♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
1. jún 2010

@21: ja som predtym brala xyzal a dithiaden, hormaonalne maste, spreje ked bolo len velmi zle

21
1. jún 2010

@kvietok121 , tieto lieky sa naozaj nesmu, no pre taku stabilitu alergie alebo aby si nevysla z toho rytmu, ze ti tie lieky zaberaju, bolo by treba nieco brat, aby ta to udrzalo ako-tak v takej len slabsej alergii... Vsak antihistaminika sa musia brat dlho, aby zacali zaberat, ty si budes musiet znova navykat a dlhsie cakat, aby ti zas zacali zaberat. Snad si pochopila, co som chcela povedat, je to take popletene, ledva si ja rozumiem 😅

21
1. jún 2010

ja sa na dnes lucim, idem ulozit chalanov a uz pocitac nezapnem. Dobru noc vsetkym!

kvietok121
1. jún 2010

@21: ja viem, len vies ja uz neberiem lieky 2 roky, pouzivala som len hormonalne maste, pretoze ked sme nemohli mat babo 3 roky tak jednu z moznosti preco nemame davali aj hormonalne lieky tak som sa nastvala a som ich vysadila, ale hormonalne maste som pouzivala

kvietok121
1. jún 2010

@21: dobru noc

kacena4
1. jún 2010

kvietok 121: ja beriem hormonalne lieky aj maste uz tusim od strednej a to je tusim 15 rokov a vzdy som otehotnela bez problemov, az by som povedala, ze to dokazem chytit len tak pri prani tatovych bombardakov 😀
k prvemu sme prisli este pocas svadobnej noci/dovolenky (predtym sme spolu nespavali), druhe hned 4 mesiace po porode prveho a tretie ani neviem ako 😀 😝 😲 😎

kacena4
1. jún 2010

kukam kukam, ze tu nie som sama astmaticka, akurat vam zavidim, ze nemate problemy, ja som uz skoncila aj v nemocnici, co som mala silne zachvaty pocas tehu a teraz beriem hormony min. 4x denne ako udrzovaciu davku, aby som dokazala dychat vobec a to pri tomto ... pocasi mam aj 2-3 zachvaty denne + antihistaminika na alergiu...
jaj ako sa mi stikuce za piatkom a sobotou, ked bolo krasne a aj mne super, uz aby sa to pocasie znova vratilo

kvietok121
1. jún 2010

@kacena4: ja dychacie problemy nemam, sem tam, ale u mna je najhorsi atopic ekzem, ja viem ze to nemuselo byt z toho, ale ked 4 roky nemozes mat babenko chytas sa vsetkeho

nanula1108
1. jún 2010

ahojte, ja dnes oddychujem.je to trolinku lepsie, tak dufam ze to bude mat iba pozitivnu tendenciu...citam ze ste tiez alergicky. pocula som, ze astmatickam sa neodporucuje rodit normalne, kvoli zachvatu, resp. problemami s dychanim. a este ma napadlo, tiez neviem ci je to pravda, ze zeny co maju dioptrie nad tusim 6 alebo 7, by tiez nemali rodit normalne. poculi ste o tom??

kvietok121
1. jún 2010

nie nepocula som o tom, ja som len alergicka, astmu nemam.

kvietok121
1. jún 2010

dobru nocku idem buvat

nanula1108
1. jún 2010

dobruuu

lenadka
1. jún 2010

caute, baby dakujem za rady ohladom masazi 🙂

a alergickam-nech sa co najviac polepsi...inak vzhladom k pocasiu by nas to teraz az tak trapit nemalo...ja mam alergiu na lipnicovite...hm a aj ked dost prsi mam to tento rok nejak horsie 😅 v tehu mi napisla iny spray "avamys" a nejake tabletky, ktroe mi povedala brat len v pripade nudze...hm...tak som ich rovno ani nevybrala z lekarne, vraj su priserne drahe a v pripade nudze mam doma zodac, ten sa v tehu tiez moze, tak naco prepchavat lekarnicku zbytocnostami, pred tyzdnom som kamoske darovala cele balenie "aeryus", lebo ona alergicka a doma mala len exnuty...a mne bol na dve veci, lebo ten sa vraj v tehu nemoze, tak nech ma kym sa dostane k lekarovi, je objednana na zajtra...

denisocka
1. jún 2010

@barinkova ja mam medelu harmony, je super ,odporucam a pouzite v super stave chodia po 15e. Ale este som teraz kupila avent manualnu,nech mam ku flaskam

lenadka
1. jún 2010

moja dnesna oslavenkyna 😀 dostala supravku kitty-tricko ma na sebe, vonavku a 2 koniky 🙂

lenadka
1. jún 2010

a aby som nezabudla poradna dopadla super, krcok viac nepovolil a mala Terezka je zdrava ako repa! 😀 Vazi cca 1500g 🙂

lenadka
1. jún 2010

babo Terezka dostal k MDD ruzove polodupky s cerv. bodkami 😀

kvietok121
2. jún 2010

@lenadka: aj ja som si myslela to bude horsie, ale ekzem mam najhorsi za neviem kolko rokov, babo mi tie hormony asi riadne rozhadzalo a akosi sa nedaju ukludnit

kvietok121
2. jún 2010

prajem dobre ranko vsetkym augustovkam, sice zase uprsane, ale cez vikend by sa to malo zlepsit 😀

21
2. jún 2010

@kvietok121 ,ja som mala zhorseny ekzem, ked som cakala chalanov, zevraj, tie, co cakaju dievcatka, maju zlepseny... Ale myslim, ze to zalezi od hocicoho, nielen od pohlavia.
@kacena4 , ja som si myslela, ze kvoli horm. mastiam nebudem moct len tak lahko otehotniet a bac, podarilo sa na prvy raz... A ako hovoris, aj ja len prejdem okolo muzovych slipov a skoci to na mna... 😀 Doteraz bola asi dobra antikoncepcia ta moja celiakia, sposobuje neplodnost, a ak som zacala drzat dietu, je to tu zas. Babatko... 😀 Si veriaca? Podla toho, co pises...
@lenadka , krcok uz ani povolovat nebude, neboj. Az ked pojdes rodit 😀
@nanula1108 , s tymi dioptriami, asi to bude tak, ze pri tlaceni vznika velky tlak do oci a pri silnych dioptriach asi vacsi alebo co a mohli by prasknut ocne zilky...

21
2. jún 2010

@kacena4 , este- ja nemam silnu astmu, mala som zopar minizachvatikov, ked som nechtiac zjedla lepok... Mala som strasne bolesti brucha-nazyvala som ich porodne, fakt-a hnacku a vtedy sa mi len zuzili priedusky a hromadil hlien a tazko sa mi dychalo, no kasel som viac-menej dokazala zadrziavat... Trosku. A cez alerg. obdobie mam len piskanie a stazene dychanie...

carmenn323
2. jún 2010

Ahojte babulky,to je zasa den u nas je od rana blazinec na ulici je plny kanal ktory sa co chvila vyleje tak kazdy pred domom ma vreca s pieskom hroza 😖

memory97
2. jún 2010

@lenadka aka je mala podarena🙂 a ruzova jej pristane🙂

memory97
2. jún 2010

u nas konecne prestalo prsat a vychod by mal mat dnes slniecko🙂

gagarinka
2. jún 2010

Ahojte, bola som dnes na poradni, tak nas dr. pomeral, sam bol zvedavy, ako mala prospieva vzhladom na tu moju nezlepsujucu sa anemiu. Ale bol spokojny, mala jeprimerana a vraj aj trosicku vacsia, odhadom ma 1660 g
Nalez bol v poriadku, chvalabohu, aj som sa bala, ci sa tam nieco nedeje, lebo kazdy vecer ma hrozne boli podvozok, ako keby mi tam niekto takou tou klukovou vrtackou vyvrtaval dalsiu dierku 😅
Par dni som vas necitala, tak neviem vobec co nove, skusim to dobehnut 😉

memory97
2. jún 2010

@gagarinka tak to je parada🙂, ked je vsetko ok🙂 Takze bude dievcatko?

carmenn323
2. jún 2010

gagarinka no super 😉 dnes je tu niako mrtvo

memory97
2. jún 2010

@carmenn323 dnes su vsetci vonku, ked neprsi🙂

carmenn323
2. jún 2010

memory a ty co porabas?vcera som si bola kupit bavlnene plienky klasika biele a skoro ma porazilo ked mi pani povedala ze 1ks 1.10e to je sila tak som dala za 20 ks 22e 😖

kvietok121
2. jún 2010

@21: ahoj tak to ti vychadza, pretoze cakam chlapceka a naozaj ten ekzem a take svrbenie som uz davno nemala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre