♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

halintoa
6. máj 2010

kvietok: ja som si kočík vydražila, páčila sa mi cena (125€ aj poštovným) a manžel chcel trojkolku, ale ja sa v kočíkoch nevyznám a vôbec sa mi to nechce študovať 😅 , tento chcem dať k našim, ja mám starý na záhradu a inak sa chystám nosiť.. Mám tento: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7352038&tab=2

kvietok121
6. máj 2010

Halintoa: tak ty si sikovna, dobra cena, ja trojkolku nechcem, hlboky kociarik aj so sportovou verziou

halintoa
6. máj 2010

Konečne sa mi podarilo dať foto bambuľky do JPEG 😀 , asi radosťou nezaspím, ešte že mám mm, inak by som bola vo svete techniky stratená 😝 .

kvietok121
6. máj 2010

halintoa: krasne foto

rubinka
6. máj 2010

Peknučká trojkolka a babuľka v brušku ešte krajšia 😵

denisocka
6. máj 2010

Mne nasi stale davaju peniaze,aj malemu.len svokrovci nakupuju vecne drsity z obchodu vsetko za 35sk,alebo oblecenie miestnych obchodikov.mne vecne obrusy a ja to ani nepouzivam,uz mam zo 10 atrapnych obrusoch

lenadka
6. máj 2010

hali ako si krasne drzi usko 🙂 tak uz vies ako vyzera 🙂 super!

lenadka
6. máj 2010

deni, treba ich zbalit a dat do daru svokre naspat, ze aha, ked sa vam tak pacili ze ste miich kupili aj ja som vam take iste kupila 😀

lenadka
6. máj 2010

baby kde sa docitam na co mam ako tehotan narok v praci a napr. ake prace nesmiem v tehotenstve robit?

kvietok121
6. máj 2010

lenadka pozri zakonnik prace, neviem co konkretne chces: http://www.dumaconsult.sk/1-3-10-zakonnik-prace...

kvietok121
6. máj 2010

prajem prijemny vecer idem buvat papa

lenadka
6. máj 2010

dakujem 🙂

abbey1
6. máj 2010

Ahojte kočky.Zajtra sa už prihlásime z Prahy,teda ak prežijem cestu.Ale teším sa na oddych a nákupy.Len mi je ľúto,že nechávame doma ocka.

lenadka
6. máj 2010

abey tak stastnu cestuuu 😉

abbey1
6. máj 2010

Vďaka a ešte sa chcem pochváliť,dnes sa objavilo prvé kolostrum.Tak budeme zasa o dušu kojiť.A sme zasa o kúsok bližšie k pôrodu.

lenadka
6. máj 2010

potrebovala som sa docitat, ci ma mozu poslat na 2 dnovu sluzobnu cestu ak nechcem...ma to byt porada, po absolvovani poslednych dvoch to somnou totiz dopadlo takto: po prvej som skoncila s krvacanim a potratom v nemocnici a po druhej som skoncila tak isto v nemocnici s hroziacim potratom, akurat, ze teraz sa babo udrzalo a uz tahame 28tt...normalne som sa dnes nastvala, ze som sa vratila do prace zo solidarity a vyskocia na mna ze by chceli aby som tam isla ja ☹

abbey1
6. máj 2010

Určite môžeš odmietnuť.Musíš byť tvrdá a v dobrom slova zmysle sebecky myslieť na seba a dieťa.

peta131
6. máj 2010

abbey ja uz mam kolostrum asi od 19tt mne to zacalo dost skoro...a teraz uz mi to aj samo trosku tecie normalne si najdem vecer na podprsenke zaschnute biele fliaciky...a to znamena ze bude vela mliecka ked uz sa tak skoro tvori kolostrum?

lenadka
6. máj 2010

abbey, ja som v pondelok pozerala taky dokument o vyzive a bolo tam aj o dojciatkach, malinke novorodena maminka prilozila k prsniku a pilo a detail tvaricky a ja som zacala citit to typicke brnenie a nalievanie prsnikov az som sa zacala smiat ze sa mi s toho pusti mliecko...aj som urobila kontrolu ci nahodou nie, nastastie to nebolo dlho v zabere 🙂 to babatko sa strasne podobalo na moju malu tak asi preto 😀

peta131
6. máj 2010

leni urcite to odmietni normalne im vysvetli z akych dovodov tam nechces ist a oni to musia pochopit a nutit ta nemozu...

lenadka
6. máj 2010

abbey, ved prave nechcem riskovat, a preto porodit v 29-30tt, lebo si niekto zmysli ze sa mam trepat niekam niekolko hodin autom, do cudzieho prostredia, spat inde ako som zvyknuta atd. inak mam tieto akcie celkom rada, ale proste teraz odmietam, v podstate je to praca nadcas-nie? ved nepridem domov po 8 hodinach....a to je tam pekne vypisane ze to mozu len s mojim suhlasom...

abbey1
6. máj 2010

Peta netuším.ale ja kojím poctivo.Až sa hanbím priznať,ako dlho som kojila Sabi,a fakt bola dlho len kojená bez príkrmov.Takže sme nikdy neriešili fľašky.predpokladám,že aj teraz bude mliečka dosť.A vidíš,ani stres zo straty Filipka ma nepripravil o mlieko.Asi je to len genetika,preto že ani som v tej dobe riadne nejedávala.

lenadka
6. máj 2010

ide tiez o to ze keby zajtra nabehnem ku svojmu lekarovi okamzite ma vypise ak by som chcela, nakolko chodim do rizikovej poradne....len nechapem tu netoleranciu v praci a ze to VOBEC niekoho napadne, dost co robim nadalej teren a zaucam kolegynku...chuda sikovna je ale co ju caka ☹ ustvu ju tam ked pojdem prec, dnes sme moju pracu od rana dve tukali na 2 pocitacoch a ja som o 14.45 mame zlozila telefon, ze nemam na nu ani minutu cas, lebo mam vela prace a to bolo 15 min. pred koncom prac. doby a odchadzala som o 15 min. neskor, skoro ma tam zamkli 😅

lenadka
6. máj 2010

abbey, to je take smutne ☹ no zaroven to asi viac priputalo teba k malej a preto si tak dlho dojcila...no kamoska mi vravievala ze jej otec sa tak nechcel vzdat dojcenia, ze ako 6 rocny cakal na mamu so stolcekom pred dverami kedy sa vrati z pola a potom nekompromisne prilozil k mame stolcek a nakrmil sa 😀

abbey1
6. máj 2010

Už by sme mali spomaliť,však.Ja idem 13 na poradňu,tak sa dohodnem s doktorkou a k 1.6.chcem pozastaviť živnosť.Ale klienti by ma bez váhania zavolali aj 2.8. a od 1.9.zasa.Veď zvládneme,nie?Čo tam jedno tehotenstvo.

kvietok121
7. máj 2010

prajem vsetkym krasny den a lenadka prinutit ta nemozu

evitkamalicka
7. máj 2010

dobre ranecko

bihan
7. máj 2010

Bré ránko 🙂

Hali, pre mňa nie je šatka nadštandard, ale úplne najzákladnejšie vybavenie 😀

Abbey, prečo sa chceš hanbiť priznať ako dlho si dojčila? 😕 Prečo je dnes hanba dojčiť chodiace dieťa? ja tomuto nerozumiem.. prečo sa nikto nezamyslí nad tým, že prečo sa mliečne zuby volajú mliečne? 🙂 Sáru som dojčila len 10m, lebo sa mi sama odstavila, ale ak bude Marina chcieť, tak to určite potiahneme nad dva roky.

Leni, veď sa poraď s lekárom a ak chcú byť na teba v robote protivní, nech ťa vypíše do pôrodu na PN a máš pokoj 😝

bihan
7. máj 2010

Práve som natrafila na jednu časť článku o ľudskej plodnosti a vplyve napr. pesticídov a iných chcemických látok... píše sa tam aj o spomínaných bisphenoloch A

Bisphenol A, ktorý je už od r 2008 zakázaný v Kanade, ale stále povolený vo Francúzsku (článok je vo FR) spôsobuje zväčšenú prostatu a zmenšenie nadsemenníkov u potomstva testovaných potkanov a to už u jedincov vystavených slabým dávkam BPA. Publikované Caroline Markey, lekárska univerzita v Tufts, Boston, v článku v časopise Biology of Reproduction, 2001.

Značky totálne kašlú na zdravie vašich detí.. kým to nie je zakázané vládou, tak to budú predávať ďalej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre