozmýšľam....
Ale chcela by som hojdaciu sieť pre bábatko 🙂

nikitka231
3. máj 2010

inak ozaj neviem ako vy, ale ja som po prvom tehu hned po porode si dala MIRENU teliesko to je na 5 rokov a planujem aj teraz...si dat MIrenu ...lebo 3 mimi uz neplanujeme 😉 mate skusenosti s inou antikonc.po porode alebo taku nejaku dlhodobu??

bihan
3. máj 2010

ja zvažujem strieborné teliesko, Mirena sa mi nepozdáva...po prvom pôrode sme používali prezervatívy a nejako extra mi to nevadilo, ale teraz by som radšej ničo iné 🙂

Anxuška, sieť - hojdačku, si s troškou šikovnosti dokážeš ušiť sama 🙂

nikitka231
3. máj 2010

ja som mala tu Mirenu a celkom spokojna som bola nie je taka predpotopna ako DANA pri ktorej aj mozes otehotniet...a jedine co mi vadilo bolo to zaciatocne zhruba 2-3 mesiace spinenie z nej ☹

bihan
3. máj 2010

mne tam vadí ten hormón 😀 a fakt, že mám akné a tendencie priberať, takže pre mňa nie je Mirena vhodná.

didulka85
3. máj 2010

Ja mozem na hormonalnu antikoncepciu do smrti zabudnut. 😒
Som brala tabletky od 13 rokov a bola som spokojna. Vsetko som mala pod kontrolou...

nikitka231
3. máj 2010

bihan ved prave ze MIRENA je vnutromaternicove teliesko ktore vobec neovplyvnuje vahu a hormony ma len lokalne...v krcku maternice...ci ako si to myslela bihan 😕

didulka85
3. máj 2010

Nikitka ale aj tak to lekari povazuju za hormonalny sposob antikoncepcie.

bihan
3. máj 2010

Ale ovplyvňuje, hovorila som o tom so svojou gynekologičkou a mala pacientky, ktoré práve s Mirenou dosť pribrali. Mne ju vôbec neodporučila, tak ako mi neodporučila ani implantát do ramena.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre