♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

evitkamalicka
9. júl 2010

@katulkaaaaaa vidim, ze mame rovnaky termin....ako sa citis?

mirmaj
9. júl 2010

@barinkova kedysi nebolo ani toľko debilov na cestách a taká premávka, takže nebolo toľko smrteľných nehôd ako je teraz

lucia20
9. júl 2010

@barinkova moja babka by ti nato povedala ze mu lames hlavu v autosedacke ,predtym ani neboli a dieta si matka nosila na rukach v perinke z nemocnice,tak co---------- toto co si napisala mi zdvihlo adrenalin asi na cely den. 😀 mne je jedno co budes robit ty so svojim dietatom, ak si ho zabijes, aj takto neumyselne nedoplati na to nikto viac ako ty.

dieta jednoducho patri do sedacky a v casoch tvojej babky isli auta najviac 40 km/h, pocet aut na ceste bol iba 1/5 z toho co je teraz, ludia boli ohladuplnejsi a davali viac pozor. a POZOR, aj vtedy v autach zomierali deti...... to si treba uvedomit.
pre mna ako MATKU, je dolezite ich bezpecie v kazdej situacii a to aj v aute. Takze u mna nikto bez sedaciek nepochodi.ani s matkou co drzi dieta na rukach. vies ze v pripade narazu v 50km rychlosti ma dieta na tvojich rukach vahu 60kg??? kde ho ty udrzis???? dieta ti katapultuje cez predne sklo a ty sa budes pozerat len na to, ako na ceste lezi tvoja krasna biela perinka a doma "zbytocna" autosedacka.

lenadka
9. júl 2010

@kvietok121 ano je to bavlnene a slovenske, tusim to siju v B. Bystrici 😉

lucia20
9. júl 2010

@mirmaj neboj toto sa stava aj mne. :D tiez nevedia kde ma zirafa hlavu. 😀 😀 😀

mirmaj
9. júl 2010

niektorá ste sa tu pýtali, či sa zmestí babo v zavinovačke do autosedačky, v tej klasickej nie, ale existujú také originál do autosedačky aj letne aj zimne s otvormi na pásy, ale ja ju nejdem kupovať, zda sa mi to asi zbytočne, lebo cez leto, by sa v tom babätko asi dosť potilo a v zime aj tak bude oblečene teplejšie, v aute sa kuri a potom navrch už len deka....až mate predstavu tu su nejake, ale videla som ich napr. aj u nas v tescu za nejakých 20EUR, neboli až takto tvarované ako su na atej stranke, ale len taký ako fusak a v zadnej časti otvory na pasy
http://www.prebabo.sk/Zavinovačky/Prechodna-zav...

mirmaj
9. júl 2010

@lucia20 🙂 🙂 🙂 ale moja nepríde ani nato, že je to ta žirafa 😀

kacena4
9. júl 2010

@barinkova lamanie hlavicky vyzera inak, sak tam mas "podhlavnik" pre babatko a nepozeras filmy z cias totality? z cias babky? kolko tych aut jazdilo po slovensku????? ved aj v najvacsom zapadakove ich jazdi dnes viac ako pred 30-50 rokmi, t.j. o to viac nehod

kacena4
9. júl 2010

@mirmaj dobry postreh, na autosedacku su speci produkty, ja mam tenulinky prechodny dekovinovy fusak na zips do sedacky s otvormi na popruhy - super vec, a kedze este v zime budeme pouzivat vajicko odporucam ich, ale nie moc hrube, nezabudajte ze v zime ich uz budeme asi obliekat aj do overalov, tak nech sa nam tam nespotia do chrbatika a hlavne v aute aj tak kurime

kacena4
9. júl 2010

@groka ak mas kontrakcie stale a nepresli tak s tym nieco rob, ale ak prestavaju tak su to len poslickovia, hlavne medzi porodnymi bolestami a bolestami ako pri menzese je velky rozdiel v intenzite, to zistite ked k tomu pride
ja som sa pri ozajstnych neudrzala ani na nohach a to som mala ako mi muz povedal aj 10 min. rozdiely, takze zalezi aj od intenzity nielen od frekvencie a tiez ci prestanu po case alebo trvaju 5-6-8-10 hod. vkuse, tak to by som uz riesila, porod moze trvat aj 24 hod, takze ak su bolesti intenzivne, skracuju sa medzeri medzi nimi to by mal byt prichod porodu

ja som si napisala k posteli tieto voditka: intentita bolesti, skracovanie medzi bolestami do 10.min. a bolesti trvajuce viac ako 4 hod. hodin - ak to vsetko splnim idem do nemocnice - ci to vsetko prebehne za 2 hodky alebo za 10 je to jedno - to len aby som kazdu noc nepanikarila, ze uz je to tu

kacena4
9. júl 2010

@groka vobec si nerob starosti s dokupovanim veci do porodnice, v kazdej nemocnic je predsa na prizemi obchodik ci lekaren kde vsetko potrebne zozenies ty ci tvoj muz ked ta pojde navstivit - na to sa spolieham
a ja som napr. mala tolko mlieka ze som nebola schopna pouzivat par mesiacov tampony do podprdy, len bavlnene plieky, co som tak pretekala - emocie robia svoje, vzdy ked som kukla na maleho tak som tiekla 😀 , tak som si to radsej istila plienkou, ako tenulinkym tamponom, ktory som mala hned mokry a musela ho menit, aby som neprechladla

mirmaj
9. júl 2010

@kacena4 mala si ho aj pri prvých deturencoch a dosť si ho využívala?.teraz teda zasa začínam nad nim uvažovať 🙂 🙂

groka
9. júl 2010

@mirmaj ja som to vcera predychavala ,cakala som an silnejsie este bolesti,lebo lezat sa mi nechce v tomto teple v nemocnici,ale silnejsie neprisli len boli pravidelne a potom presli
teraz zas nieco je,ale nestopujem este,brusko ani netvrdne,ale uz sterilizujem ten dudlik a vybavila som odvoz maleho keby som mala ja ist do porodnice,ale tak cakam,co bude sa diat,ale ja to vidim tiez tak ako ty,keby mi aspon voda odtiekla alebo zatka,aj ked zatka neviem ako vyzera,mozno uz aj odisla pred 3tt neviem,lebo len bolesti este nemusia nic znamenat a ked sa to v noci skoncilo tak ja neviem

mirmaj
9. júl 2010

@groka tiež za taký hlavný signal by som považovala, keby praskla voda....ale ked niekedy nepraskne sama, ale treba ju prepichnúť....ja by som vychádzala len z toho, že na cvičení nam hovorila, že ked su bolesti pravidelne a interval je kratší ako 5 min. tak treba isť do pôrodnice....možno to bolo aj 2min....ja už ani neviem koľko to vlastne bolo 🙂 🙂 🙂
ale zasa keby si ešte nerodila a je to len falošny poplach, tak by ťa ešte asi poslali späť domov a nenechávali v nemocnici nie?

groka
9. júl 2010

@mirmaj mna nehaju v nemocnici,lebo mne od 32tt hrozi predcasny porod

mirmaj
9. júl 2010

@groka aha, tak chápem, že tam len tak radšej nejdeš a ešte ked maš už aj doma jedno dieťa, ktore ťa potrebuje...tak len pekne vydrž pekne a uvidíš, hadam neporodíš doma 🙂 🙂

groka
9. júl 2010

@mirmaj tak do takeho stadia to neneham zajst,teraz mi to pripada ako poslickovia,ale v noci 😀 😝

alure
9. júl 2010

@lucia20
úplne s tebou súhlasím na reakciu barinkovej.
Ak ste sledovali teraz správy,smrteľná nehoda celej rodiny. Chlapčeka čo držala matka na rukách aj s matkou vyhodilo z auta a je po nich a chlapček ten starší sedel v zadu v autosedačke kam patrí a je už stabilizovaný a hlavne mu to zachránilo život. Ty môžeš ísť v aute aj 20km/hod. ak nejaký debil do teba napáli v 130 km/hod. tak si dieťa v rukách ťažko udržíš a ešte k tomu pár dní po pôrode budeš rada,že si vieš v pohode do toho auta sadnúť. Manžel mal nedávno bezpečnostné školenie ohľadom bezpečnosti na cestách. Dokonca veci volne položené na zadnom sedadle,pri prudkom zabrzdení alebo náraze zdesaťnásobia svoju hmotnosť,takže aj notebook len tak položený sa môže stať smrteľnou zbraňou v tomto prípade. Všetko má byť na svojom mieste a všetci riadne pripútaní. A hlavne naše deti,veď sú všetkým čo máme. Pred x rokmi bolo na ceste o takmer 3/4 aút menej ako v dnešnej dobe a neboli ani také rýchle a moderné ako teraz. Tak ale presne ako píšeš lucia je to len a len na zvážení každej matky ako sa k tomu postaví.
Prajem všetkým krásny deň

kila
9. júl 2010

Groka no nemyslela som to tak, že sa máš fotiť pri pôrode, ale potom... bábätko. Ja som rodila s manželom, tiež sme zabudli doma foťák, manžel aj nahrával aj fotil malú po pôrode telefónom, lenže potom telefón hneď aj stratil keď oslavoval narodenie dcérky a ostali sme bez fotiek. 😅 Ja som tiež urobila zopár fotiek do mobilu v pôrodnici, ale tie fotky nie sú dosť kvalitné.

kila
9. júl 2010

@mirmaj keď sa dostavíš do pôrodnice v týchto týždňoch tak ťa tam už nechajú, aspoň na pozorovanie na pár dní, takže treba si dobre rozmyslieť kedy ideš... Ja som s Rékou tiež išla len na "kontrolu" bez tašky, lebo mi tvrdlo bruško a darmo som hovorila sestričke že ešte neidem rodiť, však ma ani to poriadne nebolí, len sa usmievala, poslala manžela domov pre tašku a povedala že keď som už tu, tak sa na to pozrú... a o hodinu mi odišla zátka, potom mi pustili plodovú vodu, malá bola na svete o hodinu... 😅 😉

kila
9. júl 2010

@groka keby som ja mala také bolesti ako si mala ty v noci, tak už idem do pôrodnice... 😅

tiffanka
9. júl 2010

@memory97 zelená je dobrá, neutrálna, ak ešte neviete čo to bude 😉

tiffanka
9. júl 2010

@lucia20 ale kdeže, ja by som sa tak ani neodvážila, s dieťaťom na rukách v aute, viem akí blázni chodia po cestách, síce hocikomu sa môže prihodiť... to som len prispela čo som sa dozvedela, lebo o tom bola debata...

mirmaj
9. júl 2010

@kila tak to si teda sakra rozmyslím, kedy sa tam vyberiem 🙂))) ale pri takých priznakoch ako mala groka už by som aj ja bežala 🙂 🙂 🙂 ...tak ty si to inak rýchlo zvladla, ja určite budem minimálne 10hod. skákať na lopte 🙂

tiffanka
9. júl 2010

@groka aj my máme dnes na pláne bryndzové halušky 😀 😀 😉

kila
9. júl 2010

@mirmaj, prečo myslíš že budeš rodiť tak dlho, možno ledva dobehneš do pôrodnice... 😀 Ja sa teraz bojím toho, že tento pôrod bude tiež rýchlovka, aj moja mama skoro porodila môjho mladšieho brata v aute... 😖

tiffanka
9. júl 2010

vy tu už všetky máte poslíčkov, a ja ešte stále nič... Je to zlé? ☹

tiffanka
9. júl 2010

a keď je naplánovaný cisársky tak sa automaticky robí skôr ako je termín?

kvietok121
9. júl 2010

@kila ubehlo to ako voda .. vlastne uz len mesiac cakania, ze kazdu chvilu to uz moze prist

kila
9. júl 2010

@tiffanka prečo by to bolo zlé? Zlé by bolo keby si porodila v 35 tt... 😉 Môžeš si zatiaľ vyložiť nohy a oddychovať... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre