♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kila
9. júl 2010

Ja mám s pampersom tiež takú skúsenosť, že 1ky sú super, naozaj fakt dobré, ale 2ky a väčšie čísla nestoja za nič, sú veľmi veľmi tenké... My používame Tesco farebné plienky alebo ešte sú dobré Babylove z DM...

groka
9. júl 2010

@kila este som 😀 dala som vanu,,mozno mi to trosku pomohlo,no sem tam pocitim take ostre tupe bodnutie,niekedy mi stvrdne,uvidim co nastane dalej
este sme si s muzikom objednali pizzu a ja palanicky nech idem do nemocnice aspon najedena,lebo na vzdycharni sa nepapa 😀

kila
9. júl 2010

@groka dobre si urobila a ešte skús trošku aj pospať... 😀

groka
9. júl 2010

@kila s plnym bruchom 😀 jaj aspon do konca jula keby som vydrzala,som naaaaaaaaaramne zvedava na pondelok poradnu
za chvilku hodim foto

kila
9. júl 2010

@groka o čom to hovoríš, keď takto budeš pokračovať v pondelok na poradňu už nejdeš... 😀

helen1007
9. júl 2010

ahojte, keď to tu tak čítam, idem asi zapnúť žehličku 🙂 , poprané síce mám len do žehlenia sa mi nechce. Poslíčkov zatiaľ ešte nemám, ale neverím ,že vydržím až do termínu. A asi už zbalím aj tú ťašku , aby som potom nestresovala.
@groka držím palce nech vydržíš do pondelkovej poradne

groka
9. júl 2010

@kila uvidime,uvidime,este sa pise ze do tyzdna 😀

groka
9. júl 2010

😉

groka
9. júl 2010

🙂
rybacia tampony su uz v taske 😀

memory97
9. júl 2010

@groka drzim prsty a prajem dobru noc bez poslickov.

dobru nocku vsetkym, uz si podkladam viecka sparadlami 😀 ide sa do hajan 😀

groka
9. júl 2010

@memory97 dakujem aj tebe dobru noc

gagarinka
9. júl 2010

Ahojte, asi uz vsetky spite, teda mozno okrem groky, ale napriek tomu, ze citam rozne diskusie, som jelen z toho CS. 😅 Ked som bola pred tyzdnom na poslednej poradni u svojho gynekologa, napisal mi do knizky CS 3-4, ale vravel, ze som este zavreta. Do porodnice na poradnu ma vsak objednali az na 20. jula 😅 A zacinam sa obavat, ci dovtedy vydrzim. Aspon ze monitor mi dali o tyzden skor, budem trosku kludnejsia.
Co vlastne to CS znamena? 😒

gagarinka
9. júl 2010

A uz som si medzicasom nasla na inych diskusiach, ze to nie je taka katastrofa a ze s pribudajucimi tyzdnami to CS stupa. Tak som pokojnejsia 😀 Ja totiz este nemam zbalenu tasku do porodnice a nechcela by som to riesit v behu 😅

groka
9. júl 2010

@gagarinka jasne ja este nespim
uz ma zacina boliet brusko viac aj krize,aj mi stvrdne
na co pojdem aj spat nie?
to CS neviem co je

jankasramka
9. júl 2010

ja tiez nespim...my mame len poobedie teraz...to mi je vzdy tak luto ze tu nemozem byt v takom case ako vy....jaj, ten nestastny casovy posun 😠
inak mne CS nemerali, tiez netusim co to je....

jankasramka
10. júl 2010

dobre ranko vam prajem, ja idem drichmat bo tu sa ku polnoci blizi...

kila
10. júl 2010

Dobré ránko! Tak ako? @groka kde si? 😀

memory97
10. júl 2010

Dobre ranko,

@gagarinka to je cervikacne skore (neviem, ci som to napisala spravne, ci mi neusli nejake pismenka🙂). Ja som v jednej diskusii citala, ze sa ma pohybovat od 0-1-2 a asi smerom dolu. Mne v knizke pisu CZ, takze neviem, ci je to to iste, alebo ma to viac nazvov alebo skratiek🙂

@groka dufam, ze si sa aspon troska vyspala a ze ste stale 2v1.

memory97
10. júl 2010

@memory97 opravujem, cize by sa malo to CS pohybovat od 2 dolu k nule...

carmenn323
10. júl 2010

Dobre ranecko 😵 Idem vas docitat co ste vcera popisali bo som tu nebola 😅 Dnes bude riadne horuco 😝

carmenn323
10. júl 2010

@groka no dufam,ze si v poriadku a este cela 😉

tiffanka
10. júl 2010

Ja som plienky ešte ani neobzerala 😅
Jááj kočky, čo som ja prežívala v noci 😖 Nevedela som si ľahnúť, keď som sedela bolelo ma brucho aj chrbát, manžel už bol skoro zelený 😀 že už idem rodiť . Pýtal sa ma či som už vlastne pobalená do pôrodky , samozrejme ešte nie 😅 . Potom mi už bolo epšie cca o 1 v noci tak mi nakázal že hneď ráno nech sa už pobalím 😀

mata1001
10. júl 2010

caute baby aku kozmetiku beriete do porodky pre babo?

kila
10. júl 2010

@tiffanka a pobalila si sa už? 😀 Aj ja som sa v noci cítila zvláštne ale asi len preto, že Groka nás tu nainfikovala svojimi poslíčkami... 😉 Ale dnes sa ešte neozvala, tak možno z toho naozaj niečo bude. 😉
@mata1001 ja beriem Sudocrem na zadoček, šampón a olej na kúpanie dajú ale možno tiež zoberiem nejaké a možno ešte kúpim alkohol na pupok, ale ten zvykli tiež dať v nemocnici.

kacena4
10. júl 2010

@mirmaj coho ci som mala vela???

kacena4
10. júl 2010

@mirmaj mirmaj – mala si ho aj pri prvých deturencoch a dosť si ho využívala?.teraz teda zasa začínam nad nim uvažovať - teda nie presne vela ale co som vyuzivala pri detoch???? nejako som mimo 😝

kacena4
10. júl 2010

@21 tak to ja budem neskusenou aj pri 3 porode 😅
oba predchadzajuce som mala z hroziaceho potratu, otvorena niekolko tyzdnov a porod prisiel az ked mi lekar pustil vodu s tym, ze som otvorena na 6 a tusim 8 cm - tak zacali moje porody, a oba som zacala v porodnici, t.j lezala som tam
takze idem do toho z domu, takze sa budem musiet sama rozhodovat kedy uz je to "ONO", tak som zvedava, ze ak mi neodtecie voda ako na to pridem 😀

liba78
10. júl 2010

Ahoj tehulky, tak u Vas som ešte nebola a to mam augustovy termin... 😉 Som však na tom podobne ako groka. Nie síce bolesťou a poslíčkami, ale s tvrdnutím bruška. Už dva dni v cca 15 minutovych intervaloch. Ešte šťastie, že malý sa hýbe každú chvíľku a tak sa nechystam trenčiansku fakultnu ešte vidieť. V pondelok ma čaká poradňa a uvidím čo mi doktorka povie. 😀 Ale pobaliť sa už hádam idem... A díky za tipy na kozmetiku pre bábo... Pôjdem nakupovať...keď mi bude lepšie... 😎

kacena4
10. júl 2010

tak uz vas mam cele precitane, nebola som tu jeden den a vy len pisete...
to CS - cervikalne skore je hodnota od 0 na vacsinou zaciatku tehotenstva az po 9 to je uz porod, je to vlastne skrateny krcok, otvoreny.... a vsetko co k tomu patri, aspon tak to pisu na nete - odborne povedane, "bodovanie vlastností maternicového čipku", ale tiez mam skusenost s tym, ze sa pisu len cisla 0-1-2

ozaj, spominali ste plienky: nekupovala by som dopredu zasoby, ja som mala 3 deti na plienkach a kazde muselo mat ine, pretoze sa mi z nich vyhadzovali, no najlepsie mi vzdy vysli fialove tesco plienky, a ako druhe huggies, pampersky, na to ake su drahe su dost nekvalitne v presakovani najma po bokoch a udrzani mocu v plienke

co sa tyka podprseniek, polezite nie je ci je na kojenie, ale aby bola dobra, aby sedela, ja som pri dcerke nepouzivala kojace, ale len obycajne bez kostic - vyhrnula podprdu a cely prsnik bol k dispoyicii pre babo, nie len cast ako pri kojacich, babatka miluju ked sa vas mozu dotykat.. a najlepsie mi bolo v "tielkovych" podprdach, netahali, netlacili ani pri kojeni a super sa nosili aj s plienkou ked som moc pretekala
co sa tyka velkosti, tak treba kupit taku aku treba na teraz, prsia sa uz asi nezvacsia, mozno po porode "napuchnu" od mlieka, ale to sa po par dnoch, tyzdnoch upravy spat, kojenim

no musim koncit, maly ma vyhadzuje od pc, ze aj on chce ist

21
10. júl 2010

@kacena4 , ja som zvedava, cim ma tento porod prekvapi, ze ci zas nebudem vediet, ze je to ono... 😀 😀 😀

@memory97 , CS je cervikalne skore a zahrna otvaranie krcka, maknutie, skracovanie a neviem, co este vsetko, no pohybuje sa od 0 vyssie. V knizke je, ze ja by som ako viacrodicka mohla mat v tomto tyzdni 8. Pochopila som to, ze sa pridava po 1 alebo 2 a zratuva sa...
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=7275... si precitat, mozno nieco pochopis, ja rozumiem len malo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre