♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lulu4
19. aug 2010

@kvietok121 prosim ta, tu knizku co si z nej dnes pisala tie rady ohladne koliky - najstastnejsie miminko v okoli, je to dobra knizka, oplati sa ju kupit?

majka35
19. aug 2010

@memory97 rektálnu rúrku som skúsila, už len dojčím a malá spinká tak pokojne, že mi je hneď lepšie ... som si myslela, že nemáme rektálnu, ale som si spomenula, ako sme Barborke pomáhali pri kolike, tá ju mala 3 mesiace, ale strašnú, vtedy som si pospala za celý den a noc maximálne 3 hodiny ... no a našla som jednu náhradnú, tak som sa potešila ,,, muža som poslala po tie probiotika, čo mi poradila akika

@vladka84 lebo moja malá v jednom kuse spala a nechcela vôbec sať z prsníka, tak som si mlieko musela odsávať do fľaše, ináč by som ho stratila ... malá stále do 30 sekúnd zaspávala na prsníku a z fľaše vypila všetko ... ale radšej sa vrátim k dojčeniu

majka35
19. aug 2010

@21 my to robíme so zápalkami ... prvá od chlapa, druhá od ženy, tretia od dievčaťa ... zapálime, polovicu hodime do pohára s vodou a ktorá klesne na dno, tak zistíš, od koho máš z očí ... potom si s tou vodou urobíš krížiky na hánky, čelo a nohy a trikrát odpiješ

kikuska25
19. aug 2010

@lulu4 no teta prave odisla ja uz som to psychicky nezvladla a zacala som plakat lebo mi zasa doniesla injekcie a ja jej vravim ze nech uz to nenosi ze ja uz chcem rodit tak zostala zaskocena ze co je tak som jej povedala tak povedala ze sa v pondelok poopytuje a v utorok mam poradnu a ze by sme to hned v utorok ukoncili ze si mam zobrat veci tak dufam ze to tak bude..ja verim ze dotvedy ty uz budes mamicka urcite 😉 drzim palceky

memory97
19. aug 2010

@majka35 jaj to som si nevedela spomenut ako je to, s tym, ci prislo z oci od zeny, alebo od chlapa🙂)) si mi to pripomenula🙂

kvietok121
19. aug 2010

tak uz sme spat z prechadzky vysli sme peso na 6tku a teraz oddychujeme

kvietok121
19. aug 2010

@lulu4 dik ale na porod to nevyzera, ano zo vsetkeho co com zjedla ma prehnalo, dakujem ze budes mysliet

ta kniha je taka pohodovka, citala som aj recenzie niektori to odsudzuju, dost casto sa veci opakuju, ale inac je to pohoda, ked si takto rozsirit obzory .... je tam aj vela prikladov a vsetko sa tocci hlavne okolo tyh bodov co som napisala ...

evitkamalicka
19. aug 2010

@memory97 da sa to, ale moj starsi je uz dost smostatny

groka
19. aug 2010

caute kocky
my sme uz doma,prisli sme o 4 asi,maly ako spal v nemocke,tak od kedy sme odisli z nemocky,tak je culy konecne,domace prostredie,aj papat si pyta castejsie,musim ho vazit,lebo schudol v nemocke este vcera,za noc pribral zas,ale schudol len 10 dkg,ale robili z toho halo velke,dnes maly este sono mozgu,oblieciek,klby ma v poriadku nemusime balit na siroko,ale ja budem na noc preventivne,vsetko ma v poriadku,aj neurologicke vysetrenie dnes dopadlo ok,zltacka pominula da sa povedat,aj zapalove vystrenia su v pohode uz,neni ani chudokrvny,ale do mesiaca bude,mam s tym pocitat,lebo ta vymena krvy nezabila vsetko co mala,ale je zdravi a to je hlavne a na chudokrvnost bude dostavat lieky,aj teraz ich ma dost,ale len vitaminy vsetko ma,zajtra ideme k lekarke,inak budeme chodit do rizikovej ambulancie 4 krat do roka,v 3 mesiacoch ideme na ockovanie do blavy este ,usne dopadlo tiez dobre,pocuje,ale v 3 alebo v 6 mesiacoch musime ist na kontrolu a este niekde mame ist,neviem kde uz
vecer ked bude casu viacej popisem hadam aj porod 😀

kvietok este si tu moja?
burka pomaha detom von tak privolaj burku 😀

tea je v nemocke viete?ja som necitala tak neviem ci pisala,dnes je tma uz,ale sme sa nestihli stretnut ☹

katulka porodila uz?
a co je s luckou 20?

akika722
19. aug 2010

AAAAAA.....som tu... 😀 😀 😀

akika722
19. aug 2010

@groka to som rada moja...Lucka je ešte 2v1 včera mi písala a katka ma simonka

akika722
19. aug 2010

@21 moja ja som na z oči nikdy neverila ale ked mal Patrik 2 mesiace tak cely deň preraval a pregrcal večer som bola už zufala tak mu to znama urobila a dieťa mi stiahlo 2 plne flaše mlieka a spalo až do rana...nechapala som

akika722
19. aug 2010

@kvietok121 jéééj moja posledná noc s bruškom...uži si to 😉 ...čo ked to bude Zuzanka?????take maš meno keby nahodou.však???

kvietok121
19. aug 2010

@akika722 ano nevadi len nech to uz je jedno co to bude, dufajme ze je to posledna noc, aj ked sa bojim ze ma poslu na izbu ze este sa nic nedeje a ze vyvolavacka nezabrala

kvietok121
19. aug 2010

@groka ano este som tu ale zajtra idem na kontrolu do nemocky a asi si ma tam nechaju a cez vikend s tym nieco spravia

lulu4
19. aug 2010

@kikuska25 jeej to by bola parada keby ste to uz v utorok ukoncili, to by ti dali asi vyvolavacku ze? verim ti ze uz nie je dobre ani tak ani tak... ja uz tiez neviem co so sebou... tak uz len cakam a cakam a ako som sa vzdy tesila ja spachtosko na spanok teraz sa obavam tej chvile vzdy ked si mam ist lahnut ze co ma zase bude tlacit, boliet... este cez den sa to da, to si vzdy nieco najdem, bud som tu na koniku alebo pozeram telku alebo nieco potrosicke upracem alebo si navarim nieco rychle lebo uz nevladzem, dnes som super recept na taku omacku na spagety nasla raz dva to bolo hotove... tak som si pochutila...neboj uz to dobojujeme a coskoro z nas budu maminky... no kazdopadne mi potom nejako daj vediet ze ci si ta nechali v nemocke a ides rodit ale to asi zistim ked tu v utorok uz nebudes prihlasena, tak budem na teba velmi mysliet a potom sa uz len tesim na dobre spravicky 😵

lulu4
19. aug 2010

@kvietok121 no tazko je to s tymi vyvolavackami niekomu zaberie do par hodin a niektoru este aj domov poslu ale tebe budem silno drzat palce aby to u teba zabralo a uz zajtra aby si mala Matejka v naruci...

akika722
19. aug 2010

@kvietok121 moja neboj zvladneš...vyvolavačka myslím v pohode,predychaš.kámoška mala 5 dni po mne cisarak museli jej 2x pichnuť spinalku-nezabrala a ešte aj ked ju rezali citila... 😲
ale to sa môže stať len v našej nemocnici...

vladka84
19. aug 2010

baby, teraz som si spomenula, ze ako mi Timka v nemocke pekne spinkala, na papanie som ju niekedy az budila a zase hned spinkala... a ja som bola taka stastna ake mam super babo...a potom mi doktorka povedala, ze ma zltacku, ze to preto tak spinka 😀
ale inak, aj po vylieceni zltacky bola pokojne babo... no tak som zvedava ako to bude tentokrat 🙂
@akika722 chlapci uz spinkaju?

vladka84
19. aug 2010

to ma napadlo, ked @majka35 pisala o tom, ako jej mala zaspinkavala pri prsniku... ja som ale neodsavala, radsej som ju castejsie budila... potom mi aj doktorka povedala, ze ju treba budit, aby sa napapala, a ak zaspi na prsniku, tak jej ich menit pocas dojcenia...

akika722
19. aug 2010

@vladka84 ôj Paťko to iste...tiež som ho pre žltačku budila sice do roka som nevedela že mam babo...
Pati spinka a Semiho kolíšem...od 7mej 3x papal nie a nie spať

akika722
19. aug 2010

@vladka84 sice od 9tej rana do 6tej večera vkuse spal...len papal a spal 😀

vladka84
19. aug 2010

@akika722 to asi dospava vcerajsok 😉 tak co by si chcela, hadam nemoze 24hod. vkuse spat... teraz budete spolu celu noc chatovat 😀

akika722
19. aug 2010

@vladka84 😀 😀 😀 zas bez spanku???

kvietok121
19. aug 2010

@lulu4 @akika722 dakujem ze nebudem ako ostrasujuci pripad ... po vyvolavacke

akika722
19. aug 2010

@kvietok121 uvidíš aky krasny zažitok budeš mať.budeš hovoriť že to bol tvoj najkrajši deň v živote.ver mi...ked budeš mať malého na všetko zle zabudneš 😉

kvietok121
19. aug 2010

@akika722 to ja viem ja sa len bojim toho ze este zajtra ten najstastnejsi dne nebude zajtra, nie musim mysliet pozitivne

vladka84
19. aug 2010

@akika722 no dobre, tak dnes sa mozes vyspat, ale zajtra uz nie 😀 ako si to pekne napisala a je to uplna pravda... ja uz na porod spominam len v dobrom, aj ked si myslim, ze tam na sale som mala urcite aj momenty, kedy som nenavidela vsetkych muzov na svete a slubovala som si, ze ja uz nikdy rodit nebudem 😀 ale uz som na to zabudla 😀 😀

akika722
19. aug 2010

@kvietok121 tak to musíš...moja zvladneš,či už zajtra alebo deň po...ved kto nema strach,že? 😉

kvietok121
19. aug 2010

@akika722 si zlata vymenili sme si ulohy teraz ty podporujes mna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre