♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mandylion
19. máj 2010

eliska, prosim ta kde to tam mam napisat, lebo ja som taka rozklepana z toho, ze som uplne nemozna

mimkao
19. máj 2010

simuška, ja som dnes ráno tiež hodila šabľu a je mi riadne blbo aj teraz. Mám ciťák, že som dakde chytila nejakú črevnú virózu...

januliatko1985
19. máj 2010

didulka IP

rubinka
19. máj 2010

Mimkao a to ťa na poradni akože doteraz nevyšetrovali? 😕

mimkao
19. máj 2010

rubinka, nie, ani raz.

mimkao
19. máj 2010

stále mi iba sono robil. A keď nerobil sono, tak len sme pokecali...

januliatko1985
19. máj 2010

mimkao, ja tiez dnes na 2x som zvracala, ta neviem co , asi malicky mi tlaci velmi na zaludok, hlavicku ma stale hore pod rebrami, tak to fest citim jak tam tlaci.

nikitka231
19. máj 2010

didul ja to mam s PN trosku ine...takze ja PN zo socialky nebudem mat 😉
lulu prijemne pozeranie na krabicu ,nieze sa budes sama natahovat s nou 😉
a inak mna boli uz asi vsetko a v noci velmi zle spavam... ☹

nikitka231
19. máj 2010

a co sa tyka vracania....tak mne byva vecer zle aj keby som len caj vypila tok ho vyvraciam alebo mam taku zahu ze sa to neda vydrzat ☹ tlaci mi na zaludok strasne....

mimkao
19. máj 2010

Janul a ináč, ti neni zle? Lebo mne do včera nič nebolo. A tiež niekedy, keď ma maličké tak fajne koplo,tak mi prišlo zle, ale potom to prešlo. Ale teraz mi je akosi zle ešte stále. Už od rána. 😒

mimkao
19. máj 2010

nikita, no tá záha je tiež ďalší môj problém. Akonáhle som vo vodorovnej polohe, tak to začínam cítiť a je to na nervy. Pri MImke som brala Malox. ale teraz by som sa tomu rada vyhla. Tak uvidím, či sa to ešte nevystupňuje.

eliska252
19. máj 2010

Mandy skus toto http://www.porada.sk/search.php?searchid=10992038 ak ti toto nepôjde chod na stránku do vyhladavača daj mterská 2010 a nižšie musíš zadať taký kod do kolonky. A chceš tak sa aj zaregistruj.

januliatko1985
19. máj 2010

mimkao, inac mi neni zle, to len raz za cas je mi tak ako dnes, chvalabohu, lebo na zaciatku tehu som zvracala skoro do piateho mesiaca.

nikitka231
19. máj 2010

mimkao no ta zaha ma trapi casto uz od 23tt a hlavne nemozem ziadne mliecne vyrobky,syry a nepomaha mi ani ked jedavam viac krat do dna male porcie ☹ mam pocit ze posledne pozute kusky jedla mam zastavene v krku 😖

zeytin
19. máj 2010

S jedlom mam problem aj ja - nemozem jest napr. polievky na obed alebo veceru, lebo to zle dopadne... a tiez nemozem zapit obed vodou, vzdy musim pockat min. 30 minut, kym sa napijem. A musim jest menej, co mi aj vyhovuje, lebo konecne si drzim aku - taku vahu... Jeden den lepsie, druhy horsie... Ale v porovnani s prvym trimestrom je to stale malina 😎

mandylion
19. máj 2010

eliska, dakujem....uplne na nervy som z toho :(

eliska252
19. máj 2010

Mandy viem ja som z toho bola na nervy po novom roku tiež som to mesiac zisťovala. Keď viem poradím 🙂 príjemné čítanie tam je toho kopu popísané

abbey1
19. máj 2010

Ahojte.Teda dnes tu máte debatu práve pre mňa.práve som volala s ekonomkou a riešila materskú,popoludní idem na socialku.chcem od 1.6 zrušiť živnosť a nechcem ísť na Pn.ešte chcem trochu pobehať a nie sedieť doma kvôli kontrole.Poistená musíš byť 270dní do nástupu na materskú a nie do pôrodu.To je blbosť.Pozor na to.A včera som ja uháňala manžela k sexu a odolal.Asi nechápe,kto tu je tehotný a má právo odopierať.inak žáha straší i mňa.Nemôžem skoro žiadnu zeleninu a veľa sladkého.

mandylion
19. máj 2010

No mam tam zadat telefonne cislo a ked ho tam zadam, tak mi napise, ze som to zle zadala...tak mobil na seba ozaj ovladam 😀 No zatial sa tam este len idem dostat...ale mam taky pocit, ze stresy neskoncili a budem musiet nieco pospekulovat

evitkamalicka
19. máj 2010

abbey, ja som nastastie na rodicovskom este podla stareho zakona a este do 3 rokov Adamka budem, takze nemusim rusit zivnost a dostavam aj rodicovsky

michaela80
19. máj 2010

abey ja son na PN od 6tt a kontolu som nemala ani raz, vraj tehotne nekontroluju...

mimkao
19. máj 2010

No, tak mňa práve už aj hnačka chytila, krúti mi črevá, takže je to jasné.... 😒 Čakám, kedy to všetky deti naraz dostanú 😖

abbey1
19. máj 2010

Mimkao nezávidím a keď si predstavím,že to ešte môžeš riešiť s deťmi...No s tou Pn mám ešte pár dní na rozmyslenie.Ale je pravda,že už nevládzem 8-10 hod denne v práci.Tak uvidíme.A zasa sa mi zdá blbé platiť všetky odvody naplno,keď toľko robiť nebudem.

eliska252
19. máj 2010

Mandylion a Abbey1 aby som to uviedla na pravú mieru s tým či do materskej alebo do porodu je to takto:

Prvý možný termín nástupu na materskú je v 34tt ale nie je povinný kto má dobrú robotu alebo mu nevychádza 270 dní do 34tt môže na materskú nastúpiť aj neskôr dokonca aj až po porode. Preto je niekde uvedené do porodu a niekde do materskej.

evitkamalicka
19. máj 2010

ak viem, tak prvy mozny termin nastupu na matersku zo zdravotnych dovodov je v 32tt

rubinka
19. máj 2010

Evitka máš pravdu 🙂

mandylion
19. máj 2010

eliska, mne to nejde:(

zeytin
19. máj 2010

az 34 tt? Sa mi zda, ze som citala 6 - 8 tyzdnov pred porodom mozme ist na matersku, nie?

mandylion
19. máj 2010

Eliska, ano to som sa dozvedela prave od znamej....takze nastupim na matersku neskor,nech mo to vyjde 🙂

mandylion
19. máj 2010

zeytin, ale vraj mozes ist na matersku kedy chces, ak sa citis dobre, preco nie ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre