♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
14. júl 2010

@21 @lenadka ok dievcata idem k sesterke, kym pridu decka z kupaliska tak zatial prajem pekny den, nezabudnime na PITIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE papa 😀

kvietok121
14. júl 2010

inac dala by som si mojito, robi si to doma niekto??? treba len matu, limetku a trstinovy cukor, ze??? len nemam limetku

21
14. júl 2010

@kvietok121 , dakujeme a mojito ja urcite nie, kedze ani citron nemozem a matu sa bojim.. uzi si to u sestry

tiffanka
14. júl 2010

@kvietok121 🙂 my sme mali v aprili 17. výročie 😉

21
14. júl 2010

@kvietok121
@tiffanka my sme mali v maji 9.vyrocie...

@tiffanka , my sme uz zbehle... (aj ked na teba este nemam... 😉 )

alure
14. júl 2010

@elina313
ahoj čo sa týka kojenia,je to v podstate o tom že jesť by sa nemali potraviny ktoré nafukujú. Ale úplne sa vyhýbať všetkému nie je potrebné tak ako sa o tom hovorilo kedysi. Nedávno bolo v televízii rozhovor s vedcami s Veľkej Británie,ktorí robili výskum a zistilo sa že necelé percento toho čo zjeme sa naozaj dostane do mliečka,takže bez obáv je možné jesť aj ovocie aj všetko po čom v podstate tvoje telo túži. Samozrejme všetko s mierou ale uvidíš časom sa to poddá. Ak chceš prečítaj si tento článok http://www.koliska.sk/Vychova/nespokojne.htm kde sa okrem iného píše aj o tom že veľa krát reflux a kolika nie je o tom že mamička niečo zjedla,ale veľa krát sú príčiny úplne niekde inde.A často tieto problémy po 3-4 mesiacoch sami odznejú. Ja som kojila prvorodeného 24 mesiacov,hneď v prvý mesiac som dostala nejaký zápal,dokonca som brala ATB a popritom som kojila,neodradilo ma nič a malý rástol ako z vody, jedla som tiež takmer všetko na čo som mala chuť,dokonca som si po rannom kojení neodpustila kávičku a za ďaľšie tri hodiny som opäť kojila a malý spinkal takže ani toto do mliečka nešlo. Držím palčeky aby ťa zlé sny obchádzali a čoskoro si sa tešila z druhého bábätka. Krásny dník prajem všetkým

kacena4
14. júl 2010

@21 ked s tu bavite o vyrociach mi budeme mat v auguste tiez 9-te 😀 tesime sa ako to oslavime v 5-tek

mirmaj
14. júl 2010

@alure super članok...možno sa ku nemu ešte raz potom vratim ked bude mala na svete a budeme mať nejake taketo problemy....no ale jasné, že dufam, že to nebude potrebne a zvladneme to 🙂 🙂

mirmaj
14. júl 2010

@kacena4 koľkateho augusta mate 9? my budeme mať druhé 30. a tiež ho už určite oslavime v trojke 🙂) možno nas mala tak pohltí, že ho ani nestihneme oslaviť a zabudneme naň 😨)

tiffanka
14. júl 2010

😲 Teraz tu posobim ako najstarsia 😅 že 17. vyrocie 😀

tiffanka
14. júl 2010

@jankasramka no uvidime ako to bude, dufam ze s kojenim nbude problem,,, mne sa uz trochu mlieka spustilo minuly tyzden 😀

evitkamalicka
14. júl 2010

my v oktobri 3. vyrocie, presne na 1. vyrocie sme si priniesli domov Adamka z porodnice 😵

tiffanka
14. júl 2010

@evitkamalicka Tak to vám teda pekne vyšlo 😉

21
14. júl 2010

@kacena4
@mirmaj
@tiffanka
@evitkamalicka , my vyrocia neoslavujeme, neviem, preco, len si povieme, ze dnes je to tolko a to je vsetko. Mozno sme k sebe iba akysi milsi...

elina313
14. júl 2010

@alure ďakujem Ti veľmi pekne, Tvoj príspevok bol pre mňa veľkým povzbudením, určite by som maličkého chcela kojiť dlhšie ako dcérku, možno som vtedy bola aj príliž mladá a vystresovaná, že nemám všetko idálne ako som si vysnívala 😀 lodičky na nohách, keď príde manžel, super náladu, všetko upratané a navarené, tak sa mi rúcal sen za snom a možno som o mliečko prišla vnútorným stresom, osveta o kojení a strave tiež nebola bohvieaká a mám z toho ešte malinký stres 🙂 článok si určite prečítam, veľmi sa teším 🙂
Dnes viem, čo je pre mňa prioritou, malinký a moja hviezdička a keď tí budú v pohode, myslím, že aj ten čas na privítanie manžela v lodičkách s úsmevom a príjemnou náladou sa bude vyskytovať 😉 na všetko treba čas, aby k tomu človek dozrel a možno aj tým, že je to druhé materstvo, nechcem ho prežiť ako prvé - permanentne v strese či je všetko ideálne a oku lahodiace. Mám úžasného manžela, ktorý mi sám povedal, že na MD je žena preto, aby sa starala o dieťatko a nie o to, či je všetko v domácnosti tip top.... no neľúbte ho 🙂

augustovemilaciky2010
14. júl 2010

Ahojte 🙂 To som ja, Tiffanka, urobila som si tento nick aby som sem mohla vlozit tie tabulky a po porodoch aj fotky malych drobčekov, ktoré mi môžte posielať 🙂 Tabuľky hneď vložím do albumu, tešíím sa 😀

augustovemilaciky2010
14. júl 2010

Vytvorila som aj mail augustovemilaciky2010@gmail.com a nan mi môžete posielať všelijaké fotky, či už seba, bruška, rodinky, budúcich bábätiek .... 🙂 Potom to vložím do albumu 😉

mirmaj
14. júl 2010

@tiffanka aj mne vyteka mliečko už asi od 30.týždňa, len škoda, že to nieje zaruka, že ho budeme mať aj po pôrode 🙂

tiffanka
14. júl 2010

@mirmaj Tak tak, ale treba dúfať 😉

groka
14. júl 2010

@kvietok121 mam zdravotne problemy...a neni na tom nic zle,ved uz idem do 37tt akoze uplne v pohode baby,nerieste 😉

21
14. júl 2010

@mirmaj
@tiffanka , pri prvom som mala mliecka ajajaj, aj som davala plienku ako kacena, tak vytekalo, prsia som mala uplne nadute, plne. Pri druhom som mala uplne prazdne prsia, ale mliecko bolo, tvorilo sa vzdy, ked maly pil, bolo ho akurat, ani nevytekalo... To len aby ste sa nedali pomylit napr. tymi prazdnymi prsiami. Pri plnych som nemala zapaly, pri prazdnych ano.

katulkaaaaaa
14. júl 2010

@tiffanka si velka sikovnica 🙂 dakujeme krasne 🙂 🙂 🙂

lucia20
14. júl 2010

@alure tym prispevkom o sedackach si to vyborne vystihla.... uplne suhlasim.

juj babulky,, zrejme vas nestihnem vsekto docitat, tak sa pripojim na koniec.... teraz ked je tak horuco, tak baby vecer uspim do osmej a potom sedime s muzikom vonku pri ohni a relaxujeme.... takze moc casu neostava....

lucia20
14. júl 2010

baby, ziadna ste este medzicasom nerodili????
:D
ja som od nedele oficialne na materskej, este mi ostava 30 dni, ktore musi malinka v brusku vydrzat. posledny tyzden ju mam zase nejako pretocenu, mam ju uplne na lavom boku, druha strana bruska je prazdna a ta potvorka krpata sa mi zapiera do rebra a bedrovej kosti. v noci sa "hrala" s ladvinou, tka som mala dost. tak ma vsetko bolelo.......

kvietok121
14. júl 2010

@21 mata v malom mnozstve neskodi nie??? ci sa mylim??

kvietok121
14. júl 2010

@tiffanka @21: ako to rychlo bezi ... rocik za rokom, uz som spat vonku je neznesitelne, hned som si musela dat sprchu

kvietok121
14. júl 2010

@groka vsak ty aj lekari vedia kedy je najlepsie, som sa len zlakla ci nemas nejaky vazny problem, ale asi mas pravdu, ze nase miminka to najhorsie uz maju za sebou

@lucia20 lucka aj men raz nalavo a raz napravo, ale hlavickou nastastie stale dolu, niekedy nestiham ako sa rychlo zvrtne a uz mam nozicky na druhej strane

myslim ze niekto pisal ze uz nejaka augustovka porodila, ale ze pise len v sukromnej, a miska by mala tento tyzden, aspon myslim, ak som si to zapamatala v tychto horucavach

mata1001
14. júl 2010

caute baby...tak prave som sa vratila z poradne...maly sa neotocil...hlavku ma pri mojom zaludku takze ani dohovaranie nepomohlo....takze cisarsky o tt v stredu.mam sa hlasit o stvrt na osem na porodnej sale 🙂

evitkamalicka
14. júl 2010

@mata1001 parada, takze to sa asi nestretneme....a nemusis ist den dopredu? staci v den cisarskeho?

lucia20
14. júl 2010

@kvietok121 no ja stale malej dohovaram, ye ak sa mala pretoci tak budeme mat ten cisarsky isty,, tak nech neblbne. ale neviem ci to pomaha, lebo kope zase na tri strany, tak som uz uplne domotana..

@mata1001 to ma mrzi, ze sa malinke neumudrilo..... budeme moc drzat palce...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre