♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lenadka
23. jún 2010

@kvietok121 neboj mliecko pride, ja som ani na 3 den v porodnici nevedela pri vizitach povedat, ci mam nejake mlieko, nie to este ci je ho dost, mala sa pricucla a cuckala, ale nevidela som mliecko 😅 len ked mala zacala pit isla som sa zblaznit co ma prsnik bolel a to bolo to nalievanie, na zaciatku to niekedy boli...potom to ustalo ale niekedy to nalievanie po prilozeni este bolievalo...keby som uz raz dieta nedojcila, tak ten pocit nerozpoznam...takze klud 😉

memory97
23. jún 2010

@kikuska25 uz sa citis lepsie? Cesta bude dlha, aby ti neopuchli nohy.... alebo aj nejake musli tycinky, chlebik, ovocie,... ma napadli rezne🙂

lenadka
23. jún 2010

@kikuska25, a nezabudni tekutiny! 😉

barinkova
23. jún 2010

@kikuska25 na 20 hodinovu cestu busom hlavne nejaky chleba s niecym ,suchu salamu ,rajcinu ,papriku a vodu.a ovocie ako pomaranc,kiwu a banan.aspon to by som si zobrala ja

kvietok121
23. jún 2010

@kacena4: dakujem ukludnila si ma
@katulkaaaaa: aj mne pomaha medik - cajiky s medikom a sam medik
@memory97: ste sikovni, my mame len kocik a komodu ani neviem ci ideme kupovat, tu nasu mu asi dame a potom uvidime ci bude potrebovat

kvietok121
23. jún 2010

@lenadka: dakujem lenadka takze uvidime po porode

kikuska25
23. jún 2010

@memory97 hej hej dakujem uz mi je lepsie beriem to magnezko tak myslim ze pomaha..dakujem vam za rady
@barinkova od suchej salamy mi je velmi tazko..ale skusim nieco vymysliet..
@lenadka jasne to je najdolezitejsie dakujem

carmenn323
23. jún 2010

Ahojte 😵 bola som dnes na poradni vsetko o.k ale kvoli opuchom ma poslala na rizikovu poradnu na vysetrenie 😖 Tam idem v pondelok tak uvidime.Ja som nemohla spat o 4rano som sa zobudila na WC a o 4:30 som bola strasne hladna tak som si urobila kakao a vianocku zasa som sa vratila do postele potom som zaspala a zobudila som sa s tym,ze mi je zle a mam kyselinu 😝

jankasramka
23. jún 2010

ahojte🙂)))
ja sa musim asi pridat k vam augustovym lebo ja mam termin 30.jula:)
som v 34tt.

som sa tu moc nezapajala, do ziadnych tem na internete lebo len minuly tyzden som skoncila vysku a teraz som zostala doma a zacala si vsimat ze som vlastne tehotna🙂))

a pozeram ze tu rozoberate presne to co ma trapi a presne to co sa mi zacalo hmyrit hlavou🙂))
tak musim to tu vsetko precitat od zaciatku aby som sa nepytala zbytocne veci co ste rozoberali🙂

jaj aka som rada ze sa tu tak pekne zdielate🙂

jankasramka
23. jún 2010

@lenadka presne nad tym som vcera rozmyslala🙂 tak ste mi to tu odpovedali....

teda ja to vidim mozno tak trosku zivocisne ale ved so zvieratami mame vela spolocne🙂
ide o to ze vsetkym zvieratam sa pred porodom naleju vemena a mliecne zlazy zacinaju pracovat par dni alebo aspon hodin pred porodom...
ved u zvierat to niekedy az kvapka- tak podla toho sa spozna ze cas sa priblizil🙂
ale u zien pises ze az po porode...?urcite sa neda bliziaci porod tusit podla tvorby mledziva v prsiach? necitila si nic take?

memory97
23. jún 2010

@kvietok121 dnes hovorili v nejakej relacii o kojeni, podstatou su mliecne zlazy, ak ich je vela, tak mlieka bude neurekom 😉

lenadka
23. jún 2010

@jankasramka u mna urcite nie, nic ani kvapka nevysla pred, ani ked som skusala vytlacit 😅 az doktorka v nemocnici mi ukazala ako to mam spravit aby kvapka vysla...po 3 dnoch po porode 😀 ale zas malu som dojcila a pred a po napapani odvazila, takze som vedela ze nieco papkala, tak nam poradili ako skontrolovat ci babo dost pije....sila ze ked bol prirastok na vahe 20g po dojceni sestricky jasali 😀
no na 4 den sa mi dost drasticky naliali prsia ze som musela ist odsat, mali tam elektricku odsavacku erarnu, citila som sa ako kravicka v dojarni 😀

lenadka
23. jún 2010

asi to bude tym ze kolostra je menej a je akoby hustejsie a to normalne mliecko toho je uz viac...

kvietok121
23. jún 2010

@carmen323: vidim ze som nebola sama kto mal zlu noc a neviem co s touto lebo maly kope riadne a poriadne
@memory97: dakujem za odpoved

dobre baby idem buvat uz mam toho dost aj ked neviem ci to tak mozem povedat ze buvat papa 😀 neviem ci mi to matejko dovoli

lucia20
23. jún 2010

babulky, tak som vas cele docitala. ste toho riadne popisali. my ideme zajtra na poradnu tak som velmi zvedava, co nam lekar povie. dufam, ze je vsetko ok....

drzkajte sa.

memory97
23. jún 2010

@kvietok121 mi sme museli,sme zistili, ze mame malo miesta v byte🙂 sme vybrali taku, aby bola aj na neskor, ak babo bude velke🙂 no uvidime, ci nevytopime aj susedov, lebo komodka ma v sebe uz aj vanicku a prebalovaci pult🙂

memory97
24. jún 2010

dobre ranko, dnes bude aj slnecne 😀

kvietok121
24. jún 2010

@memory97: to je super ja by som tiez chcela ale mame maly bytik tak preto nekupujeme aby to zbytocne nezavadzalo, ak to budeme potrebovat tak kupime potom

@lucia20: drz sa na poradni, ja az 8. jula

kvietok121
24. jún 2010

dobre ranko ty si si uz hore??? a ja ze som tu sama

memory97
24. jún 2010

@kvietok121 dnes ano babulko strajkovalo uz od stvrtej🙂 sa mu asi nechcelo spinkat🙂

kvietok121
24. jún 2010

@memory97: tesilo sa tomu slnecnemu dna, mna budi hlavne vecer ked zaspavam nedovoli mi zaspat, tento vecer to bolo celkom ok

kvietok121
24. jún 2010

@memory97: co mas dnes v plane???

kvietok121
24. jún 2010

tak ja uz musim ist do robotky papa pekny den

memory97
24. jún 2010

@kvietok121 v plane zatial nemam nic, ale asi budem musiet urobit miesto pre veci pre babo, takze asi vycistim dnes komodku a dam tam vsetko, co je pozehlene🙂 pekny dnik aj tebe🙂

groka
24. jún 2010

dobre ranko

co mate dnes v palne?ja nic,jasnacka,ale dala som si oprat navlecky do postielky spolu s plienkami novymi potlacenymi a osuskami tiez plienkovymi

inak citim sa dnes velmi dobre,neviem cim to je,tak aspon zemiaciky umyjem vo vode nove a spravim take cervene,pri tom nestojim ani,tak to mozem

mirmaj
24. jún 2010

ahojte..no tak od dnes prvý deň oficiálne na MD, normálne neviem čo s časom 🙂

barinkova
24. jún 2010

@kikuska25 to je super ze ti pomaha

kacena4
24. jún 2010

dobre ranko babenky, ja som dneska spinkala ako zabita, 10 hodl s 2 prestavkami 😎 😀
@mirmaj aj ja som od dnes na MD, tiez mam termin 5.8. - tesim sa ze uz nemusim byt stale doma a sledovat vychadzky, uz somdoma 4 mesiace...

dnes nemam tiez nic v plane, varim, chystam sa pre deti poobede do skoly a od zajtra si uzivame, pojdeme na prechadzku, do pizzerie, ale aj k lekarovi odniest prepustacie spravy deti z liecenia - proste uzijeme si spolocny den - dufam, ze to zvladnem a nebude prsat inam ma to zabije a zmeni cely program ☹

ozaj kupila som detom skrecka (zlateho) - kuk foto, uplne uplne "steniatko" vcera ho odstavili od maminy skrecice - reku ja budem mat babo, tak aj nech deti maju 😵

kacena4
24. jún 2010

babenky, moc to neprehanajte s kupou vsetkych veci pre babatko 😀
ta šak co vam potom prinesie "navsteva" ked sa pride pozriet na babatko?????
nech sa aj oni cinia a prispeju... nie 😀 😀 😀

memory97
24. jún 2010

@groka to je dobre, ze sa citis lepsie, dufam,ze to tak zostane az do konca 😉

@mirmaj len si to pekne vychutnaj, potom uz nebude cas sadnut a oddychnut si 😉

@kacena4 to si pekne vymyslela pre deticky, budu mat aj oni babatko🙂 paci sa im bobo skrecok? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre