♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

vladka84
22. aug 2010

ked pisete o tych bolestiach poslickovych... ja som mala len dvakrat take ozaj silne, teraz sa mi sice mala odraza od rebier a vrti tam dole s hlavickou, ale nie je to take intenzivne...staci, ze zmenim polohu a na chvilku to ustupi.. akurat sa mi uz blbo vstava z postele a prve kroky idem ako kacka, potom to rozchodim 😀
poradnu mam az v piatok, cize u mna to vyzera na poterminove babo.. sa zblaaaaznim 😠

memory97
22. aug 2010

@majka35 aka krasna rodinka🙂 mala sa urcite tesi zo sestricky🙂 Majka tie svetle vlasky budu urcite po babke alebo dedkovi 😀 😀 alebo po postarovi 😝

@majka35
@liba78 tie probiotika sa volaju Infants Dophilus a mozem povedat, ze sme tuto noc konecne spinkali spokojne a ani s kakanim uz nie je taky problem🙂

tiffanka
22. aug 2010

akurát sme prišli od maminky 🙂 On je taký náááádherný, hral sa s tými mini ručičkami a potom sa aj pousmieval a kadejaké grimasy porobil 😀 😀 😀 Nech ho už máme doma 😉 Možno prídu už zajtra, ak bude všetko ako doteraz 😉 alebo v utorok 🙂 😎

barinkova
22. aug 2010

ahojte uz som doma

barinkova
22. aug 2010

kristinka nar.17.8.2010 o 11.45 hod,3370g a 51cm

lji
22. aug 2010

@majka35 "moja malá terezka má vlásky svetlé a modré oči ... presne ako môj pôrodník " psssssst nepriznávaj 😀 😀 😀

@vladka84 no ja som chcela tiež muža nalomiť nech so mnou aspon od stredy ostane doma ale to bude ešte ťažký boj 😝 😔 keď budeš mať plné zuby toho tvojho, mohla by si mi ho požičať 😀 aj ja by som tolko vecí robila, všade chodila len niet s kým...

lji
22. aug 2010

@vladka84 ale to ze mas poradňu až v piatok neznamená že dovtedy neporodíš 😅 mna si zavolali už na stredu i ked som chodila piatky tak som nedočkavá či si ma tam nechajú a "pomôžu mi" alebo počkajú do termínu...

lji
22. aug 2010

@tiffanka vidím že veľká sestra sa už nevie drobca dočkať 😀

vladka84
22. aug 2010

@lji praveze teraz som bola v utorok, normalne by ma objednal o tyzden, ale doktor mi hovori, ze kludne si mozeme dat rande az o 10 dni, ze sa nemame kde ponahlat... no on mozno nema, ale ja uz chcem rodit 😝 a to este ani nechodim do nemocky, to len k svojmu doktorovi... asi a po termine ma posle do nemocnice na prehliadku a tam mi potom povedia co dalej - ale uz som tu pisala, ze nas pan primar je zastanca prirodzenych porod, cize ziadne vyvolavacky, kym to nie je nutne a nie je ohrozena mamina alebo babo, takze je dost mozne, ze ma necha este dalsi tyzden 2v1 😠
pozicala by som ti ho, ale az ked budem po 😉

tiffanka
22. aug 2010

@lji to teda nie 😀 ten čas sa neskutočne vlečie 😖

ladena
22. aug 2010

@jankasramka
@vladka84
@kvietok121
@memory97 všetkým vám dakujeeeeeeem

majka35
22. aug 2010

@tiffanka ja nie som v tabuľkeeeee .... 😵 malá Terezka sa narodila 6.8.2010 o 10.13 v Košiciach, TP:22.8.2010, miery: 49 cm, 3100gr

21
22. aug 2010

Vsetkym najnovsim maminam blahozelam!

tiffanka
22. aug 2010

@majka35 doplním 🙂

kacena4
22. aug 2010

@jankasramka ja som praveze rodila cisarakom, predtym 2x normalne a krvacala som asi mesiac, teraz takmer nic

fialka5959
22. aug 2010

tiffanka@ Ahoj mam za ulohu ti dat vediet info do tabulky . Mame dievcatko Ivanku, vaha 3, 20 kg, 50 cm. keby nieco trebalo viac tak daj vediet.

dajna11
22. aug 2010

@tiffanka ani ja nie som v tabulke,vie nepísala som miery ale tu sú:Lukáško sa narodil v Nitre 5.8 o 15.30.miery mal 3600g a 54cm.

lukmaj
22. aug 2010

Ahojte holky,
aj ked som sa velmi nezapajala do tejto skupiny, kedze som mala termin porodu 26.7, predsa len si nasa dcera dala nacas a narodila sa 4.8. Vola sa Nelka a mala 3160g a 50cm.
Mame vsak teraz problem so spanim...nechce nam skoro vobec spat a ked nam uz aj po siahodlhom ucicikavani, tak spi tak hodku, hodku a pol a ma strasne trhany a nepokojny spanok.
Nemate niektora taketo babatko a rady ako to zvladnut?
Dakujem krasne.

groka
22. aug 2010

🙂

lulu4
22. aug 2010

@vladka84 ahojcek no pises ze poradnu mas az v piatok, ja v stredu som tiez zvedava co bude nove ci som sa viacej otvorila ci nie... ved na minulej poradni mi dr. povedala ze uz ma tu tuto stredu nechce vidie, aka zlata jej sa to povie 😀 s tym vstavanim z postele mam uz ukrutny problem ja citim stale maleho dost vysoko pod rebrami a to je hrozne sa uz ani v posteli neviem prevalit z boka na bok pomaly a uz asi tretiu noc citam knihy lebo nespim vobec akonahle som si lahla tak maly hnusne niekam zatlacil az mi zle doslo a nedalo sa mi dobre dychat tak si vzdy pospim nad ranom alebo az rano po odchode mm do prace aspon 3 hodky... takze som zvedava ktoru z nas to chyti skor ale uz aby sme to mali za sebou... ja tak strasne nechcem prenasat hadam sa mi to splni chcem velmi augustove babo, nikto z rodiny nie je v auguste co by bolo super... a aj roky do skoly by dobre vychadzali...

lulu4
22. aug 2010

@tiffanka aby som nezabudla gratulujem k syncekovi a prajem celej rodinke vela zdravicka a mimochodom nova tabulka je prekrasna 🙂

lulu4
22. aug 2010

@groka jeeej ten je podareny, nech prinasa vela radosti a usmevov na tvari 😀

lji
22. aug 2010

@lulu4 všetci mi hovoria že pred koncom sa bude ľahšie dýchať ale vidím že aj ty máš problém so spaním-resp. s ležaním ☹

@groka kráásny Jurinko 🙂 🙂

babule už druhý deň mám spuchnuté nohy 😖 ja už neviem čo robiť. včera mi totálne napuchli lebo som celý den niekde behala, dlho sedela v aute a pod. a dnes som dúfala že odpuchnú ale vždy iba trošku a ked zmením polohu že trochu sadnem tak znovu spuchnú viac 😖 na to asi nie je nejaká rada ako sa toho zbaviť však?? 😔 už sa fakt cítim jak fiona zo shreka....

lulu4
22. aug 2010

@lji no ako vidim sme vo viacerych veciach na tom rovnako... som sa ti chystala aj napisat ohladne toho tlaku co si tu minule spominala ze ti na poradni vyskocil.. ja som teraz v stredu posledne na poradni skoro isla na prijem... lebo tak isto mi z nicoho nic vyskocil tlak na 140/90 co pre tehulky povazuju za taky hranicny ze sa im moc nelubi ale ja som za cele tehu nemala ani len naznak bielkoviny v moci a este sleduju opuchy, tie ma okolo clenkov drzia asi od polovice 8. mesiaca a nie a nie sa ich zbavit som asi uz moc zavodnena, tak po porode by mali zmiznut... no a dr. sa teda ten tlak nepacil na poradni tak som tam pat min. sedela a cakala a potom premerali zas a uz bol 130/80 tak ma pustili domov aj ked som jej povedala ze ako mi minule kazali si tri krat do dna meriam tlak a mam dokonca niekedy aj nizky ako teraz posledne dva dni sa mi aj hlava tocieva ako na kolotoci a ked si odmeram tak mam 100/60 a este aj menej som mala.. tak u mna asi funguje ako sa povie syndrom bieleho plasta ked mi pri dr. hned vyskoci hore ten tlak... jaaaj uz nech to dobojujem takto z domu, ist lezat tyzden pred porodom do nemocky to by bolo hrozne.. tak drzim aj tebe palce nech je tlak u dr. uz len dobry... termin mame rovnaky tak uz len cakat kedy to na nas pride...

vladka84
22. aug 2010

@lulu4 tak ty budes verdikt vediet skor 😉 myslim, ze nikto nechce prenasat, ale ja sa s tym pomaly zmierujem 😕

Luckaaaa, zajtra drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a hlavne operacka, budem na vas mysliet, daj potom vediet 😉

baby, kedy sa ide prvykrat do skoly (skolky)? Vo stvrtok, ci az v pondelok?

elinka27
22. aug 2010

@lji si mi zobrala pomenovanie, ja sa uz Fionou zo Shreka nazyvam od 7.mesiaca, ja mam vsetko opuchnute nohy,ruky,prsty, kolena aj stehna, do nicoho sa neobujem a celkovo som nemotorna, dokonca mi zacali aj prsty a ruky trpnut.Pomaha vraj vykladanie noh,ale mne to napriklad vobec nezabralo,menej solit a viac pit, ale len nesytene.No cokolvek som skusala nic nepomohlo, jedniny zaruceny recept je porod 🙂

akika722
22. aug 2010

@barinkova gratulujeeem...no tak kristinku maš ty...a ja mam Samka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
pozeram že na tych menach sme sa zhodli 😀 😀 😀 😀 😀

akika722
22. aug 2010

@tiffanka si šikovna tabulka je nadherna 😉

lji
22. aug 2010

@lulu4 no tak fakt sme na tom rovnako ☹ ja chápem že sa boja aby babatku ten náš tlak neublížil ale ved na čo by som si zapisovala tri krát denne vymyslené údaje?ved by som bola sprostá klamať ich a tým ohrozovať malú ☹ ja som mala presne rovnaké myšlienky - nechcela som ísť do nemocnice týžden pred termínom najmä keby to je kvôli takej veci ktorá je fakt hlúposť kedže máme ten tlak odsledovaný 😠 a ja mám tak isto-doma niekedy rovnako ako ty 100/60 a niekedy aj menej.... ale v momente ako vidím že mi ide meriať niekto cudzí to vyskočí do oblakov....

ale tie opuchy ma už štvú. mne nohy puchli aj ked som nebola tehotná ale vždy do rána odpuchli a teraz to nejak nejde mršky jedny 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre